• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Three Trees

Szuper!
Már csak azért is, mert most készülök indítani egy hasonló technikai paraméterekkel rendelkező akváriumot. A szűrő hogy vált be? Ezek szerint elég jól muzsikál ilyen sűrű növényzet mellett is. nincs flow probléma?
 
Szuper!
Már csak azért is, mert most készülök indítani egy hasonló technikai paraméterekkel rendelkező akváriumot. A szűrő hogy vált be? Ezek szerint elég jól muzsikál ilyen sűrű növényzet mellett is. nincs flow probléma?

Nem annyira sűrű a növényzet, bár a legutóbbi képeken elég dzsungeles a látvány, valójában az aljnövényzet sűrűbb, az akvárium nagyrésze középen szinte üres. Azért is nem akartam nagyon sűrű növényzetet, mert ekkora akvárium mérethez nem akartam leterhelni nagyon a 2075-ös szűrőt, de szerencsére eddig nem is volt komolyabb probléma. Nem azt mondom, hogy nincs alga, pl a kifolyóval szemben, ahol megfordul az áramlat, és erősebb a flow, most is van valamennyi ecset a dekorokon és a parvulán, de nem vészes.
Szerintem dúsabb növényzethez már elférne egy második szűrő, de egyenlőre úgy érzem, hogy a jelenlegi setuphoz elég a szűrő teljesítménye.
 
Nekem nagyon bejön az aksid, hasonló kialakítást szeretnék én is vmi páfrányos jellegűt.
Gratulálok hozzá!
 
Ma volt szerencsém élőben hozzá. Hát srácok, ez valami hihetetlen szép. A képek is jók, na de 3D-ben... Jó vadászatot Norbi! ;)
 
Ha erre jársz, ugorj be, szívesen látlak :)
Ejj ..ha az olyan egyszerű lenne.Bár már régóta tervben van egy kis fővárosi kiruccanás;):)
De az invitálást nagyon köszönöm.Lehet szavadon is foglak....valamikor(y)
 
Az év végi hajtás miatt mostanában sajnos elég kevés időm volt foglalkozni az akival, a heti vízcseréken és a napi tápozáson kívűl a nagyobb takarítások elmaradtak. Viszont a héten sikerült rendbe rakni jobban a Three Trees-t, kapott egy nagy nyírást. A parvulát, az acicularast és a tenellust kb 2-3 cm-re vágtam,a ceratopterist is jól megkopasztottam, most így kicsit csupasz a háttér, de nő mint a gomba, úgyhogy nemsokára megint dzsungel lesz.
Eléggé betámadott a zöld szőr alga, most ezzel küzdök egy ideje. Az otok meg a Mollyk csípkedik, de ahol megtelepszik, ott csak a nyírás segít. Két vízcsere között egy hét alatt szépen belepik az akvárium üvegét is a kis zöld szőrszálak, könnyen lejön, csak bosszantó, hogy nem tudok szabadulni tőle.
Amiről még nem írtam, hogy nemrég a kolibrihalakat és a gyémánt neonokat lecseréltem egy rasbora espei rajra. Nagyon jófejek, nem ijedősek, beússzák az egész akváriumot. Gyémánt razbórákat szerettem volna, de most mindenhol hiány van, ezért választottam őket.

Néhány kép a nyírás után pár nappal:

10984888513_6a17947557_o.jpg

10984845914_f8cff83fdd_o.jpg

10984674445_ea13ee5b2b_o.jpg
 
Meggyőződésem, hogy így 8 hónap után kezd kifogyni a táptalajból a szufla. A növények ezért belassulnak és az algának így több esélye van.
Raktál már a talajba valamilyen táprudat mostanság?
Ha nem, akkor szerintem itt lenne az ideje.

Az akvárium egyébként nagyon rendben van(y)
 
Meggyőződésem, hogy így 8 hónap után kezd kifogyni a táptalajból a szufla. A növények ezért belassulnak és az algának így több esélye van.
Raktál már a talajba valamilyen táprudat mostanság?
Ha nem, akkor szerintem itt lenne az ideje.

Az akvárium egyébként nagyon rendben van(y)

Igen, a táptalajom már kezd kimerülni, ez látszik a növényeken is. Valószínűleg a zöld szőr problémát ez is okozhatja. Nagyjából 1 hónapja jelent meg, és valószínű, hogy akkor a táptalaj már a végét járta. Először még csak az idősebb tenellus leveleken jelent meg, azokat levágdostam, de most már szinte mindenhova rátelepedett.
JBL 7+13 tápgolyó van itthon, azt majd nyomok a talajba.
 
9 hónapos lett a Three Trees, és ezzel el is érte csúcspontját. Az aljnövényzet már olyan, amilyet szerettem volna, ezen már nem nagyon fogok változtatni. A glossot teljesen kiszedtem, nem elég neki a Quad lámpa fénye. Terjeszkedés helyett felfelé nyurgul, ahova nem jut le a fény, ott besárgul, és elmállik a levele.Pár tövet hagytam csak, amíg a helyére ültetett MC be nem növi a tenyérnyi helyet az ösvény jobb oldalán. A nemrég beültetett Sagittaria subulata is szépen növekszik, a hosszabb szálú töveket majd beültetem hátra. Kicsit csupasznak találom még hátul az ösvény két oldalát, sajnos az ide szánt acicularis nem nőtt olyan magasra, mint szerettem volna. Arra gondoltam, hogy jól nézne ki ott HM is esetleg, jól bebokrosítva, hm?

Az oedogoniummal (szőralga) még mindig küzdök, nem akar tágítani, most már szinte növényre rátelepedett. Nyilvánvalóan a növények még mindig szenvednek, pedig CO2 szint rendben van, tápozás megy minden nap, a múltkor teledugdostam az amazóniát JBL tápgolyókkal, lehet, hogy kell egy kis idő, amíg látszik majd a hatása.

Hogy kicsit naplózzak is, a múlt héten vízcserekor kitakarítottam a szűrőt, meglepődtem, mert most nem volt annyira koszos, mint három hónapja, amikor legutóbb takarítottam. Úgy vettem észre, hogy a szűrőcsövek, és a ki-és befolyó is lassabban koszolódik. Mindenesetre kicseréltem a perlont, és jól átmostam a szűrőanyagokat. Utóbbiakat már fríssítenem kellene, még mindig az van benne, amit indításnál beleraktam. Mellesleg világítás tuningon dolgozok, részletek hamarosan :)

Így néz ki most a kis erdőrészlet:

11337612626_56f2e6c339_o.jpg


11337612336_84856e922f_o.jpg


11337650566_6bfd62946b_o.jpg



Nemo biztos szívesen beugrana, a lányom már nem annyira :)

11337676273_692416c1c5_o.jpg
 
Back
Oldal tetejére