• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Pond

Nagyon furcsa álmom volt ma éjszaka.

Magyarország miniszterelnöke voltam álmomban. Nagyon valósághű volt az egész és az alom nagy részében mindenféle jó dolgot csináltunk a kormánnyal az országban.
De az álom végén:
Valahogy felötlött bennem, hogy majd Magyarország akvakertész nagyhatalom lesz. Ennek érdekében a kormány pályázatot írt ki az akvakertészek körében eszközbeszerzésre.
A kormány vissza nem térítendő támogatás keretében állja a költségeit egy darab, kereskedelemben kapható akvarisztikai termék beszerzésére.
Megjelent szépen a pályázat Magyar Közlönyben (nem tudom ott jelennek-e meg, még sose írtam állami pályázatot ki). Érkeztek is be szépen a pályázatok a beszerzésre.
Összeállították számomra a listát, hogy kinek mit kell beszerezni én meg alig vártam, hogy kezembe kapjam az anyagot, mert nagyon érdekelt ki mit szeretne, ha nem számítana a pénz. Kezembe nyomják a jelentést, és akkor az irodában macska nyávogást hallok. Gondolkozom hogy van-e miniszterelnöki macska, de nem rémlik.
És akkor felébredek, mert Mokka (a fekete macskánk) ott nyávog az ágy mellett hogy ki akar menni hajnali körútjára.
Úgy hogy nem tudtam meg miket szeretnétek pályázati pénzből.
Szóval ha lenne ingyenes állami pénz 1 db akvarisztikai eszköz beszerzésre te mire pályáznál?
A csapból akkor most lágy víz folyik egyébként?🤣
 
Egy 604545 opti akvát, amit @Matyi és tsai rendeznek be.
Így már jobban áll a büdzsé?
A kormányzati csapat elküldte az ajánlatkérést a GA-nak a berendezésre. Meglátjuk mit válaszolnak :D
Hehehehe. Részemről egy Super Jet 1200 és nem ártana havi vásárlási utalvány juttatása is ha már nagyhatalom vagyunk.
Utalvány csak akkor lesz ha megválasztotok egy második ciklusra is ;)
 
Nagyon furcsa álmom volt ma éjszaka.

Magyarország miniszterelnöke voltam álmomban. Nagyon valósághű volt az egész és az alom nagy részében mindenféle jó dolgot csináltunk a kormánnyal az országban.
De az álom végén:
Valahogy felötlött bennem, hogy majd Magyarország akvakertész nagyhatalom lesz. Ennek érdekében a kormány pályázatot írt ki az akvakertészek körében eszközbeszerzésre.
A kormány vissza nem térítendő támogatás keretében állja a költségeit egy darab, kereskedelemben kapható akvarisztikai termék beszerzésére.
Megjelent szépen a pályázat Magyar Közlönyben (nem tudom ott jelennek-e meg, még sose írtam állami pályázatot ki). Érkeztek is be szépen a pályázatok a beszerzésre.
Összeállították számomra a listát, hogy kinek mit kell beszerezni én meg alig vártam, hogy kezembe kapjam az anyagot, mert nagyon érdekelt ki mit szeretne, ha nem számítana a pénz. Kezembe nyomják a jelentést, és akkor az irodában macska nyávogást hallok. Gondolkozom hogy van-e miniszterelnöki macska, de nem rémlik.
És akkor felébredek, mert Mokka (a fekete macskánk) ott nyávog az ágy mellett hogy ki akar menni hajnali körútjára.
Úgy hogy nem tudtam meg miket szeretnétek pályázati pénzből.
Szóval ha lenne ingyenes állami pénz 1 db akvarisztikai eszköz beszerzésre te mire pályáznál?
Egy dekorkő csekket kérek. Lehetőleg 100-150kg általam választott kőre. Ezt éves segélyként szerényen elfogadnám. 😉
És egyben felkérném a Miniszterelnök Urat, hogy nagylelkűen támogassa egy profi üvegműves műhely felállítását és üzemeltetését. Egy miniszteri biztos is kellene, aki felügyelné, hogy az egyedi igények kiszolgálása megelőzze a tömeggyártás szükségeit.
Egyedül az álombéli Miniszterelnököt ismerjük @Stefán Tamás személyében.
Még nem tette közzé melyik posztra kiket kér fel, úgyhogy nem vagy "nagyhatalom", @aquatibi . És akkor most húzzuk is ki kezeinket a biliből...
Jelentkeznék a kétéltű, - hüllővédelmi miniszteri biztos pozícióra.🙋
🤔Majd a Miniszterelnök Úr kinevez. 🤩
 
Megérkezett a kifolyó verziós üveg skimmer. Alapvetően rendes minőségű termék. A csomagolás nem egy ADA, mondhatnám, hogy elég silány, de a termék alapvetően rendben van.

Mint skimmer azért elmarad a befolyó típusú skimmerektől. A felszínről gyűjti a szennyeződést, de mivel vissza is tolja a vízbe, ezért ilyen szempontból hátrányban van a befolyós verziótól, de az olajfilm réteget megszüntetni. Nyírás, metszés után nem gyűjti össze a növény darabkákat. Így hogy most ezt használom tudtam növelni a flow-n.

6D-4238.jpg

Alga fronton van némi változás, de még messze a vége, ahogy látom. A növényeken vannak új hajtások. A Pinnatifida a jobb oldali részen már nem algásodik, de bal oldalon továbbra is algás. Vettem APT Fix Lite-ot és most 3 napja adagolom a nagyon fertőzött részekre.
A Limnophila-t lecseréltem Pogostemon Decannensis-re. Nincs bajom a Limnophila-val, csak nagyon magasra nő ebben a 30cm magas akbváriumban.

6D-4237.jpg

AZ MC-nek a felső 1 cm-ét levágtam, azért néz ki ilyen ramatyul, egyébként már az is algátlan leveleket hozott.


Tegnap bécsi kirándulás kapcsán meglátogattuk a Liquid Nature-t. Kisebb bolt mint a GA, van szép galériájuk, a srácok kedvesek, beszélgettem egy kicsit Stefannal és Philip-el. Ketten tolták a boltot szombat délután.

6D-4217.jpg

Vannak egész érdekes termékeik, melyeket itthon is szívesen látnék.

6D-4218.jpg

6D-4228.jpg
 
Megérkezett a kifolyó verziós üveg skimmer. Alapvetően rendes minőségű termék. A csomagolás nem egy ADA, mondhatnám, hogy elég silány, de a termék alapvetően rendben van.

Mint skimmer azért elmarad a befolyó típusú skimmerektől. A felszínről gyűjti a szennyeződést, de mivel vissza is tolja a vízbe, ezért ilyen szempontból hátrányban van a befolyós verziótól, de az olajfilm réteget megszüntetni. Nyírás, metszés után nem gyűjti össze a növény darabkákat. Így hogy most ezt használom tudtam növelni a flow-n.

View attachment 180441

Alga fronton van némi változás, de még messze a vége, ahogy látom. A növényeken vannak új hajtások. A Pinnatifida a jobb oldali részen már nem algásodik, de bal oldalon továbbra is algás. Vettem APT Fix Lite-ot és most 3 napja adagolom a nagyon fertőzött részekre.
A Limnophila-t lecseréltem Pogostemon Decannensis-re. Nincs bajom a Limnophila-val, csak nagyon magasra nő ebben a 30cm magas akbváriumban.

View attachment 180442

AZ MC-nek a felső 1 cm-ét levágtam, azért néz ki ilyen ramatyul, egyébként már az is algátlan leveleket hozott.


Tegnap bécsi kirándulás kapcsán meglátogattuk a Liquid Nature-t. Kisebb bolt mint a GA, van szép galériájuk, a srácok kedvesek, beszélgettem egy kicsit Stefannal és Philip-el. Ketten tolták a boltot szombat délután.

View attachment 180443

Vannak egész érdekes termékeik, melyeket itthon is szívesen látnék.

View attachment 180444

View attachment 180445
Na ja, az utolsó fotón az alsó 2 polcot lenyúlnám mindenestül.
De ha nem biznisz, akkor nem lesz idehaza efféle választék.
Amúgy az ilyenek milyen árban mozogtak?
 
Megérkezett a kifolyó verziós üveg skimmer. Alapvetően rendes minőségű termék. A csomagolás nem egy ADA, mondhatnám, hogy elég silány, de a termék alapvetően rendben van.

Mint skimmer azért elmarad a befolyó típusú skimmerektől. A felszínről gyűjti a szennyeződést, de mivel vissza is tolja a vízbe, ezért ilyen szempontból hátrányban van a befolyós verziótól, de az olajfilm réteget megszüntetni. Nyírás, metszés után nem gyűjti össze a növény darabkákat. Így hogy most ezt használom tudtam növelni a flow-n.

View attachment 180441

Alga fronton van némi változás, de még messze a vége, ahogy látom. A növényeken vannak új hajtások. A Pinnatifida a jobb oldali részen már nem algásodik, de bal oldalon továbbra is algás. Vettem APT Fix Lite-ot és most 3 napja adagolom a nagyon fertőzött részekre.
A Limnophila-t lecseréltem Pogostemon Decannensis-re. Nincs bajom a Limnophila-val, csak nagyon magasra nő ebben a 30cm magas akbváriumban.

View attachment 180442

AZ MC-nek a felső 1 cm-ét levágtam, azért néz ki ilyen ramatyul, egyébként már az is algátlan leveleket hozott.


Tegnap bécsi kirándulás kapcsán meglátogattuk a Liquid Nature-t. Kisebb bolt mint a GA, van szép galériájuk, a srácok kedvesek, beszélgettem egy kicsit Stefannal és Philip-el. Ketten tolták a boltot szombat délután.

View attachment 180443

Vannak egész érdekes termékeik, melyeket itthon is szívesen látnék.

View attachment 180444

View attachment 180445
Jó lesz ez csak most ne változtass a tápokon...... a Limnophila egy átoknövény, jól tetted hogy kiszedtet.... én valami magasabb fűvet tennék bal hátra úgy hogy balról jobbra haladva csökkenjem a magassága....
 
Túl vagyok a heti karbantartáson. Volt vízcsere, szűrő kis karbantartás is.
Sajnos ez a szőr alga nem nagyon akar visszavonulni.
Egy hete kicsit változtattam a tápozáson:
  • 2 ml/nap ADA Brighty K
  • 2 ml/nap ADA Mineral
  • 1 ml/nap ADA Green Brigthy Nitrogen
  • 1 ml/nap Seachem Excel
  • 2 ml/nap Seachem Fourish Phosphorus
A Pogostemon teljesen elolvadt, úgyhogy azt pótolnom kell majd.
Foszfát továbbra sincs a vízben, nem sok talaj van ebben az üvegben, de úgy látszik mindet elnyeli.

Egy ideje már nem használtam az ADWA Ph mérőt. Legutóbb nem sikerült bekalibrálni, most megpróbáltam még egyszer és most rendben volt. Ennek örülök, nem kell új fejet venni.

Milyen tároló folyadékot kell ehhez a típushoz használni? Ph4 folyadék vagy KCl oldat?

A kalászhalakból is rendszeresen kiugrik egy-egy, így már csak négy van :( pedig szeretem őket nagyon, de azt hiszem valamilyen törperazbórára térek át.
 
Túl vagyok a heti karbantartáson. Volt vízcsere, szűrő kis karbantartás is.
Sajnos ez a szőr alga nem nagyon akar visszavonulni.
Egy hete kicsit változtattam a tápozáson:
  • 2 ml/nap ADA Brighty K
  • 2 ml/nap ADA Mineral
  • 1 ml/nap ADA Green Brigthy Nitrogen
  • 1 ml/nap Seachem Excel
  • 2 ml/nap Seachem Fourish Phosphorus
A Pogostemon teljesen elolvadt, úgyhogy azt pótolnom kell majd.
Foszfát továbbra sincs a vízben, nem sok talaj van ebben az üvegben, de úgy látszik mindet elnyeli.

Egy ideje már nem használtam az ADWA Ph mérőt. Legutóbb nem sikerült bekalibrálni, most megpróbáltam még egyszer és most rendben volt. Ennek örülök, nem kell új fejet venni.

Milyen tároló folyadékot kell ehhez a típushoz használni? Ph4 folyadék vagy KCl oldat?

A kalászhalakból is rendszeresen kiugrik egy-egy, így már csak négy van :( pedig szeretem őket nagyon, de azt hiszem valamilyen törperazbórára térek át.
Úgy emlékszem azt írtad az új növekedés algamentes.... szerintem vágd le a fertőzött leveleket és ennyi.. ha stabilak a körülmények nem lehet fonalas alga.
A foszfáttal meg ne foglalkozz véleményem szerint, mert talajból kapnak a növények tápanyagot... majd beáll a rend a vízben is....
 
Úgy emlékszem azt írtad az új növekedés algamentes.... szerintem vágd le a fertőzött leveleket és ennyi.
Sajnos nem ilyen egyszerű a dolog. Csinálok egy fotót ha lesz időm és akkor látni fogjátok. Egy idő után bealgásodnak a levelek.
Most ezt a foszfátot feltornázom egy 0,5 mg/l szintre, hogy legalább ezt ki tudjam zárni.
 
Back
Oldal tetejére