• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Three Trees

hnorbi

VIP kertész
11389092003_78d1d0729e_o.jpg

Sziasztok!

Ez a napló a "183 literes akvárium terv" folytatása, végül a két éves tervezgetés után kb. két hónap alatt sikerült is hozzá beszereznem mindent. Néhány dologban spórolnom kellett, de nagyjából összejött, amit terveztem. A szűrő remélem elég lesz egyenlőre, a világítást is szeretném majd később cserélni egy ATI vagy Giesemann lámpára.

A hardscape-ből is sikerült olyasmit kihozni, amit szerettem volna. Az elképzelésem egy fás, gyökeres, sűrű aljnövényzetes layout volt, az ehhez beszerzett kövekből és fákból szépen összeállt a kép. Utólag is köszönet Cecska mesternek, amiért segített a redmoor-ok válogatásánal, és ellátott jó tanácsokkal a hardscape kialakításával kapcsolatban, ezeket kamatoztattam is a tervezés folyamán.

Mivel nagyjából mindent a Green Aqua-ban vásároltam, beraktam a linkeket is, ha valakit esetleg érdekelne, mennyi volt az annyi:


Akvárium:

- 90x45x45 (183 L) - OptiWhite, 8mm-es üveg


Bútor:

- ADA stílusú laminált akvárium bútor 90x45x70 cm


Szűrő:

- Eheim Professionel 3 - 2075 külső szűrő
- Eheim BioMech x1
- Eheim Substat Pro x3
- Seachem Purigen 100ml
- ADA Bacter Ball 4db
- GreenWorks üveg befolyó cső
- GreenWorks üveg kifolyó cső
- Green Aqua szűrőcső átlátszó - 2m



Világítás:

- QUAD T5 4x39W 6500K + növényes cső + 4x MoonLed


CO2:

- 10kg Linde palack
- Papillon reduktor
- Aqua Medic mágnesszelep
- ADA visszafolyásgátló szelep
- Green Aqua CO2 indikátor oldat - 10 ml
- Green Aqua CO2 Drop Checker
- Green Aqua japán diffúzor közepes
- Green Aqua üveg buborékszámláló
- Green Aqua buborékszámláló folyadék - 30ml
- GreenWorks CO2 cső


Aljzat:

- ADA Aqua Soil Amazonia - 27liter
- ADA Aqua Soil Powder Amazonia Új - 3 liter
- Tropica Substrate növény táptalaj - 5 liter


Dekoráció:

- RedMoor fa
- Seiryu kő kb. 9kg



Egyéb kiegészítők:


- ADA hőmérő
- ADA Do!aqua egyenes csipesz
- ADA Spring Washer M
- GreenWorks hajlított olló olló
- JBL Aqua In-out Water Jet Pump - vízcserélő
- Seachem Prime vízelőkészítő 500ml
- Wave Flattener - talajegyengető



Növények:

- Echinodorus tenellus x2
- Elatine hydropiper x5
- Eleocharis parvula mini x5
- Eleocharis acicularis x2
- Fissidens fontanus x2
- Glossostigma elatinoides x3
- Hottonia palustris x2
- Hygrophila pinnatifida x1
- Pogostemon helferi x1
- Ranunculus inundatus x1
- Riccardia Chamedryfolia x2
- Staurogyne repens TC x1



Az akvárium március 9.-én indult. Az egy hét alatt még olyan sok minden nem történt, az elatine és a tenellus szépen növekszik, a többi növény lassabban, remélem, a tápozással kicsit meglódulnak majd. Minimális fonálalga felütötte a fejét, ennek orvoslására jövő héten érkezik a takarító brigád, amanok és otok személyében:) A redmoor fán is megjelent a fehér penész, elég randa, remélem idővel elmúlik.

Túl vagyok a napi 40%-os vízcseréken, ma átálltam a heti háromszori vízcserére, és elkezdtem a tápot adagolni, Micro/Macro 20ml/nap, Easycarbo 6ml/nap.

Véleményeket, javaslatokat, kritikákat szívesen várok:)




akva_07.jpg


akva_06.jpg


akva_08.jpg


akva_09.jpg


akva_10.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szia Norbi!

Megérte a tervezgetést! Erős indítás, nagyon tetszik a kis erdőrészlet. (y) Főleg a jobb oldali gyökerek és elrendezés nyerték el a tetszésemet. Ha a növények megindulnak, nagyon szép látványban lesz részünk! (y) A fákra esetleg több moha kerülhetett volna, vagy esetleg kerülhetne még. :) Grat még1x a starthoz!

Egy kérdés a végére: nem lesz túl korán az állatok betelepítése? Friss Amazonia-val és nem érett szűrő mellett egekben lehet még a nitrit (ha esetleg az "ammonia spike" le is tört már), ami különösen káros az állatokra nézve.

Üdv: Robi
 
Bár személy szerint nem vagyok nagy rajongója a víz alatti fáknak erdőknek de azt kell hogy mondjam szépen megoldottad a feladatot!!
Minden a helyén van és egy nagyon szép részletgazdag akvárium lesz ha elkészül!
Gratulálok!
Egy észrevétel: a tenellus mindent el fog nyomni ott ahol most van!
 
Nagyon jó lett az aki, szép természetes. De a bal oldali fa kicsit jobbra tolva jobban mutatott volna és akkor nem is látszik a tükröződés és ugyan ezt csináltam volna a helyedben a másik oldalon is, de az ott jobban egyben van :) Összességében király.
 
Szia Norbi!

Megérte a tervezgetést! Erős indítás, nagyon tetszik a kis erdőrészlet. (y) Főleg a jobb oldali gyökerek és elrendezés nyerték el a tetszésemet. Ha a növények megindulnak, nagyon szép látványban lesz részünk! (y) A fákra esetleg több moha kerülhetett volna, vagy esetleg kerülhetne még. :) Grat még1x a starthoz!

Egy kérdés a végére: nem lesz túl korán az állatok betelepítése? Friss Amazonia-val és nem érett szűrő mellett egekben lehet még a nitrit (ha esetleg az "ammonia spike" le is tört már), ami különösen káros az állatokra nézve.

Üdv: Robi

Szia Robi!

Köszi a dicséretet, örülök, hogy tetszik:) A fatörzseken riccardia van, a tövekben fissidens fontanus. Pont ezek a fajták, amik nagyon tetszenek, sajnos kicsit drágák. Két-két dobozzal vettem belőle, én is kevésnek találom, ráadásul elég lassan is nőnek, de remélem azért idővel majd szépen benövik a fákat.
Az amanokat és az otokat hétvégén terveztem belerakni az akváriumba, ekkor két hetes lesz, elvileg ilyenkor már mehetnek bele. De azért majd mérek előtte vízminőséget, hogy állunk nitrittel.
 
Bár személy szerint nem vagyok nagy rajongója a víz alatti fáknak erdőknek de azt kell hogy mondjam szépen megoldottad a feladatot!!
Minden a helyén van és egy nagyon szép részletgazdag akvárium lesz ha elkészül!
Gratulálok!
Egy észrevétel: a tenellus mindent el fog nyomni ott ahol most van!

Köszi Neked is! A tenellus tényleg eléggé terjeszkedik, már indákat növesztett a talajon, át is csoportosítom majd a kövek és a gyökerek közé. Jobban is fog kinézni, ha csak a szálak vég kandikál ki itt-ott..
 
Jó kis akvárium lesz. Nagyon szeretem az ilyen fás témákat.
Milyen halak/garnélák lesznek benne?

Először amano garnélák és otocinclus halacskák fognak beköltözni. A többi halat még nem döntöttem el, nagyon tetszenek a petitellák, ahogy szépen úsznak rajban, de lehet, hogy kicsit nagyok lesznek. Szeretnék törpesügeret is, kakadu és bolíviai pillangó is nagyon tetszik. De ezt még majd kitalálom:)
 
Nagyon jó lett az aki, szép természetes. De a bal oldali fa kicsit jobbra tolva jobban mutatott volna és akkor nem is látszik a tükröződés és ugyan ezt csináltam volna a helyedben a másik oldalon is, de az ott jobban egyben van :) Összességében király.

Köszi :) A tükröződésben igazad van, viszont a koncepció része az ösvény is középen, ha beljebb toltam volna a fákat, nem sok hely maradt volna neki... Meg nem is nagyon akartam a fák és az üveg között sok helyet hagyni, nehezen tudtam volna mivel beültetni.
 
Szia Norbi!

Nagyon tetszik!


Csak 1.
Fák gyökerei nem nőnek felfelé, ha azzal tudsz kezdeni valamit akkor lesz tökéletes!

A.ttila


Köszönöm:)

Jogos az észrevétel, az a gyökér eredetileg a talajon feküdt, feltöltéskor emelkedett meg, mivel nem a fa részét képezi, hanem rögzítve lett hozzá;) De nekem tetszik így, már lelki szemeim előtt látom, ahogy a garnélák kifutónak használják majd:)
 
Egyébként erről jut eszembe, a fák nem voltak áztatva, és nem is súlyoztam őket, úgy oldottam meg, hogy ne ússzanak fel, hogy a gyökeret damillal összekötöttem néhány helyen, és erre tettem a köveket, ez lent tartotta a fákat. Kicsit paráztam, hogy a törzsnél el fognak mozdulni, de szerencsére elég stabilan állnak.
 
Ez így elsőre üt... :eek: Nagyon komoly lett, gratu! Imádom a fás-erdős aksikat, úgyhogy ezt tuti nézni fogom, hogyan alakul. ;) Egyetlen dologba tudok belekötni, bár nem szeretnék, az akvárium közepén lévő seiryu kő, az nagyon odavonzza a tekintetet, és nem illik annyira oda, egyik oldalhoz se tudom "csatolni", talán ha belenyomnád az aljzatba az segítene, és akkor a jobb oldalhoz tartozna.
A gyönyörűen tekergőző gyökerekért nagy pirospont jár. (y)
 
Ez így elsőre üt... :eek: Nagyon komoly lett, gratu! Imádom a fás-erdős aksikat, úgyhogy ezt tuti nézni fogom, hogyan alakul. ;) Egyetlen dologba tudok belekötni, bár nem szeretnék, az akvárium közepén lévő seiryu kő, az nagyon odavonzza a tekintetet, és nem illik annyira oda, egyik oldalhoz se tudom "csatolni", talán ha belenyomnád az aljzatba az segítene, és akkor a jobb oldalhoz tartozna.
A gyönyörűen tekergőző gyökerekért nagy pirospont jár. (y)

Ezen én is filóztam de nem tettem szóvá mert rájöttem hogy ha a háttér megindul akkor nem lesz hangsúlyos. Szépen le fogja zárni az ösvényt.
 
Ezen én is filóztam de nem tettem szóvá mert rájöttem hogy ha a háttér megindul akkor nem lesz hangsúlyos. Szépen le fogja zárni az ösvényt.

Egy rugóra jár az agyunk:) Igen, a terv az, hogy az ösvény két oldalán a háttér "V" alakban zárja be az ösvényt, ide acicularist ültettem, ez fogja felvezetni kétoldalról a hátteret.
 
Ez így elsőre üt... :eek: Nagyon komoly lett, gratu! Imádom a fás-erdős aksikat, úgyhogy ezt tuti nézni fogom, hogyan alakul. ;) Egyetlen dologba tudok belekötni, bár nem szeretnék, az akvárium közepén lévő seiryu kő, az nagyon odavonzza a tekintetet, és nem illik annyira oda, egyik oldalhoz se tudom "csatolni", talán ha belenyomnád az aljzatba az segítene, és akkor a jobb oldalhoz tartozna.
A gyönyörűen tekergőző gyökerekért nagy pirospont jár. (y)

Köszönöm, örülök, hogy tetszik :) A seiryu középen most még valóban lehet, hogy zavaró, de ahogy talachi is írta, ha megindulnak hátul a növények, már nem lesz olyan feltünő...
 
Ma megnyírtam a glossot, a levágott szálakat visszadugdostam, hagy dúsuljon... A staurogyne repens levelei viszont elkezdtek barnulni, nem tudom, hogy levágjam-e a barna leveleket, vagy ez természetes, és éppen levelet cserél? A ranunculus idundatus sincs valami jó formában, néhány helyen bebarnult a levelek széle, és elég fonnyadtnak tűnik...Nem tudom, mitől lehet, vagy csak időt kell adni neki, és majd összeszedi magát?
 
Szia nekem nagyon bejön az elképzelésed,rohadt jól fog kinézni bedúsulva.De volna egy kérdésem:az nem lesz baj ,hogy az aljzaton többféle növény is el lett ültetve?Mi van ha összenőlnek majd,akkor is olyan lesz a hatás ,mintha csak egy féle volna?mondjuk elatine,de a képen látok valamilyen fűfélét is.Nem fogja elnyomni egyik a másikat?Csak mert általában ami képeket eddig láttam mindenhol egy féle növény volt előtéri növénynek.De baromi szép már most:)Fás dolog nekem mindig teccik;)
 
Back
Oldal tetejére