• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60 literes low tech

NighCat1110

Kertész segéd
Sziasztok!

Éveken át tartó kutatás után tavaly októberben elindítottam az első akváriumomat, amivel nem voltam túlságosan megelégedve.
Így most egy hete, mindössze 4 hónappal az indítás után teljesen átrendeztem (talaj és állatok maradtak), ami szerintem pozitívan megváltoztatta az akvám hangulatát.

Specifikációk amivel kezdtem:
Üveg - 60x30x36 - 60 liter​
Talaj - JBL Manado Dark + fehér homok​
Díszek - Kőturkálóból származó, másodkézből szerzett kövek + Red moor fa​
Világítás - Twinstar III 60B​
Szűrő - Biochemical motoros filter - JF-160​
Tápok - Green Aqua Micro, Green Aqua Macro, Easy Life Easy Carbo​
Növények​
Cabomba aquatica​
Limnophila sessiliflora​
Tiger lotus red​
Cryptocoryne wendtii green​
Cryptocoryne wendtii brown​
Anubias nana gold, Phoenix moss​
Limnobium laevigatum​
Hydrocotyle tripartita​
Pogostemon helferi​
Eleocharis parvula​

Állatok​
Betta Splendens​
Mistery snail (nem tudom a magyar nevét)​
Nyúlcsiga x2​
Neocaridina kék garnéla x20​
Corydora pepper x5​

Ami lett/lesz:
Növényekről​
A Cabomba aquaticát és az Eleocharis parvulát sajnálatos módon nem sikerült életben tartanom.​
A Hydrocotyle tripartita és a Limnophila sessiliflora sem érezte tulságosan jól magát de mára már jobban van.​
Nagy valószínűséggel tulságosan le volt véve a fényerő.​
Növények ami az átrendezés előtt kerültek be:​
Microsorium pteropus windelov​
Microsorium pteropus windelov mini​
Hygrophila corymbosa mini dwarf​
Bucephalandra rainbow​
Bucephelandra (vékony levekű, kicsi - sajnos nem tudtam beazonosítani ez milyen fajta lehet)​
Cryptocoryne parva​
Anubias petite​
Anubias micro​
Ludwigia repens rubin​
Cryptocoryne X purpurea​

Múlt heti Green Aquába látogatásom közben, nem bírtam megállni hogy a kövekkel és gyökerekkel ne játszadozzak.​
Így történt meg az, hogy átrendezésre került az akváriumom. Amit nem bánok, csak kicsit elszámoltam magam a hónapra 😅
Díszek - A korábbi "folyami" köveket Dark Seiryura, a gyökereket pedig más alakúra cseréltem le​
Növények​

Szűrő - Jövő héten Oase Filtosmart Thermo 100-ra lesz cserélve​
 
Valószinűleg a kicsiket vadássza, több petés garnélát is láttam ehhez képest sokkal kissebb garnéla állományom van.
Ettől függetlenül vannak túlélők. Próbáltam búvóhelyekeket alakítani nekik, igaz szerintem kevés van, de majd benőnek a növények.
 
Nos, ma reggel lekerült az tető az akváriumról, mivel a macskánk úgy döntött tegnap este hogy úszik egyet a vizben :oops:
Elképzelésem szerint ráugrott a tetőre ami csak egy műanyag sin tartotta helyben, ez engedett a súlya alatt és az üveg és a macska együtt a vizbe esett.
Aludtunk amikor megtörtént úgyhogy reggel szembesültünk a helyzettel :cry:
Igaz sokkal szebben néz ki tető nélkül de van valakinek tanácsa hogy mit tehetek hogy legközelebb ne tudjon pancsolni. Szeretném kerülni a fekete műanyag tető megoldását, mivel szeretek felülről is csodálni.

Ilyen tetőm volt:

A tettes:
 
Úgy tudom, hogy a macska nem szeret fürdeni. Ha leveszed a tetőt, akkor nem fog belemenni.
A tetőt lehetne még megerősíteni, hogy elbírja a macskát.
A vörös vonalat az akvárium köré is fel lehet festeni.
Ahogy elnézem ezt a "dobozos képet", ez egy olyan cica, amelyik fel fog ugrani az akvárium tetejére akkor is, ha nincs rajta tető. Így aztán egyből csobban. Elnézve a tekintetét, semmit sem tanul belőle. Megjegyzem, a mi cicánk is ilyen "okos".
A tető megrősítésére szavazok.
 
de van valakinek tanácsa hogy mit tehetek hogy legközelebb ne tudjon pancsolni.
Nálam is van macska, kezdetben tetővel volt az akva. mivel azt látta, hogy nem nyitott, gondolta biztonságos ráugrani... ő is pancsolt egyet, de az volt az első és utolsó, hogy a közelébe ment. Ahogy @scitek is írta, nem szeretik a vizet... ha azt látja, hogy nem tud mire ugrani, nem is fog.
 
Alaposan átgondolva a helyzetet, és minden lehetöséget végigmérve, egyetlen egy racionális magoldás realizálását tudom ajánlani:
Új akvárium kell, ami minimum a padlótól a plafonig ér. Egy technika szobát a felsö szomszédtól kell bérelni, ha saját tulajdonú ingatlanban laktok, akkor nyilván egyszerübb a megoldás.
Lehet próbálkozni szines szalaggal, de a piros vonalas szabályhoz csak abban az idöszakban fogja magát tartani, amig ti is otthon vagytok. Látszik a kartondobozos képen a pofáján, hogy nem tiszteli a területi szabályokat.
 
Back
Oldal tetejére