• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Summer in the Alps

Szóval nem igazán hiszem, hogy bármennyit is lehetne emelni a talajon egy emers elrendezésnél.
Ezt sem megerősíteni,sem megcáfolni nem tudom!:DÉn tuti megpróbáltam volna akár 4-5cm-t emelni, ennyit szerintem a gyökérzetnek és az agyagos talajnak meg kell oldjon. Remélem egyszer lesz lehetőségem kipróbálni!

Hiányzott már nagyon a régi GA-féle HC-s 120-as látványa;)
Ezt nem csodálom! Ezt nem láthattam élőben, de majd most!:)

Hajrá Zoli!(y)
 
Sziasztok!

Nekem tetszik!
A köveket nem fogják elnyomni a növények az biztos!
Zoli, szurkolok nagyom hogy jó legyen!
Fel kell tüzelni a társaságot hogy őszre elkészüljön egy jó pár edény a versenyre!

Az emelkedő szerintem nem gond, minden növény elég hosszú gyökeret ereszt!
Csak az a macera hogy elöl ne álljon a víz!

A.ttila
 
Bántsam még?
Nagyon franko lett!!!De mi lenne ha a 2 nagy kö köze raknäd be hätulra a kerdeses követ.ugy talän meg ütösebb lenne.;)D ez csak az en meglätäsom.Akkor biztos ,hogy jobb lenne szemböl.:D
 
Ma délután hazajöttem, feltéptem a fóliát és elkezdtem gyömöszölni a kérdéses követ bele az aljzatba. Sajnos nagyobb károkozás nélkül túl sokat nem tudok forgatni rajta, mert akkor odalenne a talaj simasága és a növények is. Határozottan jobb lett - köszi a tanácsot, meg a szerkesztést talachi mester;) Summer in the Alps by eMZé, on Flickr
Bántsam még?

Hihetetlen, bátorító de egyben félelmetes is, hogy milyen nüanszok számítanak -- tényleg meglepően sokat változott az összkép ettől a kis forgatástól, a javára. Talachi szemét öntsük aranyba. De csak az egyiket, hogy a másikkal még adhasson hasonló tanácsokat.
 
A Parvula eléggé rákapcsolt mostanság, de az Elatine és folyamatosan növöget, ha nem is olyan hatalmas ütemben. Berohadásnak szerencsére semmi nyoma, szép zöld minden növény.
Az akvárium oldalán lehet látni gyökereket amik lassan áthatolnak az aljzaton és mindjárt elérik a táptalajt:happy:
Ha minden így megy tovább, akkor még kb. 3 hét és megérik az emers kert egy teljes és éles:D fotóra.
 
Letelt a 3 hét:(

Sajnos a fejlődés lassabb mint vártam, de azért nincs vész.
A Parvula szépen fejlődik, meg vagyok vele elégedve. Az Elatine már nem ennyire egyértelmű. Ahol mélyedés van és megáll a víz, ott baromi szép és nagy leveleket hoz. De ahol magasabb a víz ott eléggé satnya pici leveleket hoz. Ráadásul lukad sok helyen.
Ha pár héten belül nem lesz látványos változás, akkor jön a B-terv, a HC.
Ma kapott egy alapos üveg takarítást és végre rászántam magam a matt statikus fólia felrakására.

Íme mindez képekben:


Not ready yet by eMZé, on Flickr


Not ready yet by eMZé, on Flickr


Not ready yet by eMZé, on Flickr


Not ready yet by eMZé, on Flickr


Not ready yet by eMZé, on Flickr


Not ready yet by eMZé, on Flickr
 
én is azt hittem, hogy ez ennél gyorsabb lesz, de így is nagyon szép, azzal a jobb oldali kővel meg egyenesen nem tudok betelni.
 
Back
Oldal tetejére