• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A fal - azaz a "C" terv - 45x30x30 (40 liter)

A garnélák szaporodása sajnos megtorpant. Eléggé sokára vettem csak észre, hogy jópár planária is beköltözött az akváriumba. @Luigi13 -nak köszönhetően már dolgozik az ellenszer az akváriumban:)
A Limnobium nagyon bejött, pont annyira fedi a vízfelszínt, hogy ne algásodjon az akvárium és ne is fejlődjenek túl gyorsan a növények. A Riccardia ennek köszönhetően egészen nagy méretű és nyulánk leveleket hoz.
Ma leszedtem az összes Limnobiumot, hogy készíthessek pár képet és meg is lepődtem. Több mint egy éves most már az akvárium, de teljesen rendben van. Ok, nem egy verseny fotó állapot, de nem is ez a cél, hanem hogy jó legyen ránézni. Az akváriu fölé felraktam az 5 legjobban szereplő IAPLC értesítőt, illetve készítettem egy montázst, ami szintén bekeretezve felkerült a falra. Először nem nagyon akartam, de az asszony rábeszélt, hogy a GA-ban is milyen jól néznek ki a falakon a legjobb eredményeik. Most, hogy kész lett nem bántam meg, mert tényleg jól esk ránézni.

Na sok a duma jöjjenek a képek:

26533827711_d02cff09e5_c.jpg_DSC6023 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

26573549756_5ef6726d83_c.jpg_DSC6026 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

26533931611_33ca41d21e_c.jpg_DSC6027 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

25996483943_373ff1b2a1_c.jpg_DSC6030 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

25994266564_8c3bb4376e_c.jpg_DSC6031 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

26533984061_5527902aa1_c.jpg_DSC6034 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

26506678322_2bc99d2ca3_c.jpg_DSC6036 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

25996513083_ae8a43d5d6_c.jpgPryde wall by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Nekem is fent van a falon a 3 oklevelem,ilyen fekete keretben.Remélem egyszer egy top 100-as is meglesz!
 
Nekem is fent van a falon a 3 oklevelem,ilyen fekete keretben.Remélem egyszer egy top 100-as is meglesz!
A felső sorban van még két képnek hely.
TOP100 - az nálam teljesen esélytelen, ahhoz sokat kéne még fejlődi, na meg dolgozni is.
 
A felső sorban van még két képnek hely.
TOP100 - az nálam teljesen esélytelen, ahhoz sokat kéne még fejlődi, na meg dolgozni is.
Miért nekem nem?Ez egy folyamat,mindig jobbat össze rakni,minnel részletgazdagabbat!
 
18 hónapot még egyetlen akváriumom sem élt meg. Neki sikerült:)
Voltak benne apróbb sikerek és hatalamas kudarcok is, legalábbis ami a garnéla tartást illeti.
A növényes részével nem volt semmi gond, de az csúnya is lett volna.
Egy ideje viszont nem bírtam pár gondolatot kiverni a fejemből. Először is @Tibi hírhedten golyóálló taiwanjaira már nagyon régóta féj a fogam. Na meg több, mint két éve megígértem neki, hogy egyszer majd elhozok egy csapatot.
A másik téma, hogy ha már garnélák, akkor jó lenne nagyobbra cserélni a kicsit, vagy a nagy akváriumban tartani őket. A nagy akváriumot most még jó ideig nem akarom szétszedni, így az jelenleg nem játszik. A jelenlegi 45x30x30(40liter) akváriumot a szűrő és a lámpa korlátai miatt maximum egy 60x30x30(54liter) akváriumra lehetne csak kompromisszumok nélkül lecserélni. Sok agyalás után úgy döntöttem nem lesz üveg csere.

Ma a CRS/CBS csapat átköltözött a nagy akváriumba. Azt hittem 20-an lesznek, de teljesen meglepődtem ahogyan a barlang rendszerből mindig újabb és újabb egyedek kerültek elő. Nem számoltam, de szerintem 40+ került át.

Aztán ez történt:
26842687160_63bce17d7f_c.jpgGame Over by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Zoli mester, kíváncsian várom, mi lesz, ha az a fehér füst fel, akarom mondani elszáll. (a Vatikánban ugyebár tudjuk, de Nálad...)
Mi lesz a sorsa annak a komoly riccardia mennyiségnek? Megy át belőle a nagyba a bucék, anubiasok mellé/közé?
Ha belegondolsz, azért egy jó scape-el az a 45x30 cm nem is olyan kicsi, egy taiwan bandának induláshoz szerintem rendben van, aztán ahogy a bútort elnézem, alapterületben tudsz majd nyújtózkodni, bár akkor a szűrődet (ha még mindig a 300-as viszi) tényleg érdemes egy fokozattal erősebbre cserélni.
 
Mi lesz a sorsa annak a komoly riccardia mennyiségnek? Megy át belőle a nagyba a bucék, anubiasok mellé/közé?
A nagyba nem megy, illetve ahogy átraktam a rákokat tegnap a hálóval tuti, hogy ment egy-két apró darab:)
Egy része marad itt, a többi vihető. Akinek kell szóljon.
Ha belegondolsz, azért egy jó scape-el az a 45x30 cm nem is olyan kicsi, egy taiwan bandának induláshoz szerintem rendben van, aztán ahogy a bútort elnézem, alapterületben tudsz majd nyújtózkodni, bár akkor a szűrődet (ha még mindig a 300-as viszi) tényleg érdemes egy fokozattal erősebbre cserélni.
Nem lesz csere ES-600 -ra. A szekrény bár nagyon szakadt egyenlőre az sem. Lehet összecsavarozok egyet fából, úgy is imádom a natúr dolgokat. Marad a 45P. Az a baj, ha csere, akkor mindent kéne a CO2 rendszeren kívül. Üveg, lámpa, szűrő és szekrény. Na ez így kicsit kiverné a biztit itthon. Amúgy jogosan, mert a használt cuccokat nevetséges áron lehet csak eladni.
Több mint egy hétig agyaltam egy stúdió fotó szetten, de végül lebeszéltem magamat róla. Tegnap inkább elszaladtam és megvettem mindent egy nagyteljesítményű RO készülékhez. Az asszony nagy örömére végre fel tudom számolni a folyosón állandósult kuplerájt, mely hordókból, vödrökből és a szivattyúból állt.
 
Az asszony nagy örömére végre fel tudom számolni a folyosón állandósult kuplerájt, mely hordókból, vödrökből és a szivattyúból állt.
Akkor kezd végre baba és babásmama-biztossá válni a terep ;)
Mit jelent a nagy teljesítmény? Beelőzöd Danit? :)

Egy része marad itt, a többi vihető. Akinek kell szóljon.
Én szívesen lecsapnék rá, mert egy kis plusz mindig jól jön. De ha van akinek nagyobb szüksége van rá, akkor ott a helye.
 
Tegnap inkább elszaladtam és megvettem mindent egy nagyteljesítményű RO készülékhez. Az asszony nagy örömére végre fel tudom számolni a folyosón állandósult kuplerájt, mely hordókból, vödrökből és a szivattyúból állt.
Hú, de nagyon ismerős. Nálam is fut a szoba állandóan, de ez legalább az én -ahogy a párom nevezi- játszós szobám:)
a használt cuccokat nevetséges áron lehet csak eladni
...de venni is;)
Lehet összecsavarozok egyet fából, úgy is imádom a natúr dolgokat.
ezzel én is így vagyok, ha a pici ébren van, vagy sétálnak anyával, akkor csavarbehajtóra fel(y)
Egy része marad itt, a többi vihető. Akinek kell szóljon.
Akkor ha nem veszed tolakodásnak: egy kisebb adagot ha postázni tudsz, akkor én szóltam;) (többit majd kidumáljuk pü-ben)
 
Mit jelent a nagy teljesítmény? Beelőzöd Danit?

Nem, ugyan az mint Danié. Ráadásul ugyan onnan. Sokat beszéltünk erről Viktorékkal. Ők szívtak egyszer egy nagyot az olcsóbb hússal. Csak az amerikai a tuti ebben a témában. Itt a kici ócó nem játszik.
Egyébként 2x 200GDP sorba kötve nyomásnövelő pumpával.
Én szívesen lecsapnék rá, mert egy kis plusz mindig jól jön. De ha van akinek nagyobb szüksége van rá, akkor ott a helye.
Ne hülyéskedj. Gyere érte bármikor.

Akkor ha nem veszed tolakodásnak: egy kisebb adagot ha postázni tudsz, akkor én szóltam
Szóljál. Van más is;)
 
Szia!

Erről olvashatnánk egy kicsit bővebben? Én is éppen vásárlás előtt állok, és hátha okulok... ;)
OK, legyen:)

A rendszer így néz ki a víz befolyása irányából:
3/4 colos csatlakozó
Nagyteljesítményű nyomásfokozó pumpa - sajnos ide a drágábbik kell
5 micronos előszűrő
szén szűrő
1 micronos előszűrő
200 GDP membrán
majd sorbakötve még egy 200GDP membrán
áramlás szabályzó és öblítő csap

Tehát nem egy túlbonyolított rendszer. Másra nem is jó, csak hirtelen nagy mennyiségű víz gyártására. Ivásra pl. alkalmatlan. Nincs szabályzás, addig nyomja, mígy be van dugva a pumpa, öblítés manuálisan. Lehetne még fokozni a dolgot sokmindennel, de már így is húzós az ára. Így, hogy én rakom majd össze 105 eFt a vége.
 
OK, legyen:)

A rendszer így néz ki a víz befolyása irányából:
3/4 colos csatlakozó
Nagyteljesítményű nyomásfokozó pumpa - sajnos ide a drágábbik kell
5 micronos előszűrő
szén szűrő
1 micronos előszűrő
200 GDP membrán
majd sorbakötve még egy 200GDP membrán
áramlás szabályzó és öblítő csap

Tehát nem egy túlbonyolított rendszer. Másra nem is jó, csak hirtelen nagy mennyiségű víz gyártására. Ivásra pl. alkalmatlan. Nincs szabályzás, addig nyomja, mígy be van dugva a pumpa, öblítés manuálisan. Lehetne még fokozni a dolgot sokmindennel, de már így is húzós az ára. Így, hogy én rakom majd össze 105 eFt a vége.

Köszi!
Na igen. A 2 db 200GDP-s membrán ls a nagyteljesítményű nyomásfokozó azért erősen megnyomja a teljesítményt és az árat is.
Én is éppen a sokat rövid idő alatt, és a tároljuk inkább egy tartályban kérdéssoron rugózok, de pénzügyi okokból jobban hajlok a tartályra.
Mondjuk nekem csak heti 10-20 liter kell. ;)
 
Ennek a miértjére rákérdezhetek? Feltéve, hogy nem csak annyi a válasz, hogy nem 10 másodperc, mire megtelik a pohár.
Persze.
Igazából iható, csak nincs visszasózó. Én már ittam ilyet is, olyat is. Mindkettőnek borzalmas az íze (legalább is számomra). Na meg a konyhai gépeknél mindig van puffer tartály, hogy azonnal ki tudj venni pár liter vizet, például ha főznél.
 
Back
Oldal tetejére