• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The new Grayland - 90x45x45 (182 liter)

Közeledünk az IAPLC-hez, így elkezdtem gatyába rázni az akváriumot. Sajnos ez nem is annyira egyszerű, mert a táptalaj már kezd kimerülni, így egy-egy nyírás után eléggé sokáig kell várni. A tortakémet bal oldalt megszüntettem és kisebb csomókra szedtem szét és random módon helyeztem el a nagy sziklán. Lehet nem tökéletes, de nekem így jobban tetszik.
Vettem matt fekete 500 grammos kartonlapot, aminek a belső felét alufóliával vontam be. Az üveg szelére előre és hátra is 4-4 ruhacsipeszt tettem és a csipeszekbe állítottam bele a kartonlapokat. Hihetetlen mennyiségű fényt nyertem vele.
Párom hajszárítóval fodrozta a vizet és a szabad kezével terelte a halakat jobbról balra. Én meg balról jobbra. Na ezt hívják családi fotózásnak:D
Csináltam egy rakás fotót. Lehet ennél már nem lesz szebb állapot, így nem a legjobbat osztom meg veletek(mármint van olyan amin tökéletesebben állnak a halak).

IAPLC_test (1) by eMZé, on Flickr
 
Nah a végére csak odaért a kert! Szuper lett a bal oldali Riccardia módosítás. Ha előbb megcsinálod lehet még jobban beleolvadt volna a sziklás részbe. De ez nagyon kellett.

Pazar! (y):snaphappy::snaphappy::snaphappy:
 
Egyetértek, a bal oldal sokkal jobb lett a Riccardia csík nélkül, de az egész aki összeért.
 
Köszi fiúk;)

Még csinálok egy nyírást, aztán meglátjuk lesz-e még ennél is jobb. Őszintén szólva nem hiszem, mert nagyon nehéz eltalálni a nyírás mennyiségét és időzítését. Most sikerült, de legközelebb nem biztos. A lefolyó HC nem egyszerű kérdés, az pl. pont most jó. Ha abba beleollózok, ki tudja mikorra lesz megint ilyen. Igazából 3 hibát látok:
1. Bal oldalt fejletlen a Riccardia
2. Jobb oldalt megégettem Carboval(ecset kezelés miatt), de épp egy kazal RC munkálkodik rajta, így nem feltűnő
3. Középen a homokban két kis kő áll pont egymás után. Ki akartam venni az egyiket, de elfelejtetem:(
 
Zsíííír (y) Megtiszteltetés volt bekerülni az építőbrigádba, s büszke vagyok rá, hogy van egy kis közöm ehhez az akihoz.
Végigkövettem, s tudom, brutál munkát végeztél vele, gratulálok (y)
A bal oldal nagyon szép lett és természetes, jobb oldalon a két egybefüggő moha sáv ehhez képest kissé zavaró nekem, de összességében viszi az úszót nagyon :D:D süssön Rád a Nap!
 
Köszi nektek is, meg mindenkinek aki nyomogatja a tetszik gombot:)


Megtiszteltetés volt bekerülni az építőbrigádba, s büszke vagyok rá, hogy van egy kis közöm ehhez az akihoz.
Ne szerénykedj;) Kellett oda mindenki, hogy ilyen stabilak legyenek az alapok. A befejezés csak a hab a tortán.


jobb oldalon a két egybefüggő moha sáv ehhez képest kissé zavaró nekem
Ugye-ugye, milyen könnyű megszokni a jót. Ameddig a bal oldal gázos volt fel sem tűnt. Át kéne variálni a jobb oldalt is, csak már félek nincs rá elég idő. Na meg mi van akkor, ha nem sikerül:nailbiting:
 
Közeledünk az IAPLC-hez, így elkezdtem gatyába rázni az akváriumot. Sajnos ez nem is annyira egyszerű, mert a táptalaj már kezd kimerülni, így egy-egy nyírás után eléggé sokáig kell várni. A tortakémet bal oldalt megszüntettem és kisebb csomókra szedtem szét és random módon helyeztem el a nagy sziklán. Lehet nem tökéletes, de nekem így jobban tetszik.
Vettem matt fekete 500 grammos kartonlapot, aminek a belső felét alufóliával vontam be. Az üveg szelére előre és hátra is 4-4 ruhacsipeszt tettem és a csipeszekbe állítottam bele a kartonlapokat. Hihetetlen mennyiségű fényt nyertem vele.
Párom hajszárítóval fodrozta a vizet és a szabad kezével terelte a halakat jobbról balra. Én meg balról jobbra. Na ezt hívják családi fotózásnak:D
Csináltam egy rakás fotót. Lehet ennél már nem lesz szebb állapot, így nem a legjobbat osztom meg veletek(mármint van olyan amin tökéletesebben állnak a halak).

IAPLC_test (1) by eMZé, on Flickr
Ahogy nezem a jobb oldalt,olyan erzesem van mintha egy kigyo tekeredne fel a HC fele!Vagy csak tul sok Animal planettet neztem mostanäba?Kifejezetten tetszik a hätso resz ritkitva,na annak idejen pont erre celoztam;).
 
Szia eMZé (és a csapat építő tagjainak is)! Minden elismerésem a szélmalomharchoz a köveken, de a (családi) :) fotók kárpótolnak mindezért! Gyönyörű az összkép.
 
Ma iszonyatos késztetést éreztem, hogy készítsek néhány közeli fotót. Persze most is használtam a DIY "fénygyűjtőt".
A bal oldali Riccardiát sajnos sok helyen "porig égettem" a Carboval, így megejtettem egy nyírást a teljes akváriumon, valamint leszedtem az érintett részen a mohát. Szerencsére azért sok éppen maradt, így újra tudtam gondolni a bal oldali követ.
_DSC1224 by eMZé, on Flickr
_DSC1225 by eMZé, on Flickr
_DSC1226 by eMZé, on Flickr
_DSC1227 by eMZé, on Flickr
_DSC1228 by eMZé, on Flickr
_DSC1229 by eMZé, on Flickr
_DSC1230 by eMZé, on Flickr
_DSC1231 by eMZé, on Flickr
_DSC1232 by eMZé, on Flickr
 
Brutálisan elszabadult a növényzet, ami ráadásul kicsattan az egészségtől. (y) Nekem valahogy hiányzik még egy két jobb pofájú szikla az előtérbe ügyesen lehelyezve, akár a homokba, akár a HM mezőbe, némi aprólékkal kiegészítve, de ez csak az én hülyeségem. :censored: Ez az aki nagyon szép!
 
Jó hír: a jobb oldali Riccardia átrendezés szerintem nagyon jól sikerült.

Rossz hír: jobb hátul sikerült sárgára égetnem Carboval az Accicularist az ecsetalga kezelésnél.

Így újabb IAPLC-s fotózás már aligha lesz. Egyébként még a HC sem omlott le olyan szépen a kövekre mint a múltkor, de az május végéig még meglenne, de az Aci szinte kizárt, hogy addigra összekapja magát. Kisebb hibákat azóta felfedeztem itt-ott, de szerintem hagyok mindent így ahogy van és indulok a múltkori fotókkal. Fénykép most nincs, talán holnap.
 
Jó hír: a jobb oldali Riccardia átrendezés szerintem nagyon jól sikerült.

Rossz hír: jobb hátul sikerült sárgára égetnem Carboval az Accicularist az ecsetalga kezelésnél.

Így újabb IAPLC-s fotózás már aligha lesz. Egyébként még a HC sem omlott le olyan szépen a kövekre mint a múltkor, de az május végéig még meglenne, de az Aci szinte kizárt, hogy addigra összekapja magát. Kisebb hibákat azóta felfedeztem itt-ott, de szerintem hagyok mindent így ahogy van és indulok a múltkori fotókkal. Fénykép most nincs, talán holnap.

És milyen jó, hogy elkaptad azt a pillanatot. Nah ezért kell többször is fotózni. Szerintem a korábbi fotód is nagyon jó úgyhogy versenyre vele! :)
 
Jó hír: a jobb oldali Riccardia átrendezés szerintem nagyon jól sikerült.

Rossz hír: jobb hátul sikerült sárgára égetnem Carboval az Accicularist az ecsetalga kezelésnél.

Így újabb IAPLC-s fotózás már aligha lesz. Egyébként még a HC sem omlott le olyan szépen a kövekre mint a múltkor, de az május végéig még meglenne, de az Aci szinte kizárt, hogy addigra összekapja magát. Kisebb hibákat azóta felfedeztem itt-ott, de szerintem hagyok mindent így ahogy van és indulok a múltkori fotókkal. Fénykép most nincs, talán holnap.

Lehet teljesen ostoba a kérdés, de ilyenkor nem lehet pl. kérni valakitől acit arra a a részre? Nem tudom milyen hosszú kell, de ha leírod, lehet többen is tudnának segíteni. De ez csak egy ötlet és nem tudom mennyire fér bele a "verseny" szellemébe :)
 
Lehet teljesen ostoba a kérdés, de ilyenkor nem lehet pl. kérni valakitől acit arra a a részre? Nem tudom milyen hosszú kell, de ha leírod, lehet többen is tudnának segíteni. De ez csak egy ötlet és nem tudom mennyire fér bele a "verseny" szellemébe :)
Photoshoppal meg lehetne csinálni két fotóból, de az tényleg szabálytalan lenne.
Ültetni bármit, bármikor és bárhova lehet. Ezzel csak az a baj, hogy az ültetés után ennyi idő alatt úgy sem lesz már annyira természetesen sűrű és szép formájú, mint pár hete volt.
 
Back
Oldal tetejére