• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A "B" terv - 45x30x30 (40 liter)

CRS vs. CBS, avagy mi legyen benne?


  • Total voters
    25
  • Poll closed .
A kémia idevágó részével tisztában voltam.
Meglátásom szerint a probléma a lámpám félig történt tönkre menetével kapcsolható össze. Egy ideje ugye csak a fele fény áll rendelkezésre, emiatt csökkentettem a lámpa magasságát és a CO2 mennyiségét is. Na ez utóbbi finomhangolása csak nagyon lassan sikerült, illetve tart még most is. Ezt szívhatták meg a bent lakók. Az elhullások másik oka lehet, hogy egy öreg állományt vettem, akik nem is biztos, hogy túl jó körülmények között voltak tartva korábban. Ez persze csak feltételezés, de ezt alátámasztani látszik az a tény, hogy a CBS-ek jó része nem volt fekete mikor elhoztam őket, hanem csak sötét barnák. A körülmények nálam mint egy Hilton szállóban, szóval minden földi jót megkapnak. Ennek ellenére a barna egyedek folyamatosan egyre halványodtak, majd (n)
Valószínűnek tartom, hogy a korábbi erősebb fényes időszakban kevésbé lehetett probléma egy minimális CO2 túladagolás(5.8 pH-nál sem volt gond), hiszen a növények intenzívebben vették fel a CO2-t és emiatt intenzívebben nyomták az Oxigént is a vízbe. Most viszont jóval mérsékeltebb a bubizás.

Tegnap visszavettem a CO2-t 10 bubi/percre, így ma 6.66 a pH értéke. Most egy picit még próbálok rajta állítani, hogy közelítsek a 6.5 felé. A lakók aktívabbnak tűnnek és a maradék 3 nőstény még mindig petés:)
Remélem ezzel véget ér ez a szerencsétlen sorozat.
 
Ilyen esetben jön jól az oxydator (szigorúan gyári folyadékkal).
Meg szerettem volna ezt úszni, na nem az ára, hanem a formája miatt. Növényesbe nekem kissé idegen, de úgy látszik engednem kell. Jobb hátul a fa mellett úgy sincs fény, ott jó helye lesz. Tibi, rábeszéltél;)
 
Oxydator tegnap este alámerült:D
Az elején nagyon tolta a bubikat, aztán szinte semmi. Illetve az üvegen belül látni a lassú bubizást. Elolvastam az Oxidator topicját, így már tudom, hogy ez normális jelenség.
Kívülről mindig van rajta egy csomó apró bubi. A pici garniknak meg rögtön birtokba kellett venni az új szerzeményt:happy:
 
Az eredeti 20 fős csapatból már csak 4-en vannak. A kicsiket viszont nem tudom összeszámolni, talán valamivel 50 alatt lehet a teljes létszám. Mivel minden újonc szépen növöget ezért ma elgondolkoztam a hogyan továbbról. Úgy döntöttem, hogy maradok az eredeti tervnél és kizárólag CBS-eket tartok és később esetleg szelektálom őket. A nagyobb CRS-eket ezért ma lehalásztam és átköltöztettem a Grayland-be. Összesen 12 darabot, de majd még lesz áttelepíteni való, csak a nagyon kicsiket a halak miatt nem akartam átrakni.
Költöztetés előttről egy kajázós fotó:
They like it by eMZé, on Flickr
 
1,5 hónappal ezelőtt az Elatine amúgy egyáltalán nem gyors növekedése ellenére, helyenként elérte a 2-3 emeletes magasságot. A nyírást kissé túlzásba vittem, így borzasztóan csupasz lett.
Természetesen nem roham tempóban indult újra, de mostanra már messziről kezd vállalhatóbb képet adni. A nagy akváriumból több adag Riccardiát voltam kénytelen eltávolítani és gyorsan fel is ragasztgattam a fára. Kíváncsi leszek hogyan viselkedik majd a visszafogott CO2 adagolás mellett. Az esélyeket szeretném megnövelni, így az eddigi heti tápozást napira váltottam. Napi 1 ml ADA Bright K és szintén 1 ml Step 2 az adag (eddig heti 2-2 ml volt). Valamint az Oxidator kedvező tapasztalatai alapján a CO2-n is mertem emelni egy keveset, igaz még még messze nem lime zöld a Drop Checker.

Jelen állapot:
1,5 month after trimming by eMZé, on Flickr

Bevallom őszintén hiányzik az emers kertészet, így kíváncsiságból 3 hónapja benyomtam egyetlen 2 centis MC nyesedéket a fa pici résébe.
Ez lett belőle:
Emersed MC by eMZé, on Flickr
 
Kissé üresnek érzem ezt az akváriumot. Tudom azt mondtam ebben nem lesz dzsungel, hogy mindig lássam a garnélákat. Viszont nagyon vágyom már egy dzsungeles akváriumra, de a Grayland szeptember előtt biztosan nem lesz szétszedve, így most ebben élem kicsit ki a vágyaimat. Na sűrű dzsungelre azért nem kell számítani, de egy kis Blyxa japonica bekerült tegnap @Luigi13 jóvoltából, amit ezúton is szeretnék nekik(Attila & Nicole) megköszönni.

Az Elatine nem valami fényes, így gondolkodom, hogy ráeresszek-e egy kis MC-t :unsure:
A Riccardia viszont bejött, az szépen hízik:)
Fonal a napi tápozásnak köszönhetően eltűnt, van helyette ecset, aminek a nagy részét tegnap lekapartam és a vízcserével azonnal likvidáltam.
garnélák megvannak és bár az eredeti 20-ből már csak 3 van meg, de ma is láttam pár újszülöttet. Összeszámolni nem lehet őket, de 50-60 darab biztosan akad :)

the "B" Plan with Blyxa japonica by eMZé, on Flickr
 
Szép kis gyöpes megoldás! :)
A vékonyabb ágak mennyire takarnak be?A kép alapján összefüggő ott is a gyep!
 
Jó lett ezzel a kis blyxa tővel,ha még nő egy kicsit akkor lesz majd az igazi (y)
Tényleg jó besűrűsödött ez az elatine,megnéztem volna akkor,hogy nézhetett ki mielőtt visszavágtad :woot:
 
A vékonyabb ágak mennyire takarnak be?
Minimálisan, nem is ez a gond. Mivel 5 LED világít a lámpában és mindegyikből más szögből érkezik a fény, ezért teljes árnyék sehol sincsen a fa alatt.


Tényleg jó besűrűsödött ez az elatine,megnéztem volna akkor,hogy nézhetett ki mielőtt visszavágtad
Az Elatine nem volt egy gyorsvonat az elején sem, viszont nagyon szép tömör volt . HC/10 sebességgel terjedt az elején. A vágás óta viszont siralmasan lassan terjeszkedik és tömörnek cseppet sem nevezném. Mindenhol foltok vannak ahol kilátszik az agyagos talaj. Kevés táptalaj kerül alá és az már gondolom kimerült, így nem is annyira meglepő a dolog. Persze az is közbejátszik, hogy mióta a világításnak csak a fele megy, azóta kissé nehezen találtam meg a fény/CO2/tápozás helyes arányát.


Hogy tápozol?
Napi 1 ml ADA Step2 és 1ml Brighty-K.
Eddig úgy néz ki a napi tápozás jobb mint a korábbi heti 2-2 ml. Az Elatine szépen bubizik délutánonként, de a növekedést sajnos nem kapkodja el.
Kérdés, hogy érdemes lenne-e a talajt megturbózni valami jóféle koncentrált táprúddal?
 
Lehet, hogy ez már a blixanak necces lesz, nekem nem működött kevés táppal. Ne féltsd a garnélákat, nem lesz semmi bajuk a táptól.
 
Back
Oldal tetejére