• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás The Burrow

loci1234

VIP kertész
Üdv!
Ma [2014. aug. 11] megépült a 4. generációs nano-m amit CRS-eknek ajánlanék fel. Mid-tech, avagy, fény, erős szűrés, CO2 van, de a tápozás visszafogottabb, és a növények se a legkényesebb fajták. Az elődje (3. Khazad-dum) 3/4ed év után lett szétszedve, meglátjuk ez meddig bírja. (inkább én meddig bírom újabb tervezgetés, építgetés nélkül)
Adatok:
Medence: 16 liter (24x24x28)
Világítás: Eheim 7W Power Led 6500K
Szűrés: Eheim 2211 300l/h [Szivacs, substrat pro, perlon]
Tápozás: magasnyomású CO2 rendszer diffivel beoldva, Tropica Specialized Fert. (ÚJ!), ha kell EL Carbo
Hardscape: Néhány seiryu kavics, red moor
Növények:
Microsorum pt. 'Narrow'
Anubias barteri var. nana petite
Taxyphillum 'flame'
Hydrocotyle tr. Japan
Crypto. pygmea

Állatok: CRS garnélák, 2-3 otocinclus, valamint (lehetséges) néhány kubotai razbóra, mondjuk egy 5ös csapat

4 óra világítással indul, mérsékeltebb CO2-vel, a Tropica táp gyári ajánlásának a 2x-sét fogom adagolni.
Ja igen: Eddig nagy EI-s oltam, de gondoltam,hogy a CRS-ek miatt nem akarom túlterhelni a vizet, illetve visszafogottab tápozást is szerettem volna, na meg persze nagyon szimpik a Tropica tápok.

A garnélák kb. 1 hónap múlva érkeznek. Addig várom a dúsulást. (y)

DSC_0041 by Laurentinus, on Flickr
DSC_0032 by Laurentinus, on Flickr
 
Ma reggel észrevettem,hogy a diffi előtti csőszakasz a visszacsapó szelepig TELE van vízzel... Na ilyenkor adok hálát az Istennek,hogy ADA szelepet vettem, mögötte egy csepp sincs. Dobhattam volna ki a reduktort. Nem tudom,hogy miért történhetett, a diffibe beépített zárószelep van, nem tudom,hogy hogy folyhatott vissza. (Tropica 3in1 diffúzor, évek óta tökéletesen üzemelt).

Szerk.: Szétszedtem és kitoltam belőle a vizet, meglátjuk, mi lesz.
 
Utoljára módosított:
Szép kis nano ékszer!(y) Így bubiznak, vagy csak éppen most töltötted fel?
Köszönöm! Nem, épp feltöltés után. :) Reggelre beteásodott a víz a red moortól... (?) o_O Mivel garniknak lesz nem vészes, meg egészen bejön a színe, de azért hozattam purigent. Még megszülöm,hogy berakjam-e vagy sem.
 
Sziasztok!
Ma kb. 2 hetes a nano. Eddig algát nem találtam, (kopp-kopp) viszont a Microsorumom eléggé meg adta magát, amíg nem voltam itthon az elmúlt 4 napban. Ezt csak azért nem értem, mert láttam már zöldellő Microt afrikai sügéres akváriumban, érdemi tápozás nélkül. Nálam elszürkülés-feketülés, lyukacsosodás figyelhető meg. Foszfor/ kálium hiány?... Tropica Spec. táp 2x1 nyomás 2x a héten. (2 vízcsere a héten).
Az anubias szép (mondjuk az elpusztíthatatlan), a hydro nő, a taxyphillum is berobbant, sőt még a cryptom se mállott el, pedig az szokott indítás után. Ezért nem is értem. Mit tegyek? Össze fogja magát szedni, új levelekkel, vagy vajon végleg off?
DSC_0064 by Laurentinus, on Flickr
DSC_0063 by Laurentinus, on Flickr
 
Vágd le majdnem az összes levelét, csak az épeket hagyd meg, ha nincs az sem nem baj, ha a rizóma egészséges akkor szép új leveleket fog hozni.
 
Kösz Dani, akkor meg csipkedem kövi vízcserénél. Remélem minden oké lesz.
Szerk.: A rizómája szép zöld, kinézetre nincs baj ahogy látom.
 
Üdv!
Lassan 1 hónapos az akvárium. Jövő héten (szerintem 2-3 nap) érkeznek a CRS-ek. (y) Algát (kopp-kopp megint) sehol sem találok a diffi fehér korongját kivéve, amin van 2 pötty belőle. Ennyi talán még belefér. :ROFLMAO: ~ 40% Vízcsere hetente kétszer, mindegyik után 1-1 nyomás a Tropica spec tápból. 6 óra világítás. A taxy nagyon szépen nő, törekszik felfelé, a petite hozza sorra az új leveleket, A crypto is új hajtásokkal bővült, és nem (!!!) mállott el, ami egészen zseniális az eddig tapasztaltakhoz képest. (Mondjuk igaz, eddig sosem volt növényesben cryptom, mindig valami biotópban, vagy sügeresben tartottam, amibe előszeretettel mállott el, majd éledt újra) A hydro is jön felfelé, szerintem hagyom, 1 hónap és "lombkorona lenne belőle". Sajnos a microsorumot meg kellett aprítsam, most egy lecsupaszított rizóma csúfítja az összképet, de nem tudok mit csinálni. Vagy összeszedi magát, vagy kénytelen eszek a nyakára növeszteni a hydrot. Vagy valami mást teszek a helyére. De ez nem befolyásolja az élőlények érkezését. Mahdiphunk kollégától kaptam Kagylótutajt(még 1x Köszönöm), így abból is megkínáltam a medencét, hangulat fokozónak és nitrátszint csökkentőnek. A lényeg, most azt hiszem ennyi. * A zöld befolyó a kosárral még mindig rohadt ocsmány. :shifty:
Képek:
DSC_0082 by Laurentinus, on Flickr
DSC_0081 by Laurentinus, on Flickr
DSC_0079 by Laurentinus, on Flickr
DSC_0077 by Laurentinus, on Flickr
 
*Így utólag még az jutott eszembe miközben elnéztem az akváriumot,hogy bizony egy HC gyep nagyon szép lenne az üres részeken. Mondjuk ehhez későn futottam, most nem high-enden üzemel a dolog, nem akarnám szét CO2-őzni. És legalább a garnélák jobban fognak látszódni.
 
Back
Oldal tetejére