• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Summer in the Alps

Hello Zoli!
Szépen besűrűsödött a parvula.Nem tudom,hogy látod de próbáld meg több fénnyel.Sokat dob a növényeken.:)

Hát nem hiszem, hogy ezen a ponton hibádzott volna valami is, még mindig káprázik kicsit a szemem ha visszagondolok arra a fényágyúra. Az viszont elég durva, hogy máris elvesztette a fényereje 30%-át, mert kiégtek benne a ledek?? wtf.
 
Hát nem hiszem, hogy ezen a ponton hibádzott volna valami is, még mindig káprázik kicsit a szemem ha visszagondolok arra a fényágyúra. Az viszont elég durva, hogy máris elvesztette a fényereje 30%-át, mert kiégtek benne a ledek?? wtf.

Nem arra céloztam,hogy gond lenne a lámpával.Csak arra utaltam,hogy több fénnyel robbantani lehetne.Talaj,táp okés..
 
A lámpának brutál fénye volt, szerintem azzal sem lehet nagyon gond. Igaz most elpukkant pár dióda, de azok cserélve lesznek. Sőt lehet az összeset kicseréltetem, mert pont annyit rendeltem mint amennyi benne van. A lámpa közel 3 éves és nem szabad elfelejteni, csúcsra van járatva, így én nem is csodálkozom azon, hogy pár LED kipukkant.
Az eredeti árához képest egyébként nem egy nagy durranás a javítás költsége: 2 EUR/db.
5 db LED van kiégve, de én 20-at rendeltem.
 
A LED-ek még mindig nem jöttek meg:mad: Volt egy kis bonyodalom velük, mert 25 nap után írt a szállító, hogy időközben már nem szerezhető be az a fajta LED, ami a lámpában eredetileg volt. Ráfizettem, így a legújabb szériát küldik(közel kétszeres áron), ami 1,5-szeres fényt fog adni, ugyanakkora teljesítmény mellett.

Megint bogár támadásom volt/van, így vettem permetszert és lekezeltem a növényeket. A héten csak egy dögöt láttam, így kezdek reménykedni, hogy hatásos a kezelés.

Sajnos a körülményeim még mindig nem éppen emers kompatibilisek, így a HC is elkezdett lassan fogyni:( 3 hete elkezdtem újra befóliázni az akit, csak egy 1-2 centis rést hagyok rajta nyitva. Azóta magára talált a növények nagy része és ha nem is F1 tempóban, de azért fejlődnek. Ma szálanként átültettem a jobb elől amúgy igencsak megfogyatkozott HC szálakat a többi részre. Az üres helyre pedig bekockáztatok 2 cserép UG-t. Szorítsatok, hogy legyen belőle valami.

A jelenlegi helyzet:

With UG by eMZé, on Flickr


With UG by eMZé, on Flickr
 
egy kicsit virít az UG,de kiváncsi vagyok mi lesz belőle.:)

Auto fehéregyensúllyal lőttem a képeket, szóval a képek nem adják vissza a valóságot. Ennyire nem durva a különbség, mint a képeken, de azért akad.
 
Szia!

Rég nem írtál ebbe a naplódba.
Kíváncsi lennék, hogy áll ez a projekted! Én is szeretnék
hasonlót csinálni.
 
Szia!

Rég nem írtál ebbe a naplódba.
Kíváncsi lennék, hogy áll ez a projekted! Én is szeretnék
hasonlót csinálni.

Pont most értünk haza a 2,5 hetes nyaralásból, szóval el volt hanyagolva a kert rendesen. Igaz időközben voltunk itthon 2 napot, de akkor sok időm nem volt, csak kapott pár spriccentést.
A tavalyi-tavalyelőtti bratyóra bízás tapasztalatai miatt idén úgy döntöttem, hogy inkább teljesen befóliázom lesz ami lesz alapon. Végül nem mertem CO2 nélkül hagyni a növényeket, így picike lukakat azért csináltam a fólián. Túlélte minden növény:)
A Parvulán nem látszik semmi negatívum. A HC foltokban tönkrement, de ott láthatóan a bogarak okozták a kárt:( Viszont a legtöbb helyen szépen beindult a HC és végre futni is elkezdett:)
A LED lámpában már csak 8 db izzó világít az eredeti 20-ból, de időközben megjött a rendelt Cree csomag, így már csak cserélni kell. Mind a 20 ki lesz cserélve, így az eredeti fény 1,5 szerese fogja pirítani a növényeket:D

Az UG mindössze 1 napot bírt:( Teljesen szétfolyt, mint egy kocsonya úgy nézett ki:confused:
 
...mostantól csak ünnepnapokon ír? (n)

És mi van ha csak munka vagy más miatt nem jut el a fórumig?
eMZé is nagyon sokat segített az elmúlt években. Az aláírásában látható naplók is azt mutatják, hogy keményen odatette magát.
Ha valaki ennyire aktív, elkerülhetetlen egy kis pihi egy idő után.

Szóval realax, ha lesz ideje és kedve biztosan ír majd.

...Ezt a lefelé mutató hüvelykujj smiley-t meg gondoltam kiveszem már, mert néha egész fura helyzetekben is előkerül :bookworm:
 
És mi van ha csak munka vagy más miatt nem jut el a fórumig?
eMZé is nagyon sokat segített az elmúlt években. Az aláírásában látható naplók is azt mutatják, hogy keményen odatette magát.
Ha valaki ennyire aktív, elkerülhetetlen egy kis pihi egy idő után.

Szóval realax, ha lesz ideje és kedve biztosan ír majd.

...Ezt a lefelé mutató hüvelykujj smiley-t meg gondoltam kiveszem már, mert néha egész fura helyzetekben is előkerül :bookworm:
ja, én egyáltalán nem számonkérőleg kérdeztem, csak kiváncsi vagyok mi lett ebből végül -- láttam élőben még régen és nagyon klassz volt.
 
És mi van ha csak munka vagy más miatt nem jut el a fórumig?
eMZé is nagyon sokat segített az elmúlt években. Az aláírásában látható naplók is azt mutatják, hogy keményen odatette magát.
Ha valaki ennyire aktív, elkerülhetetlen egy kis pihi egy idő után.

Szóval realax, ha lesz ideje és kedve biztosan ír majd.

...Ezt a lefelé mutató hüvelykujj smiley-t meg gondoltam kiveszem már, mert néha egész fura helyzetekben is előkerül :bookworm:
Tyűha, én meg nem azt akartam beilleszteni. Elnézést. És most erősen elgondolkodom, mert tuti, nem először illesztetem be. Főképp, hogy azt sem találom, ami helyett bekerült. Vajon mióta keverem egy valahol máshol látott hasonló, de más és főképpen mást jelentő smiley-val?!?!? :eek:
Még egyszer elnézést! (Találtam még négy alkalmat, amikor ne kérdezzétek, miért került oda a mondat végéra. :()
 
Utoljára módosított:
eMZé, nagyon magunkra hagytál minket :(
Csak látszólag:)
Mindenki megnyugodhat, nincsen semmi baj. Munka is pont olyan mint mindig, szóval akad belőle bőven:D Mondjuk a munkával kapcsolatban mostanság sok volt a .............ide képzeljétek azt a jelet amit Viktor kivett;).

A fórumon azért szinte minden nap itt vagyok. Igaz lényegesen kevesebb időt töltök már itt. Régebben este 7-től 11-ig, néha éjfélig is folyamatosan szinte csak a fórumnak éltem. Aztán be kellett látnom, hogy ez így nem mehet a végtelenségig. Kavicsos Ati példája intő jel volt. Persze bosszant az is, hogy mostanság nem tudok új akit indítani, mert vannak fontosabb dolgok is amire kellett a pénz. De ennek hamarosan vége és akkor újra többet leszek itt:)
Pár hete a szűrő topikban is történt ez-az(inkább nem részletezném). Előtte is, de azóta pláne csak a jó arcokra koncentrálok. Nyugi letsgo Te benne vagy;). Szóval követek jó néhány naplót, de messze nem mindet. Szóval csak óvatosan, mert figyelek:D

Most megyek lépcsőházat takarítani(4. emelet), ha még lesz erőm, akkor mesélek a paluról is, feltéve, hogy érdekel valakit.
 
Végre eljutottam ide is:)

Ma rendbe raktam a palut és beültettem egy adag Tropica-s HC-t a mindössze egy napot megélt UG helyére.
kb. 2 hónapja fóliasátorban van a palu, mindössze egy tenyérnyi folton keresztül kap levegőt, illetve kapja a spriccentéseket. Legnagyobb örömömre így végre működik a rendszer és szépen fejlődik minden növény:) Viszont baromi ronda, szóval hamarosan szeretnék rá egy opti üveges megoldást.

Ami a lámpát illeti történt némi előrelépés, de még nincsen kész. A LED-ek egy 3mm vastag alumínium lapra integrált nyákra vannak forrasztva. 50 Wattos Weller pákát odatartva meg sem mozdultak, így más megoldást kellett keresni. Végül egy hagyományos villanytűzhely főzőlapja lett a megoldás, de itt baromi gyorsan kellett dolgozni. Szívás volt bőven. Jelenleg csak az egyik lámpában van 6 LED kicserélve a 10-ből, míg a másikhoz hozzá sem nyúltunk. De az új LED-ek fényereje tényleg brutális a régikhez képest.

A jelen állapot képekben:


Summer?
by eMZé, on Flickr


Summer?
by eMZé, on Flickr


Summer?
by eMZé, on Flickr


Summer?
by eMZé, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére