• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The new Grayland - 90x45x45 (182 liter)

Szépen egyben van, gratula! Tetszik a kompozíció is!
Nem vagyok egy nagy fotós, de nem lehet, hogy elöl kicsit sok a fény? Hátul és középen szép zöld minden, elöl viszont nagyon sápadt. Legalábbis az én szememnek.
 
Szépen egyben van, gratula! Tetszik a kompozíció is!
Nem vagyok egy nagy fotós, de nem lehet, hogy elöl kicsit sok a fény? Hátul és középen szép zöld minden, elöl viszont nagyon sápadt. Legalábbis az én szememnek.

Köszi szépen!

Inkább hátul kevés a fény és elől pont jó, de ez most nem verseny fotó, szóval annyira nem álltam precízen neki az előkészületeknek.
 
Most már egyértelműen látszik, hogy az akvárium túl van a fénykorán. A táptalaj jól láthatóan kimerült. Kezdetben az Accicularis iszonyatos tempóban nyomta el az összes növényt, különösen a HC-t. Most fordult a kocka, jelenleg már a HC áll nyerésre. Annyira kiritkult, hogy ma délelőtt inkább le is vágtam tövig, így egyértelműen jobban néz ki. A mohákat is megigazítottam pár helyen, de ezzel nem vagyok elégedett. Egy fél tenyérnyi Fissidens fontanus le is szakadt egy helyen, ha valakit érdekel keddig oda tudom adni. A Riccardiák több helyen egyre inkább gömb formájúvá kezdenek válni. Na majd legközelebb bátrabban adok nekik az ollóval. Gondolkodom még egy kisebb átrendezésen is. Konkrétan két verzión. Az egyikben csak a bal felső követ cserélném egy jobban harmonizálóra. A másik terv pedig, hogy visszabontom kövekig az akváriumot, kapna egy jó nagy adag friss táptalajt és egységesen parvulával ültetném be a felső részt.

Jelenleg így nézünk ki:
_DSC1418 by eMZé, on Flickr

A por algát kb. két hónapja nem takarítom a kövekről, csak az üvegről. A fényképen jól látszik, hogy el ugyan nem tűnt, de töredéke annak ami korábban volt. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy egy ideje átváltottam az ADA tápozásra, de sokáig nem látszott semmilyen változás. Az utóbbi hetekben viszont jól láthatóan visszaszorult a poralga. Hogy ennek az ADA tápozás vagy a kimerült táptalaj vagy mindkettő az oka az bizony jó kérdés.
 
Utoljára módosított:
A poralga teljesen eltűnt:)
Ennek örömére visszatértem a GA tápozásra, ugyanis nagyon kíváncsi vagyok, hogy a GA tápozás avagy a táptalaj okozta elsősorban a poralgát.

A "B terv"-ben született pár CRS is a rengeteg CBS melett. Mivel kizárólag CBS-eket szerettem volna ott tartani, így 12 db CRS átköltözött a Grayland-be:)
Pár közeli kép az áttelepítés után:
young CRS by eMZé, on Flickr
young CRS by eMZé, on Flickr
young CRS by eMZé, on Flickr
 
A Riccardiák több helyen egyre inkább gömb formájúvá kezdenek válni. Na majd legközelebb bátrabban adok nekik az ollóval.

Üdv! hát ennél többet én nem nem tennék... személy szerint nekem így minimál fűvel jobban tetszik mint bármikor.


. Az egyikben csak a bal felső követ cserélném egy jobban harmonizálóra. A másik terv pedig, hogy visszabontom kövekig az akváriumot, kapna egy jó nagy adag friss táptalajt és egységesen parvulával ültetném be a felső részt.

röviden, s mély tisztelettel :

1. a bal felső követ lehet cserélni, de nem könnyű szerintem jobbat találni oda.

2. ha csak talaj dúsítás miatt bontanád vissza, nem volna egyszerűbb táprudakkal megoldani a visszapótlást?
 
a bal felső követ lehet cserélni, de nem könnyű szerintem jobbat találni oda.
Igen, ezt érzem én is, de ezt a követ érte anno jó pár kritika.

ha csak talaj dúsítás miatt bontanád vissza, nem volna egyszerűbb táprudakkal megoldani a visszapótlást?
Inkább valami újra vágyok. Ha visszabontom, akkor kap egy bazi adag táptalajt, hogy újra iszonyat fejlődés legyen, mint amit a legelején tapasztaltam.
De az is lehet, hogy nyár után szétkapom és megint egy dzsungel lesz.
 
Változtatás az még nem volt. Illetve az elhanyagolást is annak lehet végül is nevezni :D
Sok minden nem történt mostanság, egyedül a tápozást váltogattam oda vissza GA-ról ADA-ra, illetve fordítva. Az eredmény mostanra egyértelmű. Az ADA tápozással a zöld por alga mindig eltűnik, míg a GA tápozással rendre visszajön. Hiába, erős nagyon az ATI lámpa egy ilyen szinte üres akváriumhoz. Az új berendezéshez már viszonylag határozott elképzeléseim vannak, de azzal még a szeptembert biztosan megvárom.

Addig is egy kép a kissé öregedő és elhanyagolt akváriumról:
More than half year old Grayland by eMZé, on Flickr
 
Azt a ... :)
Még hogy homokban nem nő a dudva. :D

Én is ugyan ezt tudom elmondani a tápokról.
 
Még hogy homokban nem nő a dudva.
Aki ebből azt vonná le, hogy nem kell a táptalaj és az agyagos aljzat az rosszul teszi.
Sokkal lassabban nő a homokban és egészen aprók a levelei az MC-nek. Legalább nem kell annyit nyírni :D
 
Aki ebből azt vonná le, hogy nem kell a táptalaj és az agyagos aljzat az rosszul teszi.
Sokkal lassabban nő a homokban és egészen aprók a levelei az MC-nek. Legalább nem kell annyit nyírni :D
Mindezektől függetlenül jól benőtte a teret,és az akváriumod még most is nagyon szép;)
 
Sokkal jobb így teli zöldben. A múltkor mondtad, hogy már unalmas a látvány, de ez az ami a minimál akváriumok varázsa. Pont olyan jól néz ki ez az akvárium mint fénykorában, ha nem jobban. Még ha unalmas is neked :)
Szuper a fotó!
 
Mi lesz a következö?Amugy egy szep minimäl akvärium,gondolom sokunk szivesen nezegetne otthon a kanapen ülve.

Az ADA tápozással a zöld por alga mindig eltűnik, míg a GA tápozással rendre visszajön.
ADA täpozäsnäl a kövekröl is eltünik a zöld por alga,vagy csak az üvegröl?Hogy täpozol?9ml step2+brighty 9ml?Vagy ahogy ismerlek te megelegszel 6ml-vel!
 
Utoljára módosított moderátor által:
Saját tapasztalat alapján a kövekről is eltűnik. Bár nálam az üvegen soha nem volt alga szóval ezt nem tudom. :)
 
Back
Oldal tetejére