• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A "B" terv - 45x30x30 (40 liter)

CRS vs. CBS, avagy mi legyen benne?


  • Total voters
    25
  • Poll closed .

eMZé

Kertész bálvány
A Paludárium - Summer in the Alps | Magyar Akvakertész Fórum szétszedése után "nyertem" egy üres akváriumot. A hosszas szenvedés az emers növényekkel rávilágított arra, hogy abba kéne hagynom ezt a szélmalomharcot és inkább valami másba fogni, ami még eddig nem volt. A folytatáson túlságosan sokat nem kellett gondolkodnom, de a megvalósításhoz azért kellett egy kis idő és még kelleni is fog. A "B" terv tehát egy letisztult, egyszerű akvárium kizárólag garnéla lakókkal. A technikát leginkább a mid-tech kategóriába sorolnám, hiszen itt minden adott ahhoz, hogy akár jóval 1W/liter fölötti fényt ráeresszek az akváriumra, kivéve a CO2-t. Természetesen ezért nem is lesz ennyire megpörkölve, de a lehetőség adott.

Üveg: 45x30x30cm Optiwhite - GA
Víz: full RO, porral keményítve - TDS:130
Világítás: TMC GroBeam 1000ND LED lámpa(ebből van még egy, ha később esetleg......)
Szűrés: Eheim 2213 duplacsapokkal
- 3 liter ADA Bio Rio
- 13 mm GA üveg befolyó + szivacs
- 13 mm ADA Do!aqua Poppy ADA Do!aqua szűrő kifolyócső Poppy Glass PP-1 - 13mm most csak 12900 Ft - Green Aqua
Táptalaj: Tropica Substrate 1 liter
Általános talaj: Environment 8 liter
Dekor: Talawa wood
Növények:
Elatine Hydropiper(submers) - kb. 2 adag - Hálás köszönet érte @A. Kavicsos barátomnak:)
Anubias barteri v. nana Petite - még nincsen bent
Illetve még kérdés, hogy mi kerüljön hátra.

Az elképzelésem az volt, hogy egy olyan akváriumom legyen amire ha ránézek, akkor ne legyen az a tipikus garnélás és ezért szinte teljesen üres, nagyrészt mindenhol csak az agyagos aljzat látható akvárium. Viszont semmiképp se legyen dzsungel, amiben nem látom soha a garnélákat. Aki kedvet érez, az kérem javasoljon az előbbiek tudatában növényt(eket) a hiányzó hátsó régióba.

Illetve kérdés még, de erre van még idő bőven, hogy milyen garnéla kerüljön az akváriumba?
Ami biztos, hogy CBS-t mindenképp szeretnék, de nem tudom eldönteni, hogy legyen vegyesen CRS+CBS, vagy csak CBS.

Az akváriumot a lerakódott szennyeződésektől napokig tisztítottam, majd elértem végre az alábbi állapotot:


_DSC0860
by eMZé, on Flickr

Ezután bekerült a táptalaj:


_DSC0861
by eMZé, on Flickr

Következett a dió törés......akarom mondani az ADA Bacter Ball törés(2db)


_DSC0862
by eMZé, on Flickr

Bekerült a Bacter por is:


_DSC0864
by eMZé, on Flickr

Majd beszórtam az általános aljzatot és a Talawa fa is bekerült:


_DSC0865
by eMZé, on Flickr

A fáról annyit el kell, hogy mondjak, hogy elvittem a GA-ba az akváriumot, hogy könnyebb legyen a választás. Az akváriumot feltettem a padra, ahol korábban a vas váz volt, majd elkezdtem válogatni. A dekor készlet enyhén szólva le volt rabolva, de ennek ellenére elsőre a végül kiválasztott fa került a kezembe. Rögtön rá is kattantam, de azért még 10 percet keresgéltem a különböző fák között, ezúttal feleslegesen. Illetve mégsem, mert közben jött egy fiatal pár, akik a kövek között keresgéltek. A Hölgy egyszer csak odaszól a párjának: Te nézd a GA-s fiúk bevették azt az ócska vasvázat és most már egy rendes akváriumban lehet összeállítani a dekorokat:ROFLMAO:


Ez a rész fog kilátszani a vízből. Lehet kéne egy kis emers sziget is ide?


_DSC0866
by eMZé, on Flickr

Felülről:


_DSC0867
by eMZé, on Flickr


_DSC0868
by eMZé, on Flickr

Végül feltöltve és a szűrőt beüzemelve:


_DSC0869
by eMZé, on Flickr

Növény természetesen még kell bele, a kérdés csak az, hogy mi legyen?
 
Utoljára módosított:
Ígéretes kezdés. :) Én is a CBS only csapat mellett voksoltam, de ha lenne olyan választás, hogy csak CRS akkor az lenne a választásom. :) Tápozva mivel lesz?
 
Csak CRS nem lehet? :)

Jó kis kuckó lesz. Tök jó, hogy ennyien kipróbáljátok ezt a vonalat is.
Ezért sem volt felesleges dolog az RO (y)
 
Szerintem annyi fogkefézés(A nagy aki)után már nem hiszem,hogy rak bele!
Talált, süllyedt ;)


Csak CRS nem lehet?
Mi a baj a CBS-el?
Valamiért most a CBS jobban bejön, mint a CRS.
De ha jól emlékszem olvastam @szentgyo -tól, hogy tarthatók együtt és minimális a barna utódok mennyisége.
Szóval lehet vegyes páros lesz végül. De egyenlőre még úgy is be kell álljon az akvárium.
Erről jut eszembe, a szűrőanyag tele szűrőbacikkal érkezett, mivel egy működő Tetra 1200-ból lett kiszedve, ami a tartalék akváriumomon folyamatosan üzemelt.
 
Azért egy lightos tapozas nem árt majd a zoldnek.

Tozeg lesz bent vagy a talaj le tolja majd a pH-t és a biorio meg tartja?
 
Tozeg lesz bent vagy a talaj le tolja majd a pH-t és a biorio meg tartja?
Még fel kell kalibráljam a ph mérőmet, mert gyanúsan magas értéket mér a nagy akváriumot is beleértve. Alapvetően nem szeretnék egy nagy csomagot nézegetni az akváriumban, így lehet a tőzeges megoldást passzolnám. Vannak alternatív módszerek, illetve ha jól tudom ez a talaj kezdetben nagyon le tudja húzni a ph-t.
Hamarosan kiderül, ha végre bekalibrálom a műszert.
 
Még fel kell kalibráljam a ph mérőmet, mert gyanúsan magas értéket mér a nagy akváriumot is beleértve. Alapvetően nem szeretnék egy nagy csomagot nézegetni az akváriumban, így lehet a tőzeges megoldást passzolnám. Vannak alternatív módszerek, illetve ha jól tudom ez a talaj kezdetben nagyon le tudja húzni a ph-t.
Hamarosan kiderül, ha végre bekalibrálom a műszert.
Egy üres akival, egy "fa kupac" átválogatásával mire képes egy "scaper". Nagyon ígéretes layoutnak nézünk elébe. Várom már a tovább telepítést....(y)
 
Ez a fa tisztára olyan, mint egy űlő ent! Szem, száj rendben van.

Szép lesz ez Zoli. Ha esetleg a hydropiper nem jön be tudok adni vagy 8-10 adag Monte Carlót, csak szólj :)
 
CBS!(y)
Szépen összeraktad!
Nagyon tetszik a fa jól passzol bele szerintem!
A szívó részen levő szivacs is nagyon jó!
Posztolj szorgalmasan!
 
Szintén csak CBS-re szavaztam, de ha kell CRS, akkor szólj!:D @Maci tart együtt CRS/CBS brigádot, bár szerintem még nem olyan rég, hogy a barna faktort be tudná lőni.
CO2 nem lesz? Nem lesz túl sok a fényed?
 
CO2 nem lesz?
Egyenlőre nem, mert idén az első félévben biztosan el fogja vinni az összes mozgósítható pénzemet egy bizonyos "esküvő" nevű projekt:happy:

Nem lesz túl sok a fényed?
Csak egy lámpát használok, nem kettőt. Ebben 3 Wattos 10 LED van és a tápon kettő csatlakozó, így lehet 5 vagy 10 LEd-et használni. Ideáig csak 5-öt használtam, de ma ráizzítottam mind a 10-et. Ezzel párhuzamosan feljebb húztam a lámpát legalább 25 centivel, így homogénebb a fény, de ránézésre nem erősebb. Minderre azért volt szükség, hogy jobban bevilágítson a lámpa a jobb hátsó sarokba a fa mögé. Sajnos így sem az igazi, mert még mindig sötét van ott, ezért ki fogom próbálni 2 db lámpával is. Két lámpával jobban ki tudok menni oldalra.

Ha a fent megnevezett projekt túlságosan elvenné az erőforrásaimat, akkor élnék a felajánlással:);)
Mindenesetre Köszönöm Szépen!
 
Back
Oldal tetejére