• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A fal - azaz a "C" terv - 45x30x30 (40 liter)

eMZé

Kertész bálvány
Technikai adatok:

Üveg: 45x30x30 Opti White(GA)
CO2: 2kg Palack + Papillon reduktor + Aqua Medic mágnesszelep + Do!aqua diffúzor
Világítás: TMC/5x3 watt Cree LED
Szűrés: ADA ES-300 spin lilyvel / 3 liter Bio Rio

Dekor:

Fuji kő (8 kg)

Talaj:

Tropica táptalaj kb. 1/2 liter
Environment általános aljzat kb. 1/2 liter
ADA La Plata homok kb. 1/2 liter

Növények:

Eleocharis parvula 1 doboz
Riccardia chamedryfolia 6 adag
Marsilea cretana 1/4 doboz

Később lehet bővülni fog Fissidens fontanussal és Taxiphyllum sp. Flammel.

Ha beált az akvárium, akkor költöznek vissza a CRS/CBS-ek, vagy..........

1st day by eMZé, on Flickr

A szekrényt kibéleltem 1cm vastag Polifoammal, illetve kapott a szűrő egy vastagabb és keményebb Polifoam alátétet. Na nem mintha iszonyat hangos lenne a szűrő, de azért két szűrő üzemel nem messze egymástól, így nem baj ha kevésbé hallani őket. Ezt a tuningot egyébként hamarosan a másik szekrény is megkapja.

new filter :) and sound reduction by eMZé, on Flickr
 
A fal egyébként azért lett ilyen magas, hogy elrejtse az üveg befolyón lévő rozsdamentes hálót. A befolyó így egy üregbe került, amit eredetileg geotex fóliával akartam elválasztani. Mivel azt nem kaptam a sarki gazdaboltban, ezért egy lenzsákot vágtam szét és azzal tömtem ki a kövek közötti réseket. A vicc, hogy az oldalfalról tükröződve így is látszik a befolyó.
 
Szia Zoli!

Nagyon mutatós a berendezés!
A hétvégén tudunk adni egy kis geotextilt, a levászon elbomlik pár hónap alatt, terhelve a vizet.


AmegA
 
Szia Zoli!

Nagyon mutatós a berendezés!
A hétvégén tudunk adni egy kis geotextilt, a levászon elbomlik pár hónap alatt, terhelve a vizet.


AmegA
Köszi szépen!
Biztosan nem fogom szétszedni és újra összerakni az akváriumot a csere miatt. Nagyon keveset használtam, így remélem nem okoz majd gondot.
 
Annyira letisztult a víz ma reggelre, hogy a nagy akváriumból átraktam a Twinstart. Mode 1-be kapcsoltam és természetesen csak a lakók beköltözéséig marad. Remélem itt is, mint eddig mindig, segít megelőzni a szokásos kezdeti algásodást.
Köszönöm, hogy szorgalmasan nyomogatjátok a "Tetszik" gombot:):):):):):):):)
Ha van rá időtök érdekelne kicsit részletesebben is a véleményetek. Még akkor is ha :poop:-nak gondoljátok.
 
Jó lett Zoli ! (y)
Annyira természetesen hat mintha csak "bedobáltad" volna a köveket meg beültetted és kész is lett.
Egy véleményt azért írok Én megcserélném a két bal első követ egymással hogy a két nagy fogja közre a kicsit ami egy picit jöhetne is előrébb a frontüveg felé.:)
 
Egy véleményt azért írok Én megcserélném a két bal első követ egymással hogy a két nagy fogja közre a kicsit ami egy picit jöhetne is előrébb a frontüveg felé.
Ezzel nagyon sokat játszottam és valóban nem lett a legjobb. Üveg felől a bal 1. és 2. ék formájúak és ők tartják a nagy követ, szóval nem lehet kivenni őket. A 3. tényleg nagy, őt viszont ki lehet venni. Ha lesz energiám ebből kő törés lesz. Azt néztem, hogy a második kőre esetleg rá lehet rakni egy másikat.
 
Baba lett, nekem kicsit lépcsőzetes, de gondolom ezen majd a háttérnövények meg a köveken a moha fognak alakítani. Apropó, moha, egy ötlet a befolyó tükröződésére, a nagy kövön ahol van a rés, oda rakhatnál mohát, mondjuk riccardiát, ha szépen benövi, egy idő után eltakarja majd a rést.
 
Baba lett, nekem kicsit lépcsőzetes
Elsőnek a bal oldali szögletes követ találtam meg. Ekkor jött az ötlet, hogy legyen a szokásostól eltérő, durván szögletes a scape. A jobb oldalra egy szintén szögletes, de magasabb követ keresgéltem. Viszont csak olyat találtam ami 45 centibe nem fér bele. Nagy duzzogva belenyugodtam, hogy ez akkor háromszög koncepció lesz, de legalább szögletes:D

Apropó, moha, egy ötlet a befolyó tükröződésére, a nagy kövön ahol van a rés, oda rakhatnál mohát, mondjuk riccardiát, ha szépen benövi, egy idő után eltakarja majd a rést.
Von ott Riccardia, csak nem a teljes magasságban. Attól félek, hogy ha nagyon magasan rakom, akkor egyrészt lefogja a szűrőt, másrészt mindig tele lesz dzsuvával.
 
Eltelt egy hónap. A Riccardia nagyon szépen hízik, a Parvula lassan, de biztosan sűrűsödik. Igazából belőle nagyon kevés volt az 1 doboz, mert 3 is befért volna. Hétvégén erőt vettem magamon és szétkaptam először az előtér bal felét. Egy kő kivételével mindet lecseréltem. Elégedetten nézegettem a munkámat, amikor rá kellett ébredjek, hogy a jobb felén is túlságosan nagy köveket használtam. Újabb adag kő törés után még egy kör legozás következett. A végeredmény ha nem is lett tökéletes, de nekem lényegesen jobban tetszik mint a kezdeti állapot.

Ez előző akváriumban bekövetkezett rengeteg elhullás, illetve az átmeneti vödörben tartás eredménye, hogy a CRS/CBS csapatból csak 7-en maradtak. Viszont kb. 2 hete felfedeztem pár apróságot. Mostanra már szépen növögetnek, ma épp 10 apróságot számoltam :)

Így állunk jelenleg:

16028335088_6415ea24a2_c.jpg_DSC3689 (2) by eMZé, on Flickr
 
Sokkal jobb lett. (y)
Szép kecses az a Spin, és a képet nézve jutott eszembe, hogy a Poppy-ért is mennem kellett volna. :banghead:
 
szép, nagyvonalú design a kicsi hely ellenére
tényleg, kinek van még jó új akváriuma az elmúlt pár hónapból? :)) próbálom behozni a lemaradásom
 
De régen jártam erre:oops:

A garnélákból már csak 5 maradt, így 2 hónapja feleségem erőteljes behatására átköltözött az összes Boraras Brigitte a nagy akváriumból. Ezzel egyidejűleg feljebb tekertem a CO2-t, ha már növényes, akkor hadd fusson. Na azóta a garnélák is köszönik szépen jól érzik magukat.
Kapott egy szép ADA koppintás bubi számlálót a CO2 rendszer.
A TMC lámpám már nagyon haldoklott. A Parvula félelmetesen lassan nőtt, majd elkezdett szenvedni/algásodni. Érdekes módon a Riccardiának elég volt a fény, ő köszöni szépen gyönyörűen fejlődik. Olyannyira, hogy a jobb oldalon teljesen átvette a hatalmat, kompenzálva a kezdeti túlságosan hangsúlyos köveket.
Hétvégén érkezett egy új LED lámpa, azóta fényárban úszik az akvárium. A Parvula kapott egy tövig nyírást, így azt képzeljétek oda:D

16372786953_afdfb3fc66_c.jpgNew counter by eMZé, on Flickr

16372785983_1ccfa010cd_c.jpgNew light :) by eMZé, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Kicsit ADA galériás az aki. Szépen látszódnak a harmadok fentről lefelé. Üres tér-kövek-dekorhomok.
Ha azt a kicsi torzítást kiveszed majd a képről szuper lesz. :)
Érdekes, nálam is tök jól el van a nanoban a Riccardia CO2 nélkül.
 
Back
Oldal tetejére