• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás A fal - azaz a "C" terv - 45x30x30 (40 liter)

A CO2-t nem kalkulálni kell, hanem pH-t kell mérni. A Drop Checker ad némi támpontot, de a legjobb a pH mérés. Lényeg, hogy 5,8 alá ne menjen, mert azért a szűrésre is kell gondolni.
 
Érdekes ez a visszasózásos téma mert elvileg a Gh+ termék nem tartalmaz Ca és Mg karbonátokat vajon ez így egészséges ezen vízi élőlények számára?
Mindenesetre úgy tűnk, hogy működőképes ez a rendszer.
 
Érdekes ez a visszasózásos téma mert elvileg a Gh+ termék nem tartalmaz Ca és Mg karbonátokat vajon ez így egészséges ezen vízi élőlények számára?
Mindenesetre úgy tűnk, hogy működőképes ez a rendszer.
Lehet, hogy rosszul tudom, de szerintem Mg van benne. De jól szétoffoljuk a naplót.. :)
 
Zoli.És az akvárium is????:)
Mutathatnál fotót róla.Garnélák hogy vannak???
Az akvárium még megvan. Általában 3 hetet ment lámpa nélkül, aztán 1 hetet lámpával, mire megint jött a temérdek alga. Most a nagy újraindítása miatt egy hónapja bekerült 25 amano. Na ők hatalmas rendet raktak. Kár, hogy nem fotóztam le akkor, mert azóta visszakerültek a nagyba (négyet kivéve) és újra támad az alga. Ezúttal ecset és zöld por.

A rákok száma jelentősen megcsappant sajnos. 7 maradt mindössze. Hosszú ideig nem is volt szaporulat. Már el is könyveltem magamban, hogy nem megy nekem ez a garnélázás. Erre ma a feleségem 5 pici rákot számolt össze. Most nem tudom mi legyen, már épp szét akartam szedni:banghead:
Fotót inkább nem csinálnék, maradjon meg szép emlékként.
 
Alga van bőven, de kissé kezd visszahúzódni. Minden esetre nem nyúlok semmihez, mert láthatóan végre jól érzik magukat a garnélák és szépen cseperednek fel.
Szóval csak vízcsere,kevés táp és kevés kaja, minden másra sz...k nagy ívben. Úgy tűnik ez működik. Nem néz ki jól, de nem érdekel.
 
Alga van bőven, de kissé kezd visszahúzódni. Minden esetre nem nyúlok semmihez, mert láthatóan végre jól érzik magukat a garnélák és szépen cseperednek fel.
Szóval csak vízcsere,kevés táp és kevés kaja, minden másra sz...k nagy ívben. Úgy tűnik ez működik. Nem néz ki jól, de nem érdekel.
Lehet nekem is hasonlóképpen kellene csinálnom mint te Zoli!Szarni rájuk.Rákattantan a tartásukra minden földi jóval ellátva őket,erre elkezdtek hullani.Na mindegy ,lesz valami.
Nálad mennyien lehetnek amugy????
 
Zoli, azok a kesze-kusza szálak, amik a riccardia között vannak jól gondolom, hogy szintén valami moha alkatrészei? Miféle lehet?
 
Zoli, azok a kesze-kusza szálak, amik a riccardia között vannak jól gondolom, hogy szintén valami moha alkatrészei? Miféle lehet?
Az egy nemkívánatos növény. Még Danitól hoztam anno és keveredett bele egy kevés Riccia :mad:
Épp tegnap dobtam ki egy jó nagy adagot. Nő mint a bolond. Mondjuk szűrőközegnek kiváló :D
 
Az egy nemkívánatos növény. Még Danitól hoztam anno és keveredett bele egy kevés Riccia :mad:
Épp tegnap dobtam ki egy jó nagy adagot. Nő mint a bolond. Mondjuk szűrőközegnek kiváló :D
Én is erre tippeltem, de nem mertem beírni, mert hát normál esetben nem így szokott kinézni. Elég sziszifuszi küzdelem lehet.:(
 
Back
Oldal tetejére