• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sedona

keymaker said:
Baromi nehéz lenne a méretrevágott csöveket oldalra egy irányba elvezetni ehhez... Szét kellett volna kapnom az üveget, újra prime-olni, stb...

Mikor HAC-ra fotóztam én se szedtem ki és raktam vödörbe, macerás lett volna, és azt hittem fél óra alatt kész leszek... Jah persze.
Adtam a vízhez egy kis GB-t miután végeztem, szerintem nagyobb algásodás nem lett. :roll:
 
inadsz said:
keymaker said:
Baromi nehéz lenne a méretrevágott csöveket oldalra egy irányba elvezetni ehhez... Szét kellett volna kapnom az üveget, újra prime-olni, stb...

Mikor HAC-ra fotóztam én se szedtem ki és raktam vödörbe, macerás lett volna, és azt hittem fél óra alatt kész leszek... Jah persze.
Adtam a vízhez egy kis GB-t miután végeztem, szerintem nagyobb algásodás nem lett. :roll:
Neked nem nano-d van... ;)
 
keymaker said:
inadsz said:
keymaker said:
Baromi nehéz lenne a méretrevágott csöveket oldalra egy irányba elvezetni ehhez... Szét kellett volna kapnom az üveget, újra prime-olni, stb...

Mikor HAC-ra fotóztam én se szedtem ki és raktam vödörbe, macerás lett volna, és azt hittem fél óra alatt kész leszek... Jah persze.
Adtam a vízhez egy kis GB-t miután végeztem, szerintem nagyobb algásodás nem lett. :roll:
Neked nem nano-d van... ;)
Hát nem ;) De felülkerekedsz az algán tuti :)
 
Nálam járt Nigro a macro obival (ezért egy Nikon-t is be kellett engednem a házba, ez van... ;) ) és lőttünk pár közelit az akiról:

sedona01.jpg

sedona02.jpg

sedona03.jpg

sedona04.jpg


Készültek a fentieknél is jobb sajtófotók a PFK-nak, de ezekről később. ;)
Egy werkes, amin látszik, hogy 3 db. power-ledessel derítettünk (végre megtaláltam, hogy mivel kell európai módon deríteni a nano-t):

sedona00.jpg


Ha csak a 3x3 power led világítaná, akkor ezt látnánk (drámai, ugye?):
sedona05.jpg
 
Pff de jó kis képek! Kihagytatok a buliból én meg "kényszermunkáztam" tegnap a shoppal :twisted:
A werk baromi jó lett. Persze a többi is szép. A Macro fotók pedig nagyon jók szintén. Kár lett volna nem beengedni a fotós krapekot :thumbup:

Valamikor egy kis videót is lehetne csinálni róla. Kiszaladok majd és lekapjuk. :p
 
Gyönyörű fotók, azért kíváncsi lennék, melyik fotó a Nikon, és melyik a Cannon. :) Az utolsó előtti gondolom a Nikon, a képen a Cannon-nal, ha jól tévedek. :)
 
Köszi all! Luna, nem nyert. ;) Az utolsó két kép a Canon, azon van a tág obi. Összehasonlításra nem alkalmas ez a sorozat, mivel az utolsó kép nem a minőségre lett beállítva, inkább "tanulmány", közeli képeket nem készítettünk a Canon-al, a 17-55-ös optika nem alkalmas erre. Már rájöttem, hogy vennem kell egy rendes macro obit.
 
A közeliek mind a Nikonnal készültek. A werk Canonnal. ;)
Jól látszik, hogy Keynek milyen jól esik végre egy Fényképezővel csattintgatni :lol:

Szerk: Key beelőzött a válasszal.
 
Nigro said:
Jól látszik, hogy Keynek milyen jól esik végre egy Fényképezővel csattintgatni :lol:

Irgum-burgum! :twisted:

Egyébként jó kis fotók.
 
Update:

- Kicseréltem a teljes szűrőanyagot ADA Bio Rio-ra a 2222-ben.
- FYI: 400 ml ADA NA carbon kb. 3 hónapig szűri hatékonyan a 20 liter vizet*.
- Szentgyo CRS-jei egyelőre jól vannak, de fanyalogva fogyasztják a Shirakura tápot. ;)
- Az Easy Carbo-ról teljes mértékben leálltam 2 hónapja kb., csak Phyton Git megy az EI mellé**.
- A kalászhalak nem komázzák ezt a világot, szépen sorban ugrálnak kifelé az akiból. :(

*Az utóbbi hónapban már láttam az akiban (!) a hiányos szűrés jeleit (a falakon lerakódás, a csöveket gyakrabban takarítani kellett, stb. Cseréltem a 750ml maradékára a tartalmat, szemmel látható a tisztulás.

** A Carbo megszűntetése nem befolyásolta a fonalalgásodást, ergo a CO2 pótlás szempontjából lényegtelen adalék volt, a Phyton Git algaölő hatása ugyanannyira jó önmagában, ilyen körülmények között mint nálam.

OFF:
Tervezem egy nagyobb aki összerakását (120x45x45 opti), a következő két szűrés között kellene döntenem:

- 2 db. 600EX ADA szűrő
- 4 ADA üveg ki- és befolyó (tartozék)
- 16 liter ADA Bio Rio szűrőanyag (tartozék)
- Gyenge 4.5x-ös megforgatás (reaktor ugye kell még rá, ez még jobban lefogja…)

- 2 db. 2080-as üresen
- 4 ADA üveg ki- és befolyó
- 24 liter ADA Bio Rio szűrőanyag
- Erős, kb. 14x-es megforgatás ---- A 3+3 szűrőcsőből a befolyókat egyesíteni kell (2+2 cső lesz, standard üvegvastagsághoz), ez is flow-veszteséget fog eredményezni, de van miből, a végeredmény saccperkábé legalább 8x-os megforgatás lesz, ez még mindig a duplája az ADA-nak...
 
erre a nagy akira kiváncsi leszek főleg hogy tudom a háttérben zajló előkészületeket. lehet beköltözöm majd hozzátok :D

az NA Carbon nálam is kb 4 hónapig volt aktív. Most megint betettem. A végén már a víz színeződésből lehetett látni hogy vége volt.
 
Gyönyörű!!!Nagyon szép kis aki.A kicsit látva én is kiváncsi leszek a nagyra.Minden elismerésem.Üdv Jani. :clap:
 
Mivel a PFK-ban már megjelentek az aki komoly melóval elkészített képei (köszi Nigro!), ezért közzéteszem itt is a végeredményt:





sedonarainbowskeret.jpg


A nagyobb felbontásért katt a képekre... Van még pár garnéla fotó, azokat nem lövöm most el, mennek Szentgyo versenyére. Jelentkezzetek!
 
Csodaszép ez a kis akvárium,és hát bizony megnéznék Tőled egy nagyobbat is,hogy abból hogyan,és mit tudnál kihozni!Gratulálok! :clap:
 
keymaker said:
OFF:
Tervezem egy nagyobb aki összerakását (120x45x45 opti), a következő két szűrés között kellene döntenem:

- 2 db. 600EX ADA szűrő
- 4 ADA üveg ki- és befolyó (tartozék)
- 16 liter ADA Bio Rio szűrőanyag (tartozék)
- Gyenge 4.5x-ös megforgatás (reaktor ugye kell még rá, ez még jobban lefogja…)

- 2 db. 2080-as üresen
- 4 ADA üveg ki- és befolyó
- 24 liter ADA Bio Rio szűrőanyag
- Erős, kb. 14x-es megforgatás ---- A 3+3 szűrőcsőből a befolyókat egyesíteni kell (2+2 cső lesz, standard üvegvastagsághoz), ez is flow-veszteséget fog eredményezni, de van miből, a végeredmény saccperkábé legalább 8x-os megforgatás lesz, ez még mindig a duplája az ADA-nak...


Én a másodikat választanám. A tecnikai paraméterek is az Eheim mellett szólnak. Így két reaktorral, több szűrőanyaggal is nagyobb flow lenne.
A befolyók egyesítésén viszont még agyalnék (vastagabbra csináltatott üveg befolyó pl.) ;)

ON
 
Majd egy napot gondolkodtam a 243 literes aki szűrésén. :ugeek:

Egyelőre a legjobb megoldásnak az ADA ES-2400-as szűrőt tartom. A 7,6x-os megforgatás (1860lph) még reaktorral együtt is elegendőnek tűnik, különösen úgy, hogy az IWAKI pumpákat kifejezetten terhelésállóra tervezték (bikaerős motor = az eltömítődéssel párhuzamosan a teljesítmény nem csökken jelentősen). A 16 literes Bio Rio töltet és tartozék üveg ki- és befolyók szintén mellette szólnak (elég rosszul csinálnék valamit, ha 16 liter Bio Rio-val nem sikerülne 243 liter vizet megszűrni). Az ADA általában 180x60x60-as akikat szűr ezzel a szűrővel (mondjuk ők mindent picit alulszűrnek, szerintem, nézzétek meg a világversenyek akijainak szűrését, 120cm fölött ritka az egyszűrős megoldás).

Összehasonlítás: ha ugyanezt mondjuk Eheim-el akarnám megoldani, kellene 1 db. 2080 és 1 db. 2073. Így meglenne a 16 literes töltet, de lenne 3 beömlőm és 2 kiömlő, ami összesen 5 db. üveg az akiban :roll: , a 2 helyett. (Viszont a flow jobb lenne.) Mondjuk a szűrőanyagot a 2073-ból viszont el lehetne passzolni, és lehetne egyesíteni a két 2080-as beömlőt, így csak 4 üveg kellene... De már a tervezés fázisában gányoljak???? A végköltség egyébként párezer Ft-al lenne csak olcsóbb, mint az ES-2400!

Asszem marad az ADA szűrő, mentem spórolni :shh: . ;)
 
Back
Oldal tetejére