• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sedona

Visszaszívom a régebbi hozzászólásomat, miszerint a "kocka" nem tetszik az akidban! Így befüvesedve, már határozottan jól mutat. Ebből azt a tanulságot vontam le, hogy legközelebb egészen addig nem pofázok bele egy új aki képébe, amíg nem telik el pár hónap az indítástól számítva, mert a megerősödött/bedúsult növények csodákra képesek. Ez az akva is jó példája annak, amikor valaki nem csak összedobja a közelében lévő tereptárgyakat, aztán majd lesz belőle valami, hanem már az első megmozdulásainál megvan a fejében a hónapok alatt kialakuló layout. Pofásan néz ki, gratula hozzá!
 
Thx all!

N-dee az a helyzet, hogy gondoltam, hogy ezt fogod írni... Mit gondotam?! Titkon reméltem is. ;)
Az a helyzet, hogy a népi nyomásnak engedve felpakoltam a lapos kő közepére-tetejére egy mohával átkötözött követ, ez is sokat dob az összképen.

Nos, az algásodással az a helyzet, hogy a múlt héten behelyezett kalászhalak védelmében vissza kellett vennem a CO2-t. Eredmény? Szerintetek? :twisted:
Úgyhogy most nagyon óvatosan kezdhetem visszaemelni a pipálási szintig, majd onnan kicsit le. Így van ez...

(Újabb érv a hal nélküli bejáratás mellett, nyugodtan fel lehet tekerni a CO2-t bármeddig. Csak utána a halak behelyezése előtt lassan - napokon keresztül szépen vissza kell venni, nem úgy, mint én.)

A csajom átrendezte a nappalit. Ez rossz hír, mert vehetek új kanapét, de jó hír, mert megláttuk, hogy hol van a japán bútoros 120-as opti helye két függesztett ada halogénnel. :thumbup:
 
keymaker said:
(...) jó hír, mert megláttuk, hogy hol van a japán bútoros 120-as opti helye két függesztett ada halogénnel. :thumbup:
Na, mégsem 180-as lesz? Mintha azt említetted volna legutóbb.
 
keymaker said:
A csajom átrendezte a nappalit. Ez rossz hír, mert vehetek új kanapét, de jó hír, mert megláttuk, hogy hol van a japán bútoros 120-as opti helye két függesztett ada halogénnel. :thumbup:

Te is a 150-eseket nézted? Gondolkozok rajta, de a 300 W lehet, hogy sok. Bár, ha feljebb emelném, a fény egy része az akin kívül esne. Én valami esztétikus elcsúsztatható mennyezeti megoldáson agyaltam, hogy bejáratás alatt csak az egyik lenne az aki felett.
 
atti76 said:
keymaker said:
A csajom átrendezte a nappalit. Ez rossz hír, mert vehetek új kanapét, de jó hír, mert megláttuk, hogy hol van a japán bútoros 120-as opti helye két függesztett ada halogénnel. :thumbup:

Te is a 150-eseket nézted? Gondolkozok rajta, de a 300 W lehet, hogy sok. Bár, ha feljebb emelném, a fény egy része az akin kívül esne. Én valami esztétikus elcsúsztatható mennyezeti megoldáson agyaltam, hogy bejáratás alatt csak az egyik lenne az aki felett.

Esetleg a másikat addig kikapcsolod? :mrgreen: :ugeek:

Arra a 120-as opti-ra kíváncsi leszek, arról is lesz webkamerás berendezés? :D Sok sikert
 
inadsz said:
Esetleg a másikat addig kikapcsolod? :mrgreen: :ugeek:

Arra a 120-as opti-ra kíváncsi leszek, arról is lesz webkamerás berendezés? :D Sok sikert

Dani...
Így gondoltam, csak ha az egyiket lekapcsolom, akkor az aki fele van fullon világítva, amásik fele nem. ;) Ezért lenne elcsúsztatható, hogy középen legyen, és ne szita legyen a menyezet. :D
 
atti76 said:
oRphEus said:
Na, mégsem 180-as lesz? Mintha azt említetted volna legutóbb.

Szerintem a 120 a hossza (120x45x45), nem literre gondolt.

Az a szitu gyerekek, hogy egy 180cm-s opti akvarium amit az ADA galériában is látni kb 1 millio forint. Az üveg. ;)
Szóval az nem egy egyszerű menet és hát jókora terület is kell hozzá.
 
viktorlantos said:
Az a szitu gyerekek, hogy egy 180cm-s opti akvarium amit az ADA galériában is látni kb 1 millio forint. Az üveg. ;)
Szóval az nem egy egyszerű menet és hát jókora terület is kell hozzá.

Orpheus meg 180 literre (90x45x45) gondolt...
 
atti76 said:
viktorlantos said:
Az a szitu gyerekek, hogy egy 180cm-s opti akvarium amit az ADA galériában is látni kb 1 millio forint. Az üveg. ;)
Szóval az nem egy egyszerű menet és hát jókora terület is kell hozzá.

Orpheus meg 180 literre (90x45x45) gondolt...


Én valami olyanra emlékszek hogy 180centis akit akart 2 MH-val :) De a 120-as opti is szép lesz :cool:
 
inadsz said:
atti76 said:
viktorlantos said:
Az a szitu gyerekek, hogy egy 180cm-s opti akvarium amit az ADA galériában is látni kb 1 millio forint. Az üveg. ;)
Szóval az nem egy egyszerű menet és hát jókora terület is kell hozzá.

Orpheus meg 180 literre (90x45x45) gondolt...


Én valami olyanra emlékszek hogy 180centis akit akart 2 MH-val :) De a 120-as opti is szép lesz :cool:

hát a szitu az hogy oda már 3 kell. 120-hoz is kell kettő. de akármit is épít majd key remélem tényleg lesz rá ideje és jó lesz. ha más nem megyünk majd karbantartani hogy jó legyen ;)
 
Időm az biztos nem lesz rá elég... :( Legalábbis nem rendszeresen. Kampányszerűen bele tudok vágni dolgokba, de a mindennapok.... .. . Ezért építenék nagy akit végre a nano helyett, hogy tartósan örömömet leljem benne és ne kelljen folyamatosan tüzet oltanom a karbantartási lazaságom miatt. Látom, hogy Nigro és Viktor milyen "nagyvonalúan akvarizálnak" (és most finoman fogalmaztam ;) ) hozzám képest, és mégis mennyivel stabilabb teljesítménnyel.

Az akvarisztikában a nagyság a lazaság kulcsa.

Annak, hogy mégis 120 cm-est építenék 180 helyett egyszerű okai vannak. Egyrészt beláttam, hogy - bármilyen szép nagy a nappalim - egyszerűen nem ad annyi plusszt az a 60 cm látványban, másrészt ár/érték arányban rendkívül rossz üzletnek tartom a 180-as optit. Nem annyival nagyobb, mint amennyivel drágább. Más üvegből pedig ekkora akit soha nem építenék. Meg kell mondanom, hogy életben pl. rendkívül zavar, hogy a nano-nál megszokott közelségbe hajolva (hogy megszemléljek egy részletet) rögtön beszédülök úgy torzít mint Nigro mint pedig V akija. A látványnak pedig kompromisszumok nélkülinek kell lennie minden szögből és minden közelségből. Sőt, azt kell mondanom, hogy még a régebbi 5 mm-es üvegből készült Tetra akimhoz képest is óriási megnyugvás a szememnek közeli szemlélődéskor az ADA aki...

5-6 mm-es falvastagság fölött viszont csakis optit szabad venni. :idea:
 
atti76 said:
oRphEus said:
Na, mégsem 180-as lesz? Mintha azt említetted volna legutóbb.
Szerintem a 120 a hossza (120x45x45), nem literre gondolt.
Igen, tudom. ;)

atti76 said:
Orpheus meg 180 literre (90x45x45) gondolt...
És ezt mitől veszed ilyen biztosra? :lol: Egyébként nem nyert, oRphEus bizony 180-as hosszra gondolt, ugyanis amikor legutóbb találkozott keymakerrel, akkor még erről beszélgettek. ;)
 
alakul-alakul =)

Ezt az Opti-s dolgot nem értem. Nem torzít a látványon? nem csökken a vizuális mélység.
Key magyarázd meg légyszi mert én is opti-ra gyüjtögetek :geek:
 
artegor said:
alakul-alakul =)

Ezt az Opti-s dolgot nem értem. Nem torzít a látványon? nem csökken a vizuális mélység.
Key magyarázd meg légyszi mert én is opti-ra gyüjtögetek :geek:

szegény Sedona szétoffoljuk....

Opti, valószínű a tisztasága okozza, hogy nem töri a fényt annyira, kevésbé tükröződik, nulla szinezete van.
Annyit tudni kell még, hogy OptiWhite-ból 1 féle van a világon. Ez az üveg az angol Pilkington üveggyár terméke és szabadalma. Ha OptiWhite akváriumot veszel akkor olyan akit veszel ami ebből az üveg táblából készült: http://www.pilkington.com/applications/ ... efault.htm

Sok más gyár próbál hasonló termékeket, de az nem OptiWhite. Tiszta üvegek vagy más eljárással készültek. Abban igaza van keynek,hogy 8mm felett már elég nagy a torzítás és fény veszteség hagyományos üvegekkel.
 
oRphEus said:
atti76 said:
oRphEus said:
Na, mégsem 180-as lesz? Mintha azt említetted volna legutóbb.
Szerintem a 120 a hossza (120x45x45), nem literre gondolt.
Igen, tudom. ;)

atti76 said:
Orpheus meg 180 literre (90x45x45) gondolt...
És ezt mitől veszed ilyen biztosra? :lol: Egyébként nem nyert, oRphEus bizony 180-as hosszra gondolt, ugyanis amikor legutóbb találkozott keymakerrel, akkor még erről beszélgettek. ;)

Rájöttem... :D
 
keymaker said:
A csajom átrendezte a nappalit. Ez rossz hír, mert vehetek új kanapét, de jó hír, mert megláttuk, hogy hol van a japán bútoros 120-as opti helye két függesztett ada halogénnel. :thumbup:

Nem aprózod el... ;)
 
Update egy több órás nyírás után. Ahogy azt Czéher mester anno javasolta, leültem az aki el, mint a japán kertész, és hosszú ideig csak néztem. És néztem. És néztem. Majd elővettem az ollót és hihetetlen türelemmel gyakorlatilag szálanként megnyírtam a bozótot. Az eredményen látszik, hogy nem estem neki ész nélkül:

 
Nagyon szép, Gratula, Balázs. Tényleg látszik, hogy nem csak úgy megnyírtad, hanem eltervezted. Szép ez a dragon stone de nem ez lesz a Kiválasztott :lol: . Most a szűrőben mi is van, csak carbon vagy rio és carbon?
 
Back
Oldal tetejére