• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P a másodikon :)

Pont ezt próbálom. Ma reggel már csak 1 mili macro-micro ment. A reggeli foszfát adagot pedig a duplájára emeltem. Jó kis játék mire eltalálja az ember a tutit. A lámpán is variáltam kicsit. Most 2600lm-el fogok világítani mától ami úgy 33w. Majdnem 1000lument csökkentettem. Szerintem visszaállok a heti 2 vízcserére, és méricskélek szorgalmasan. Adok még egy kis időt a GA tápoknak. Lehet, hogy sikerül majd belőnöm az értékeket. Beszéltem pár emberrel és mondták, hogy nyugi van. Nagyon friss még az aski és ahhoz képest egész jól néz ki már most. Legyek türelemmel. Egyszerű lenne tápot váltani, de szeretem a kihívásokat. :D
Bocs, de nem értelek. Mért csökkentetted a micro-t, amikor eleve kevés volt?
Legalábbis a vas nagyon alacsony (amit ugye mérni tudunk a micro elemek közül).
Ha nitrátod jelenleg 15 (induljuk ki ebből), akkor a foszfátnak 1-1,2-nek kell lenni, a vasnak 0,1 körül.
Ha mondjuk egy 50%-os vízcserével a nitrátod 7-8 lesz, a foszfátnak 0,6-0,8 kell lenni, a vasnak 0,07 körül. De a vasad még vízcsere előtt is 0,02!!!
OK. van, aki a növények pirosítása érdekében spreciális kúrát alkalmaz és a vasat nagyon alacsony szinten tartja. De egyelőre nem ezt kellene célba venned (szerintem).
 
Bocs, de nem értelek. Mért csökkentetted a micro-t, amikor eleve kevés volt?
Legalábbis a vas nagyon alacsony (amit ugye mérni tudunk a micro elemek közül).
Ha nitrátod jelenleg 15 (induljuk ki ebből), akkor a foszfátnak 1-1,2-nek kell lenni, a vasnak 0,1 körül.
Ha mondjuk egy 50%-os vízcserével a nitrátod 7-8 lesz, a foszfátnak 0,6-0,8 kell lenni, a vasnak 0,07 körül. De a vasad még vízcsere előtt is 0,02!!!
OK. van, aki a növények pirosítása érdekében spreciális kúrát alkalmaz és a vasat nagyon alacsony szinten tartja. De egyelőre nem ezt kellene célba venned (szerintem).
Hazaérek megnézem mit mértem tegnap vasra. Nem emlékszem, hogy 0,2 vagy 0,02 volt az eredmény. :D Megnéztem. 0,2 volt mindkét esetbe. Elnéztem sry.
 
Jelentős táp csökkentés után ma ezeket az értékeket mértem. A nitrát végre 5, a foszfát 0,8, a vas 0,2. A napi 15mili foszfátot leveszem 10milire. A vas viszont elég sok. Ha a foszfátot leviszem 0,5-re akkor 0,05 körüli vasra kéne belőni a rendszert?
Most 1-1 micro-macro megy. 3mili carbo a problémás részekre és 15 mili seachem foszfát. Holnap lesz vízcsere. Microból megpróbálom a 0,25milit naponta a macro marad 1mili. Foszfát meg 10mili/nap. Aztán 1 hét múlva meglátjuk. Amúgy teljesen elégedett vagyok, nő minden mint a gomba és minimális ecset alga van csak elszórtan és az is csökken. :)
 
Jelentős táp csökkentés után ma ezeket az értékeket mértem. A nitrát végre 5, a foszfát 0,8, a vas 0,2. A napi 15mili foszfátot leveszem 10milire. A vas viszont elég sok. Ha a foszfátot leviszem 0,5-re akkor 0,05 körüli vasra kéne belőni a rendszert?
Most 1-1 micro-macro megy. 3mili carbo a problémás részekre és 15 mili seachem foszfát. Holnap lesz vízcsere. Microból megpróbálom a 0,25milit naponta a macro marad 1mili. Foszfát meg 10mili/nap. Aztán 1 hét múlva meglátjuk. Amúgy teljesen elégedett vagyok, nő minden mint a gomba és minimális ecset alga van csak elszórtan és az is csökken. :)
most erről az jutott eszembe milyen könnyű 1db komplex műtrágyával és mindenféle vízteszt nélkül az élet.......
 
Megálmodtam. A Vasat leviszem 0,1-re. A foszfátot 1-re felviszem és a nitrátot is 10-re. :) Aztán meglátjuk. Ma 2 órásra sikerült a heti karbantartás. 🤣 Metszés, üvegpucolás. Kilróbáltam az új Ada pengéd kaparómat a kritikus helyeken. A ku**a rotala nem akar pirosodni. :D Hetente egy vödörrel dobok ki. 🫠
 
Ez a kettő. De egyik sem akar pirosodni. 🥹
Rotala macrandra 'mini butterfly' az lenne a sarokba és mellette a h'ra???:unsure:
Most nézem hogy csak 6 órát világítasz.. vicces mert tök egyenes a h'ra-d, mintha menne a fény felé... nálam ha van mellette szabad terület szinte kúszónövényként viselkedik.. mivel nemrég visszavettél a kakaóból 2500 lumenre (ugyan ezzel a fénymenyiséggel én 10 óráig világítok ) lehet kevés neki a 6 hogy vörös legyen....de nitrátból 5 alá kell menni állítólag hogy igazán szép színe legyen...
 
Rotala macrandra 'mini butterfly' az lenne a sarokba és mellette a h'ra???:unsure:
Most nézem hogy csak 6 órát világítasz.. vicces mert tök egyenes a h'ra-d, mintha menne a fény felé... nálam ha van mellette szabad terület szinte kúszónövényként viselkedik.. mivel nemrég visszavettél a kakaóból 2500 lumenre (ugyan ezzel a fénymenyiséggel én 10 óráig világítok ) lehet kevés neki a 6 hogy vörös legyen....de nitrátból 5 alá kell menni állítólag hogy igazán szép színe legyen...
8órát világítok. 16-24-ig. Igen. Ez is kúszik össze-vissza. :D
 
Mértem ma is. Nitrát 5, foszfát 0,4 a vas pedig 0,2. úgy hogy 0,2mili megy már csak naponta. Van olyan opció, hogy mondjuk csak minden másnap adok micro-t? Jó lenne levinni egy stabil 0,05-re.
 
Mértem ma is. Nitrát 5, foszfát 0,4 a vas pedig 0,2. úgy hogy 0,2mili megy már csak naponta. Van olyan opció, hogy mondjuk csak minden másnap adok micro-t? Jó lenne levinni egy stabil 0,05-re.
Én utoljára január 14-én cseréltem vizet, és január 19-án tápoztam utoljára. Azóta hetente mérek NO3-at, PO4-et és Fe-t. Az értékek nem változnak! (az NO3 kicsit nőtt.)
Szóval elképzelhető, hogy Te is kihagyhatsz 1-1 napot.
 
Én utoljára január 14-én cseréltem vizet, és január 19-án tápoztam utoljára. Azóta hetente mérek NO3-at, PO4-et és Fe-t. Az értékek nem változnak! (az NO3 kicsit nőtt.)
Szóval elképzelhető, hogy Te is kihagyhatsz 1-1 napot.
Napok óta nem adagolok micro-t. Csak a napi 1 mili macro meg 10 mili foszfát és 3mili carbo.
A vas nem akar csökkenni. Nitrát 5, Foszfátom 0,4. Ezek az értékek stabilak nem változnak az adagolás mellett sem. Hétfőn lesz 50% vízcsere. Lehet, hogy az Amazonia enged magából annyi micro-t, hogy még egyáltalán nem kéne adagolnom? A vas még mindig 0,15, ezt szeretném levinni 0,05 környékére.
 
Napok óta nem adagolok micro-t. Csak a napi 1 mili macro meg 10 mili foszfát és 3mili carbo.
A vas nem akar csökkenni. Nitrát 5, Foszfátom 0,4. Ezek az értékek stabilak nem változnak az adagolás mellett sem. Hétfőn lesz 50% vízcsere. Lehet, hogy az Amazonia enged magából annyi micro-t, hogy még egyáltalán nem kéne adagolnom? A vas még mindig 0,15, ezt szeretném levinni 0,05 környékére.
Vízcserével bárminek az értékét tudod csökkenteni azonnal. Ha csinálsz egy 2/3-os vízcserét, máris 0,05 Fe-nél vagy. A kérdés, hogy szükség van-e ilyen hirtelen beavatkozásra? Szerintem nem indokolt, hiszen nincs oltári nagy baj, csak finomítani akarod a rendszert.
Még nem hallottam róla, hogy a talaj jelentős mennyiségű micro-t eregetne magából. Ezt csak akkor tudnám elképzelni, ha az alsó táptalajt nem fedné elég vastag fedőréteg, és az áramló víz kimosná belőle a tápanyagot. Vagy, ha valaki táp kapszulákat használ, és nem dugja elég mélyre.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére