• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P a másodikon :)

Fermacht

Kertész szaki
Sziasztok! Másfél hónappal ezelőtt hirtelen felindulásból összeállított 60literes kockámat felszámolom és átköltözök egy "jobban" megtervezett akváriumba. Rengeteget olvastam ez idő alatt. Ga szinte összes videóját végignéztem. Fórumon, facebookon is rengeteget tájékozódtam. Szinte ugyan az a helyzet mint a tengerinél volt. Ahány ember, annyiféle vélemény és elképzelés a működtetést illetően. Nincs két egyformán működő akvárium. Rengeteg embert megismertem ilyen rövid idő alatt és mindenki nagyon segítőkész volt.
Szombaton lett feltöltve az új vízzel. Az elképzelés egy szellősebb Bonsai szigetes elrendezés volt, amit sikerült is megvalósítanom. (Szerintem) A Bonsai fa van az aranymetszésbe az akvárium bal " felső harmadába és onnan lejt jobbra előre az egész. Az üres placcot füvesíteni szeretném majd.(Eleocharis Pusilla) A bonsai-ra meg Anubias Petite kerül.(elvileg) Pirosat is szeretnék bele így beteszem a régiből a ludwigia super redet.( Még nem tudom, hogy hova. Illetve a füvesített részen kialakítok még egy szigetet Althernantera reineckii Mini-ből. A Bonsai sziklás részei elé pedig "MonteCarlo"-t. Jelenleg vízzel feltöltve járatom világítás nélkül, napi 50% vízcserével.
Ha bárkinek bármi észrevétele vagy tanácsa lenne ne tartsa magába! Nem fogok megsértődni. :)
Jöjjön hát a technika:
Akvárium: ADA 60P
Szűrő: Eheim Experience 350 (3liter Matrix és 100ml Seachem Purigen) 70%-ra visszafolytva.
Chihiros üveg ki és befolyó 12/16
Co2: 1,75kg-os palack és Co2Art Inline Diffuser
Világítás: (Ez még ?kérdőjel? hétfőig)
Talaj: ADA Amazonia Ver2 9 liter+Power Sand Advance S 1 liter
Kő: 2kg Dragon
Képek:
 

Attachments

  • 420504009_1346543469373629_9150797994892450785_n.jpg
    420504009_1346543469373629_9150797994892450785_n.jpg
    304.1 KB · Megtekintések: 17
  • 420828510_872024797954868_4406631786698755174_n.jpg
    420828510_872024797954868_4406631786698755174_n.jpg
    333.8 KB · Megtekintések: 11
  • 420837097_920905516358664_1608740655823341206_n.jpg
    420837097_920905516358664_1608740655823341206_n.jpg
    486.5 KB · Megtekintések: 9
  • 420391466_1660155997845436_555785656642511906_n.jpg
    420391466_1660155997845436_555785656642511906_n.jpg
    537.4 KB · Megtekintések: 12
  • 420192807_1904760889938749_1112668451103390850_n.jpg
    420192807_1904760889938749_1112668451103390850_n.jpg
    497.3 KB · Megtekintések: 15
Nnna. Alakul az ízlés világ. Kicsit zen. 🙂
A Dragon súlyozni-rögzíteni van?
Az anubiast lehet lombkoronának használni, de azt vedd figyelembe, hogy ő egy kevesebb fényt igénylő lassú növény. Nem könnyű, ha ő kapja a legtöbb pirítást, amikor nagyobb fény igényűek lejjebb vannak a vízoszlopban. A fű fényigényes, az ARM szintén, Ludvigia is akarja a napot. 🙂
 
Nnna. Alakul az ízlés világ. Kicsit zen. 🙂
A Dragon súlyozni-rögzíteni van?
Az anubiast lehet lombkoronának használni, de azt vedd figyelembe, hogy ő egy kevesebb fényt igénylő lassú növény. Nem könnyű, ha ő kapja a legtöbb pirítást, amikor nagyobb fény igényűek lejjebb vannak a vízoszlopban. A fű fényigényes, az ARM szintén, Ludvigia is akarja a napot. 🙂
Igen, tudom és megy is rajta még a matek. :) Ami viszont érdekes, hogy gh kh+-al sózom vissza a vizet, minden vízcsere után de másnapra elfogy.
 
Igen, tudom és megy is rajta még a matek. :) Ami viszont érdekes, hogy gh kh+-al sózom vissza a vizet, minden vízcsere után de másnapra elfogy.
Aktív talaj. Mit értesz azon, hogy elfogy? Leesik a Kh érték? Az normális. Kb Kh2-re kell beállnia. Ha 0, akkor egy pár hétig keményebben sózol. A napi csere az elején az ilyen ingadozásokért is van, nemcsak az ammónia csúcsok miatt. 🙂
 
A kh megy le 0-ra másnapra. 150ppm-ig sózom vissza. Vízcsere után Gh4 Kh 2. Olvastam hogy az aktív talajnak kell akár 3 hónap is mire stabilizálódik? :oops:
 
Nnna. Alakul az ízlés világ. Kicsit zen. 🙂
A Dragon súlyozni-rögzíteni van?
Az anubiast lehet lombkoronának használni, de azt vedd figyelembe, hogy ő egy kevesebb fényt igénylő lassú növény. Nem könnyű, ha ő kapja a legtöbb pirítást, amikor nagyobb fény igényűek lejjebb vannak a vízoszlopban. A fű fényigényes, az ARM szintén, Ludvigia is akarja a napot. 🙂
ARM is lehet lombkorona;) amúgy igazad van
 
A kh megy le 0-ra másnapra. 150ppm-ig sózom vissza. Vízcsere után Gh4 Kh 2. Olvastam hogy az aktív talajnak kell akár 3 hónap is mire stabilizálódik? :oops:
Én kb 1-2x az elején mértem. Szerintem nem kell vele túl sokat foglalkozni. majd beáll. Én a GA GH-KH+ használom 10 literenként 1 adagoló kanál amit adnak hosszá az olyan 140-150 ppm. Én 20 litert cserélek a 60P-ben .Mindig egy kannában előkészítem és úgy adom hozzá. A CO2-őt szerintem ne nyomasd egyenlőre ( úgyis üres még) mert ha alacsony a KH akkor eléggé savassá teheti a dolgokat és nehezebben áll be a biológia.
 
Én kb 1-2x az elején mértem. Szerintem nem kell vele túl sokat foglalkozni. majd beáll. Én a GA GH-KH+ használom 10 literenként 1 adagoló kanál amit adnak hosszá az olyan 140-150 ppm. Én 20 litert cserélek a 60P-ben .Mindig egy kannában előkészítem és úgy adom hozzá. A CO2-őt szerintem ne nyomasd egyenlőre ( úgyis üres még) mert ha alacsony a KH akkor eléggé savassá teheti a dolgokat és nehezebben áll be a biológia.
Co2 még nem megy. :)
 
Ma beállítottam a foszfátot. Aktív talaj miatt 0 volt. 20ml seachem phosphorus ment 2 részletbe így most 1,2 lett.
Ei tápozás megy. 2macro, 2micro és 3ml carbon.
A többi érték pedig
Foszfát első mérés 0 +10mili
Második 20:40 0,6 + 10mili
Harmadik 21:00 1,2
Gh 4
Kh 2
Ph 6,25
Vas 0,05
Nitrát 30 de tegnap még 50-60között volt. Azért nem szeretném tovább emelni a foszfátot. Holnap 21:00-kor ellenőrzöm, hogy mennyi foszfátot kajált meg a rendszer és pótolom. Reggel volt 50% vízcsere.
Növények bent vannak. A régi akvából nem került át semmi, teljesen új elképzelés szerint rendeztem be. :)
 
Csak egy gyors kérdés. Ha EI szerint tápozok és 2micro 2 macro megy naponta akkor az ugye 14-14mili hetente. Majd jön egy 50%-os vízcsere ami mondjuk vasárnap. Akkor következő héten szintén napi 2-2 megy újabb 1 hétig.
Elmélet: És akkor itt jön az amibe nem vagyok biztos. Ha mondjuk naponta cserélsz vizet akkor be kell adni minden nap a 14-14 milit? Ha 2 naponta akkor napi 7-7 milit? Ha 3 naponta akkor 4,6-ot/nap?
 
Csak egy gyors kérdés. Ha EI szerint tápozok és 2micro 2 macro megy naponta akkor az ugye 14-14mili hetente. Majd jön egy 50%-os vízcsere ami mondjuk vasárnap. Akkor következő héten szintén napi 2-2 megy újabb 1 hétig.
Elmélet: És akkor itt jön az amibe nem vagyok biztos. Ha mondjuk naponta cserélsz vizet akkor be kell adni minden nap a 14-14 milit? Ha 2 naponta akkor napi 7-7 milit? Ha 3 naponta akkor 4,6-ot/nap?
Nem. A 2ml leginkább úgy az ideális, ha az aznapi fogyást fedezi. Esznek a gazok. Úgy jön ki a legjobban a tápozás, ha a heti egy cserével is konstans a főbb tápanyagok aránya a hét végén. Tehát a gazok mindennap megeszik az aznapi adag legnagyobb részét. Ha hozzáveszed a napi 50% vízcserét akkor sem kell sokkal több. A heti vízcsere 50% vízzel azért ideális, mert nem egyformán fogyasztanak és az egyes anyagok feldúsulását mindig lefelezi. 🙂
 
Csak egy gyors kérdés. Ha EI szerint tápozok és 2micro 2 macro megy naponta akkor az ugye 14-14mili hetente. Majd jön egy 50%-os vízcsere ami mondjuk vasárnap. Akkor következő héten szintén napi 2-2 megy újabb 1 hétig.
Elmélet: És akkor itt jön az amibe nem vagyok biztos. Ha mondjuk naponta cserélsz vizet akkor be kell adni minden nap a 14-14 milit? Ha 2 naponta akkor napi 7-7 milit? Ha 3 naponta akkor 4,6-ot/nap?
Kérdés, hogy miért cserélsz naponta vizet? Ha új indítás, akkor jogos lehet. Viszont az én logikám szerint, azért kell ilyen gyakran cserélni kezdetben, hogy a növények átszokásakor, levélváltáskor keletkező bomlástermékeket (tápanyagot az algáknak) eltávolítsd. Ha egyetértünk abban, hogy a növényeknek és az algáknak is kb. ugyan arra a táplálákra van szüksége, akkor a napi erős visszatápozással gyakorlatilag visszapótlod azt a táp mennyiséget, amit a vízcserével eltávolítottál.
Végül is, sok-sok munkával, nem csináltál semmit. ;)
 
Kérdés, hogy miért cserélsz naponta vizet? Ha új indítás, akkor jogos lehet. Viszont az én logikám szerint, azért kell ilyen gyakran cserélni kezdetben, hogy a növények átszokásakor, levélváltáskor keletkező bomlástermékeket (tápanyagot az algáknak) eltávolítsd. Ha egyetértünk abban, hogy a növényeknek és az algáknak is kb. ugyan arra a táplálákra van szüksége, akkor a napi erős visszatápozással gyakorlatilag visszapótlod azt a táp mennyiséget, amit a vízcserével eltávolítottál.
Végül is, sok-sok munkával, nem csináltál semmit. ;)
Azért is írtam, hogy "elmélet". Most 2-3 naponta cserélek. Hétfő reggel csinálok egy 50%-ot és jövő héttől kezdve már jön a heti vízcsere. A zselés növények el fogják dobni az összes levelüket ami még a víz felett nőtt? Illetve a pusilla is?
 
A bubi számlálóba zöld olajos folyadékot vettem Ga-ba. Feltöltöttem 3/4-ig és 2 nap alatt több mint a felét beküldte az akvába. Hogyan lehet ezt orvosolni? Van egy visszafolyás gátló alatta és felette is az inline reaktor előtt. Gondolom indulásnál kap egy nagy löketet és az emeli fel az olajat.
 
Kérdés, hogy miért cserélsz naponta vizet? Ha új indítás, akkor jogos lehet. Viszont az én logikám szerint, azért kell ilyen gyakran cserélni kezdetben, hogy a növények átszokásakor, levélváltáskor keletkező bomlástermékeket (tápanyagot az algáknak) eltávolítsd. Ha egyetértünk abban, hogy a növényeknek és az algáknak is kb. ugyan arra a táplálákra van szüksége, akkor a napi erős visszatápozással gyakorlatilag visszapótlod azt a táp mennyiséget, amit a vízcserével eltávolítottál.
Végül is, sok-sok munkával, nem csináltál semmit. ;)
Részben igazad van. Azért részben, mert az indításkori sűrű vízcsere az aktív talaj miatt lett kitalálva. Mindazt hozza a vízcsere, amit írsz, de az igazi ok az, hogy az aktív talajt konstassá kell tenni. Sokan jeleztek már olyant, hogy eltűnik a Kh. Változtatja a benne tárolt anyagok függvényében a víz kenénységét alkotó Ca+ és Mg+ sókat is. A sűrű kezdeti vízcsere segít eltávozni a felesleges anyagokat (pl ammónia a zsír új mulm mentes talajból) és feltölti az agyag szemcséket olyan arányban, ahogy te a cserevizet gyártod. Gyárilag előírt vízcsere procedúra végén ez egyensúlyba kerül, onnantól a heti csere is nagyjából azt a szintet balanszírozza, amit te addig adtál neki. Ha keményebbet adsz neki lágyítani fog, ha lágyabbat, keményíteni. Egyedül a foszfátot nyeli sokkal tovább.😉
Mondom ezt úgy, hogy az egyetlen aktív talajos üvegemben csak használt talaj került, új nem. 😃
 
A bubi számlálóba zöld olajos folyadékot vettem Ga-ba. Feltöltöttem 3/4-ig és 2 nap alatt több mint a felét beküldte az akvába. Hogyan lehet ezt orvosolni? Van egy visszafolyás gátló alatta és felette is az inline reaktor előtt. Gondolom indulásnál kap egy nagy löketet és az emeli fel az olajat.
Vedd lejjebb a nyomást. Reaktor esetén az 1bar is felesleges. A mágnesszelep működését szerintem nem rontja az alacsonyabb nyomás. 🤔 Ugye a tűszelep a mágnesszelep után jön?
 
Most 3baron van. Elvileg ehhez a cucchoz minimum a 2 bar. Lehet leveszem 2,2-re. Csak akkor újra kell majd kalibrálnom a co2-t. Azt inkább majd olyan napon amikor otthon leszek egész nap.
Mi?🤓 Most látom a fotót. Nem reaktor, hanem inline diffúzor. Ahhoz valóban több nyomás kell. Ha van DC-d, akkor a bubiszámláló csak amolyan van, de minek. Ha már belőtted a jó színre, akkor akár ki is veheted a bubiszámlálót. Nem kötelező tartozék. 🙂
 
Back
Oldal tetejére