• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sedona

Nigro said:
Pff ez a Híradó még mindig ilyen véres? Egy ideje már nem nézek ilyen "horrorfilmeket". 1 perc alatt kinyírtak 5 embert, összetörtek 465 autót az utakon, visszaraboltak 2 prostit, elárasztottak belvízzel egy országot... :wtf:
Viszont gratula Sedona villámlátogatásáért! :thumbup:

meghalt,leégett,fölrobbant,elrabolták,eltűnt,kiöntött,kiáradt,megtalálták. Hírek,röviden :lol:

B.: múltkor a vadászgörény, most az akid? Föl vannak osztva a hírek, minden háziállat között, mindegyikben 1. :lol:
 
Azért örülök, hogy sokan nem nézünk híradót... Nekem is nagyon elegem van már belőle, hogy csak a negatív hír a hír. Egyébként gratulálok. A HAC díjátadó meg lehetne a nap felvétele a fókuszban. Fókuszban a nyertesekkel ;) :roll:
 
Grat. Balázs!
Alig mertem hinni a szememnek, tegnap nézzük a Híradót a b.nőmmel és a kis kedvenc háziállatok résznél bevillan az akid :lol: ! Rögtön mondtam hogy ez meg a kis Sedona! :cool: ;) Aztán vitatkoztunk egy kicsit, mert ő meg egy terráriumnak nézte az akidat, de akkor az tényleg a tied volt :lol: :thumbup: . ( Azért így egyszerű :lol: )
 
Na betoltuk a kis Sedona-t a Galériába, legalább láthattok egy 1 éves bejáratott akit is... ;)
 
keymaker said:
Na betoltuk a kis Sedona-t a Galériába, legalább láthattok egy 1 éves bejáratott akit is... ;)

Jah és egész más a Terraplázás forma óta. Tiszta Jurrasic Park. Nekem bejön :thumbup:
 
Ha tehetitek, egyszer látogassatok el a Arizona-i sivatagok egyik elbűvölő városkájába, Sedonába és környékére (Red Rocks).

A hely a vörös színű szikláiról, hegyeiről híres. A zöld növényzet és vörös kövek kombinációja azóta emlékeztet a napsütötte sivatagi kirándulási élményekre.
Ezt a képet kb. 8 éve készítettem, még 35 mm-es fényképezőgéppel (good old times):

sedonaold.jpg


Előrebocsátom, hogy a hardscape és növények kiválasztásakor sok tudományos tervezés nem állt a háttérben, december 29-én 1-2 üveg bor elfogyasztása után dobtuk össze a stockholmi unokatesómmal.

Itt tehát a 9 napos állapot lesz látható, a HC-t és Glosso-t (nem látható még, olyan pici) ma ültettem be. Nos, az akvárium képei:

sedonagarden01day0.jpg


sedonagarden02day0.jpg


sedonagarden03day9b.jpg


sedonagarden04day9.jpg


sedonagarden05day9b.jpg


sedonagarden07day9.jpg


Amint alább is látjátok, a technikában nem nagyon kötöttem kompromisszumokat ;).
(Aki pontosan ugyanezeket az összetevőket használná, kb. 400e Ft. végköltséggel számoljon... :( )

TECHNIKA / DEKORÁCIÓ:
- ADA Cube Garden Mini M 20 literes akvárium.
- ADA Solar Mini M lámpa. 5,11 WPG = erős megvilágítás. Időkapcsolón 16:00-23:00-ig (7 óra).
- ADA Aqua Soil Africana általános növénytalaj - 2*3 liter.
- Tropica növény táptalaj - kb. 1 liter.
- ADA Bacter Ball aljzat-baktériumkultúra gömbök a Tropica aljzatba nyomva.
- ADA Dragon - Ohko kő - 3 db. (kb. 5-6 kg.)
- Cal Aqua Nano üveg ki- és befolyócső.
- ADA hőmérő - 5mm-es akváriumüveghez, átlátszó
- Eheim Professionel 2222 külső szűrő - 500 lph. 25x-ös megforgatás óránként.
- Átlátszó szűrőcsövek, Eheim 12/16 duplacsap a könnyű takaríthatósághoz és feltöltéshez.
- Eheim perlonvatta, szivacs, Eheim Substrat Pro biológiai szűrőanyag a gyári töltetből, 1 liter.
- ADA Bio Rio - Biológiai szűrőanyag, 0,6 liter
- ADA NA Carbon - aktívszén szűrőanyag, kb. 0,4 liter
- Hydor ETH 200W külső fűtő (12/16-os csőméret), 26 fokra állítva.
- 2 kg-os CO2 palack
- Papillon nyomáscsökkentő szelep (reduktor).
- Aqua Medic mágnesszelep. Digitális időkapcsolóval naponta 07:00-22:45-ig.
- GreenWorks CO2 visszafolyásgátló szelep.
- Green Aqua buborékszámláló - kék. Kb. 120 bpm.
- ADA CO2 tartósteszt (drop checker)
- Green Aqua CO2 indikátor oldat (az ADA nem tetszett, túl sápadt). Lime-zöld.
- GreenWorks CO2 cső - kb. 1 méter a CO2-höz, kb. 1 méter a levegőztetőhöz.
- Külső kerámia CO2 diffúzor. Műanyag gagyi, jól működik, jól porlaszt.
- Schego Prima légpumpa jelenleg szüneteltetve, a szűrőcsőre szerelt Eheim 12/16 T-csatlakozóba epokit gyantával beöntött porlasztókövön keresztül old be. Eredetileg időkapcsolón 20:00-07:00 között volt.
- GreenWorks CO2 tűszelep a levegőztetés beállításához.
- ADA CO2 visszafolyásgátló szelep a levegőcsőre. 2 db.

HALAK / GARNÉLÁK:
- 3 db. Otocinclus Affinis.
- 7 db. Kalászhal - Iriatherina Werneri
- 9 db. Otocinclus Affinis
- A későbbiekben még kb. 10-20 CRS kerül be...

kalaszhal.jpg



NÖVÉNYEK:
- Lilaeopsis Brasiliensis - 3 tő
- Hydrocotyle verticillata - 1 tő
- Hemianthus Callitrichoides "Cuba" - 1 tő
- Glossostigma Elitanoides - 1 tő
- Echinodorus Tenellus - 2 tő
- Anubias Barteri var. Nana (kisebb kövekre kötözve és a talajra téve).
- Microsorum pteropus 'Windelov' (szintén kövekre kötözve).
- Vesicularia dubyana "Christmas" - karácsonyi moha - 2 doboz, kavicsokra kötözve, a kövek közé benyomva.

TÁPOZÁS / KARBANTARTÁS:
- Első héten napi vízcsere (csapvízzel), Easy Life FFM vízkezelővel, jelenleg kétnapi 50% vízcsere. Jelenleg heti 1 db. 50%-os csere.
- Vízcsere után 2 csepp ADA Green Bacter baktériumkultúra
- Napi 1 ml Easy Carbo.
- Napi 1-1 nyomás Green Aqua Macro illetve Micro (vízcsere után azonnal a duplája, első feltöltéskor a triplája volt).
- Napi 10-12 csepp KH2PO4 porból kevert oldat a foszfát-szint emeléshez és a zöld pontalga megakadályozásához.
- Napi 4 csepp ADA ECA - vas utánpótlás - tesztüzemben.
- Napi 4 csepp ADA Phyton Git - tesztüzemben.
- Az ADA NA Carbon-t max. 1,5 hónapig tervezem bennehagyni a szűrőben, utána cserélem. - Nem cseréltem, nincs szükség rá.
- Kellékek: Papillon csipesz - hajlított végű, ADA Do!Aqua egyenes csipesz - S, ADA Do!Aqua hajlított olló - S, Papillon egyenes olló, GreenWorks talaj egyengető.

FOTÓK:
Canon EOS 450D, Canon EFS IS 17-55 fix 2.8-as objektív. ;)

Utolsó állapot (a PFK-ban megjelent interjúhoz készült kép):


Fotók a 6., a 9. és a 10. oldalon


Helló!
A egyik képet sem tudom meg nézni . Lehet velük valamit csinálni? Akkár emailba el küldeni?
 
Back
Oldal tetejére