• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P a másodikon :)

jogos, de ha utána beleteszi megint akkor olyan mint amikor beleharap a kígyó a saját farkába:D ( ezek a növények hozzáadott macro nélkül is mennek
szerintem )
Nesze neked EI tápotás. Ajánlás felével megyek és így is sok. :D Micro-t is csökkentsem? Holnaptól legyen csak 1 mili?
 
Voltam egy srácnál pár növényért. Ő ilyet használt és a gyári adagolás felével. Brutál algamentes akváriuma volt és gyönyörű növényei.
Erről van valami vélemény?
 
Voltam egy srácnál pár növényért. Ő ilyet használt és a gyári adagolás felével. Brutál algamentes akváriuma volt és gyönyörű növényei.
Erről van valami vélemény?
Passz....Biztos jó lehet. @Zsoltiabéka asszam ismeri..... Én a APT1 Zero-t használom normál adaggal.... Ha 2hr tápot veszel akkor 300ml-est vegyél az adagolópumpás.
 
Voltam egy srácnál pár növényért. Ő ilyet használt és a gyári adagolás felével. Brutál algamentes akváriuma volt és gyönyörű növényei.
Erről van valami vélemény?
A zéro és az EI között van. Ha kevés élőlény van az akvába, akkor érdemes ezt használni, vagy ha több vizet cserélsz az előírtnál.
 
Ha esetleg váltanék a zero-ra. Kell figyelnem a foszfát-nitrátot vagy csak hagyom ketyegni? Mert ugye most még nyeli a foszfátot a talaj.
Figyeljed. Ha a nitrátod 3ppm, foszfát 0,2ppm alá megy akkor pótolni kell. Valószínűleg a foszfátot kell csak. Ha a nitrát is alacsonyabb, akkor a complete a legegyszerűbb. Mérleg nyelve módon. Az egyik fele zero, másik complete. Az arányukat aszerint tolva, amíg jó nem lesz a nitrát, foszfát. Lehet csak complete lesz. 😉
passz.. elvileg nem lehet gond. de egyszer csak vedd vissza a macro-t.....
Ha nem elég vaskos a táptalaj és/vagy epifiták vannak túlsúlyban, akkor lehet gond a zero-val.
 
Ha esetleg váltanék a zero-ra. Kell figyelnem a foszfát-nitrátot vagy csak hagyom ketyegni? Mert ugye most még nyeli a foszfátot a talaj.
Szerintem, az EI tápozás a kényelmes emberek megoldása. Addig tökéletesen működött, amíg átlagos talajokat használtak az átlagos emberek (pl. Manadó, sóder stb. ). Ezek nem sokat zavartak be a vízparaméterekbe.
Amikor azonban széles körben elterjedt a "talajtápozás", és olyan talajok kerültek forgalomba, amelyek jelentősen megváltoztatnak valamilyen vízparamétert, pl. nyelik a foszfátot (de ráadásul nem végtelen ideig(!)), akkor kezdett az EI tápozási séma összeomlani.
Ugye az EI lényege, hogy öntsd bele a tápot nyakló nélkül, majd hetente öntsd ki a felét a csatornába. Tesztre ne költs, mert ez így jó, ahogy van! Nem is volt ezzel semmi baj, amíg valami fanatikus, el nem kezdett méricskélni (az intelem ellenére), és kiderült, hogy a modern talajok + az EI szintéma együttes használatával, valami nem stimmel. A foszfátnyelés "miértjéről" nincs semmi info-m, de azt hiszem –a többiek tapasztalata alapján–, hogy egy létező dolog.
Te szerencsés helyzetben vagy, mert legalább mérsz, és tudod, hol a hiba?
Véleményem szerint, a megoldás végtelenül egyszerű: amiből kevés van, azt pótolni kell! Ezért taláták ki pl. a Fosfo-t. Tehát csökkenteni kell a macro mennyiségét (hogy ne nőjön tovább a nitrát) és hozzá kell adni plusz foszfátot, hogy az arányok (15-1-0,1) megmaradjanak. Ennyi.
Persze lehet tápot váltani újra és újra. De biztos, hogy a fennálló (diagnosztizált) problémádat megoldja?
 
Utoljára módosított:
Szerintem, az EI tápozás a kényelmes emberek megoldása. Addig tökéletesen működött, amíg átlagos talajokat használtak az átlagos emberek (pl. Manadó, sóder stb. ). Ezek nem sokat zavartak be a vízparaméterekbe.
Amikor azonban széles körben elterjedt a "talajtápozás", és olyan talajok kerültek forgalomba, amelyek jelentősen megváltoztatnak valamilyen vízparamétert, pl. nyelik a foszfátot (de ráadásul nem végtelen ideig(!)), akkor kezdett az EI tápozási séma összeomlani.
Ugye az EI lényege, hogy öntds bele a tápot nyakló nélkül, majd hetente öntsd ki a felét a csatornába. Tesztre ne költs, mert ez így jó, ahogy van! Nem is volt ezzel semmi baj, amíg valami fanatikus, el nem kezdett méricskélni (az intelem ellenére), és kiderült, hogy a modern talajok + az EI szintéma együttes használatával, valami nem stimmel. A foszfátnyelés "miértjéről" nincs semmi info-m, de azt hiszem –a többiek tapasztalata alapján–, hogy egy létező dolog.
Te szerencsés helyzetben vagy, mert legalább mérsz, és tudod, hol a hiba?
Véleményem szerint, a megoldás végtelenül egyszerű: amiből kevés van, azt pótolni kell! Ezért taláták ki pl. a Fosfo-t. Tehát csökkenteni kell a macro mennyiségét (hogy ne nőjön a nitrát) és hozzá kell adni plusz foszfátot, hogy az arányok (15-1-0,1) megmaradjanak. Ennyi.
Persze lehet tápot váltani újra és újra. De biztos, hogy a fennálló (diagnosztizált) problémádat megoldja?
Pont ezt próbálom. Ma reggel már csak 1 mili macro-micro ment. A reggeli foszfát adagot pedig a duplájára emeltem. Jó kis játék mire eltalálja az ember a tutit. A lámpán is variáltam kicsit. Most 2600lm-el fogok világítani mától ami úgy 33w. Majdnem 1000lument csökkentettem. Szerintem visszaállok a heti 2 vízcserére, és méricskélek szorgalmasan. Adok még egy kis időt a GA tápoknak. Lehet, hogy sikerül majd belőnöm az értékeket. Beszéltem pár emberrel és mondták, hogy nyugi van. Nagyon friss még az aski és ahhoz képest egész jól néz ki már most. Legyek türelemmel. Egyszerű lenne tápot váltani, de szeretem a kihívásokat. :D
 
Back
Oldal tetejére