• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P a másodikon :)

Igen, ilyen tekintetben kétféle ember van:
- az egyik: "...a járt utat a járatlanra fel ne cseréld..."
- a másik: állandóan a kihívásokat keresi, és azt élvezi, ha egy problémát megtud oldani.
szó nincs arról hogy követni kell egy rendszert, mert minimális "finomhangolás" kell( nincs 2 egyforma beállítás ) és ilyen egyszerű növényekkel felesleges ez a sok agyalás a tápon....
ezt a helyzetet se mondanám kihívás keresésnek, inkább átgondolatlan "tápozási rendszer" választásnak...
barátunk generálja magának a problémát inkább... ez a taposási rendszer nem ehhez az akváriumhoz (növénymennyiséghez) való :unsure:
Lényegében túltápozol... ez az EI........ ehhez az akváriumhoz jobban illene egy "nature tápozás" szerintem..... 2hr Aquarist vagy Tropica..... konkrétan svédasztal elé ültettél 60 kilós embereket.....
 
szó nincs arról hogy követni kell egy rendszert, mert minimális "finomhangolás" kell( nincs 2 egyforma beállítás ) és ilyen egyszerű növényekkel felesleges ez a sok agyalás a tápon....
ezt a helyzetet se mondanám kihívás keresésnek, inkább átgondolatlan "tápozási rendszer" választásnak...
barátunk generálja magának a problémát inkább... ez a taposási rendszer nem ehhez az akváriumhoz (növénymennyiséghez) való :unsure:
APT 3 complete-re váltottam kb 1 hete. Napi 2 pumpa megy belőle. Mértem napi fogyást is. Jelenleg a Nitrátom 3-5 között mozog, foszfát 0,4, A vas pedig 0,075. Baromi kényelmes, hogy nem kell fecskendőkkel szarakodni.
2 hét múlva rakok fel képeket, mi változott. :)
Az alacsony nitrát miatt a rotala wallichii brutál rózsaszínű lett. Haladunk szépen lassan. 7122e119-9605-4949-89ab-1c04e8cb30b6.jpg
 
De megbántam, hogy nem csak steril növényekkel indítottam. Romon vagyok csigával. :( Csapdázzam őket? Vagy mi a leghatásosabb. Vegyszerezni nem igazán szeretnék. Most indult be a Malawa garnéla és tele van kis garnélával az akvárium. Rotala wallichii-t meg szerintem kipattintom. Nem illik a képbe és mindig csak a frissen nőtt 5cm az ami szép az alatta lévő elkezd algásodni.
 
De megbántam, hogy nem csak steril növényekkel indítottam. Romon vagyok csigával. :( Csapdázzam őket? Vagy mi a leghatásosabb. Vegyszerezni nem igazán szeretnék. Most indult be a Malawa garnéla és tele van kis garnélával az akvárium. Rotala wallichii-t meg szerintem kipattintom. Nem illik a képbe és mindig csak a frissen nőtt 5cm az ami szép az alatta lévő elkezd algásodni.
A wallichii elég hisztis tud lenni. A csigák csapdázása nem is rossz gondolat, esetleg lehetne még antenoma helenat telepíteni. Ha a kiszedés mellett döntesz, akkor javaslom, hogy a nagyokat tedd vissza, mindig csak a piciket vedd ki. Így az egységnyi üvegre jutó csiga mennyiséget kevesebb naggyal töltöd ki. Amint elérik a kritikus szintet, lecsökken a szaporodási kedvük. A malawa elég jó kaja versenytárs nekik. Egy kicsit hízlald az újonc malawákat, majd kezdj el nem etetni. 🙂
 
A wallichii elég hisztis tud lenni. A csigák csapdázása nem is rossz gondolat, esetleg lehetne még antenoma helenat telepíteni. Ha a kiszedés mellett döntesz, akkor javaslom, hogy a nagyokat tedd vissza, mindig csak a piciket vedd ki. Így az egységnyi üvegre jutó csiga mennyiséget kevesebb naggyal töltöd ki. Amint elérik a kritikus szintet, lecsökken a szaporodási kedvük. A malawa elég jó kaja versenytárs nekik. Egy kicsit hízlald az újonc malawákat, majd kezdj el nem etetni. 🙂
Olyan minimálisat etetek, hogy csak a halak kapnak és nulla ami lehullik a talajra. Az algázók semmit nem kapnak. Ma forrázok egy kis uborkát. Ami érdekesség, hogy kb 4-5 nap alatt a gyönyörű bucephalandra telepem balról jobbra elfoszlott. Csak úgy. Minden nő mint a gomba, a többi buce meg anubias is. Kidobtam az egészet. Érdekes volt. A bal oldala már kb szétfoszlott, még a jobb teljesen ép és makulátlan volt. És miközbe pusztult szépen hozta az új levelet is. A blyxa Japonika úgy beindult, hogy nem is tudom mit csináljak vele. Olyan 5x akkora lett mint volt 1 hónapja. Az 1 tőből lett vagy 4-5.
 
A Wallichii tényleg elég macerás növény. Én azt javaslom, hogy vágd ki a talaj síkjában. A szép csúcshajtásokat ültesd vissza úgy, hogy a talajból kizárólag a szép részek lógjanak ki. Ha felnő újra a vízfelszín közelébe, akkor ne ott vágd el, ahova formázni szeretnéd, hanem lejjebb és ültsed vissza. Ha kezd felkopaszodni újra alulról, akkor az egész folyamat indul elölről. Tudom macerás, de kb ez az egyetlen lehetőség.
 
A Wallichii tényleg elég macerás növény. Én azt javaslom, hogy vágd ki a talaj síkjában. A szép csúcshajtásokat ültesd vissza úgy, hogy a talajból kizárólag a szép részek lógjanak ki. Ha felnő újra a vízfelszín közelébe, akkor ne ott vágd el, ahova formázni szeretnéd, hanem lejjebb és ültsed vissza. Ha kezd felkopaszodni újra alulról, akkor az egész folyamat indul elölről. Tudom macerás, de kb ez az egyetlen lehetőség.
Ezt próbálom játszani vele. Kezd ránőni a rotala hra, ami jobban is mutat. A héten még eldöntöm mi legyen a sorsa. :D
 
De megbántam, hogy nem csak steril növényekkel indítottam. Romon vagyok csigával. :( Csapdázzam őket? Vagy mi a leghatásosabb. Vegyszerezni nem igazán szeretnék. Most indult be a Malawa garnéla és tele van kis garnélával az akvárium. Rotala wallichii-t meg szerintem kipattintom. Nem illik a képbe és mindig csak a frissen nőtt 5cm az ami szép az alatta lévő elkezd algásodni.
Sose bánd, mert a szép heléna mind megeszi.
 
Jobb oldal tetszetős, a bal oldal viszont inkább kukoricaföldre hajaz. (bocs) :) Helyére el tudnék képzelni egy hasonló karakterisztikájú, de kisebb fát. De ez csak az én okoskodásom.
 
Jobb oldal tetszetős, a bal oldal viszont inkább kukoricaföldre hajaz. (bocs) :) Helyére el tudnék képzelni egy hasonló karakterisztikájú, de kisebb fát. De ez csak az én okoskodásom.
A meglátásom nekem is gondolatot adott. Azt a rotala részt kéne ferdén nyesni, hogy a fa felé emelkedést mutasson. Ami lenyíródik azt visszaültetni az elejére, hogy takarjon kicsit a metszés végeiből. 🙂
 
Jobb oldal tetszetős, a bal oldal viszont inkább kukoricaföldre hajaz. (bocs) :) Helyére el tudnék képzelni egy hasonló karakterisztikájú, de kisebb fát. De ez csak az én okoskodásom.
Még agyalok, hogy mi legyen. 🙂 A kisebb fára már én is gondoltam.
 
Back
Oldal tetejére