• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rock on the Ridge

egy referencia fotó, 184. nap, csak a nyírás miatt, amúgy a poralgát egyszerűen elfelejtettem leszedni, miután szűrőtakarítás után feltöltöttem, akkor vettem észre, és már hagytam a francba


Na ez így most nagyon jól néz ki(y)A poralga fotón nem zavaró.Antikót hatása lesz tűle a kűnek tezsvírem;)
 
ez így most asszem két hetes, igazán nem mondhatom, hogy sok alga gondom lenne. ecset van egy pici, de az mindig is lesz, összesen 32cm hosszban nem lehet jól megoldani a beömlőt. poppyval is ilyen. a spin lehet, hogy jobb lenne, de mivel közvetlenül a skimmer mellett van, így még az a kicsi leszívás is elveszne, mivel a tiszta vizet szívná egyből vissza.így is meg kéne őket cserélni, hogy jobb legyen, de ahhoz szét kellene vágni a szívócsövet.
 
ez most telefon. meg általában amúgyis :) mert a fuji s5600 nem ér semmit ilyen körülmények közt.

ja: xperia z, ez vizálló.
 
Szia!
Most hogy nézegetem és barátkozom a "monte carlo" rendelésével,eszembe jutott hogy nálad volt a múltkoriban egy doboz az akvárium mellett :pompous:
Azt beültetted végül az akváriumba,tapasztalatok vele kapcsolatban.
Ha rosszul emlékszem akkor tekintsd csak szemetelésnek a naplódban a bejegyzésemet.;)
 
Jól emlékszel - viszont két hét alatt elpusztult a zárt dobozban, azért is nem írtam róla. Nyugodtan tartogattam, az ablak előtt, aztán mire észrevettem, elbarnult, aztán nyitás után fél óra alatt vége lett.
 
changelog:

beköltözött két amano, próbáltam a lehető legkisebbeket kérni, igyekezett is a tibi, ehhez képest mindkettő nagyobb, mint a galaxyk... az otok szerencsére még nagyobbak náluk, de nem tudom meddig :)
ez a két búvárnaszád csak várhatóan 1-2 hónapot marad, majd - a remélhetőleg addigra elkészülő - 270 literbe költözik [több más haverjukkal együtt].

ezen felül a kocka úgy néz ki, hogy kb nincs benne víz, csak növény, úgyhogy kell egy írtózatos kaszálást rendezni mostmár - de még ezzel is igyekszem megvárni, amíg elkészül a nagy.

a 10 literesről nem írtam jóideje, pedig nagy dolgok történtek. pontosabban én csak egy apróságot tettem, és nagyon érdekes látni, a természet hogy intézi a dolgait. találtam ugyanis a kockában egy hólyagcsigát, ami valahogyan megmenekült az eltelt több, mint fél év alatt a predátoroktól. na ezt - minden mindegy alapon - fogtam, és áthajítottam a 10 literesbe, mondván ha elpusztul, hát elpusztul, a helenák úgyis kicsinálták volna, azok az apró pattogó izék se árthatnak neki jobban, se az a randa barna por, se semmi más.
két nap múlva az üvegre rakódott vastag barna alga bevonatban pontosan nyomon követhető volt, merre közlekedik - szép recés szélű ösvények keletkeztek, mindenféle összevissza tekergő irányokban, ahogy lerágcsálta a cuccot.
pár nap múlva felbátorodva szelektálást tartottam a kockában az rck közt is, kb húsz színtelen vagy alig színes egyed szintén költözött a tizesbe.

alig pár nap alatt eltűnt a barna por. mostanra előbújtak a kövek is a vastag zöldalga réteg alól, az anubiasok és microsorumok leveleiről is eltűnt a zöld pont. a csigusz pottyantott pár petét is, úgyhogy vannak már 2mm méretű utódok is, amik az üvegen korzóznak.

ezen felül nem tudom, melyik intézte, az rc had vagy a csiga, de az ugráló-csúszkáló-mászkáló kis bizbasz izék is eltűntek. most nagyon tüzetesen átnéztem a tankot, és mindösszesen egyetlen egyet találtam.

hogy tetézzem, kivettem az akasztós szűrőt, mert nagyon durva az a tornádó, amit minimumra fojtva is itt csinál, ment vissza a szivacs, ami bár nem szép, de legalább hatékony volt eddig.

na kb. ennyi.
 
mindezt akkor, amikor már csak max 1 hónapja van hátra :)
bár az eredeti funkióját nem töltötte be, szegény yellowfire-k nem éltek meg benne, pedig miattuk készült.
 
Back
Oldal tetejére