• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Life on the mysterious Cliff

Szia nekem tetszik, főleg hogy ilyen sok fajta növényt raktál egy köves scapebe. A Buce amit raktál nagyon lassan növő fajta szerintem azért gondolod,hogy nem érzi jól magát. Az ilyen mini bucék mind lassan növő az én tapasztalatom szerint.

A növények fajtáját en is egy kicsit soknak találatom, igaz ez idővel változhat, mivel Riccardiából es Buceból is csak kevés van. Az egyik Buce most hozott két új hajtást úgyhogy reménykedem ;) Adok neki is egy kicsivel több türelmet aztan csak összekapja magát.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Remélem olvassa ezt az üzenetet az egyik kedves admin. Ugyanis meg szeretném kérni, hogy a napló képéhez állítsa be a 18-as hozzászólásomban szereplő első képet. Nem figyeltem ré és a mostani kezdőkép kicsit csúfos egy naplóhoz :) Előre is köszönöm!
 
Remélem olvassa ezt az üzenetet az egyik kedves admin. Ugyanis meg szeretném kérni, hogy a napló képéhez állítsa be a 18-as hozzászólásomban szereplő első képet. Nem figyeltem ré és a mostani kezdőkép kicsit csúfos egy naplóhoz :) Előre is köszönöm!

Tudtommal még/már nem lehet változtatni.
 
Köszi az észrevételt ezt nem tudtam. Van netán tipped, hogy hogyan kell csinálni? Merre találom ezt a lehetőséget?
Kérd meg valamelyik admint és megtudják csinálni. Én is is ugyan így jártam az első naplómmal mint te. Nekem @viktorlantos javította ki. De pontosan írd le melyik képet szeretnéd mert a 18 as hozzászólásodban több kép is szerepel!
Utólag Te már nemtudsz változtatni csak a Admin.
 
Kérd meg valamelyik admint és megtudják csinálni. Én is is ugyan így jártam az első naplómmal mint te. Nekem @viktorlantos javította ki. De pontosan írd le melyik képet szeretnéd mert a 18 as hozzászólásodban több kép is szerepel!
Utólag Te már nemtudsz változtatni csak a Admin.

Igen igen azt említettem, hogy az első képről lenne szó, de most megtaláltam a megfelelő topikot ahol ezt kérni lehet ;) De köszi hogy szóltál hogy csak ők tudják módosítani, igy nem keresem :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Naplóm frissítés végett megosztanám veletek az elmúlt hetek történéseit.
Az előző képemet elnézve a legszembetűnőbb változás az a középre elhelyezett homokkal szórt folyosó. Sajnos a @Jopet által említett kőforgatást elől nem tudtam véghezvinni. Viszont gondolkodok rajta, hogy ott lent, illetve kicsit balra is szórok be még homokot. Na de ezt majd egy másik bejegyzésben taglalom.
Legnagyobb örömömre úgy néz ki, hogy az MC kezdi jobban érezni magát és ha nem jön rá a hisztiroham akkor meg is marad :) Középső hátsó nagyobb részen felettébb jól halad. Elől középen valamint a két szélen kicsit neccesebb a szitu, de van reménysugár. Mindig amikor matatok a vízben próbálom óvatosan lefelé nyomkodni, ezáltal is elérve hogy a talajhoz simuljon és jobban meg tudjon kapaszkodni. Nem egyszer láttam az elején, hogy a kis red cherry-k a gyep alatt matatnak... Lassan nyírni is kellene, na de azzal várok még egy kicsit. A HM teljesen jól muzsikál. Szinte hetente nyírnom kell :D:D Most sikerült felesleges kanyarokat raknom a nyírásba. Következőnél igyekszem jobban figyelni az ívekre. Jobb hátsó részen a Blyxa a vártnál kicsivel lassabban indul. Előző scape-kben alig bírtam nyírni annyira bokrosodott és árnyékot vetett más növényekre. Itt most egy kicsit komótosabb. Hozza a vöröses hajtásokat is, de lehet a fény közelsége miatt egy kicsit kompaktabbra fogta a történetet és nem nő olyan magasra. Mohák jól vannak, Parva hozott már pár friss hajtást. Gratiola elsőosztályú, szépen bokrosodik. Középen hátul a főkő mögött küzdök a Breviscapum-mal. Két tő elrohadt, de azért a nagyja még megvan.
TDS, illetve a vízkeménység magas, a sok kőnek köszönhetően. Ezen meg sem lepődök már. A sok GA-s akciónak köszönhetően extra Seachem Purigen is érkezett a szűrőbe(köszi srácok ;) ), valamint majdnem elcsábultam egy Twinstar vízsterilizálóra a fekete péntek keretében :) Most perpill letettem róla, ha a kíváncsiság továbbra is fennáll a téma iránt, akkor kipróbálok egy chihiros doctor-t. Algák terén jobbára zöld pontom van, ennek köszönhetően bőségesen lehet a köveket fogkefézni :D:D
Tegnap elővettem a régi fényképezőt, mondom hátha tud RAW képeket készíteni és láss csodát képes rá. Csupán a kábelét nem találtam meg így nem tudtam sehová se felmásolni a fotókat. Naná hogy a memórikártya meg XD, amihez meg pont nincs csatlakozó a gépen :p Kitalálok rá valamint, mert kíváncsi vagyok az így készült képekre. Addig is pár telefonos fotó a jelenlegi állapotról. A bal hátsó kövön felül lévő moha csak átmenetileg van bent. Egy kisebb kőhöz van kötözve szóval kivehető. Kicsit még nevelgetem, hátha jól jön majd valahova.
Köszi, hogy benéztél ;)
30925855640_5762c83797_o.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
újdonsült lakó :)
30925289380_74c13744b5_c.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
Félig elöl/felül nézet
31164774781_6358988825_o.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
 
Az előző hozzászólásomban említettem, hogy tervezem még egy kis homokkal megszórni a felületet. Jelenleg csak Paint volt kéznél a szerkesztéshez, úgyhogy elnézést a minőségért. A lényeget így is látni. Valamint pár apróbb követ beszúrtam az ösvények mentén. Van egy közepes méretű kövem, aminek nem volt sehogy formája így elkezdtem aprítani. Szóval ha szükséges tudok gyártani ilyen apróbb zúzalékot. Tessék csak savazni, bármilyen észrevétel ötlet hasznos lehet ;)
31260013846_380a46ddf0_o.jpg30925855640_5762c83797_o by Péter Gáncs, on Flickr
 
Hogy az előtérben a még több homokkal - és a kövek tetejének láttatásával - még jobban "szétnyitottad" a látószöget, már-már erre az akváriumra kezd emlékeztetni ez a felülről betekintés:
http://www.thisiscolossal.com/wp-content/uploads/2015/10/aquarium-8.jpg
Ami egyébként nagyon tuti, csak ezt a kép egészére kivetíteni nem kis feladat.
A rajzolt homok nekem nem adja. De kíváncsian várom hogy hogyan alakítod, a művészeted valószínűleg akkor fog teljesen átjönni (leesni nekem is a tantusz), mikor kezdesz majd a cél felé közelíteni.
(y)
 
Hogy az előtérben a még több homokkal - és a kövek tetejének láttatásával - még jobban "szétnyitottad" a látószöget, már-már erre az akváriumra kezd emlékeztetni ez a felülről betekintés:
http://www.thisiscolossal.com/wp-content/uploads/2015/10/aquarium-8.jpg
Ami egyébként nagyon tuti, csak ezt a kép egészére kivetíteni nem kis feladat.
A rajzolt homok nekem nem adja. De kíváncsian várom hogy hogyan alakítod, a művészeted valószínűleg akkor fog teljesen átjönni (leesni nekem is a tantusz), mikor kezdesz majd a cél felé közelíteni.
(y)
Jól látod a szituációt ;). Mivel nem egy méretes akvariumról van szó ezért törekedni szeretnék a térérzet növelésére. Ezért tervezek még bele pár ösvényt homokkal felszórva. Valamint az apróbb kövekkel a cél az hogy mellettük nagyobbnak tűnjenek a már bentlévő méretesebb kövek.
Valamelyik elkövetkezendő takarítás alkalmával valszeg teszek is egy próbát. Nagy gond nem lesz ha mégsem nyeri el a tetszésem, mivel utólag a homok könnyedén kiszippantható :)
Viszont az én tapasztalatommal ezt nem nevezném még művészetnek, de próbálkozok jó úton haladni;)
 
Szia!

Nagyon tetszik a scape! A növények átgondolt ültetése nagyon látványossá tette.
A naplód is nagyon tanulságos, azt hiszem tudok meríteni a tapasztalataidból a most indított akimnál.
HC-miatt aggódom, én is csak 5 órával indítottam, bár másképpen ültettem, mint te, jobban szétszedtem a töveket, meglátjuk....
 
Éljenek a pandák! Nekem is van kettő. Amikor beköltöztek, fejest ugrottak a homokba, orral szántottak, akkora volt az öröm. :D
Az valóban öröm amikor a homokot túrják, de amikor az Amazóniat söprik a homokra a takarítást követő első nap, nah az mást hoz elő belőlem :D De ettől függetlenül nem panaszkodom, mert imádom őket. Kb két éve volt nálam két egyed, de sajnos ezen scape elindítása előtt elhullott az egyik. Viszont, hogy ne maradjon egyedül a másik, ezért szereztem neki egy társat. Most mindenhová együtt járnak bandázni :):)
 
Szia!

Nagyon tetszik a scape! A növények átgondolt ültetése nagyon látványossá tette.
A naplód is nagyon tanulságos, azt hiszem tudok meríteni a tapasztalataidból a most indított akimnál.
HC-miatt aggódom, én is csak 5 órával indítottam, bár másképpen ültettem, mint te, jobban szétszedtem a töveket, meglátjuk....
Köszönöm buzdító szavaid ;) A HC-vel valóban szívtam egy picit, de nem tartozik az egyszerűbb növények közé úgyhogy nem csodálkozom hogy van vele dolog/gond. Az indításnál én is szépen fokozatosan növeltem mind a fényerőt mind pedig a Co2-t. Cserepes növényekkel kezdtem. Ennek ellenére kipusztult mind. A második ültetésnél igaz idősebb volt az akvárium pár héttel, de itt a fórumon kapott tanácsoknak köszönhetően már nem szórakoztam a fény és Co2 beállítással. Fullba ment minden :) Az elején jelezték is a halak hogy kicsit sok lesz a Co2, ezért picit visszavettem, valamint estére átszellőztetem mindig az akvát levegővel. Most már esélyesebb a helyzet, főként azért, mert nem rohadtak ki a HC és még mindig a talaj részét képezik :p
Amúgy jó ötlet az ha minél jobban szét tudod szedni a töveket. Úgy talán könnyebben beindul ;)
 
Az valóban öröm amikor a homokot túrják, de amikor az Amazóniat söprik a homokra a takarítást követő első nap, nah az mást hoz elő belőlem :D De ettől függetlenül nem panaszkodom, mert imádom őket. Kb két éve volt nálam két egyed, de sajnos ezen scape elindítása előtt elhullott az egyik. Viszont, hogy ne maradjon egyedül a másik, ezért szereztem neki egy társat. Most mindenhová együtt járnak bandázni :):)

Tipikus! Nálam is a porszívózás utáni reggelre már kipakolnak egy csomó talajszemcsét. De ebben azért az Amanók sem bűntelenek! :D A bandázás a lételemük... meg egy-egy hűvösebb vízcsere után a násztánc :love:
 
A hétvégi takarításnál nem történt most semmi említésre méltó átalakítás. Csak a szokásos tereptárgy és üvegtisztítás. Viszont a napokban, vagy hétvégén, ha időm engedi megpróbálom a több homokkal szórt ötletet. Kíváncsiságból hétköznap mértem pár értéket: KH 7, GH 10, PH 6,6, Po4 0,5 A mérés kb este nyolc körül lehetett, szóval pár órával a Co2 kikapcsolást követően. Ez lesz az eredménye, ha az ember lágy vízzel cserél hetente és seiryu-t tart a teknőben :D
Lőttem képet is a régi kis FujiFinepix-el. Ő RAF formátumot tud. Mindezt azért csináltam, mert ki szerettem volna próbálni egy kicsit a kép javítgatását. Eredménye alább látható. Köszi hogy benéztél ;)
31436538835_3c5a0cc244_h.jpg3 by Péter Gáncs, on Flickr
 
Sajnálatosan a hétvégét nem úsztam meg elhullás nélkül. Besegítettem kicsit az otthoni tennivalókba, jelen esetben a porszívózásba. Nem kell rosszra gondolni, nem a homokról próbáltam meg a legörgetett Amazóniát felszippantani :p A gépet rendeltetésének megfelelően használtam :p Viszont az akváriumtól legalább négy méterre találtam egy tetemet. Sajnos csak az uccsó pillanat után tudatosult bennem, hogy az valószínűleg egy garnéla lehet. De amire észbekaptam a gép már fel is szippantotta. Valószínűleg kimászott az apróság és a száraz levegőn elszáradt :( Sanszos, hogy amano volt mert red cherry-nek kicsit méretes volt. A hétvégi nyírást és vízcserét leszámítva sokminden nem történt. Pár apróbb követ adtam még scapehez, ha lesz időm mindenképp jövök firss képekkel.
 
A hétvégén nekifeszültem egy kicsit a fotózgatásnak, próbálok odaérni még az idei HAC-ra. Nem egy egyszerű mutatvány mondhatom... Extra fogkefézés, növények fazonírozása, halak szelektálása, extra világítás belövése és még a fotósmasinához hozzá sem nyúltam :D:D Eddig még nem volt ilyen jellegű tapasztalatom, de mondhatom nem kis meló pár képet így kattintani az aksiról. Valamint párom segítségét is igénybe vettem, ő a vízfelszín mozgatásáért felelt(y)
Viszont arra rájöttem, hogy az itthoni gép nem üti meg az általam megkívánt szintet. Ha a napokba tudok szerezni kölcsönbe pár órára egy normális gépet vagy a tulaja átugrik és ő kattint párat, nekem az is jó, akkor lesz jobb minőségű kép. Ha nem találok ilyen lehetőséget, akkor marad a meglévő. Természetesen azzal is ugyanúgy nevezni fogok, hisz most ez a cél. Ezért front képet most már nem osztok meg, viszont a tegnapi készülődésről egy mobilos képet szívesen linkelek ;)
30929667193_aaf45cf8ed_c.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
 
Nagyon tetszik ez a kép, nagyon szépen kiugrik a környezetéből az akvárium a színeivel és a fényeivel. Gyorsan összeért,(y) pedig nem is olyan régen indítottad. Ez a fotózás tényleg nagyon nehéz műfaj (nekem), rengeteg döntést kell meghozni ilyenkor és amikor minden összeáll, kész a fotó és az utómunka is, mindig észreveszek valami zavarót, amit egy újabb fotózással próbálok korrigálni, persze akkor meg lesz egy másik hiba. Viszont ha jól sikerül, van egy nagy megnyugvás, hogy bármi is történik az akváriummal, a megörökítése már megtörtént, lehet gondolkozni egy újabb változaton akár. Örülök, hogy ott leszel a HAC-on, szurkolok Neked is. Felszín mozgatására majd egyszer próbáld ki az állványt is, stabilabban be tudod állítani a fodrozás mértékét és nem vág közben pofákat sem.:)
 
Nagyon tetszik ez a kép, nagyon szépen kiugrik a környezetéből az akvárium a színeivel és a fényeivel. Gyorsan összeért,(y) pedig nem is olyan régen indítottad. Ez a fotózás tényleg nagyon nehéz műfaj (nekem), rengeteg döntést kell meghozni ilyenkor és amikor minden összeáll, kész a fotó és az utómunka is, mindig észreveszek valami zavarót, amit egy újabb fotózással próbálok korrigálni, persze akkor meg lesz egy másik hiba. Viszont ha jól sikerül, van egy nagy megnyugvás, hogy bármi is történik az akváriummal, a megörökítése már megtörtént, lehet gondolkozni egy újabb változaton akár. Örülök, hogy ott leszel a HAC-on, szurkolok Neked is. Felszín mozgatására majd egyszer próbáld ki az állványt is, stabilabban be tudod állítani a fodrozás mértékét és nem vág közben pofákat sem.:)
Először is köszönöm a dicséretet ;) A növények semmiféle teljesítményfokozót nem kaptak csupán a szokásos mic-mac-carbo tiót. Ennek ellenére kifejezetten örülök, hogy sikerült ilyen állapotba fejlődnie. Így legalább beadható versenyezni.
Abban teljesen igazad van, hogy többször is neki lehet állni, amíg olyan eredmény születik, ami az alkotó számára is megfelelő. Természetesen a képeimen így utólag én is észrevettem ezt-azt, amit legközelebb másképp csinálnék :D:D Még egy nekifutás szerintem lesz az elkövetkezendő pár napban, ugyanis a karácsonyfa az akvárium előtti részen foglal majd helyet és így hétvégétől a körülötte való munkálkodás nehézkes lesz (max pár extra tűlevél az ember hátában:))
Az állvány pedig egy nagyon jó ötlet. ;) A mostani segítségem is tökéletes, de nem kérhetem mindig, hogy kicsavarodott pózban több percen át tartsa a hajszárítót az akvárium megfelelő részére irányítva:D
 
Back
Oldal tetejére