• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

cherry [zero]concept

az ammania láthatóan kikészült :(

cserébe nem kell szalmiákszeszt keresgélnem - életjelet adott az ammónia teszt magáról.
szombaton megvolt a vízcsere, előtte mértem pár dolgot. kb hat vagy nyolc tő ammaniát tettem be előtte a héten, és hát a vastag húsos szárakból és levelekből kb semmi nem maradt, elfoszlott az egész, három vékonyka - valószínűleg csúcshajtások voltak - maradt csak meg, ezek talán túlélnek, de még nagyon csököttek.
szóval gondolom ez a növénybomlás megtolta az ammóniát, ráadásul épp előtte takarítottam ki a szűrő összes szivacs elemét. ezek együtt 0.5mg-os értéket bírtak produkálni.

másnapra szerencsére minden visszaállt nullára, nitrit nem is ment fel, nitrát is 25ös fix értéken, ahogy szokott, szóval gond nincs.

viszont csak 9 galaxyt találok :( és az öt otó is mintha csak három lenne.

csináltam pár képet is, de nem merem feltenni, mert még letsgoénál is rosszabbak :)
 
az ecsetalga egyébként kb eltűnt, most, hogy kivettem a fan minit, és a szűrő kb 200-250 l/h flowt csinál [ez a max, mert bár a pumpa bírná, a szűrő sajnos rosszul van méretezve, az alul záró rekeszfalak túl magasak, úgyhogy ennél több vizet nem engednek át, csak ha színig töltöm a medencét. szóval gyorsabbra állítva csak a hydor pico szívja magát szárazra hamar.

itt egy kép mégis, mert a cseresznyét borító bevonat viszont kezd végre eltűnni, nem tudom, hogy ez a fény miatt van, vagy a két sziámi áldásos hatása-e, de végre megint a fa látszik.

DSCF7837.jpg
 
hogy a bánatba' halásszak ki két galaxyt? fejembe vettem, hogy átmennek a tízliteresbe, hátha a helenák/sziámik/guppik/erdei trollok zabálták meg az eddig már nyilván százszor megtörtént leívást és én nem vettem ezért észre.

de képtelenség elkapni őket, a hat amanda már amúgyis hátul a crypto alatt gyülekezik egycsomóban, azóta ezek kilencen is csatlakoztak, lassan úgy néz ki az a rész, mint a metró a deák téren... van itthon kicsi halháló, kicsi teaszűrő, meg párféle felespohár - ki mit javasol? :)
 
nos, ez az akvárium asszonyi nyomásra :) lassan befejezi pályafutását. ugyanis egyrészt tanulómedenceként funkcionált főleg, nem igazán nevezhető növényesnek, másrészt pedig csak akkor kapok hozzájárulást a 200 litereshez a nappaliba, ha ezt megszűntetem :)
mivel azonban a galaxykat mindenképp szeretném megtartani, viszont a nagyba 5-6cm testméretű halakat tervezek, így annyi kompromisszumot sikerült kötnöm, hogy a jelenlegi 10 literes garniszálló helyére egy 40 literest kapnak a kölkök. ez fog először elkészülni a kimentés érdekében, lesz neki naplója is. ezt már próbálom tisztességes növényesnek megcsinálni :)
[hoztam persze még most a hétvégén is egy csomó új növényt kisszsu jóvoltából, még mindig ott tartok, hogy nem tudok ellenállni szép daraboknak :D de legalább lesz miből válogatni az újakba. érkezett ludwigia repens és sp., didiplis diandra, limnophila sessiliflora, ammania sp. bonsaii, és egy apró staurogyne. a hygrophyla látta ennek kárát, de nem nagyon, csak egy kicsit :)].

rengeteg tapasztalatot szereztem a világítás és a tápozás terén, szerencsére igazán makacsnak csak a BBA bizonyult, de ő is kezelhető szinten és valószínűleg megvan az oka is - viszont jellegénél fogva nem tudok ellene tenni ebben a medencében többet. a GSA az, ami ennél nagyobb rejtély, gyorsan növő növények új levelein is megjelenik, annak ellenére, hogy 1mg alatt sosincs a foszfát [inkább 2].

nemsokára hozok pár képet arról, hogyan is néz ki most a medence így az élete végén.
 
hivatalosan is a felszámolódás útjára lépett az akvárium, tehát ezennel kérem valamelyik admint, tegye át a befejezett naplók közé.

vasárnap ugyanis kiköltöztetésre kerültek a brigittae-k, az urophthalmoidesek és az amandák. már a guppiknak is megvan a helye, az RCk, otok és galaxyk pedig költöznek szépen a készülődő 40 literesbe.

ez utóbbinak mindjárt nyitok naplót, mert komoly gondolkodnivalóim vannak, ráadásul péntekre elkészül a medence és a szűrőakvárium.

[persze még vasárnap hoztam haza vagy 20 tő althernanthea reineckii minit, elodea densát és egy tincs eleocharis acicularist... mert az nem én lennék, ha ilyet kihagynék :D :shy: ]
 
ugyan megszűnünk, de azért pár kép.
a végén a valiznéria-problémáról is.


képek a 2013-as nagy salátaháborúból

az őrség
DSC_7866.jpg


fields of jégsaláta
DSC_7869.jpg



terülj-terülj uborkám
DSC_7868.jpg



és a valiznéria-vész
vali_1.jpg
vali_2.jpg

vali_3.jpg
 
azért ezt még lekaptam, amíg várok a növények eltűnésére :)

ahogy nézem, leccgó afro-garnéláihoz keresi a féreglyukat. szépen be van öltözve szkafanderbe, szem előtt a fényvédő polarizált lencse, ahogy kell. :)

at_the_wormhole.jpg
 
azért ezt még lekaptam, amíg várok a növények eltűnésére :)

ahogy nézem, leccgó afro-garnéláihoz keresi a féreglyukat. szépen be van öltözve szkafanderbe, szem előtt a fényvédő polarizált lencse, ahogy kell. :)

at_the_wormhole.jpg

Úgy néz ki mint a RIDDICK:D
 
a haláltusa:
65l_final_killed.jpg


kérnék szépen egy moderátort, hogy helyezze át a befejezett naplók közé.
köfi.
 
Igen. Ugyanaz a rendszer, ami most is megy a kockában, csak skimmer nélkül. Hydor Pico evo 1000 dolgozik benne, de csak 2es fokozaton, az is elég.
 
@Bandesz beültette a bogarat a fülembe... bár ez a napló már meghalt, és a szűrőt amúgyis szét kéne vágni, hogy a rekeszfalakat kiszedjem, ha be akarnám rendezni :D, de most nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy milyen lenne egy 10-15cm körüli, hosszú és magas akváriumot csinálni - természetesen kizárólag garnisnak, halakat ilyenben eszembe nem jutni tartani.
szóval egy plazma-akváriumot. :D

na ezen most egy ideig rágódni fogok... valakinek valami ellenvetés?:)
 
"Inception" sikeres!
Szerintem nem teljesen elvetemült gondolat. A régebben divatos térelválasztó akváriumok is hosszúak, magasak és keskenyek voltak. Persze nem ennyire extrém módon.
Ha ránézek a 17 centi széles nanómra, a 17 centi még talán széles is.
Nekem tetszene egy plazma-akvárium. (y)
 
Sok talaj nem kellene bele az már beztos :D
Én is megnéznék egy ilyen akvát,olyan magas lenne amilyen a 65-ös volt és 10-15 cm mély.
Matatni nem igazán kell majd benne,vagy egy kisebb kézre lesz szükség (y)
 
"Inception" sikeres!
Szerintem nem teljesen elvetemült gondolat. A régebben divatos térelválasztó akváriumok is hosszúak, magasak és keskenyek voltak. Persze nem ennyire extrém módon.
Ha ránézek a 17 centi széles nanómra, a 17 centi még talán széles is.
Nekem tetszene egy plazma-akvárium. (y)
Hát az érdekes lenne:cry: (y)
 
Back
Oldal tetejére