• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Life on the mysterious Cliff

Kedves kis naplómba sem írtam már egy ideje, ezt javítva fogadjatok el egy kis update-t.
Sajnos az ünnepeket nagyon megsínylette az összeállítás több tényező miatt is. Kezdődött azzal, hogy nagyon kevés időm maradt foglalkozni vele. A szűrő teljesítménye visszaesett, rontva ezzel az áramlás illetve a difi is szépen bealgásodott így a Co2 beoldás sem volt tökéletes. Így olyan algák jelentek meg amik eddig nem is voltak. No de sebaj, küzdünk majd ellene :D
A takarítást még az is nehezítette, hogy a karácsonyfa csak az akvárium előtti részen fért el, így tologatni kellett a fát amikor akvárium körül tettem-vettem. Ha még ennyi nem volt elég, akkor sajnos a versenyre való fotózást a halak sem viselték túl jól. Két razbóra szerintem a stressz miatt hullott el, két sziámi algaevő pedig az esti kiugrásnak köszönhetően :cry:
Na de lépjünk is ezen túl. Igyekszem az algát megszüntetni mielőbb és rendben hozni a teknőt. Viszont kis örömteli hír, hogy megérkezett kínából Chihiros doctor Úr épp jókor. :):) Még az algagondok előtt rendeltem, mert kíváncsi voltam rá. A héten üzembe is helyeztem, aztán kiderül majd hogy segít-e.
Kis tereprendezésen is töröm a fejem. Mindig is tetszett a parvula. Példának okáért @Etele nagy akvájában kifejezetten szemrevaló a nagy füves rész. Azt tervezem, hogy megszüntetem az elől lévő homokos részt és helyette kerül be parvula. Így ott lent a kövek között nyugodtan tud terjedni és nem keveredik majd össze semmivel. A másik terv pedig a jobb/középső hátsó rész átalakítása. Blyxa és Eriocaulon breviscapum kikerül. Aci-ra gondoltam a kő mögé, a sarokba pedig két ötletem van. Az egyik hogy valamilyen Rotalát vagy hasonlót ültetek oda és ezzel kicsit hasonlóra alakítom ki, mint a bal oldalon lévő HM bokrot. Ha nem ez akkor fára kötözök Microsorum pteropus 'Trident'-t és megpróbálom bokrosítani. Ha bármi ötletetek van növényesítés téren, akkor kivele ;)
Most így egy szuszra ennyi. Hamarosan folyt köv. Addig is köszönöm, hogy benéztél ;)
 
Parvulával vigyázz, nekem sajnos közé keveredett moha, és most már kipusztíthatatlan - és hozta magával az algát is. Már többször tarra nyírtam, de a moha egyre durvábban benövi. :(
 
Parvulával vigyázz, nekem sajnos közé keveredett moha, és most már kipusztíthatatlan - és hozta magával az algát is. Már többször tarra nyírtam, de a moha egyre durvábban benövi. :(
Köszönöm az észrevételt ;) Korábban már jártam így én is. Nekem akkor Aci-ba ragadt bele a Riccia és még véletlenül sem lehetett kiírtami. Ezért utóbbit nem is tervezek többet tartani. A mostaniban Fissi van jobbára meg egy kis Riccardia, azok meg talán nem lesznek problémásak. Nyírni sem nyírom őket olyan sűrűn szerencsére. :)
 
Korábbi hozzászólásomban említettem, hogy a homokos részt szeretném beültetni parvulával. Szerintetek az ugy működőképes lenne ha csak Amazonia kerülne be talajnak feltuningolva JBL tápgolyókkal?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szeretném megragadni az alkalmat és gratulálni kedves akváriumomnak, a HAC-on elért 17. helyért(y) Részemről nagy az öröm, az eredménnyel pedig kifjezetten elégedett vagyok. Egy ilyen erős mezőnyből úgy érzem kihoztuk a maximumot. Az egy kicsit megcsúszott indulás (HC Cuba bonyodalmak) ellenére, sikerült olyan állapotba fejlődni, amit érdemes volt már nevezni. Kis naplómból is gratulálni szeretnék mindenkinek akik belevágtak a versenybe. A nyerteseknek jó utat kívánok, érezzék jól magukat, hisz megérdemelték. Aztán sok megosztott képpel itt a fórumon várjuk vissza őket ;)
Na de hogy beszéljek egy kicsit a saját portékámról is.... Sajnos most nincs nálam a versenykép, de amint tudom közzéteszem. Viszont a hétvége másik fontos eseménye számomra a pénteki ültetés volt. Ugyanis egy picit itt-ott átalakítottam az akvát. HM bokor túl sűrűvé vált, emiatt kiszedtem és ritkítást követően visszakerült ugyanoda, így tettem a Gratiola-val is, mert az alsó levelei kezdtek algásodni. A jobb felső rész teljesen átalakult az "elszáradt" blyxa-knak köszönhetően. Helyére kis parvula, háttérbe acicularis-sal megtámogatva. A cél, egy szép zöld kis fennsík a bal felső részbe. Középről eltűnt a homokos rész. Megpróbálom tovább vinni a HC-s mezőt. Egy adag zselés növény került a talajba. Remélem megmarad, mert ez a növény most az egyik kedvenc, igaz nem kis fejtörést okoz :D Így csak elől a front üvegnél van egy vékony csík homok. Pár tő miniatűr anubias is beköltözött. Talán több sikerem lesz velük, mint a Buce-val.
Most csak az ültetés részleteiről osztanék meg képeket. A napokban lövök majd pár képet totálból is, hogy jobban lehessen látni a változásokat ;)
Köszönöm, hogy benéztél :)
Salátástál:
32477876635_25635fc7e3_z.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
Acicularis&Parvula planting in progress :)
32099188880_53db5bf277_c.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
31634185184_f097a4d43d_c.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
Újraültetett HM
32477876605_5af3b0d5fd_c.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
 
Korábbi hozzászólásomban ígértem pár képet. Nos elsőként fogadjátok el a HAC-on is publikált fotót ;)
32354136442_6cf25571d4_o.jpgHAC by Péter Gáncs, on Flickr
Az azóta megtörtént újratelepítésről a következőket mondhatom el. A háttérbe rakott Aci láthatóan jól érzi magát és szépen növekszik felfelé. Kistestvére a parvula jobbára visszafogott tempóban teszi ugyanezt. Remélem sikerül összefüggő gyepet összehozni a felső tartományban :)
Íme szemből:
31759551343_2461cbb319_c.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
és ugyanez a rész oldalról
32530656996_6afa6d1cb8_c.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
Az újonnan bekerült HC szerintem jól érzi magát. Jópár bubival tudatja ezt velem :D
31759551523_3ac57fec20_c.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
Itt-ott van pár szőrszemnyi alga, de nem vészes. Nagynehezen sikerült levakarni a karácsonyról megmaradt ecsetet is. Az új növények közül az anubias viselte nagyon nehezen a telepítést, pedig csak kisebb kövekhez lett hozzákötve. Négy tőből kettő elolvadt, de inkább csak a leveleik, ezért benthagyom mert hátha a tőről megerősödik és újakat hoz. A másik kettő viszonylag jól érzi magát.
A HM-ről nagyon nem is beszélek, mert nemrég került vissza de már nyírni kellett, hogy bokrosodjon :D:D De ettől még szeretjük!
Mivel elől kicsit átalakultak a dolgok, nincs homokos feljáró, ezért ha lesz fissi nyesedék, akkor kötözök pár kisebb kőre és a nagy kövek valamint a homok érintkezéséhez pakolok párat, hogy jobb legyen az átmenet.
Végül egy kép szemből, vigyázz telefonos :snaphappy::woot:
Köszönöm, hogy benéztél!
32192317010_3be2eb89d8_o.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
 
Sziasztok!
Egy kis problémába ütköztem és a segítségeteket szeretném kérni. A hétvégén volt egy kis szűrő takarítás, csupán Seachem Purigen és a perlon lett cserélve, valamint visszavettem kicsit a tápból 3-3ml mic-macra és a Co2-ből is. Utóbbit azért, mert a halak a Co2 kikapcsolásakor pipáltak. Nem drasztikus visszavétel történt, de a HM és a HC az alábbi képen látható tüneteket produkálták. Szinte az összes ami az akvában van. Persze délutánra továbbra is kellemes bubizással karöltve.
32993665666_d31889cfc3_o.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
33035342125_c12dcba646_o.jpgUntitled by Péter Gáncs, on Flickr
Valamint a másik furcsaság, hogy a vizem már kb másfél hete opálos egy picit. Volt vízcsere meg minden, de nem állt helyre a rendszer. Azóta a tápot és a Co2-t visszaállítottam az eredeti adagra. A többi növény köszöni szépen jól van.
Bármi öltet, tipp jól jönne... :(
 
Vízparamétereket mértél?

Szia, az itthon fellelhető összes teszttel neki futottam, de én semmi kiugrót nem tapasztaltam.
PH: 6,2 KH: 8 NO2: 0 NO3: 20körül PO4: 0,8
Arra gyanakodtam hogy elhaltak a szűrőben a bacik, de akkor a nitrát és a nitrit tuti megemelkedett volna. Amúgy ezek az adatok CO2 beoldas kikapcsolás utan egy órával lettek mérve.
Én csupán arra az egyre gyanakszom hogy a picit visszavett táp és co2 nem tetszett a HM és HC duónak, ezért elkezdtek szenvedni és olvadni. Az opálosodas pedig ennek a nem jol érzem magam hatásának a következménye....
Erősen gondolkodok azon hogy a HC-t tarra nyitom a HM-et meg kukázom. Igy talán megszűnik a negatív hatás.
Ha van ötleted akkor ne tartsd magadban ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Én a pH-t kevésnek érzem, nálam akkor volt ilyen amikor túltoltam a CO2-t és direktbe kapták a növények. Sajnos azok a levelek aik így néznek ki, azok elolvadnak. Próbálj meg kicsit visszáb venni a CO2-t.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
A PH valóban kevés, de az mindig is ennyi volt. Most gyors rámértem, jóval beoldas elott 7, innét megy le 6.2re. Ennek ellenére a DC még szép lime zöld. Co2 tuti volt anno is bőven a vízben mert a halak pipálással néha jelezték is ezt. Viszont a növényeknek kifejezetten tetszett. Probléma inkább akkor kezdődött amikor visszavettem a beoldasból.
Ha valóban elolvadtak akkor ebbol lehet tenyleg kukázás lesz :(


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A Co2 milyen időszakban megy? Szerintem talán kicsit sok a ph ingadozásod amit én hosszabb időszakkal kompenzálnék. Illetve a hőmérsékletet sem írtad, de ha tartósan 25 fok felett van, az biztos nem segít a növényeidnek. ;)

Tapatalk-kal küldve...
 
A szűrőtakarítás során nem használtál semmilyen (vegy)szert? Domestos, hypo, ecet?

Szia, na ez az amire még félig gondoltam. Purigent cseréltem és max az érintkezett domestossal a regeneralas során. De az már jó egy hónapja lehetett és sokszor át lett öblítve, valamint azóta RO vízben ázott. Szóval nem tudom. Az érdekes az hogy csak a korábban említett növény típusnak lett baja, a többinek semmi gondja.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A Co2 milyen időszakban megy? Szerintem talán kicsit sok a ph ingadozásod amit én hosszabb időszakkal kompenzálnék. Illetve a hőmérsékletet sem írtad, de ha tartósan 25 fok felett van, az biztos nem segít a növényeidnek. ;)

Tapatalk-kal küldve...

A Co2 hat órát megy a világítás pedig hetet. Lehet megpróbálom kicsit lejjebb tekerni es kitolni az időtartamot. A hőfokkal nincs gond jelenleg, mert a téli időszakban külső fűtővel tartom 22 fokon a vizet. Na de majd nyáron.... ott lesz min aggódni es ventillátorozni :):)

Amúgy nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat mindegyikőtöknek ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Nem feltétlenül az a jó, amit én csinálok, de nálam már reggeltől van némi beszürödő fény, ezért a CO2 reggel nyolctól este nyolcig megy. Persze ahogy írod ilyenkor a bubiszámot újra kell állítani...

Tapatalk-kal küldve...
 
Hétvégén amellett döntöttem, hogy kiveszem az összes HM-et. A friss hajtások már szépek voltak, viszont a régiek csak feleslegesen bomlottak volna a vízbe. Megnyírtam a HC-t is. Elég viseltes állapotba van, de talán helyrejön...
Ezt a döntést nagyban elősegítette az, hogy @patzu kollégától sikerült beszereznem egy jó adag HM-et, amennyit tudtam felhasználtam, valamint kaptam még tőle Bolbitis-t és pirinyó Anubiasokat. Mégegyszer nagyon szépen köszönöm neked, tipptopp állapotban voltak a növények. ;)(y)
A HM bekerült az eredeti helyére a Bolbitis-sel karöltve. Anubiasokat pedig két helyre rögzítettem. Most már kijelenthetem, hogy elég távol van az összeállítás a HAC-os fotótól :), de szerintem kb a toppon akkor járt az akvárium. Igyekszem minél előbb újra jó formába hozni. Ezt a tervet támogatva a parvula és aci duo szépen sűrűsödik a hátsó részen.
Legnagyobb örömömre úgy néz ki az opálosság is eltűnik. Ezt valószínű a bomlásban lévő szenvedő növények okozták. A kövek tisztítása hétvégén elmaradt, de most a napokban nem is akarom zavarni a rendszert, inkább majd a hét második felében futok neki az elektromos kefével :D
Köszönöm, hogy benéztél ;)
 
Jelentem kezd helyreállni a rend. Az opálosság teljesen eltűnt. A HC szinte mindenütt kezd helyrejönni, bal oldalon kopott ki egy kicsit. HMet igyekszem bokrosítani. Az anubiasok kicsit pontalgásodnak, de rövidítettem a világítási időn fél órával valamint picit feljebb emeltem a lámpát. Figyelem az igényesebb HC-t és talán igy meglesz a középút ami mindenkinek jó ;)
Lehet bevetek egy kis AlgExit-t, mivel a még karácsonykor összeszedett ecsetalgát alig tudom eltávolítani. Per pill biztos nem alakulna ki újabb helyen, mivel a dolgokat rendbe raktam azóta és már nem okozhat semmi ecsetet. A meglévőt meg elég nehézkes eltávolítani a kövekről. De ezt a harcot talán én nyerem :):) Igyekszem csatolni pár telefonos képet Tapatalkon keresztül, remelem menni fog :) Köszönöm hogy benéztél ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére