• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rock & Floor - az elhanyagolt...

Re: Rock & Floor - elkészült végre

Jól alakul, szép lesz!

A sárgás szín lehet, hogy az Amazoniától van. Vízcsere, vízcsere és vízcsere... :)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Cecska said:
Nagyon jó, nagyon tetszik az elrendezés! :thumbup:
Szépen fejlődik gratula és sok sikert a tövábbiakban!! ;)

Köszönöm, igyekszem.
Jelenleg még nem futottam bele negatív dologba, remélem ez így is marad. Alga elkerült, növények jól vannak. Egyedül a víz sárgás színe a zavaró. De majd eltűnik az is.
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

histi said:
Jól alakul, szép lesz!

A sárgás szín lehet, hogy az Amazoniától van. Vízcsere, vízcsere és vízcsere... :)

Csak annak tudom be a színt, hogy a talaj szinezi. A szűrő tuti jó, kb. 1 éve üzemel már, ha ott nem állt be a bacikultura, akkor sehol sem.
Mindenesetre berakom még a purigent, hátha az kiszedi ezt a sárgát is.
A vízcsere ma fog megtörténni. Furcsa, hogy mikor leengedem a vizet és leöntöm a kádba, ott nem tűnik olyan sárgának...
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Szépen fejlődik az aki! Nagyon jók ezek a képek, "akkor és most" jelleggel visszanézni :)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Sziasztok,

tegnapi vízcsere alkalmával arra lettem figyelmes, hogy elkezdtek bebarnulni a HC levelei. Nyilván az emers levelek lesznek azok.
Kérdésem az lenne, hogy ezeket mivel tudom okosan és gyorsan eltüntetni? Ha mégis ott hagyom, akkor gondolom idővel elbomlanak majd.
Van valami ami esetleg megeszi őket? Óvatosan persze, nem felszaggatva a talajról :)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

laszkan said:
Van valami ami esetleg megeszi őket? Óvatosan persze, nem felszaggatva a talajról :)
Ha jól tudom az Amano garnélák erre vannak, algák elhalt levelek elpusztítása stb., de sajna amilyen rakoncátlanok, ki is kaparhatják a még gyökeret nem eresztett HC-t is!! Bár javítsatok ki ha rosszúl tudom!! ;)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Cecska said:
laszkan said:
Van valami ami esetleg megeszi őket? Óvatosan persze, nem felszaggatva a talajról :)
...de sajna amilyen rakoncátlanok, ki is kaparhatják a még gyökeret nem eresztett HC-t is!! Bár javítsatok ki ha rosszúl tudom!! ;)

Nem kicsit tudják átrendezni a layoutodat! Nekem sajnos épp ezért kellett távozniuk a még zsenge HC mezőmről: talajt, HC-t túrtak ahol érték.
Pedig jó kis takarítóbrigád...
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

histi said:
Cecska said:
laszkan said:
Van valami ami esetleg megeszi őket? Óvatosan persze, nem felszaggatva a talajról :)
...de sajna amilyen rakoncátlanok, ki is kaparhatják a még gyökeret nem eresztett HC-t is!! Bár javítsatok ki ha rosszúl tudom!! ;)

Nem kicsit tudják átrendezni a layoutodat! Nekem sajnos épp ezért kellett távozniuk a még zsenge HC mezőmről: talajt, HC-t túrtak ahol érték.
Pedig jó kis takarítóbrigád...

Na pont emiatt félek az amanotol. Alig több mint egy hetes HC-t nem nagy meló felszedni. Bár tegnap pár tőbe beleakadtam fogkefével és nem jöttek ki a talajból.
Rájöttem ugyanis, hogy elfelejtettem lesikálni a köveket :crazy: , mielőtt betelepítettem őket. Igy most vizcsere előtt kicsit meg szoktam sikálni, s ami lejön róla, azt rögtön leszívom. Pár vízcsere és az is tiszta lesz :D
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Nagyon jó lett a kövek elrendezése, kaphatunk egy új képet ? ;)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

salci said:
Nagyon jó lett a kövek elrendezése, kaphatunk egy új képet ? ;)

Igen, este fogok feltenni új képet. Csak előtte felnyalom hátulra az áttetsző fóliát :)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

laszkan said:
Igen, este fogok feltenni új képet. Csak előtte felnyalom hátulra az áttetsző fóliát :)
Fekete/fehér fóliával sokkal szebb összképet fog adni, ebben egészen biztos vagyok! :)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Nos, a tegnapi kép kimaradt. Ennek pedig az volt az oka, hogy próbáltam feltenni a vízzel felvasalható fóliát, de cirka 30 perc küzdés után feladtam. Mivel nem sikerült tökéletesre, inkább leszedtem és igyekeztem megnyugodni :) Marad a karton vagy valami hasonló.

Pár friss kép (ma 10 napos az akva):

P1030278.JPG


evolution_110304.jpg


P1030257.JPG


A következő kép már valami háttérrel lesz.
Holnap megyek GA-hoz, átveszem a purigent. Talán a viz sem lesz már ilyen sárga a következő fotózás alkalmával.
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Én háttérnek közönséges dekorfóliát használtam, pár száz forint, Aminek a hátoldala öntapadós, a felhelyezés titka, hogy előtte szappanos/mosószeres vízzel kell permetezni a felületet, így a fólia csúszkál rajta, majd egy filc-szerű lapáttal ki kell simítani a vizet a fólia alól. Kellő határozottsággal elég szép lesz, ha mégis marad buborék, akkor jöhet a sufni módszer -> tű.
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Szombaton voltam GA, kotortam egy nagyobb követ fentre. Először fordítva volt betéve, mint a jelenlegi állapot, de tegnap igazítottam rajta, mert eléggé középre került. Talán ez már a végleges állapot lesz. Még amanokat kellene beszereznem, mert apró barna foltok jelentek meg a mindenen, hátha ők lelegelnék. Meg amúgy is szerettem volna a későbbiekben.

P1030317.JPG


P1030318.JPG


Thats all falks :)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Csak most tűnt fel, hogy nincsenek benne halak/garnélák. :D Amúgy az új kő, csak jót tett a hardscape-nek, mely jó irányba változott.
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Egy kis helyzetjelentés 3 hét eltelte után.
Az algákat én sem úsztam meg. Sikerült egy kis takony szerű fonalas valamit termelni a HC-ra és közé.
Vékony csővel könnyen leszippantható, de egy kis garnicsapat majd bizonyára ügyesebb lesz, mint én.
A szűrőt sikerült kimosnom csapvízzel, annak ellenére, hogy nagy gonddal neveltem benne aksiindítás előtt a bacikat. Következménye csinos fonalalga lett a stauro régi levelein. Most már kezd rendbe jönni, a régi leveleket pedig amúgy is ideje lenne eltávolítani :)

P1030394.JPG


P1030396.JPG


evolution_110315.jpg
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Szépen alakúl az akid gratula!! ;) :thumbup:
ADA-nak vannak készítményei amik megoldják az ilyen félre nyúlást, (ami nállad a csapvízben való szürő mosást jelenti), és meggyorsítják a baci kúltúra szaporodását, ezek a Bacter Ball és a Green Bacter, amiket a szűrőbe kell rakni illetve csepegtetni. Próbáld ki, nem jó ha egy fejlődésben lévő akvárium, baci telep nélküli szűrővel megy! ;) :cool:
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Volt szerencsém az akváriumot élőben is megcsodálni, és a "nagybátyját" :D Élőben egész más hatása van, mint így képeken. De látványosan fejlődik, az tuti! ;)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Cecska said:
Szépen alakúl az akid gratula!! ;) :thumbup:
ADA-nak vannak készítményei amik megoldják az ilyen félre nyúlást, (ami nállad a csapvízben való szürő mosást jelenti), és meggyorsítják a baci kúltúra szaporodását, ezek a Bacter Ball és a Green Bacter, amiket a szűrőbe kell rakni illetve csepegtetni. Próbáld ki, nem jó ha egy fejlődésben lévő akvárium, baci telep nélküli szűrővel megy! ;) :cool:

Köszönöm, igyekszem. Még az is lehet, hogy ez a fonalas nyavalya is elkerült volna, ha nem mosom át a szűrőt. De ahogy látom, már kezd rendbejönni. A mai takaritás alkalmával már nem sok mindent kellett leszívni. És az időközben beszerzett néhány amano is teszi a dolgát :) Az egyikük azzal inditott, hogy megmászta a nagy követ, majd a tetején megpihent. Vártam mikor kapja elő a kis zászlóját és tűzi ki a tetejére :) Onnan felmérte a terepet és rávetette magát a legjobban burjánzó algára.

viktorlantos said:
Nagyon szépen fejlődik. A Staun kívül a HC-t is meg kellene nyírni kicsit.

HC nyírás megvolt, bár elég bátortalan voltam, így csak a "bokrokból" kinyúló szárakat nyisszantottam le. S ha már kezemben volt az olló, kis fazonigazításon átesett a a stauro és a HM is :)

Képek talán holnap...
 
Back
Oldal tetejére