• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes próba 80x35x45

Tokeletes ez nem ker tobbet. Egyenletesen hajtanak a novenyek? Nem latsz deformaciot?

Szabó Henrik 70/883-4940
Köszönöm.. Mindegyik növény levele szép és nincsen deformitás rajta...
egy kicsit az RC garnélák aggasztanak most mert eléggé fent vannak 2 db a víz felszínen szinte, ilyet még nem láttam tőlük, mindig csak a talajon meg a köveken voltak.. upload_2016-11-22_19-59-3.jpegupload_2016-11-22_19-59-21.jpeg
 
Szia! :)
Szerintem sok nekik a gáz. Legalábbis én erre a következtetésre jutottam az utolsó oldalt végig nézve. ;)
 
Lehet,, nem tudom egy kicsit állítottam a Lily-n hogy nyomjon be levegőt a felszínről... az egy kicsit kihajtja a co-t
Ilyen szinnel ekkora gh nal nem lehet sok max a novenyek nem bubiznak annyit hogy toljanak bele eleg oxigent. Ezek szerint visszatertunk a beszelgetes elejere hogy emelnel a tap mennyisegen. Akkor lehet jobban bubiznanak.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Köszönöm.. Mindegyik növény levele szép és nincsen deformitás rajta...
egy kicsit az RC garnélák aggasztanak most mert eléggé fent vannak 2 db a víz felszínen szinte, ilyet még nem láttam tőlük, mindig csak a talajon meg a köveken voltak.. View attachment 21228View attachment 21229

Nekem van elég sok Red Cherry Shrimp-em. Szaporodnak, mint a nyulak. Sosem láttam őket akváriumból kimászni, és jelét sem adták, hogy ki akarnának jönni.
 
Ilyen szinnel ekkora gh nal nem lehet sok max a novenyek nem bubiznak annyit hogy toljanak bele eleg oxigent. Ezek szerint visszatertunk a beszelgetes elejere hogy emelnel a tap mennyisegen. Akkor lehet jobban bubiznanak.

Szabó Henrik 70/883-4940
Akkor növeljem a tápozást mondjuk 4-4 ml micro, macro tápra naponta? és a carboval mi legyen co mellett.?
 
Nekem van elég sok Red Cherry Shrimp-em. Szaporodnak, mint a nyulak. Sosem láttam őket akváriumból kimászni, és jelét sem adták, hogy ki akarnának jönni.
En olyat is hallottam-hogy Amerikaban milliok laknak es vadlovak nyargalnak a pusztakban. En sosem lattam meg ilyet.
Nyilvan oxigen hiany van ez egyertelmu. Tapanyag emeles volt a tema ebbol indult az okfejtes.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Akkor növeljem a tápozást mondjuk 4-4 ml micro, macro tápra naponta? és a carboval mi legyen co mellett.?
A carbo fuggetlen a co-tol. En 50 literenkent adagolok 1ml. Van aki tobbet nekem nem jott be a tobb. Szerintem mic mac 1ml vel emel es kiderul. Mondjuk 1het utan. Azzonnal jelzi az uveg ha jon a por. Viszont latod a bubizason mi a sztori.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
En olyat is hallottam-hogy Amerikaban milliok laknak es vadlovak nyargalnak a pusztakban. En sosem lattam meg ilyet.
Nyilvan oxigen hiany van ez egyertelmu. Tapanyag emeles volt a tema ebbol indult az okfejtes.

Szabó Henrik 70/883-4940

Vagy túl sok a CO2? Esetleg a sok CO2 és RO víz miatt elment savasba az akvárium? Vagy a sok Carbot nem díjazzák?

A lehetőségek száma végtelen. Az is lehet, hogy RCS szeret kimászni, csak nálam nem csinálja ezt. Nem vagyok garnéla szakértő.
 
Vagy túl sok a CO2? Esetleg a sok CO2 és RO víz miatt elment savasba az akvárium? Vagy a sok Carbot nem díjazzák?

A lehetőségek száma végtelen. Az is lehet, hogy RCS szeret kimászni, csak nálam nem csinálja ezt. Nem vagyok garnéla szakértő.
Szerintem annyira nem vegtelen. Nem latom az akvat. Nekem is neha tul szalad amikor nyirok nem szoktam visszabb venni. Van kb 300 garnela meg egy 40 hal. Ha tul szalad mind fent van es pipal. A garnélák liftezve fel le uszkalnak. Ha ezt te is tapasztalod akkor sok.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Szerintem annyira nem vegtelen. Nem latom az akvat. Nekem is neha tul szalad amikor nyirok nem szoktam visszabb venni. Van kb 300 garnela meg egy 40 hal. Ha tul szalad mind fent van es pipal. A garnélák liftezve fel le uszkalnak. Ha ezt te is tapasztalod akkor sok.

Szabó Henrik 70/883-4940
Lehet most majd figyelem , mert csak tegnap jelentkezett még, ha ma is akkor lehet.
 
upload_2016-12-30_12-1-15.jpeg upload_2016-12-30_12-0-59.jpeg upload_2016-12-30_12-0-43.jpeg upload_2016-12-30_11-59-44.jpeg Egy kis helyzet jelentés. 1 hónap elteltével újra itt a karácsony után..
Minden rendben zajlik. Igaz van egy kis zöld pont algám de, törölgetéssel kordában tartható. Költözött bele egy Betta, 5 oto, 5 rc garnéla a többi mellé.
Víz paraméterek: No3 8, GH 11, KH, 8,5-9, Ph 7,
Napi 14-20 világítás.
Naponta 3-3 mic-mac +2ml carbo co2 mellé.
Volt egy neon elpusztulása illetve 2db oto nem bírta a beszoktatást.. Pótolva majd január elején lesz.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok
egy kis segítségre lenne szükségem beazonosításban. Növény nyírás közben lettem figyelmes mikor a mohát nyírtam erre... Apró pici átlátszó gömbök... Mi lehet ez? Ar Rc hordja magával ha jól tudom.. upload_2017-1-8_16-20-10.jpeg
 
Back
Oldal tetejére