• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dormant Ridge

Én ezért nem vagyok híve a lassú startnak ha ilyen növények vannak beültetve. Többet árt mint használ.
Most már én is tudom Vik!(y) Csak féltem, hogy berobban a pontalga... De érdekes módon így sem gyarapszik rohamosan, simán kordában tartható egy kis Carbo+elektromos fogkefe segítségével.:cool:
 
Sziasztok!

Elég régen nem jelentkeztem, már éppen ideje volt...:cool:
Igazából semmi említésre méltó nem történt az elmúlt időszakban. Végzem a kötelező karbantartási műveleteket és próbálok végre egy tömött gyepet elérni.
A parvula lassan, de biztosan sűrűsödik. Egy hónapja történt egy kis fazonigazítás, jelenleg így néz ki az aki.

17887675_dee63c1c37d211a71ac21e728b531651_xl.jpg
 
parvula lassan, de biztosan sűrűsödik.
Alakul-Alakul ez kerem.Erdekes nälam a parvula nagyon gyorsan betömörödött.Es brutäl terjeszkedik.Nälad ez kicsit lasabban,;).Nem kell annyit nyirnod mint nekem.Amugy franko az akid.(y)
 
Alakul-Alakul ez kerem.Erdekes nälam a parvula nagyon gyorsan betömörödött.Es brutäl terjeszkedik.Nälad ez kicsit lasabban,;).Nem kell annyit nyirnod mint nekem.Amugy franko az akid.(y)
Köszi szépen! Hát nálam ez a parvula kérdés több okból is necces... Egyrészt az Amanok folyamatosan túrják le az Amazoniát, persze rá a parvulára!:mad: Kb. 10 cm- et esett össze a hátsó dombom.:( Másrészről meg az első felében lévő parvula a régi akiból való és az nem indult el olyan gyorsan, kint az emersen beszerzett növény. Harmadszor pedig nagyon óvatosan bántam a világítással a pontalga berobbanása miatt... Most már tudom többet ártottam, mint használtam az óvatosságommal. Mióta napi 8 órát világítok 4x39W- al azóta láthatóan jobban elindult.(y)
 
Eddig teljesen lemaradtam erről az akiról, de most szépen elolvastam a naplót az elejétől!
Gratula, nagyon szép lett! Tetszik!
A parvula lassúsága csakis a fény miatt lehetett, valamint ha visszavágva ülteted hamarabb átalakul mert nem az emers leveleit növeszti tovább. Ezzel a tápozással és talajjal és növénymennyiséggel max 4 hét a tömör gyep!
 
Eddig teljesen lemaradtam erről az akiról, de most szépen elolvastam a naplót az elejétől!
Gratula, nagyon szép lett! Tetszik!
A parvula lassúsága csakis a fény miatt lehetett, valamint ha visszavágva ülteted hamarabb átalakul mert nem az emers leveleit növeszti tovább. Ezzel a tápozással és talajjal és növénymennyiséggel max 4 hét a tömör gyep!
Köszönöm szépen!:happy:
Hát igen, én is azt hittem, hogy 1 hónap és kész is lesz a gyep. De most már a célegyenesben vagyok a tömör gyep terén...:D
 
Sziasztok!

Már több, mint egy hónapja nem jelentkeztem... Meg is volt az oka.:(
Kb. 5 héttel ezelőtt elkezdtem algásodni, mivel elállítódott a CO2. Gondoltam semmi gond, az optimális érték belő, parvula megnyír és 2 hét múlva minden ok.
Hát nem így lett! Egyre durvább harc kezdődött, szinte az összes létező alga (ecset, fonál, staghorn, pontalga) felütötte a fejét! A CO2 értékem végig jó volt, vízparaméterek rendben, tápozáson nem változtattam. Szóval elvileg minden rendben.
Elhihetitek, napi szinten küzdöttem a nem kívánatos betolakodókkal. Amúgy sem vagyok egy "könnyen bedobom a törölközőt" típus, de múlt hét csütörtökön meg kellet tennem!!!:cry:

Észrevettem, hogy a bal oldali dombomról teljesen eltűnt (az Amano garniknak hála) az Amazonia, és a táptalajt szinte direktbe oldotta a vízbe az áramlat! A jobb oldalon pedig nem a talajba, hanem a levegőbe (vízbe) volt a parvula gyökérzete, na ide aztán mindenféle "jó" dolog fel tud gyülemleni...
Az alga szinte elhatalmasodott az akin. Na mondom egy utolsó nyírás még belefér, hogy regenerálódjon az IAPLC fotózásig... Ekkor kaptam sokkot! A parvula tövénél olyan mennyiségű dzsuva volt, hogy csak pislogtam. Ekkor már tudtam, hogy ez a scape befejezte pályafutását!
Tudom, tudom lehet, hogy menthető lett volna a dolog, de... Inkább hagyjuk...:mad:

A lényeg: múlt héten szétkaptam az akit és gondolkodom egy új elrendezésen (ami már meg is van:whistle: ), mert így nagyon fura a sötétség a szobámban. Már kezdtem megszokni a 156W- ot a képemben...;)
Sajnálom a belefektetett munkát, energiát és az idei IAPLC kihagyását!
De hát ilyen ez, sajna nem jött össze az elképzelés, ami egy egyszerű minimál iwagumi, de nagy mélységérzettel...

Amint megvan az új scape ismét jelentkezem egy új naplóval. Természetesen addig is napi szinten fogok járni a fórumon, ahogy eddig is.
Már most hiányérzetem van! Nem vakít a lámpa, nem búg a szűrő, nem csattan a mágnesszelep... Ugye értitek mire gondolok???:ninja:
Az akvakertészet az egyik legnagyszerűbb hobbi!!! (y)
 
A bejegyzésed vége nagyon költőire sikeredett :) Én is nagyon sajnálom hogy nem teljesedhetett ki ez a scape. Majd a következő;)
Nekem is hiányzik a kis zöld sarkom,de majd idővel.......
 
Sajnálom, hogy nem jött össze. Nem egyszerű az iwagumi téma. A nyílt terep miatt gyakran van alga harc, de lehet itt más volt az oka. Talajt remélem nem vágtad ki ;)
 
Sajnálom pedig jó kis scape volt.
Nálam is ugyan ez volt, amikor eladtam az akit, még 1 hónappal utána is mindig benéztem a szobába amikor elmentem az ajtó előtt, hogy mi van az akival, de csak sötétség fogadott mindig.
 
Sajnálattal olvastam végig, viszont fel a fejjel, a kövi. még jobb lesz.:cool:
S az IAPLC-ig van még két és fél hónap idő, lehet meg lesz az még.(y)
 
Sajnálom, hogy nem jött össze. Nem egyszerű az iwagumi téma. A nyílt terep miatt gyakran van alga harc, de lehet itt más volt az oka. Talajt remélem nem vágtad ki ;)
Hát én is...:(
Állítom, hogy egy igazán ütős iwagumit a legnehezebb összehozni!
Nálam nem a nyílt terep, stb. okozta az algásodást, hanem a táptalaj állandó bemosódása a vízbe.
A talajt persze hogy nem vágtam ki. Jó 20 litert sikerült megmentenem. Éppen szárítás alatt van...:cool:
 
Sajnálom pedig jó kis scape volt.
Nálam is ugyan ez volt, amikor eladtam az akit, még 1 hónappal utána is mindig benéztem a szobába amikor elmentem az ajtó előtt, hogy mi van az akival, de csak sötétség fogadott mindig.
Remélem áprilisban ismét világos lesz a szobámban...;)
 
Sajnálattal olvastam végig, viszont fel a fejjel, a kövi. még jobb lesz.:cool:
S az IAPLC-ig van még két és fél hónap idő, lehet meg lesz az még.(y)
Annyira azért nem szomorodtam el! Na jó, lehet...
De nincs más hátra csak előre! Folyamatosan pörög az agyam az új scapen.
Az IAPLC- ről biztosan lecsúszom, mert április első 1-2 hetében megyek a GA- ba. Így már csak 1,5 hónapom van. Majd jövőre... De a HAC- on találkozunk!(y)
 
Back
Oldal tetejére