• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma A Tönk - 160l

Nem mondtál valótlant, tényleg nyüzsög az élet a Tönkön.
Nyüzsög rendesen:) Pedig régen mennyi bajom volt a garnélákkal is.

A stemekkel nekem is az a bajom, hogy a garnélák kb eltűnnek benne
Ha nagyon sok van már nem fognak;)

én azt nem értem,hogy ebben hova tudnak elbújni a neonok??
A stemek még frissen nyírva is magasabbak, mint 5 centi. Egy neon meg fél centi magas és gyáva. Nagyon gyáva.

Talán az is közrejátszhat, hogy az amazónia feltöltés után tömörödött valamennyit, így most 1-2 centivel mindig több a búvóhely.
A garnélák és a chelák viszont kárpótolnak. Bár az utóbbiak szépen lassan kiugrálgattak, így már csak 4-5 van. Pótlás lesz.
Jut eszembe, megnyírtam a hátteret is egy kicsit. Így ha minden jól megyo_O 1-2 hét múlva minden faszán fog kinézni.
 
Bonó!

Egy nagyon komoly kérés! Nem készítenél, egy pár perces videót az akváriumról nekünk?? Had gyönyörködjünk benne, mert tényleg igazán szépre sikeredett(y)!!
Egyetértek hadd lássuk azt a videót!!!! ;)

Háát...nem tudom, hogy ezzel a géppel milyen minőséget tudok produkálni. HD alatt nem hiszem, hogy van értelme ilyesminek. Főleg állvány nélkül. Bár asszem iPhonnal (4) is lehet 720p-ban rögzíteni. (Melyik a jobb választás erre?) Aztán feltölteni, youtube profilt csinálni stb.stb...
Majd próbálkozom, de addig érjétek be képekkel.

Mostani állapot.

271
by m.marci667, on Flickr

261
by m.marci667, on Flickr

268
by m.marci667, on Flickr

281
by m.marci667, on Flickr

252
by m.marci667, on Flickr
 
Oké Bonó Neked adom az 1000.-hozzászólásom:)! Beérjük a képekkel,de csak azért mert gyönyörű az akvárium igazi unikum. Gyönyörűen ápolt kert, egészséges növények, és nekem nagyon tetszik az összhatás, elfogadnám szívesen(y)!
 
Ismét itt.
Az akvárium nem sokat változott, bár most a héten talán még ecsetesebb lett, mert múlt hétvégén elzártam a CO2 palackot. Erre azért volt szükség, mert már előtte sem tudtam beállítani normálisan a bubiszámot, ráadásul amikor benéztem a palackhoz hallottam valami nyugtalanító sziszegő hangot. Az okot pedig már nem volt időm megkeresni/ kijavítani, mert indult a vonat. Így ez a mostani víkend feladata lesz.
Szombaton pedig csináltam még egy amolyan low-tech - low-time versenyfotózást az AGA-ra, bár akkor sem volt kimondottan jó állapotban az aki. Mutatom majd az eredményt, csak még nem töltöttem föl. Addig is maradt még el nem sütött régi fotóm:)


274
by m.marci667, on Flickr
Nézzétek bal oldalt a helyet a fák és az üveg között. Soha, senki ne legyen olyan hülye, hogy ilyen keveset hagy! Gyakorlatilag kezelhetetlen.:mad:
Főleg amúgy a homokos rész jobb szélén, mert ott a homok fölött a kis fa felső éle szó szerint hozzáér az üveghez.:dead:


280
by m.marci667, on Flickr

033
by m.marci667, on Flickr

051
by m.marci667, on Flickr

035
by m.marci667, on Flickr

254
by m.marci667, on Flickr

259
by m.marci667, on Flickr

(Egyszer majd lesz videó is, csak időhiány okán eddig elnapoltam)
 
Megint mint midig,tök jók a képek,na meg az aki is teljesen rendben van (y)
Tettszenek ezek az RC-k betámadják a tönköt című képek,csak úgy hemzsegnek a vörös foltok.
 
nagyon szeretem ezt a vulkánt :)

Nézzétek bal oldalt a helyet a fák és az üveg között. Soha, senki ne legyen olyan hülye, hogy ilyen keveset hagy! Gyakorlatilag kezelhetetlen. Főleg amúgy a homokos rész jobb szélén, mert ott a homok fölött a kis fa felső éle szó szerint hozzáér az üveghez.
szintén zenész! víz alatti nőgyógyászat ftw!!!
 
CO2: reduktor és palack között eresztett elég durván. Tömítécsere +1 tömítés és gond megoldva. Meg bekerült még egy visszafolyásgátló a bubiszámláló és a reaktor közé. Így most jónak tűnik. Eddig egyenetlenül jöttek a bubik, meg napi újraindulásnál is gondok voltak. Kezdődhet az algátlanítás.
Íme a múlt heti próbálkozásom:
Mint írtam ecsetes volt egy hete is. Amennyire tudtam rendbeszedtem, aztán lőttem, aztán neveztem.

007
by m.marci667, on Flickr
Talán látszik a különbség a kicsit lejjebbről lőtthöz képest

009
by m.marci667, on Flickr
Most így jöttek ki a stemek, de már jobban is tetszik ez a rendezetlenség, mint a körzővel húzott ív.
 
Na engem elöntött az alga.
Az hagyján, hogy a fák alig látszanak az ecsettől, és a Pogo-k, Myrio-k alsó levelei is algásak, mert ezzel még nem lenne nagyon bajom. Most viszont csaknem az összes moha ecsetes, meg valami fonálalgás is. Arról, hogy az üveget hétről hétre ellepi a poralga. Elég durván.
Eddig is volt algám mindig, de ez már túlzás.:mad:

Okok:
Igazából persze nem tudom, de biztos vagyok benne, hogy a CO2 (is) a ludas.
A DC sehogy sem akar bezöldülni. Ma direkt felcsavartam a A CO2-t annyira, hogy már teljesen lehetetlen legyen megszámolni a bubikat. Vagyis rohadt sok ment bele. Egész nap. A végén már kicsit vissza is vettem belőle, mert látszott a halakon, hogy kezd sok lenni. (Ezért nem merem ennyire föltekerve hagyni a hétre) A DC ekkor is kék, és azóta is. A folyadék új benne. (Azaz nem új, 1 éves kb. de azóta a gyári flakonjában van). Közben megnéztem a helyi vízmű oldalán és 24nk az összkeménység. Gondolom ezzel (is) gond van. (Néha kútvízzel cserélek, gondolom az is ilyen).
Tanácstalan vagyok...kéne valami tanács

A biztonság kedvéért a tápozást is újragondolom. Eddig csak a GA tápot koppintottam, elég pontatlanul.
Végre megértettem azt a táblázatot, és a következők jöttek ki:
1 l víz; napi 8ml táp/nap; KNO3 75g, KH2PO4 6,5g, K2SO4 43g A nitrát a csapvízben 2,9mg/l
Ez mennyire hangzik hülyeségnek?

Ja, amúgy érkezett 4 algázógéb. Egy már meg is szökött, de a többit imádom:)
 
Back
Oldal tetejére