• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rock & Floor - az elhanyagolt...

laszkan

Kertész tanonc
Sziasztok,
nem most regisztráltam a fórumra, de eddig mindössze nézelődéssel, tapasztalatgyűjtéssel töltöttem az itteni időmet. A növényes akvarisztika valamikor 1,5 éve kapott el, amikor is egy 360 literes medencében a beültetett növények elkezdték kellően jól érezni magukat. Jött az élesztős co, majd később a nagynyomású. Ennek igencsak meglátszott a hatása, s ekkor jött el az a pillanat, amikor ténylegesen eldöntöttem, hogy a növények jobban érdekelnek, mint a halak :) Be is rendeztem gyorsan egy éppen kéznél lévő kis 20 literes medencét, kizárólag növényeknek (megjegyzem később kishal nevelde lett, a szaporulat megmentése miatt), tanulás céljából. Ebben tanulgattam az alapvető dolgokat. Reaktor építése, co szint beállitása, világítás, tápozás. Tavaly októberben viszont kezdtem kinőni a kis 20ast, így beindult az agyam, s nekiláttam megtervezni egy nagyobbat. Lássuk, miből is áll a dolog:

- Kapott egy ada stílusú home made bútort feketéből
- erre került az opti, aminek a méreteit (35x58x35) a világítás határozott meg
- világítás kínából (Atman LV-60) 2x36W power compact
- az aksiba került 2,5l Tropica táptalaj
- tetejére 9l Amazonia
- s az egészet 7kg seiryu kő támogatja
- Atman 3338 szűri a vizet (töltetet nem nagyon tudom, régen volt kinyitva, de van benne Ista Glass, baktomax, meg talán még valami :))
- co2 beoldást egy házibarkács reaktor végzi
- tápozás: házilag porból kevert Micro és Macro + most az elején egy kis Easy Life Carbo az algaveszély miatt

A növényzet elég egyszerű lett:
- 2 cserép HC (Hemianthus callitrichoides ''Cuba'') 1-2 Grow
- 1 cserép Staurogyne repens
- 3 tő Pogostemon Helferi (Sedonából egyenesen)
- némi HM a fent említett 20 literesből, amíg ki nem találom mi illik ide jobban

S akkor jöjjön néhány kép…

P1030010.JPG


Bútor

P1030020.JPG


akvárium már rajta van, teszteljük a fényt

P1030105.JPG


P1030137.JPG


Bekerült a talaj és kövek is

P1030163.JPG


Rock & Floor

P1030175.JPG


P1030179.JPG


Növényekkel, feltöltve

P1030186.JPG


Másnap


P1030220.JPG


5 napja működik

Eddig biztató a dolog, az alga elkerült, a co szint beállt szépen. 2 nappal az indítás után volt egy 50%os vízcsere, az amazonia ereszti a színét, sárgásra színezte a vizet. Ez jól látszik a feltöltés másnapján készült képen. Az 6. napon jön a második vízcsere. Remélhetőleg ez a vízelszíneződés megoldódik, amint a szűrőbe bekerül még egy adag Seachem Purigen is.
Az aksihoz tartozik még két üvegcső is, sajnálatos módon valahol elkeveredett kína és kis országunk között. Még nyomozzuk, vajon hol landolt.
Ezen kívül a felső résszel még nem vagyok elégedett… ide szerintem beszerzek még egy nagyobb pofás követ s lecserélem a jelenlegit.

Nem egészen egy hete indult a móka. A továbbiakról rendszeresen beszámolok (remélhetőleg csak jó hírekkel :))…

További képek a tervezgetésről, és úgy egyébként az előkészületekről: https://picasaweb.google.com/laszkan/Iwagumi#
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Sok sikert! :) Jó kezdésnek tűnik, majd a növények szépen elnövögetnek. ;)

Most nézem a képeket, grat nagyon brutál lett a reaktor!
P1030206.JPG
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

katroc said:
Sok sikert! :) Jó kezdésnek tűnik, majd a növények szépen elnövögetnek. ;)

Most nézem a képeket, grat nagyon brutál lett a reaktor!
P1030206.JPG

Köszi, igyekszem nem el algásítani az egészet :)
A reaktor már nem az első, van mögötte tapasztalat és gyakorlat. Jelenleg annyit változtattam, hogy ez nyitható, így könnyebben tisztítható, illetve a "betét" is egyszerűbben variálható.
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

hzshalas said:
Szia!
Ígéretes kezdet! A lily pipe honnan való?

Szia,
a zöld lily-re gondolsz? Az atman 3338 alap tartozékai között található. Nem csak esőztetőt adnak, ezt is beteszik a csomagba.
Az üveg lily még mindig kóvályog, remélhetőleg az is ideér egyszer...
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

SZia!
Nagyon szép már így az elején is az akvád :clap: , bár a kövek átlós elrendezése nem jön be annyira, túl rendezett így, de neked kell tetszen ;)
Az ATMAN-t menyire fojtja le ez a reaktor?
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Szép lett a startod. :)
Jó kis teraszos elrendezés :)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Feccc said:
SZia!
Nagyon szép már így az elején is az akvád :clap: , bár a kövek átlós elrendezése nem jön be annyira, túl rendezett így, de neked kell tetszen ;)
Az ATMAN-t menyire fojtja le ez a reaktor?

Szia,
Köszönöm, valóban kicsit átlós és rendezett lett, de majd a növények felborítják ezt a rendet remélhetőleg :).
A reaktorral kapcsolatban... Igy az elején még nem észrevehető a fojtás. Ugyan nem mértem, abból, ahogy fodrozza a vizet, kb. ugyanannyira tenném. Bár biztosan van minimális flow csökkenés. Azt vettem észre, hogy később azért nem árt a reaktort is tisztítani, mert a benne lerakódott kosz azért visszafogja rendesen. Onnan veszem észre, hogy nagyobb réteg co gyűlik össze benne nap végére. Illetve tovább tart, amíg kitolja magából csobogás mentesre.
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Szia!
Valóban kicsit rendezett, de nekem az a teraszos, szinteltolásos elrendezés nagyon tetszik, a ukaps -on láttam már több ilyet.
Ha több helyem lenne, akkor én is alklmaztam volna.. Ha benövik a növények érdekes hegyoldalhoz hasonló, sokszor láttam ilyet túrák közben.
Szóval grat. szép.
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Szia!
Azt még elárulnád, hogy mit használtál a reaktorhoz, és milyen magas? Köszi! : )
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Laszkan: mikor vetted a csövet a Bauhausban? Mikor utoljára voltam nem volt, és csak ez jó a kupakokhoz ;)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

katroc said:
Szia!
Azt még elárulnád, hogy mit használtál a reaktorhoz, és milyen magas? Köszi! : )

Szia Péter,
a reaktor testét egy a bauházban kapható borászati mérőedény alkotja. A két végébe esztergáltattam még 1,5 éve műanyag dugókat. Persze előrelátó voltam, igy tartalékba is csináltattam. Ezt átfúrva beleragasztom a csövezésnek megfelelő könyököt (ez villanyászati könyök) PVC ragasztóval. S mellé még lehet fúrni kisebb lyukat vagy lyukakat a co-nak és esetleg légtelenítőnek. A cső hossza 40, átmérője 5 cm.

Üdv,
Norbi
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

inadsz said:
Laszkan: mikor vetted a csövet a Bauhausban? Mikor utoljára voltam nem volt, és csak ez jó a kupakokhoz ;)

Ezt a csövet most vettem múlt hét pénteken, ha jól emlékszem. És volt még. Kertosztály jobb hátulja :)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

laszkan said:
inadsz said:
Laszkan: mikor vetted a csövet a Bauhausban? Mikor utoljára voltam nem volt, és csak ez jó a kupakokhoz ;)

Ezt a csövet most vettem múlt hét pénteken, ha jól emlékszem. És volt még. Kertosztály jobb hátulja :)

Köszi, azt hiszem jó kör volt ez a kupak esztergáltatás és csőbeszerzés :) Én is direkt kértem még 2 kupakot pluszba csak csövet kell hozzá vennem ha még egyet össze akarok rakni ;)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Grat az aksidhoz! Nekem tetszik ez a teraszos elrendezés, a hardscape! Kíváncsi leszek pár hét/hónap múlva, mi lesz! :)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

stevo said:
Grat az aksidhoz! Nekem tetszik ez a teraszos elrendezés, a hardscape! Kíváncsi leszek pár hét/hónap múlva, mi lesz! :)

Köszönöm. Nekem is pont a teraszos elrendezés jön be. Ha a picasan lévő képeket megnézed, ott a készülődés közben történtek klasszikus elrendezések is, de végül nem olyat valósítottam meg. Pont emiatt.
A jövőt illetően a HC szépen fejlődik, azon látok változást. A HM-et ki fogom gyomlálni, mert csak a tér kitöltése miatt tettem oda. Keresek helyette valami alkalmasabbat, de még nem tudom mit. Mivel van egy 360as akvárium is kb. 25 féle növénnyel, így van mivel kísérletezni :)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Amúgy a világítást (Atman LV-60) Kínából rendelted? vagy hol sikerült beszerezned? :)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

stevo said:
Amúgy a világítást (Atman LV-60) Kínából rendelted? vagy hol sikerült beszerezned? :)

Igen, a világítás közvetlen kínából érkezett. Ezt a típust nem is találtam meg máshol, csak ott és Ausztráliában.
Szerencsém volt, mert van ismerős kínában és ő küldte el nekem. Hogy rendelni lehet e, azt nem tudom, de meg tudom érdeklődni.
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Egy hét és egy nap telt el, mióta elindítottam az akváriumot.

-Időközben difi helyett beüzemeltem egy külső co reaktort. Rájöttem, nem szeretem annyira, ha tele van apró bubikkal az akvárium.
Igy is van benne, csak az kicsit más, mert a növények termelik :)
- A felső követ kicsit megigazítottam, de így is kicsi... kelleni fog oda egy nagyobb darab.
-A HM-et kiszedtem és vágtam friss, rövidebb szálakat, egyesével ledugdostam, meglátjuk mi lesz.
- HC számomra rohamosan fejlődik, már nem sok kell :)
- Többiek még vegetálnak de a stauron látok némi fejlődést, főleg a friss tövek tekintetében.
- beszereztem háttérnek való fóliát a hátsó üvegre... még nem volt türelmem feltenni

Mára még egy vizcsere, aztán most már elkezdem ritkitani. Bár még mindig sárgás a víz.

Végére pedig egy friss kép az első és a mai napról:

evolution.jpg
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Nagyon jó, nagyon tetszik az elrendezés! :thumbup:
Szépen fejlődik gratula és sok sikert a tövábbiakban!! ;)
 
Back
Oldal tetejére