• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dormant Ridge

Szépen alakul az aki! Az előtér kár hogy nem olyan mértékben dúsul mint a háttér.De ezt már említetted is, hogy sajnos az előző akiból újrahasznosított Parvula nem úgy fejlődik mint a frissen vásárolt tövek.De az idő biztosan megoldja a sűrűsödés kérdését;) Annyi zavaró nekem, hogy a bal oldali főkövedet kicsit talán úgy kellene elforgatni,hogy ne látsszon az a nagy "platós" törés!A szemet oda tereli.Világos és sima a felülete,nem úgy mint az összes többi csipkézett szélű szikládnak.Ez az én véleményem,talán még jobban segít az összkép megjelenésén!
Egyszerű és nagyszerű lesz a végeredmény(y)
 
Szépen alakul az aki! Az előtér kár hogy nem olyan mértékben dúsul mint a háttér.De ezt már említetted is, hogy sajnos az előző akiból újrahasznosított Parvula nem úgy fejlődik mint a frissen vásárolt tövek.De az idő biztosan megoldja a sűrűsödés kérdését;) Annyi zavaró nekem, hogy a bal oldali főkövedet kicsit talán úgy kellene elforgatni,hogy ne látsszon az a nagy "platós" törés!A szemet oda tereli.Világos és sima a felülete,nem úgy mint az összes többi csipkézett szélű szikládnak.Ez az én véleményem,talán még jobban segít az összkép megjelenésén!
Egyszerű és nagyszerű lesz a végeredmény(y)
Hát igen. Mindig tanul az ember: sajnos a "régi" parvula lassabban növekszik, na meg az amano-k is folyamatosan rátúrják az Amazonia- t!:mad:
A bal oldali kövön majd próbálok egy kicsit fordítani a hétvégi fogkefézést követően... Azt majd meglátjuk mit mutat úgy.;)
Köszi a dicsérő szavakat Bratyesz!:happy:
 
A mai napon matáztam egy kicsit az akiban...
Az amano- k által lehordott talajt ismét felszippantottam és a jobb oldali kövek közé visszatöltöttem. Plexi lapokat helyeztem az aljzatba, hátha így nem tudják letúrni az Amazoniát a garnélák. Majd idővel kiderül, hogy sikeres volt- e mutatvány...:cool:

Sajnos a parvula dúsulása nem az elképzelteknek megfelelően történik, pláne az előtérben. Ugyebár ide ültettem a régi akiból származó töveket.
Az idő múlásával majd csak egyszer tömött gyepem lesz mindenütt. Én kivárom az tuti!!! :D

Amúgy minden oksi! Ha nem lennének az amano- k ilyen "szorgalmasak" szinte unalmas lenne a hobbi! A minimális pontalgán kívül más betolakodó, nem kívánatos vendég egyenlőre messziről elkerül!(y)

Egy mai friss kép:
17525879_d4c17afdeeea104e73fa0a1638580340_l.jpg
 
Bal oldali nagy köveden fordítottál a felületi törés miatt??Úgy látom ez elmaradt,kicsit fordíthatnál rajta,hogy ne látsszon az az egyenes,sima törésfelület!A nanódból a kiegészítő követ mikor dobod az akiba?Amúgy szuper(y)
 
Bal oldali nagy köveden fordítottál a felületi törés miatt??Úgy látom ez elmaradt,kicsit fordíthatnál rajta,hogy ne látsszon az az egyenes,sima törésfelület!A nanódból a kiegészítő követ mikor dobod az akiba?Amúgy szuper(y)
Fordítottam a bal oldali kövön, de többet már nem akartam. Szerinted kellene még?
A követ ha minden igaz jövő hétvégén, vagy majd a két ünnep között installálom át ide...;)
Amúgy köszi az elismerést!(y)
 
Szerintem kellene még,(persze ha nem borul el)hogy egyáltalán ne látsszon a törésfelület.Ne aggódj ezzel csak jót fogsz tenni a layoutnak;) Akkor élőben is megskubizom az új akidat:)
 
Szerintem kellene még,(persze ha nem borul el)hogy egyáltalán ne látsszon a törésfelület.Ne aggódj ezzel csak jót fogsz tenni a layoutnak;) Akkor élőben is megskubizom az új akidat:)
Oksa, addig várok! Majd szépen karácsonyi hangulatban finomítgatunk a scape- en...:D
 
Szóval 2 hónapos elmúlott az akvárium...:happy:
A bal oldalra bekerült a korábban említett kő. A savazás után eléggé "világít", de majd idővel beolvad a környezetbe...:D
A parvula lassan, de biztosan terjeszkedik. A pontalgán kívül más betolakodó nincs.
Napi 6,5 órát világítok, a PO4 szintem 2, direkt napfény nem éri az akit, ennek ellenére megtalálható ez a fránya zöld pontalga.:mad: Nem olyan nagy mennyiségben, de ez is zavar nagyon. Hát ez van...

Íme egy friss kép a jelenlegi állapotról:
17576613_e400fefcd90181ce8bc136c70d15efb9_l.jpg
 
Lehet a kevés fény miatt terjeszkedik lassabban a parvula. De lehet, hogy a front részen a talaj közelében már kevés a CO2.
Esetleg letolhatnád talaj közelébe a tesztert a bal oldalra. Érdemes lenne megnézni, hogy ott is hozza e az értéket.
 
Lehet a kevés fény miatt terjeszkedik lassabban a parvula. De lehet, hogy a front részen a talaj közelében már kevés a CO2.
Esetleg letolhatnád talaj közelébe a tesztert a bal oldalra. Érdemes lenne megnézni, hogy ott is hozza e az értéket.

Ez jó ötlet, kipróbálom én is ezt a co kergetést.
Láttam a boltba használtok vízforgatót, az is megoldás lehet a problémára.


Ha jól figyeltem itt két 1200-as keveri a vizet akkor viszont szinte biztos hogy van elég áramlás lent is. Vagy mégse?
 
Ez jó ötlet, kipróbálom én is ezt a co kergetést.
Láttam a boltba használtok vízforgatót, az is megoldás lehet a problémára.

Ha jól figyeltem itt két 1200-as keveri a vizet akkor viszont szinte biztos hogy van elég áramlás lent is. Vagy mégse?

Időnként történnek nehezen megmagyarázható dolgok. Ezért érdemes kicsit átgondolni mi lehet a szitu.
Volt már, hogy merevítő üveg fogta le a fényt nálam annyira, hogy hasonló volt a helyzet. A mostani otthoni akváriumomban a "völgyben" időnként más dolgok történnek mint az aki többi részén.

Nálad is bent van a szikla ami lehet kicsit bekavar az áramlásba és a CO2 eloszlásba. Ha elég gazdag a talajod tápanyagokban és minden más feltétel adott, a parvula megy mint a rakéta. Én jó eredményt értem el utólagos talajtápozással is amikor kicsit megállt a gyep.

Szóval 1-2 dolgot nézz meg és meglesz az ellenszer :)
 
Köszi a rengeteg hozzászólást!

Először is betettem a bal alsó sarokba egy DC- t! Holnap már okosabbak leszünk...;)

A talajom szerintem még gazdag tápanyagban. Azt lehet az egyik gond, hogy a garnélák állandóan rátúrják az Amazóniát a parvulára, plusz az aki első felében használtam fel a régi növényeket, amik az előző scape- ben voltak.

A világításom teljes terjedelmében bevilágítja az akit, nem takarja ki semmi a kopaszabb területeket.
Egyenlőre próbálkozom...
A világítást időtartamát nem igazán szeretném feljebb tekerni a pontalga miatt, de majd meglátom.

Lehet megpróbálok tápgolyókat letenni a problémás területekre, mivel itt nem tudja elérni a növény a Tropica táptalajt
kísérletezek, aztán meglátjuk, hogy mi fog kisülni...:cool:
A tömör gyep érdekében mindent bevetek!!!:D
NEM ADOM FEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(y)
 
De lehet, hogy a front részen a talaj közelében már kevés a CO2.
A CO2 szintem a bal alsó sarokban is megfelelő, legalább is a DC szerint. (y)
Megpróbálom növelni a világítás időtartamát fél óránként egészen 8- ig, de félek a pontalga berobbanásától!:nailbiting:
 
Sziasztok!

Egy kis helyzetjelentés: a parvula dúsulása érdekében folyamatosan emelem a világítás időtartamát. Jelenleg 7 órát világítok, de felmegyek 8- ig.
Gondoltam, hogy ne legyen tápanyaghiányból problémám az eddigi 8- 8 ml/nap Micro- Macro tápot megemeltem 9-9 ml- re. Hát nem kellett volna!
A harmadik napon előjött a surface!:mad: Eddig - a kezdeti bejáratás utáni kivétellel - nem volt olajfilmem. Holnaptól vissza is veszem a tápozás mennyiségét 8 ml- re aztán még lejjebb, meglátjuk... Ugyebár túlzott tápanyag felhalmozódást idéztem elő!
Elvileg heti 30- 40%- os vízcsere mellett elegendő 4,8- 6,4 ml táp. Na majd meglátjuk, hogy alakul a dolog és jelentkezem...
Ilyen ez a popszakma... Kísérletezgetés, megfigyelés, na és türelem!!!:cool:
 
Szóval egy hete már 8 óra hosszan világítok és a parvula szemmel láthatóan komolyabban elindult!:)
Minden lehetséges okot számításba vettem és végül a kevés fényre gyanakodtam. Ezek szerint ez volt a ludas.
Ha majd szépen besűrűsödik dobok fel képet is.
 
Back
Oldal tetejére