• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dormant Ridge

bandee

Főkertész
Sziasztok!

Elindítom új naplómat.
A The Coast Of Sunlight, mint már írtam a naplójában befejezte pályafutását. Jó kis tanuló akvárium volt. Tapasztaltam mindent, amit csak lehetett. Alga harc, CO2 beoldás problémák, megfelelő flow, világítás, tápozás, stb... De a végül kialakult az elképzelt kép. Köszönhető Bátyámnak, a GA csapatának és ennek a nagyszerű fórumnak. Nagyon sokat tanultam.

Jelenlegi elképzelésem egy minimalista iwagumi layout elkészítése volt. Hát meg is szenvedtem vele rendesen... Állítom a világ legnehezebb dolga a megfelelő kövek kiválasztása, majd a legózás...
Volt is benne részem rendesen, "laza" 2 napot töltöttem Törökbálinton a GA- ban.:whistle:

Majd itthon kezdődött az érdemi munka....:confused: Előző akvárium szétszed (4 óra), az új hardscape elkészítése: talaj előkészítés (3 óra), legózás a Seiryu kövekkel (3 óra). Tehát első nap 10 óra.:cool:
Másnap gondoltam pik- pakk beültetem a parvulát és a pár szál accicularist és már kész is az új akim...
Na persze! Aki ültetett már ilyen növényt az tudja hogy milyen "egyszerű" is ez.. Pláne 35 cseréppel!!!!:D Na végeztem is "vele csupán" 8 óra alatt!!! Következett a fénycsőcsere, a szűrők hadrendbe állítása és START!(y) Második nap ismét 10- 11 óra meló....;)

Szóval 2012. 10. 20- án elindítottam az új akimat!
Technikai adatok:
Akvárium: 90x40x45 cm opti
Szűrés: TetraTech EX 1200 (2 db)
Világítás: QUAD 4x39W T5 6500K
Növények: Eleocharis parvula (35 cserép), Eleocharis accicularis (1 cserép)
Aljzat: 3 csomag 9 literes ADA Amazonia
CO2: Nagynyomású rendszer külső reaktorral
Dekoráció: 13 kg Seiryu kő
Tápozás: Green Aqua Macro és Micro EI szerint, Easy Life Carbo és kálium- foszfát (key ajánlása szerint ;))

Jelenleg a bejáratás elején tartok. A napi vízcserék mellett folyamatosan ellenőrzöm a technikát, hogy minden megfelelően működik- e. A CO2- t szépen adagolom, jelenleg 2 bubi/másodperccel üzemel a rendszer. A beoldás a világítás felkapcsolása előtt 4 órával indul és a lekapcs előtt fél órával szűnik meg.
Jelenleg 2x39 Watt- al világítok napi hat órában. Tápozásom egyenlőre csak Easy Life Carbo- ból áll.
A héten ígérem dobok fel képeket is...
Addig is minden jót növényfejek!!!:)
 
Sziasztok!

Elindítom új naplómat.
A The Coast Of Sunlight, mint már írtam a naplójában befejezte pályafutását. Jó kis tanuló akvárium volt. Tapasztaltam mindent, amit csak lehetett. Alga harc, CO2 beoldás problémák, megfelelő flow, világítás, tápozás, stb... De a végül kialakult az elképzelt kép. Köszönhető Bátyámnak, a GA csapatának és ennek a nagyszerű fórumnak. Nagyon sokat tanultam.

Jelenlegi elképzelésem egy minimalista iwagumi layout elkészítése volt. Hát meg is szenvedtem vele rendesen... Állítom a világ legnehezebb dolga a megfelelő kövek kiválasztása, majd a legózás...
Volt is benne részem rendesen, "laza" 2 napot töltöttem Törökbálinton a GA- ban.:whistle:

Majd itthon kezdődött az érdemi munka....:confused: Előző akvárium szétszed (4 óra), az új hardscape elkészítése: talaj előkészítés (3 óra), legózás a Seiryu kövekkel (3 óra). Tehát első nap 10 óra.:cool:
Másnap gondoltam pik- pakk beültetem a parvulát és a pár szál accicularist és már kész is az új akim...
Na persze! Aki ültetett már ilyen növényt az tudja hogy milyen "egyszerű" is ez.. Pláne 35 cseréppel!!!!:D Na végeztem is "vele csupán" 8 óra alatt!!! Következett a fénycsőcsere, a szűrők hadrendbe állítása és START!(y) Második nap ismét 10- 11 óra meló....;)

Szóval 2012. 10. 20- án elindítottam az új akimat!
Technikai adatok:
Akvárium: 90x40x45 cm opti
Szűrés: TetraTech EX 1200 (2 db)
Világítás: QUAD 4x39W T5 6500K
Növények: Eleocharis parvula (35 cserép), Eleocharis accicularis (1 cserép)
Aljzat: 3 csomag 9 literes ADA Amazonia
CO2: Nagynyomású rendszer külső reaktorral
Dekoráció: 13 kg Seiryu kő
Tápozás: Green Aqua Macro és Micro EI szerint, Easy Life Carbo és kálium- foszfát (key ajánlása szerint ;))

Jelenleg a bejáratás elején tartok. A napi vízcserék mellett folyamatosan ellenőrzöm a technikát, hogy minden megfelelően működik- e. A CO2- t szépen adagolom, jelenleg 2 bubi/másodperccel üzemel a rendszer. A beoldás a világítás felkapcsolása előtt 4 órával indul és a lekapcs előtt fél órával szűnik meg.
Jelenleg 2x39 Watt- al világítok napi hat órában. Tápozásom egyenlőre csak Easy Life Carbo- ból áll.
A héten ígérem dobok fel képeket is...
Addig is minden jót növényfejek!!!:)
Värom a kepeket.elsöre jol hangzik.de a 35 cserep kicsit soknak tünik.na ja..
 
Hogy is van ez a plusz kálium- foszfát adagolás a Green Aqua Macro+micro mellett???
A KH2PO4 adagolásával a megfelelő foszfát szintet állítom be, ugyebár a fránya pontalgásodás fő oka az alacsony foszfát- szint! Tapasztalatom szerint a Green Aqua Macro mellé szükséges plusz foszfát adagolása. Előző akimban Easy Life Fosfo segítségével oldottam meg, de elég sok kellett belőle. Az aktuális érték (2- 2,5 ppm) beállítását követően napi szinten kellett 7 ml- t adagolnom.
Nos Key kiszámolta (innen is köszi szépen (y) ), ha 100g KH2PO4- ot feloldok 1000 ml desztillált vízben és minden vízcsere után (heti 30%) csupán 1 ml- t adagolok, akkor 1,65- ön tudom tartani a foszfát szintet. Természetesen ez az én 162 literes akimra vonatkozik. Hát röviden ennyi....;)
 
Sziasztok!
Ahogy ígértem itt vannak a képek...

Az aljzat:
17124591_60ce770037bb7527f46cd7242b92200d_m.jpg


Seiryu sziklákkal:
17124607_bfdb17b91ec73f87b25fa0f53365fa39_m.jpg


Felülről:
17124619_2ef02c9d5d8d95d3bd64e5bd84c9b3f1_m.jpg


Egy kicsit oldalról:
17124631_b340c81a26bdf7912b924c577907847c_m.jpg


ültetgetünk...
17124647_9e2ca9cff127717381530464b4f4c83e_m.jpg


és még mindig ültetgetünk....:confused:
17124683_67e8948b04dcc0a14cd2bedcf4f8eab0_m.jpg


este 10 körül.... :dead: de végre elkészült...:)
17124707_0eafce7209614fa08c0116355f398340_m.jpg
 
Néhány kiegészítő kőre még szükségem lesz, de mindent csak szépen folyamatában....
A parvula és az accicularis már szépen hozza az új hajtásokat, pedig az akim még csak 4 napos!:D
Várom az esetleges észrevételeket, az építő kritikákat...
Köszönöm!:nailbiting:
 
(y) Bandi, nagyon várom milyen lesz befüvesítve! :) esetleg kiegészítő kő majd bal szélre jöhet majd "támasztói" funkcióval! ;)
 
Ajjaj, nekem ehhez már késő van így este (a sok számhoz). Én azt mondom mindenki annyi növénnyel ültessen amennyivel tud, lehetőleg minél többet. Így már (ahogy itt is látjuk) már az első pillanattól kezdve jól mutat és a sok növény nagyobb eséllyel veszi fel a tápanyagot az algák elől. Élőben nem látni milyen, de képről nem tűnik soknak a 35 cserép növény.

Ennyire azért nem kell túlmisztifikálni számolással meg ilyenek, ha tehetném én is 50+ cserép növénnyel ültetnék be egy nagyobb akváriumot, de még több is beleférne.

Az aki nekem is nagyon tetszik, jól eltaláltad. (y)
 
A növénymennyiségget attól függően érdemes meghatározni, hogy milyen hamar szeretnél eredményt. 1 hónap alatt néhány növénnyel nem lesz sűrű gyeped. Pláne úgy, hogy a parvulának még regenerálódnia is kell az első nyírás után amikor lekapod az emers leveleket.

Anno Zséda 60-as akváriumába tettünk kb 20 cseréppel. Kész is lett 2 hét múlva amikor a forgatáshoz kellett.
De ott van a másik oldal amikor Nigro 200-as akijába mindössze 2 cserép ment be. Kellett neki 4 hónap ha jól rémlik, de nagyjából befutootta a neki szánt részt.

Mindig érdemes sűrűn indítani, ha szeretnél mihamarabb kész látványt kapni. De ha szűk a keret viszont idővel ki vagy tömve akkor néhány cserépből is lehet csodákat építeni.
Ez az akvárium is kész lesz 3 héten belül. Kevesebbel tovább tartana.
 
Szia Bandee!


Olvasva a topic indító hozzászólást valamin nagyon megakadt a szemem.Mégpedig a 35 cserép Parvulán.Szerény véleményem az hogy te egy picit túlzásba estél a növényvásárlás során a mennyiséggel.Ilyen sok növény egy ekkora akváriumba szerintem felesleges.Sőt még azt mondanám hogy a fele is sok lenne.Mivel a Parvula egyáltalán nem nő lassan.Ha már belegondolsz hogy egy cserép kb 5cm átmérőjű.És neked ezt a 35db+1db cserép növényt egy 90*40 es helyre kellet beültetni.Egy kis számítással rájössz hogy a területed 79% beültetted már alapból.Ami szerintem eléggé nagy százalék és értelmetlen volt ennyit beültetni.Mert úgyis benőtte volna max 1 hónap alatt.

Egy kis számítás:

Vegyül azt hogy egy cserép 5cm átmérőjű
A területed kiszámításánál nem vettem figyelembe hogy a terület nem egyenes, de kompenzálás képen nem vettem figyelembe hogy kövek is vannak az akváriumodba

Egy cserép területe kb 78 cm²


35 db cserép területe összesen 2827 cm²


90*40 akváriumod területe cca.: 3600cm²

Szóval az akváriumod területének 79% beültetted alapból.Ami személyes vélemény szerint eléggé túlzás.Szerintem itt túlzásba vitted a sok növénnyel való indítás fogalmát.

Ha esetleg nem tetszik valakinek akkor nyugodtan lehet szólni, csak gondoltam leírom mindenkinek hogy azért nem kell túlzásokba esni a sok növényes indításnál.


A scape különben jól sikerült.
Először is köszönöm! Én nem voltam ilyen jó matekból, ezért biztosra mentem...:cool:

Komolyra fordítva a szót:tudod ha már az elején meg kell próbálkozni a lehető legtöbb növénnyel történő indítást. Mivel az akiban egyáltalán nincs stem növény, ami marha gyorsan fejlődik és "stabilizálja" az akit, ezért próbáltam a maximális beültethető parvulával ellensúlyozni az alga robbanást... Na meg persze nem akarok hónapokat várni a tömött gyepszőnyeg kialakulásáig. A több sosem baj, de a kevés annál inkább! Itt meg különösképp... ;)
Kérdezd meg Key- t, hogy mennyi brasiliensist is ültetett be a tavalyi IAPLC #64- es akijába?!

Ja és a végén egy kis matek: az 5 cm- es cserép soha sincs teljesen dugig, aminek amúgy a területe 19,625 cm2 és nem 78,5 cm2...:whistle:
 
Ajjaj, nekem ehhez már késő van így este (a sok számhoz). Én azt mondom mindenki annyi növénnyel ültessen amennyivel tud, lehetőleg minél többet. Így már (ahogy itt is látjuk) már az első pillanattól kezdve jól mutat és a sok növény nagyobb eséllyel veszi fel a tápanyagot az algák elől. Élőben nem látni milyen, de képről nem tűnik soknak a 35 cserép növény.

Ennyire azért nem kell túlmisztifikálni számolással meg ilyenek, ha tehetném én is 50+ cserép növénnyel ültetnék be egy nagyobb akváriumot, de még több is beleférne.

Az aki nekem is nagyon tetszik, jól eltaláltad. (y)
Köszönöm Dani!(y)
50+ cserép, na az komoly. Már a 35 cseréptől is a végén kettős látásom lett...:D
 
Back
Oldal tetejére