• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rock & Floor - az elhanyagolt...

Re: Rock & Floor - elkészült végre

Ismét eltelt egy hét. Elég mozgalmas volt. Bekerült az aksiba összesen 6 db oto és 10 amano garnéla. Ebből sajnos két oto feladta a harcot, illetve 5 amano is megszökött. Pár napba beletelt amíg elmagyaráztam nekik, hogy a szőnyeg bár kényelmes, elég gyorsan szárazzá válhatnak. A másik fennakadást az okozta, hogy szombaton arra mentem haza anyóséktól, hogy a co palackom utolsót szusszan. Mivel csak hétfő estére sikerült töltetnem, így két napig enélkül üzemelt az akvárium. Illetve a két 36Wos csőből az egyiket lekapcsoltam, de üzemidőre ugyanannyit ment a lámpa.
A pozitív történés, hogy eltűnt az a csúnya takonyszerű alga. Hogy ez minek köszönhető? Nem tudom. Semmi egyebet nem tettem, mint az amanokat telepítettem, illetve megvontam (kényszerből) a co-t.
Végre tiszta a HC, mindössze egy kis zöld fonál van még, de az is visszavonulóban.

evolution_110323.jpg


P1030445.JPG


P1030444.JPG


P1030442.JPG


Ja, és egy PH mérőt is beüzemeltem, igy egy kicsit azért pontosabban tudom adagolni a co-t, talán nem irtom ki a nem zöld élővilágot.
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Az amano-k ellen szerint azt kéne, hogy alacsonyabbra hagyod a vízszintet az aksiban, és akkor nem tudnak kiugrani ;)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

dekalabda00 said:
Az amano-k ellen szerint azt kéne, hogy alacsonyabbra hagyod a vízszintet az aksiban, és akkor nem tudnak kiugrani ;)

Köszi a tippet. Most megoldottnak tűnik a probléma, mert azóta senki sem pattogott ki. Sajnálom az eltávozottakat, legközelebb nem töltöm peremig az akváriumot, még ha az ugy szép is.
Ezen kívül a megegyezésünk úgy szól, hogy amennyiben maradnak, minen nap kapnak egy extra finomságot is az alap algák mellé :) Igy már remélhetőleg nyugton lesznek.
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Szépen burjánzik a gyeped! Sajnálom a kamikaze állatkákat, pár extra falattal biztos maradásra bírod őket. ;)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

A hirtelen vízminőség miatt "vándorolhattak" el az amanoid. Nem tudom milyen lassan szoktattad őket át, illetve ahonnan hoztad ott milyen vízparaméterek voltak.
Én még régebben jártam így 1 db amanoval.
Azóta akármikor pakolok egyik akváriumból a másikba garnélát még egy se lépett le. Van hogy egész nap szoktatom az új hely vizéhez őket.
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

7,5 hét elteltével szépen benőtte a HC az aljzatot. Bal oldalon kicsit rácsúszott a talaj, de HC erős, nem adja fel, már most kezd kikandikálni alóla.
Az oto nem egy erős állat. 1 maradt belőle, ő viszont nagy túlélő. amanok száma is stabilizálódott, szépen nőnek. A stauro egyre sűrűbb.
Egyedül a HM nem érzi jól magát, ki is fogom gyomlálni, mert csak a képet rontja. Szerintetek mi lenne ott mutatós? Bal hátsó sarokról van szó.
HC ügyben túl vagyok egy nagyobb nyíráson is. Legalábbis, miközben nyirtam, azt hittem, hogy jól megnyestem. De szinte nem is látszik már :)

P1030565.JPG


P1030567.JPG
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Nagyon jó lett, szinte már nyírhatnád újra :)
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Néhány friss kép az akiról.
Sok változás nincs. Dúsul a növényzet, kivéve a HM-et, amit inkább ki is vettem. A helyére követ borítottam s hátulra került egy kis rotala, amig nincs jobb ötletem.
Ez már csak ilyen változó akva lesz :)

P1030590.JPG


P1030591.JPG


Képek elkészülte óta, most vasárnap volt egy nagyobb HC nyírás... pár helyen sikerült jól belevágnom, de majd rendbejön.
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Szia!
A Hm-nek adhattál volna egy kicsivel több esélyt, nálam majd 1,5 hónap volt míg elkezdett beindulni, azóta nő mint a fene. ;)
Szép az akváriumod, gratulálok. :thumbup:
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Szép üde-zöld, nekem tetszik. :thumbup:
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

kisszsu said:
Szia!
A Hm-nek adhattál volna egy kicsivel több esélyt, nálam majd 1,5 hónap volt míg elkezdett beindulni, azóta nő mint a fene. ;)
Szép az akváriumod, gratulálok. :thumbup:

Köszi. Én nem voltam ilyen türelmes. Illetve az induláskor beinduló kis alga rászállt a HM tövére. Teljesen olyan volt, mintha megenné a tápanyagot a HM elől. Inkább feladtam. A HM amugy is csak átmeneti megoldás volt. Megjegyzem a rotala is az most :) Még nem tudom, mi lenne oda a tökéletes megoldás. De hát igy az izgalmas... legalább mindig változik az összkép.
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Kicsit több, mint két hónap elteltével most már határozottan kijelenthetem, hogy beállt az akvárium. Alga nincs, növények fejlődnek. Még a garnélák is jól érzik magukat.
Tegnap mondjuk feltűnt, hogy (ki tudja mióta) nem megy az egyik 36w-os cső :) Kis szerelés és egy csere trafó után újra világított a cső. Ennek örömére lőttem is pár képet.

P1030813__.jpg
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

Szépen bezöldült az akvárium! szép egészségesek a növények! Gratulálok!
Csak óvatosan a visszakapcsolt, eddig nem működő csővel! Ha eddig a nélkül ment,és nincsen algád most hirtelen nehogy sok legyen. Kell az, de csak szépen fokozatosan!
 
Re: Rock & Floor - elkészült végre

patzu said:
Szépen bezöldült az akvárium! szép egészségesek a növények! Gratulálok!
Csak óvatosan a visszakapcsolt, eddig nem működő csővel! Ha eddig a nélkül ment,és nincsen algád most hirtelen nehogy sok legyen. Kell az, de csak szépen fokozatosan!

Köszönöm.
Az a helyzet, hogy tényleg fogalmam sincs, hogy mióta nem ment a másik cső. Próbáltam a készült képeken visszakeresni, hátha látok valahol változást a fényerőben, esetleg a kép tulajdonságainál (mindig ugyanazokkal a beállításokkal fotózok) a fényerőnél, esetleg zársebességnél. Olyan paramétereknél, amiket nem tudok én beállítani, hanem a kis egyszerű kompakt gép állítja magának. Nem jártam sikerrel. Figyelem persze az algát, de biztosat csak pár nap múlva mondhatok.
 
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nálam tavasszal-nyáron alább hagy a lelkesedésem az akvarisztika iránt. Ezt én annak tudom be, hogy többet vagyok a szabad levegőn és ott megkapom a természetet, nem kell hozzá magamnak megteremtenem otthon. Ilyenkor sajnos az akváriumok is elhanyagoltabbak, épp csak a minimális törődést kapják meg.
MI sem bizonyítja ezt jobban, mint az alábbi képek. Dzsungel, teljesen felszakadt HC gyep...

P1040277.JPG


P1040363.JPG


P1040743.JPG


A képek havonta készültek és sorrendben láthatóak. Ha ebből még lesz valami...
 
A blyxa valami káprázatos! Úgy tűnik, neki épp a meleg és az elhanyagoltság tesz jót!
A fél karomat kínálom egy kis hajtásért belőle! :thumbup:

A HC-vel mindenki megküzdi a maga kis harcát, talán érdemes lenne a helyén valami mással próbálkozni.

A pogo is kész dzsungel, aminek gondolom a garnélák nagyon is örülnek.

Nos, a kövek rendezgetése lényegében felesleges is volt, mert totál benőtték a növények!

Jól néz ki a védőháló a pipán. DIY megoldás?

Hamarosan itt az ősz, akkor szerencsére többször készül majd beszámoló erről az ígéretes kis iwagumiról!
 
laszkan said:
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nálam tavasszal-nyáron alább hagy a lelkesedésem az akvarisztika iránt. Ezt én annak tudom be, hogy többet vagyok a szabad levegőn és ott megkapom a természetet, nem kell hozzá magamnak megteremtenem otthon. Ilyenkor sajnos az akváriumok is elhanyagoltabbak, épp csak a minimális törődést kapják meg.
MI sem bizonyítja ezt jobban, mint az alábbi képek. Dzsungel, teljesen felszakadt HC gyep...

Szia
Én is valahogy így vagyok vele, nyáron alig vagyok itthon, "időm sincs vele foglalkozni", télen/ősszel meg suli után szinte itthon vagyok mert odakint rossz idő van, és legalább ha az akváriumra nézek ő egy üde zöld sarka a szobának, már csak emiatt is megéri rendbe tartani. :) :cool:

Az akváriumra kitérve igen csak jól áll neki az elhanyagoltság ;) :lol:
 
star67 said:
A blyxa valami káprázatos! Úgy tűnik, neki épp a meleg és az elhanyagoltság tesz jót!
A fél karomat kínálom egy kis hajtásért belőle! :thumbup:

A HC-vel mindenki megküzdi a maga kis harcát, talán érdemes lenne a helyén valami mással próbálkozni.

A pogo is kész dzsungel, aminek gondolom a garnélák nagyon is örülnek.

Nos, a kövek rendezgetése lényegében felesleges is volt, mert totál benőtték a növények!

Jól néz ki a védőháló a pipán. DIY megoldás?

Hamarosan itt az ősz, akkor szerencsére többször készül majd beszámoló erről az ígéretes kis iwagumiról!

Tegnap kicsit nosztalgiáztam, milyen érzés volt összeállítani ezt az akváriumot, és nagyon fellelkesültem, hogy újabb kihivás elé nézzek.
Azt hiszem ősszel már másik akvát fogok pátyolgatni. 1-2 héten belül ezt a setupot megszüntetem és ebből a készletből készítek valami mást.
Még nem teljes a kép, de a blyxa nem biztos, hogy bele fog férni. Ennél fogva (meg egyébként is) szívesen átadok belőle.

A pipán lévő védőháló egyszerű szunyogháló. Nem a merev műanyag, hanem valami (számomra) újfajta háló. Ezt tekertem a kosáron kétszer körbe, és damillal rögzítettem.
A nagyobb levéldarabokat is összeszedi, és egyszerűen le lehet szívni egy csővel. Nem mellesleg a garnélák is imádnak onnan csipegetni :)
 
Back
Oldal tetejére