• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma A Tönk - 160l

_Bonó_

Főkertész
8769372053_61b5600901_b.jpg


Az alábbiakban szeretném bemutatni ezen akváriumom történetét, fejlődését.

Magamról itt a naplóban elég annyi, hogy 16 éves vagyok, Balatonlellén élek boldog családi körben, illetve, hogy minden héten Budapestre járok föl tanulni. Az akvárium is Lellén van.

Mint ahogy az a fenti számból sejthető, teljes mértékben a szüleimen múlott, lesz-e nekem ilyenem, vagy sem. Lett. Ezért, és természetesen sok másért, szeretném megragadni az alkalmat, hogy egy KÖSZÖNÖM mellett elmondjam, hogy roppant szerencsésnek érzem magamat. De tényleg.

Néhány adat:
Üveg:
90*43*43; 166l
Szekrény: ADA style valamilyen barna, 84 cm magas
Szűrés: Eheim 2071 de 2075 fejjel 1250lph
+ Tetratec EX 600 600lph jelenleg mindkettő full Filterlith töltettel, akril ki-befolyókkal
Világítás: ATI Sunpower 4*39W T5 6500k
CO2: Nagynyomású rendszer 5kg palackról
ipari noname reduktor, pneumatikai tűszelep, GW cső, valamilyen visszafolyásgátló, GA üveg bubiszámláló+folyadék, Ga közepes diffi
Tápozás: EI szerint házi makro+ Ga Mikro naponta
Talaj: emelésnek némi kavics + Manado, JBL Aquabasis+, használt ADA Aqua Soil Amazonia
Dekor: Természetben gyűjtött fa, Seiryu kő
Növények:
Pogostemon helferi
Hemianthus callitrichoides
Elocharis parvula
Elocharis parvula "Mini'
Rotala rotundifolia
Fontinalis sp. 'willow'
Taxiphyllum barbieri
Myriophyllum Matogrossense
Alteranthera reineckii 'Mini'
Hydrocotyle sp. japan
Blixa Japonica
Hottonia palustris
Rotala sp. Vietnam
Fauna:
10 db Caridina multidentata Amano Garnéla
6-8-? Neocaridina heteropoda Sakura garnéla
hal még nincs, kérek tippeket


Bővebben:
Maga az akvárium régóta tervben van. Már ez előtt is volt az adott helyen egy, inkább halas jellegű. Ennek a cseréjének az ötlete már 1-2 éve, amikor rátaláltam a növényes oldalakra foganhatott, de csak a múlt év végén valósult meg teljes valójában.
A cél egy szép növényes akvárium, minél alacsonyabb költségekkel. Ez szerintem nagyjából sikerült is. Ennek érdekében a cuccok majdnem mind használtan kerültek hozzám, innen-onnan összeválogatva.
A helyszín adott volt. Egy 110 cm-es fal van a lakás közepén. Ez az akvárium helye. Ezzel a méret is meg van szabva nagyságrendileg. 100 cm-es akváriumot terveztem de, ezt keresztülhúzta ikiriki fórumtag hirdetése: Eladó - Komplett akvárium ADA jellegű bútorral | Magyar Akvakertész Fórum
előző napló itt: Rock'n Stone | Magyar Akvakertész Fórum
(hogy lehet olyat, hogy ne írja ki az egész linket, csak, hogy "katt")
Szóval 90 széles lett. A Bútor alja meg lett toldva 2 fiókkal a magasság kedvéért
ehhez jött nelo1 társunk ATI-ja; néhány növény Labiritkopoltyus-tól; régről még Tibi-től, egy csomó másik akváriumaimból, meg pár doboz GA-s még hozzá
akvárium mögötti fal még át lett festve barnára, még 1-2 hónapja találtam jó fákat amik ekkorra már áztak, kő is jött az akváriummal, stb.
Lassan összeállt a kép.

Elérkezett Dec. 23., ideje berendezni:
Amazoniát kimostam. Kevesebb mint ami kéne. Aljzatemelés kaviccsal, rá 1cm Manado, +1 centi táptalaj, ha már voltak ilyenek itthon.

026
by m.marci667, on Flickr

027
by m.marci667, on Flickr
Majd a legózás

028
by m.marci667, on Flickr

029
by m.marci667, on Flickr
És az ültetés

030
by m.marci667, on Flickr
Egy kis segítséggel:
Öcsém HC-t szálaz

032
by m.marci667, on Flickr

Az ültetés végül átcsúszott másnap délelőttre is.
Innentől kezdve csak vállalhatatlan képeim vannak.

Jöhet a szűrő üzembe helyezése. Tudtam, hogy az Eheimmel utolsó használatkor gáz volt, de gondoltam egy fejtömítéscsere megoldja a dolgot. Nem. Így hát 1-2 napig szűrő nélkül, majd működő aksiból átraktam egy EX 600-at ide, hogy legyen valami. Volt még otthon egy másik működésképtelen EX 600 is. Egy szó mint száz nagy nehezen mindkettőt megjavítottam pár tubus pillanatragasztóval, bár bizonyos kényelmi funkciók árán. Most ez a kettő megy, a másik Tetra vissszakerült eredeti helyére.

Technikailag tudom, hogy kell még fejleszteni.

Valószínűleg emiatt volt egy komoly cyano-támadásom, de mára ez eltűnni látszik (Blue Exit, szűrő upgrade)

005
by m.marci667, on Flickr

Ja igen, képek az aksiról:
Január eleje, még súlyozó-kövekkel.

002
by m.marci667, on Flickr

Egy hétre rá:

0271
by m.marci667, on Flickr

Két hét múlva, nyírás előtt
febr. 1-2 talán

005
by m.marci667, on Flickr
nyírás után:

035
by m.marci667, on Flickr
És most hétvégén:
Február 9.

068
by m.marci667, on Flickr

2013.02.09.
by m.marci667, on Flickr

Fehér homok tudom, hogy nem az igazi, de a kezdeti költségeket nem akartam fölöslegesen növelni.

Ja igen, Fotó Samsung EX1 valami drága "csúcskompakt", fotózni nem tudok


És címre is kéne valami jobb ötlet....

Ennyi. Azt hiszem elég hosszú lett.
Ha tetszettek a képek, és ráérsz olvasd el az elejét is.;)
És kommenteljetek ha lehet, ezért raktam fel. Jöhet hideg-meleg, esetleg építő kritika.:rolleyes:
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szia nekem tetszik!
Nagyon jó a fa textúrája, jól passzol a kövekhez.
A bal oldalát kicsit finomíthatnád szerintem formázás tekintetében, kicsit rakoncátlanok azok a kilógó szálak.
A fehér homok nem zavaró esetleg megtörhetnéd kis kődarabokkal.
Halak tekintetében ekkora akiban azért van mozgástere az embernek. Valami szép csapathal jól mutatna ahogy köröznének a vulkáni csúcsod fölött.
 
bigups!! ez nagyon jó! és szép ez az idilli kép a családról, de úgy látszik nagyon jó befektetést csináltak!
gratulálok tényleg.
 
Szia nekem tetszik!
Nagyon jó a fa textúrája, jól passzol a kövekhez.
A bal oldalát kicsit finomíthatnád szerintem formázás tekintetében, kicsit rakoncátlanok azok a kilógó szálak.
A fehér homok nem zavaró esetleg megtörhetnéd kis kődarabokkal.
Halak tekintetében ekkora akiban azért van mozgástere az embernek. Valami szép csapathal jól mutatna ahogy köröznének a vulkáni csúcsod fölött.
Köszi:)
Najas, Bacopa természetesen kikerül majd később, csak az elején nem volt szívem kidobni. Hátul a stemek át fognak alakulni, bekerül még 1-2 faj szerintem
 
Nagyon eltaláltad a kivágott fa után megmaradt tönk köré növő növényzet feelingjét. Nagyon természetes hatást kelt.
Gratula. :)
 
Nagyon tetszik a scape,ahogy a fát kombináltad a kövekkel.fiatalság..Öcsédnek pacsi.. :)
(Amazoniát nem kell kimosni)
 
Csak most botlottam a naplódba,de csak gratulálni tudok!!Nekem nagyon tetszik a kivitelezés,pedig én ennél a fánál külömbeket is kihajítottam már.:(Te kihoztál belőle egy szép medencét .Megfelelő nyírással nagyon profi lesz,de nekem vadasan is tetszik.
Üdv R
 
Elolvastam az elejétől és tetszett, ügyes vagy!(y)
Nagyon szép és természetes elrendezés.
Igazából én nem tudnék semmi negatív kritikát írni, mondani, mert tetszik minden csak egy valamire hívnám fel a figyelmedet, az pedig a növényválasztás. Szóval a hátsó növényekből nem mindig jó vegyesen használni, 1-2 fajra kellene összpontosítani és azokat formázni. Tehát a te esetedben a rotundifoliát (nem tudom mennyi van belőle) száműzném és helyette csak a matogrossense és sp. vietnám kombót használnám, de ez csak az én véleményem.
A nyírás utáni és a feb. 9.-ei képednek nagyon jó hangulata van, én ezt a fazont hagynám meg, szóval ez a háromszöges nyírás nekem nagyon bejön, a lényeg, hogy a fa csúcspontjánál ne legyen magasabban növény.:cool:
 
Nagyon tetszik! (y) Annyi, hogy egy kicsi hiányérzetem van amiatt, hogy nem tudok a fa mögé bekukucskálni :)
A családotok pedig belopta magát a szívembe :happy:
 
Szia, Gratulálok nagyon szép lett. Mikor a címet olvastam, hogy "tönk" nem erre számítottam. Az igazat megvallva nekem nem is egy kivágott fa képe jön be így, hogy a növények ilyen szépen megnőttek. Az egész egy szigetre emlékeztet homokos parttal, a fa rész pedig egy öreg vulkán, a fa texturája olyan mint a megszilárdult lávafolyam. Az pedig ahogy a köveket a fával keverted, zseniális, tényleg kicsit gonosz helynek hat:)(amit szerintem a sötét háttér is erősít) DE! mindezt ellensúlyozzák a szép növények, jó választás. Tényleg tetszik. A háttér nekem is kicsit zsúfolt. Ha kiszeded a korábban említett növényeket, az már sokat fog segíteni a látványon. Ja a HC-n nehogy levágd ami lekúszott, tök jól néz ki:D
Javaslom legközelebb vedd ki a technikát, és úgy készíts képet, ennél a képnél nekem zavaró a sok cucc benne:)
Sok sikert nagyon pöpec!(y)
A halat kifelejtettem: Nekem zöld neonjaim vannak, imádom őket, nem nőnek nagyra, mint a sima neon, és nem drágák. Bár nálam bújnak, nálad többen elférnek. Ekkora akváriumba én több csapathalat tennék, mondjuk szeretem a halakat és sosem tudok dönteni:D Szerencsédre 160literre nagyon nagy a választék. Chela nagyon játékos, szintén nem nő nagyra. Furcata gyönyörű, nálad elférnek csapatban. Mivel szerintem trópusi sziget hangulata van, én a furcatat javaslom első körben:) Másodiknak egy raj zöld neont.)
 
Nagyon eltaláltad!
Nekem a Green machine féle Nature's Chaos jut róla eszembe valamiért. :) A furcatakat én is csak ajánlani tudom, igazi duracell jószágok, folyton hancúroznak. :)
 
Back
Oldal tetejére