• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma A Tönk - 160l

A biztonság kedvéért a tápozást is újragondolom. Eddig csak a GA tápot koppintottam, elég pontatlanul.
Végre megértettem azt a táblázatot, és a következők jöttek ki:
1 l víz; napi 8ml táp/nap; KNO3 75g, KH2PO4 6,5g, K2SO4 43g A nitrát a csapvízben 2,9mg/l
Ez mennyire hangzik hülyeségnek?

Jók a mennyiségek szerintem.
 
Duplán le a kalappal..hogy ezt a látványt ilyen vízparaméterekkel is megtudtad alkotni! Nekem a növényeken fel sem tűnt, hogy ilyen kemény vízben tartod őket.
 
Gyűjtsünk Marcinak egy vizlagyitora :)

Kitartás, meg fogsz birkózni a helyzettel.
 
Gyönyörű az akvárium, én is nagott koppantam amikor olvastam a vízkeménységedet... Kár,hogy nem laksz a közelben, nálunk a csapból 2nk-s víz folyik. :D Adnék néhány hordóval.
 
Na megint eltelt egy hónap naplózás nélkül. El vagyok lustulva, de gondolom nektek is unalmas már kicsit úgyhogy sebaj.

Hát, voltak azért problémák bőven. Vízkeménységes ráeszmélés és algatámadás után felemeltem a lámpát jó magasra, meg a nappalokat is redukáltam kb. 6 órára. Ebből talán 3-at megy az összes cső.
Játszadoztam még kicsit a CO2vel is, meg a palack is kifogyóban volt aminek eredményeképpen volt egy majdnem végzetes CO2 mérgezés is. Szerencsére a család itthon volt és végül is jól reagálta le az eseményt így nem lett nagy gáz. Ami durva, hogy a DC ekkor (és ezután pár órával is) sötétzöld volt. Azóta ki is vettem.
Eddig még október, és még mindig algatenyészet.
Találtam régi képeket nagyjából erről az időszakról:

020
by m.marci667, on Flickr

019
by m.marci667, on Flickr
Nem véletlen nem mentem közel.

Őszi szünetben gondoltam rendbe kapom a HAC előtt, de ez nem igazán jött össze. Ekkor volt egy elhúzódott palackcsere többek között. Amit őszi szünet végén fotóztam az vállalhatatlan lett. Na jó, talán csak szimplán nem tetszik

688
by m.marci667, on Flickr
A Co2 beállításával azóta is küzdök. (Volt valamikor még egy kisebb majdnem mérgezés is)

Nov. 9-i workshop után viszont viszonylag tetszett az összkép, így még este 8-tól toltam egy gyors vízcserét,homokpucolást, fazonigazítást aztán lefotóztam. Ez lett ez: illetve hasonló.

06v
by m.marci667, on Flickr
Sajnos a Cheláim száma 2-re apadt így csak a neonokra tudtam számítani. Magukhoz képest tök jól viselkedtek. (Ez most is így van:))
Gondolkodtam, hogy ezt, vagy a májusi fotót küldjem, de ez lett a nyertes. Nem tudom, jobb-e de legalább valami új.
Akkor és azóta is algás (ecset, fonál, kis Cyano) de ha nem megyek hozzá túl közel akkor azért tetszik. Poralga is van, de talán most visszább hagyott. Mondjuk ezt lehet, hogy csak azért gondolom, mert itthon voltam kedden és lekapartam.

024
by m.marci667, on Flickr

013
by m.marci667, on Flickr
Imádom ezeket a dögöket, csak ne túrnának annyit:

018
by m.marci667, on Flickr


027
by m.marci667, on Flickr
A Valisneria véletlenül nőtt oda, de tetszett így már nem csak gyomként tekintek rá(y) Most amúgy mindjárt berakok mellé még valamit amit Juncus repensnek hívnak. Hátha kinő, mint a GAban anno.

Csináltam amúgy videót is, de ezzel a fotógéppel nagyjából csak annyi látszik rajta, hogy mozognak a kék foltok. Talán valami mással majd
 
Ez továbbra is gyönyörű. Habár nekem az előző jobban bejött. A nagyobb szintkülönbség miatt
 
Ez továbbra is gyönyörű. Habár nekem az előző jobban bejött. A nagyobb szintkülönbség miatt
Hát igen, sajnos eléggé összeesett a talaj, meg lefotózni sem tudom normálisan. Élőben azért ez jobb, mint tavasszal. Annak számomra nagyon ilyen "első növényes" feelingje volt. Ez csak szimplán algás.

Vagy melyik előzőre is gondolsz?
 
Hát igen, sajnos eléggé összeesett a talaj, meg lefotózni sem tudom normálisan. Élőben azért ez jobb, mint tavasszal. Annak számomra nagyon ilyen "első növényes" feelingje volt. Ez csak szimplán algás.

Vagy melyik előzőre is gondolsz?
Ami az aláírásodban van. Ott jobban kiemelkedik a "tönk". Nekem kontrasztosabb.
 
Ami az aláírásodban van. Ott jobban kiemelkedik a "tönk". Nekem kontrasztosabb.
Élőben jobb így, ebben biztos vagyok. Nem kell várni, hogy nőjenek a stemek, a HC; hanem állandóan szép. És igazából ez a fő.

Végre belőttem rendesen a CO2-t így az algám is szorul vissza. Most már nem is zavar igazából.
Most mindjárt csinálok pár fotót, de addig is bedobok néhány régit, ami még nem járt itt. Csak hogy legyen nyoma, ha már föltöltöttem.

010
by m.marci667, on Flickr

007
by m.marci667, on Flickr

016
by m.marci667, on Flickr

024
by m.marci667, on Flickr
Tudom, hogy unjátok már. Az az igazság, hogy már én is inkább a következő projekten töröm a fejem...
 
Élőben jobb így, ebben biztos vagyok. Nem kell várni, hogy nőjenek a stemek, a HC; hanem állandóan szép. És igazából ez a fő.

Végre belőttem rendesen a CO2-t így az algám is szorul vissza. Most már nem is zavar igazából.
Most mindjárt csinálok pár fotót, de addig is bedobok néhány régit, ami még nem járt itt. Csak hogy legyen nyoma, ha már föltöltöttem.

010
by m.marci667, on Flickr

007
by m.marci667, on Flickr

016
by m.marci667, on Flickr

024
by m.marci667, on Flickr
Tudom, hogy unjátok már. Az az igazság, hogy már én is inkább a következő projekten töröm a fejem...

Én nem unom!
Jöhet még sok ilyen jó fotó!
Szééép ez a "Tönk"!
 
Szerintem is szép. Teljesen más arca van mint korábban a sok stemmel.

De azért ha egyszer szétcsapod kíváncsian várom a következőt, mert ilyen akvárium után egészen biztos az is szuper lesz!
 
Jöhet még sok ilyen jó fotó!
Már elraktam a gépet az előbb, de erre újra elővettem úgyhogy lesz 5 fotó csak neked:)


De azért ha egyszer szétcsapod kíváncsian várom a következőt, mert ilyen akvárium után egészen biztos az is szuper lesz!
Nagy mázlim volt ezzel a fával. Ezt csak így lehetett berakni, a többi meg már adta magát.
Már forgatom a fákat a következőhöz és kezdek rájönni, hogy nem is olyan egyszerű ez. A téli szünet pedig vészesen közeleg...:unsure:
 
Na akkor a tegnap esti állapot:
Már nagyon régen nem nyúltam a növényekhez, ezért most ilyen vadas. Nekem nagyon bejön így. Nem is fogom már megnyírni az biztos.
Ami talán érdekes, hogy régen a Pogo-t hetente kellett nyírnom, mert annyit nőtt fölfelé. Most már szépen a talaj közelében hozza a kis rozettáit:)

028
by m.marci667, on Flickr

020
by m.marci667, on Flickr
A Fontinalis az aktuális kedvenc növény. Meghálálja, hogy békén hagyom.

030
by m.marci667, on Flickr

019
by m.marci667, on Flickr
Ő meg csak szimplán fotogén:

031
by m.marci667, on Flickr

023
by m.marci667, on Flickr
És ilyen az összkép. Kézből, szokásosan koszos csövekkel, tükröződve. A lényeg talán megvan. Durvul a valiznéria-korona:)

024
by m.marci667, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére