• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Return to the roots - 115 l

Alakul, de az a hatalmas homoktenger további részletekért kiált;)
mindenképp, de egyelőre azt a részt mulmozás/vízcsere közben önkéntelenül is újrarendezem. Ki kell rá találnom valami stabilabb megoldást.
 
Kezd letisztulni a víz (2 naponta cserélek kb. 40%-ot), kisebb növekedést már látok a stem-eket, eddig minden jó :)

Bekerült még egy kis anubias bonsai, staurogyne és glossostigma, illetve jövőhéten megpróbálok még szert tenni némi növényre (bolbitis és crepidomanes kisebb fajtái). A halakat is kitaláltam, zöld törperazbóra csapatot szeretnék, kb. 15-20db-ot.

View attachment 102383

A későbbiekben el akarom kezdeni a kisebb indák-ágak beillesztését is. Viszont sajnos a völgy végére (fókuszpont) nem találtam még megoldást, sokkal kuszább/magasabb/"veszélyesebb/nemtudommilyenebb kéne hogy legyen. Van ötletetek?
Valahogy a tekintet nem a völgy végén állapodik meg, hanem kissé följebb, ahol a kétoldalról
befelé induló gyökerek összeérnek. Talán baloldalra erre a részre de persze följebb még egy fa?
 
Eltelt pár hét, rájöttem, hogy kevés tápot adtam a vízcserék sűrűségéhez képest. Mióta rendes adagot kapnak a növények, kezdenek magukhoz térni :)
Lőttem egy képet róla, kicsit gazdagítottam a völgy részét, a hátsó régió továbbra is pontosításra vár.DJI_0496.JPG
 
Két hete jelentkeztem utoljára, lassan jöhet egy alaposabb mohanyírás. Hátulra bekerült egy kis piros ludwigia, amit idővel szeretnék még hangsúlyosabbá tenni, mert elég szürkés-zöldes a látvány jelenleg. Sajnos az algák is viszonylag jól érzik magukat, agancs és fonálalga van egyelőre kis mennyiségben, próbálom is így tartani.
Olyan lehetséges, hogy az alga is bubizik? Mert az látszik, hogy rengeteg növény ereget bubikat, de néhány helyen a fán is látok ilyet, illetve a mohákon bár szabad szemmel nem látszik az alga, mégis szerintem túlzásba esnek a bubik :D
DJI_0502.JPG
 
Mi újság az akvával @Zsolti91 ?
Sikerült felülkerekedni az algákon? ;)
köszi a kérdést! nyerésre állok úgy érzem, volt egy szűrőanyag csere (két szintet matrix-ra cseréltem), illetve szorgosan takarítottam is. Full képet már nem akarok megosztani, mert tervezem versenyen indítani. Persze nincsenek komoly elvárásaim, tudom a határaimat, de szeretem a megmérettetéseket :)
 
Sziasztok!

Régen jelentkeztem, sajnos egyéb teendők miatt nem volt időm az utolsó hetekben kimaxolni az akváriumot, így végül letettem arról, hogy az IAPLC-n elindítsam. Viszont emiatt megosztom a képet, amit ki tudtam hozni a dologból. Azért nem vagyok teljesen elégedetlen, mert sok dolog olyan lett, mint amit terveztem, de az alábbi hibákat látom:
  • halak - a zöld törperazbórák egyáltalán nem illenek a scape-be, teljesen eltűnnek (főleg olyan fotótechnikával ami nekem van :D), viszont élőben nagyon szépek, rajban úsznak és életet adnak a "völgynek", imádom őket. Viszont az biztos, hogy valamilyen eltérő színű rajjal kellett volna próbálkoznom.
  • növények/algák - sajnos az áramlást/co2 beoldást nagyon nehéz megoldani egy ilyen ágas-bogas akváriumban, emiatt sokat küzdök a co2 egyenetlen elosztásából adódó algákkal. Nem vészes a szitu, de voltak már jobb állapotban a növények is. Emellett bepróbáltam egy kis piros színfoltot az aranymetszésbe, de kevésbé lett hangsúlyos, mint vártam. Illetve a köveken - fákon lévő algákat is intenzívebben kellett volna tisztítani/fogkefézni, ez így nem üti meg a szintet.
  • nyírás - a hátsó stem-ek pont összevissza nőttek, nyilván a közepes fénnyel nem olyan könnyű tartani a kiszámítható növekedést (bár hozzáteszem, hogy erős fénnyel végem lett volna a karbantartás/alga miatt).
  • scape - az alapkoncepcióval elégedett vagyok, de a növények részben elnyomták a fákat, illetve a hátsó régiót újra kellett volna tervezni, mert az elég gyengusz lett. A hátra vezető út élőben sokkal jobban néz ki, de képen nagyon egyenesnek tűnik - nyilván ez tanulság, hogy sokat kell gyakorolni a fotózást különböző szögekből, és az alapján kell kidolgozni a részleteket.
És akkor a kép, amit minimális fotótudással és egy DJI osmo pocket-et lőttem - erre is szívesen elfogadok tanácsokat, hogy min lehetne állítani:
2.jpg

Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy mit lehetett volna javítani, ezt felfogom egy tanuló összeállításnak, hogy legközelebb még jobban sikerüljön :)
 
Nekem nagyon bejön a hangulata. Nincs elég tapasztalatom a verseny szintű tanácsokhoz, talán az ösvénynek egy kis emelés is jót tett volna, a többit meg leírtad te is. Lehet, hátul bepróbáltam volna egy h'ra-t stemnek. Ha nem nagy fénnyel lőtted az akváriumot, akkor nem pirosodott volna be annyira, hogy nagyon elvigye a figyelmet, de mégis megtörte volna picit a sok zöldet, és nem olvadna össze annyira az előtte lévő mohás fákkal, stb.
Gratulálok, nagyon szép üveg :)

Fonál volt az alga probléma? Nálam az én völgyemben azzal van a küzdelem, szerintem ugyanazért, amiért nálad, azért kérdem...
 
Sziasztok!

Régen jelentkeztem, sajnos egyéb teendők miatt nem volt időm az utolsó hetekben kimaxolni az akváriumot, így végül letettem arról, hogy az IAPLC-n elindítsam. Viszont emiatt megosztom a képet, amit ki tudtam hozni a dologból. Azért nem vagyok teljesen elégedetlen, mert sok dolog olyan lett, mint amit terveztem, de az alábbi hibákat látom:
  • halak - a zöld törperazbórák egyáltalán nem illenek a scape-be, teljesen eltűnnek (főleg olyan fotótechnikával ami nekem van :D), viszont élőben nagyon szépek, rajban úsznak és életet adnak a "völgynek", imádom őket. Viszont az biztos, hogy valamilyen eltérő színű rajjal kellett volna próbálkoznom.
  • növények/algák - sajnos az áramlást/co2 beoldást nagyon nehéz megoldani egy ilyen ágas-bogas akváriumban, emiatt sokat küzdök a co2 egyenetlen elosztásából adódó algákkal. Nem vészes a szitu, de voltak már jobb állapotban a növények is. Emellett bepróbáltam egy kis piros színfoltot az aranymetszésbe, de kevésbé lett hangsúlyos, mint vártam. Illetve a köveken - fákon lévő algákat is intenzívebben kellett volna tisztítani/fogkefézni, ez így nem üti meg a szintet.
  • nyírás - a hátsó stem-ek pont összevissza nőttek, nyilván a közepes fénnyel nem olyan könnyű tartani a kiszámítható növekedést (bár hozzáteszem, hogy erős fénnyel végem lett volna a karbantartás/alga miatt).
  • scape - az alapkoncepcióval elégedett vagyok, de a növények részben elnyomták a fákat, illetve a hátsó régiót újra kellett volna tervezni, mert az elég gyengusz lett. A hátra vezető út élőben sokkal jobban néz ki, de képen nagyon egyenesnek tűnik - nyilván ez tanulság, hogy sokat kell gyakorolni a fotózást különböző szögekből, és az alapján kell kidolgozni a részleteket.
És akkor a kép, amit minimális fotótudással és egy DJI osmo pocket-et lőttem - erre is szívesen elfogadok tanácsokat, hogy min lehetne állítani:
View attachment 149204

Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy mit lehetett volna javítani, ezt felfogom egy tanuló összeállításnak, hogy legközelebb még jobban sikerüljön :)
Én inkább azt sorolnám, mi az, ami jó. :)
Röviden, itt minden annyira természetes és valósághű, hogy nem látom értelmét, legalábbis részemről, hogy esetleg
"belejavítgassak", ugyanis a fellelhető viszonylagos apróbb hibáival együtt is összességében és részleteiben, teljesen meggyőző és hiteles.
Minderre a "tanuló összeállítás" megjelölés valószínűleg még a vicctopikban is helyezett lehetne. :) :)
 
Én inkább azt sorolnám, mi az, ami jó. :)
Röviden, itt minden annyira természetes és valósághű, hogy nem látom értelmét, legalábbis részemről, hogy esetleg
"belejavítgassak", ugyanis a fellelhető viszonylagos apróbb hibáival együtt is összességében és részleteiben, teljesen meggyőző és hiteles.
Minderre a "tanuló összeállítás" megjelölés valószínűleg még a vicctopikban is helyezett lehetne. :) :)
Egyetértek. Nekem is nagyon teszik. 👍 Nem tudom, egy versenyen mennyit érne ez az összeállítás (nem értek hozzá), de bármikor elcserélném az akváriumomat a tiédre! ;)
A rejtvény topicba feldobhatnád, hogy ki, hány halat tud megszámolni? :)
 
Nekem nagyon bejön a hangulata. Nincs elég tapasztalatom a verseny szintű tanácsokhoz, talán az ösvénynek egy kis emelés is jót tett volna, a többit meg leírtad te is. Lehet, hátul bepróbáltam volna egy h'ra-t stemnek. Ha nem nagy fénnyel lőtted az akváriumot, akkor nem pirosodott volna be annyira, hogy nagyon elvigye a figyelmet, de mégis megtörte volna picit a sok zöldet, és nem olvadna össze annyira az előtte lévő mohás fákkal, stb.
Gratulálok, nagyon szép üveg :)

Fonál volt az alga probléma? Nálam az én völgyemben azzal van a küzdelem, szerintem ugyanazért, amiért nálad, azért kérdem...
Köszi szépen! Rotala-t nem mertem erőltetni a kevés fény miatt, de lehet azért nőttek volna valamennyit. Amúgy igen, fonalalga van alapvetően, meg itt-ott agancsalga, mindkettő a co2 fluktuációra utalhat.
 
Én inkább azt sorolnám, mi az, ami jó. :)
Röviden, itt minden annyira természetes és valósághű, hogy nem látom értelmét, legalábbis részemről, hogy esetleg
"belejavítgassak", ugyanis a fellelhető viszonylagos apróbb hibáival együtt is összességében és részleteiben, teljesen meggyőző és hiteles.
Minderre a "tanuló összeállítás" megjelölés valószínűleg még a vicctopikban is helyezett lehetne. :) :)
Köszi szépen a dicséretet, de azért vagyok ilyen szigorú az akváriummal, mert szeretnék hosszútávon valamilyen jobb helyezést elérni, ahhoz pedig kell az önkritika :) Örülök azért, ha másnak is természetes hatást kelt, mert alapvetően én is érzem rajta, és ez az az irány, amit folytatni szeretnék.
 
Egyetértek. Nekem is nagyon teszik. 👍 Nem tudom, egy versenyen mennyit érne ez az összeállítás (nem értek hozzá), de bármikor elcserélném az akváriumomat a tiédre! ;)
A rejtvény topicba feldobhatnád, hogy ki, hány halat tud megszámolni? :)
haha, köszi! annyit elárulok, hogy 20+ db-ot kellene megtalálni, de én max 10et látok rajta :D
 
nekem nagyon tetszik ez az akvárium a természetessége miatt!
egyedül az ösvény az, ami lehetne még egy picit természetesebb, de szerintem így is szuper lett!
én benevezném, mi veszíteni valód van vele??? 😊
majd talán egy következő versenyre, ahol nincsenek ilyen szigorú feltételek. Az ösvényen lehetne dolgozni, jól látod, és köszi a visszajelzést! :)
 
Back
Oldal tetejére