• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocky shore

ftamas0201

Legenda
Sziasztok!

Ismét eljött az idő, hogy új belsőt kapjon az akváriumom. Az út az ismeretlenbe naplómban már említést tettem róla, viszont új naplóban a helye minden módosításnak és vele kapcsolatos dolgoknak. :)

Technikai részletek:
45x27x30cm OptiWhite akvárium
Chihiros WRGB II lámpa + hozzá való shade
Eheim 2273 szűrés üveg ki és befolyó (egyedi méretre készült skimmerrel)
Chihiros tápadagoló minden tartozékával
Nagynyomású Co2 DOOA üveg diffuzorral (később Co2art atomizer)

Fejben sziklás berendezés mellett döntöttem, szeretem a dús növényzetet és a magasra növő piros hra-t, de a sziklák mindig hiányoznak. Összeállítottam egy alapot már ami elnyerte a tetszésemet, véleményezésre beteszem a hardscape-t. Jelenleg egy beépítő keretben kapott helyet, a végleges helye még fut, viszont ott majd fog kapni egy kis emelést úgy érzem, elöl pedig homokot fog kapni mert ez is már egy régi elképzelésem hogy elöl egy homokos "part" kapjon helyet, de még soha nem valósítottam meg. Innen is kapta a hardscape a berendezés nevét ami a Rocky shore lett, vagyis sziklás part, talán illeni fog hozzá :D
Növényesítésről fogalmam nincs, terveim szerint a kövek közé lesz egy pár tő mini anubias fajta ha sikerül valami ilyesmit találni és venni a GA webshopban, sziklák közé hátul pedig gondoltam lesz ismét acicularis mini és közé pár hirsuta vagy crenata, azt hiszem a crenata-nak kisebb a levele, ennek majd utána kell nézzek. De ez még képlékeny, fejben van még a HC Cuba is, bár azt kicsit nehezebb lenne a sziklák között vágni, vele kapcsolatban arra gondoltam hogy a szemből bal oldali lejtősen az üveg fele haladó kőre ragasztva egy kis lefele futó hatást érnék el vele, mint egy partoldalból lelógó növényzet érzését. Ezekkel kapcsolatosan is szívesen fogadok véleményeket. :)
Még a héten szeretném megrendelni a növényeket, és az ünnepi szakaszban már a vízcseréket szeretném űzni, illetve kezelgetni az esetleges felmerülő problémákat :)

DSC_3494-Edit.jpg
 
Utoljára módosított:
A Crenata kisebb, de kényesebb. Ide egyértelműen jobban passzol. A HC inkább felfelé szokott törekedni, az MC szokott szépen lefelé is menni. De ebben a méretben talán túl nagy a levele. Bár sűrű vágással akár jó is lehet.
Moha?
Fissi vagy Riccardia?
 
Ha sok fényt kap a hc cuba akkor nem indul meg lefele esetleg? Másik kérdés hogy mennyire szeretik a pillanat ragasztót? Tegnap este megrendeltem már a növényeket igazából mert hétvégén vasárnap szeretném megcsinálni :)
Mohát nem szeretnék, egyszer volt, nagyon megutáltam őket, a darabjai bemásznak a többi növény közé, hiába szedtem minden takarításnál csipesszel, nem tudtam kiírtani, ezért hanyagolom őket, nem szeretem a mohákat :)
 
Ha sok fényt kap a hc cuba akkor nem indul meg lefele esetleg? Másik kérdés hogy mennyire szeretik a pillanat ragasztót? Tegnap este megrendeltem már a növényeket igazából mert hétvégén vasárnap szeretném megcsinálni :)
Mohát nem szeretnék, egyszer volt, nagyon megutáltam őket, a darabjai bemásznak a többi növény közé, hiába szedtem minden takarításnál csipesszel, nem tudtam kiírtani, ezért hanyagolom őket, nem szeretem a mohákat :)

Ha a levél mérete nem gond, és a cél, hogy kőről lefelé futó hajtásokat nevelj, @eMZé kollégához hasonlóan én is mindenképpen inkább az MC-t javaslom a HC helyett.
Részint mert én még soha nem láttam logó HC-t, míg MC-t már tartottam is így, másrészt, mert a talaj nélkül tartott HC nálam nagyon ronda lett, így nem is volt hosszú életű kapcsolatunk.
(igaz én mindig is kevés tápot adagoltam a vízoszlopba)
 
Ha a levél mérete nem gond, és a cél, hogy kőről lefelé futó hajtásokat nevelj, @eMZé kollégához hasonlóan én is mindenképpen inkább az MC-t javaslom a HC helyett.
Részint mert én még soha nem láttam logó HC-t, míg MC-t már tartottam is így, másrészt, mert a talaj nélkül tartott HC nálam nagyon ronda lett, így nem is volt hosszú életű kapcsolatunk.
(igaz én mindig is kevés tápot adagoltam a vízoszlopba)

Köszönöm a válaszod, egyelőre elvetettem a kőre való ültetést így, elnapolom azt az akciót :D

Esetleg jól mutatna mini tripartita is.
Na azt a növényt soha, a nagy tesóját tartottam, nagyon hamar repült az egész úgy ahogy volt :D beette magát mindenhova és elnyomott minden fejlődő növényt, mint egy moha :D
 
A mai nappal elindult az akvárium! :)
- Hosszú egy nap volt, reggel 9 órától délután 4-ig megfeszítve kipakolás, üvegek takarítása, visszarendezés nagyjából megegyezően az elképzeléssel, aztán beültetés egy légből kapott ötlettel, de úgy gondolom elértem a célomat, mégpedig azt hogy tetszik. :)
- Következnek a napi vízcserék, ADA tápozás megy a kezdetektől végig, 2ml mindenből (Iron, Brighty-k, Mineral) és Seachem excel ami ha elfogy, a Green Aqua Carbon tápja fog menni ami már itt pihen a szekrényben.
- Beüzemeltem a Co2Art atomizerét, amit egyelőre ki kell tapasztalnom, így most a co2 beállítása is menni fog, mennyi bubi kell neki és miként is működik. Amit észrevettem, hogy mióta betettem az üveg skimmeres beszívó csövet, mintha több Co2 kellene, ennek az okát nem tudom, talán a folyamatos felszín tisztítás jobban engedi elillanni a gázt mint a pár óránként 3 percre üzemelő eheim skimmer. Ezt is figyelnem kell, hogy azért legyen elegendő a Co2 de még az élőlényekre veszélytelen maradjon a szint.
- A szűrőt ma állítottam le a szétszedés előtt szóval pár órát állt, talán túlélte benne pár baci, ami segíteni fogja az új berendezést stabilizálni és nem lesz algatenger a cucc. Eddig a köves berendezéseimmel nem mindig volt szerencsém a lassú növényzettel párosítva, mindig meglepett valami, remélhetőleg ez most el fog kerülni, na meg a szűrő is rendesen túlméretezett, igaz most nem tisztítottam, de nem volt túlzottan koszos mikor legutóbb perlont cseréltem benne, majd újévkor kitakarítom addig biztosan nem. Menni fog azért az ADA Green Bacter Plus 1-2 csepp naponta kezdetben.
- A világítás az előző berendezés beállításaival fut folyamatosan tovább, remélhetőleg ez sem fog gondot okozni a lassabb növények miatt, tápozás nincs túlzásba víve, szűrés oké, talán a fény is oké lesz, a pussiláknak kell a fény és a co2 szóval marad minden a régiben egyelőre.
- A berendezés iszonyat gyorsan letisztult, kb 2 órája fut és már tiszta is teljesen, a köd letisztult már
- Nagy vonalakban ennyit tudok elmondani kezdésnek, a végéig úgysem olvas senki a mai világban, a 10 másodperces shortokra van már az emberek agya és idegrendszere állva. :D

Alkalmazott anyagok:
ADA Power Sand Advance S kb 1kg
ADA Bacter 100 aljzat adalék 60 literes akváriumhoz
ADA Clear Super aljzat adalék 60 literes akváriumhoz
ADA Tourmaline BC aljzat adalék 60 literes akváriumhoz
ADA Aqua Soil Amazonia Ver.2 kb 5kg
Wio Sand Heaven - dekorhomok kb 1kg
ADA Aqua Gravel egy marék
Frodo kő kb 10-15kg lehet


Növénylista (minden zselés):
Eleocharis pusilla 3 doboz
Marsilea minuta 1 doboz
Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf' 1 doboz
Cryptocoryne parva 1 doboz
Anubias bonsai az előző berendezésből

És akkor megmutatom a scape összeállítását, a növényesítés állapotát és a végső feltöltött állapotot. :)

53403732293_cb4019867b_h.jpg

53402616817_9dfde0eea2_h.jpg

53403976900_42f269352d_h.jpg
 
Utoljára módosított:
Jelentem, elolvastam végig.
Jó lett/ lesz.

Nagyon szuper, én is végig olvastam 😉 nagy érdeklődéssel várom a folytatást mivel egy hasonló szett indul nálam is hamarosan!

Köszönöm a szép szavakat és a végig olvasást is. :D Igyekszem, egyelőre nagyon furcsa látvány még így egy nap elteltével is hogy nincs piros meg nagy növények :D De talán még nyugtatóbb és jobb is ránézni a zöld, növényzet, fehér homok szikla kombóra. :)
Az első vízcsere is lement már simán, TDS 120-130 közöttre lövöm egyelőre, Co2-t úgy néz ki elsőre sikerült eltalálni, szóval egyelőre minden rendben, mi is lenne egy nap elteltével. :D
 
Köszönöm a szép szavakat és a végig olvasást is. :D Igyekszem, egyelőre nagyon furcsa látvány még így egy nap elteltével is hogy nincs piros meg nagy növények :D De talán még nyugtatóbb és jobb is ránézni a zöld, növényzet, fehér homok szikla kombóra. :)
Az első vízcsere is lement már simán, TDS 120-130 közöttre lövöm egyelőre, Co2-t úgy néz ki elsőre sikerült eltalálni, szóval egyelőre minden rendben, mi is lenne egy nap elteltével. :D
Akartam is kérdezni akkor ez a Frodo kő nem "bántja" a víz paramétereket, én a Seriyu kővel szívok, iszonyatosan emeli a vízkeménységet, 120-ra belőtt víz másnapra simán 200-210-re szalad :(
 
Akartam is kérdezni akkor ez a Frodo kő nem "bántja" a víz paramétereket, én a Seriyu kővel szívok, iszonyatosan emeli a vízkeménységet, 120-ra belőtt víz másnapra simán 200-210-re szalad :(

Igen, a seiryu nagyon emeli a TDS-t, egy heti periódus alatt simán képes emelni 100 egységet ha nagy mennyiségben van. Nekem az előző nagyobb akváriumomnál ami 130 liter körül volt, 30-40kg seiryu 100-120-at emelt egy hét alatt lazán. Frodo ebből a szempontból a legjobb kő, semmi nem oldódik belőle, és mellé még dekoratív is kis válogatás után :)
 
Gratulálok, nagyon ütős!

Ahogy nézem nem a felszínleszívó hajtja ki önmagában a co2-t, hanem ez a chihiros verzió pörög is rendesen, inkább az lehet a ludas.
 
Gratulálok, nagyon ütős!

Ahogy nézem nem a felszínleszívó hajtja ki önmagában a co2-t, hanem ez a chihiros verzió pörög is rendesen, inkább az lehet a ludas.

Köszönöm szépen. :)
Ez chihiros verzió? :D Az üveg maga egyedi gyártású, az én igényeimre szabva a hossza az egésznek, a forgó műanyag vagy nem tudom milyen anyagú rész az fogalmam nincs honnan szerzi be, bár nem forgót kértem csak nem volt más, már meg van rendelve a sima "álló" verzió, nem vagyok nagy híve ennek a pörgés forgásnak :D
 
nem vagyok nagy híve ennek a pörgés forgásnak
Nincs ennek a forgásnak egy olyan előnye, hogy nem tapadnak rá kívülről a nagyobb levél darabok?
Nekem álló van és egy-két naponta kell takarítani ezt a korona részt. Kívülről rátapadnak dolgok, amiket nem tud beszívni.
 
Nincs ennek a forgásnak egy olyan előnye, hogy nem tapadnak rá kívülről a nagyobb levél darabok?
Nekem álló van és egy-két naponta kell takarítani ezt a korona részt. Kívülről rátapadnak dolgok, amiket nem tud beszívni.

Erre is rátapadnak igen, nem veri le magáról ha erre gondolsz. Aki készítette az üveget mondta is, hogy ha viszonylag sok van rajta akkor leáll a forgás, de ilyen még nem volt nálam, nincsenek ugye nagy növények ebben, és most érkezett csak, az előző berendezésben csak egy kis ideig volt :) Ez sem szívja be a nagyobb dolgokat, mondjuk nem is baj, nem telíti a szűrő durva szivacsát :D
 
Én szeretem a chihi forgását, de ez ízlés kérdése. Levelek gyönyörűen tapadnak rá, tehát ilyen előnye nincs. Sőt a garnélák is szeretnek rákapaszkodva körhintázni :)
 
Holnap lesz egy hetes az akvárium.
A napi vízcserék mentek folyamatosan, tápozás is, próbálom figyelni mik történnek, egyelőre a gyep úgy néz ki hogy barnulásba kezdett mint az előző berendezésben is, ugyanakkor hozza már szépen a gyökereket, szóval nagyon remélem, hogy most is a levélváltás után szépen helyrekupálódik. :)
Ma bekerült egy doboz Anubias mini coin és egy-két helyre nagyon kevés HC Cuba ha már megvettem őket ne menjenek kárba, eddig próbáltam nézegetni és keresgetni a helyeket :D A sziklára még mindig nem tudom, hogy kerülni fog-e valami vagy sem, nem tudtam még dűlőre jutni magamban, egyelőre marad így és hagyom érni a dolgokat talán.
Soha nem szoktam méregetni az akvárium vizét, ma egy ammónia tesztet elvégeztem, hogy lássam miként alakulnak a dolgok, még egy picit talán magas a jbl teszt skálája szerint 15 perc után, olyan 0.1-0.2mg közé saccoltam a színét, még a garnélák maradnak az ideiglenes helyükön. Sajnos volt elhullás pedig akvárium vízbe tettem őket és szűröm is a vizüket, valószínűleg túl nagy stressz érte őket, mert kiszedéskor is nagyon simán sikerült őket megfogni az úszásuk közben, nem kergetőztem egyel sem.
A GH 4 a KH1 körül van, nekem ez tökéletes, pH 6.4 környékén, illetve az is látszik, hogy a szűrés működik mert a nitrifikáció már beindult, igaz még egy picit magas arányban, de alakul már. A nitrit 0.20mg a nitrát 20mg környéke, lassan rendben leszünk az értékekkel. Elvileg az én elgondolásom szerint a vízparaméterek közel tökéletesek, legalábbis nálam így szoktak alakulni az évente egy mérés alapján. :D
Egyelőre semmi kirívót nem látok ezeken kívül, de egy hét még nem idő, majd a második vagy harmadik héttől kezdenek gyanítom beindulni a rosszaságok és az érdekességek. :D

Mindenkinek Kívánok Szeretetben, Boldogságban eltöltött Kellemes Ünnepeket! Vigyázzatok magatokra! :)🎄🤶🎅

53416418624_ac24fb164b_h.jpg
 
Holnap lesz egy hetes az akvárium.
A napi vízcserék mentek folyamatosan, tápozás is, próbálom figyelni mik történnek, egyelőre a gyep úgy néz ki hogy barnulásba kezdett mint az előző berendezésben is, ugyanakkor hozza már szépen a gyökereket, szóval nagyon remélem, hogy most is a levélváltás után szépen helyrekupálódik. :)
Ma bekerült egy doboz Anubias mini coin és egy-két helyre nagyon kevés HC Cuba ha már megvettem őket ne menjenek kárba, eddig próbáltam nézegetni és keresgetni a helyeket :D A sziklára még mindig nem tudom, hogy kerülni fog-e valami vagy sem, nem tudtam még dűlőre jutni magamban, egyelőre marad így és hagyom érni a dolgokat talán.
Soha nem szoktam méregetni az akvárium vizét, ma egy ammónia tesztet elvégeztem, hogy lássam miként alakulnak a dolgok, még egy picit talán magas a jbl teszt skálája szerint 15 perc után, olyan 0.1-0.2mg közé saccoltam a színét, még a garnélák maradnak az ideiglenes helyükön. Sajnos volt elhullás pedig akvárium vízbe tettem őket és szűröm is a vizüket, valószínűleg túl nagy stressz érte őket, mert kiszedéskor is nagyon simán sikerült őket megfogni az úszásuk közben, nem kergetőztem egyel sem.
A GH 4 a KH1 körül van, nekem ez tökéletes, pH 6.4 környékén, illetve az is látszik, hogy a szűrés működik mert a nitrifikáció már beindult, igaz még egy picit magas arányban, de alakul már. A nitrit 0.20mg a nitrát 20mg környéke, lassan rendben leszünk az értékekkel. Elvileg az én elgondolásom szerint a vízparaméterek közel tökéletesek, legalábbis nálam így szoktak alakulni az évente egy mérés alapján. :D
Egyelőre semmi kirívót nem látok ezeken kívül, de egy hét még nem idő, majd a második vagy harmadik héttől kezdenek gyanítom beindulni a rosszaságok és az érdekességek. :D

Mindenkinek Kívánok Szeretetben, Boldogságban eltöltött Kellemes Ünnepeket! Vigyázzatok magatokra! :)🎄🤶🎅

View attachment 179354
kellemes ünnepeket neked is!
 
Back
Oldal tetejére