• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocky shore

Kezdetektől követem a naplót. Régóta szerettem volna hozzászólni, de nyomós okom volt rá, hogy ne tegyem. Már a hardscape-nél egyfajta disszonancia-érzésem volt, hogy látok egy nagyon profi iwagumit, amiben közben vannak olyan szemet szúró "hibák", amikről nem hiszem el, hogy te nem látod őket :)
Pedig akár meg is tudtam volna őket fogalmazni. Utólag meg is teszem:
1. az egész scape egy picit el van csúszva balra az akváriumban - és nem kifogás, hogy a jobb szélső/első kő ennyit engedett, hiszen
2. a jobb szélső/első kő egy picit nagy/hosszú (mert forgatással beljebb lehetne húzni) és/vagy eleve forgatnám fél 5-ről 4 órára - ha ez így érthető(?) :)
3. az első kis kövek közül a kisebbek túl jellegtelenek és nem jó helyeken vannak (ne egyforma távolságra legyen egymástól a három és ne is osszák négy egyenlő részre az előteret)

Ám ugyanakkor természetesen beláttam, hogy ha ilyen jót csináltál, akkor valamit jobban tudsz, vagy jobban ráérzel. Éreztem azt is, hogy talán pont ezek azok a dolgok, amik sokat hozzátesznek a látványhoz, mert pont ezek a "hibák" okozzák azt a borzongást, ami igazán jóvá tesz egy akváriumot. Véletlenül sem akartam elültetni rossz bogarat a füledbe, gondoltam, lássuk idővel meg tudom-e szokni.

Jelentem, megszoktam. :) Bár még mindig feláll a szőr a hátamon attól, hogy el van csúszva, de már nem rossz érzésként élem ezt meg, hanem mint a jó pálinka... karcol mint állat, de kell az a karc a finom íz mellé.
A 3-as kritikám szerintem úgyis befészkelte magát, de az úgyis olyan, amin pillanatok alatt tudsz is változtatni, ha akarsz, szóval tartom.

És hogy mondjak valami építő jellegűt is (igazából emiatt írok most):
Nagyon patika emiatt a homokos előtér miatt, szerintem én is így tartanám. De versenyekre talán kérne még egy adag zöldet a látvány. Hátulra ugyebár semmit! Tehát mondjuk mohákat tudok elképzelni, szigorúan csak az első közepes kövek tövéhez, kvázi bokrokként/páfrányként eladva fissit/karácsonyt. Ezesetben maradna a könnyen tisztán tartható homok is.
De igazából én inkább valami olyat tudnék elképzelni, ahol érvényesül azért a fehér is, mondjuk végig a frontnál, de egyébként meg zöld az előtér. Pl. HC-vel. Valahogy így:

Köszönöm a hosszú és velős kritikát :D
A balra csúszást ha most nem említed meg én észre sem veszem, élőben ez valahogy nem feltűnő, vagy csak nekem nem, ezt nem tudom, bár ezen már nem tudok javítani, nem szeretném szétbombázni :)
Talán azért csúszott balra, mert tudatosan építkeztem bal oldalról, mindenképp szerettem volna egy ilyen "ferde" követ elhelyezni, és ezt a követ nagyon odaláttam már az elejétől fogva. Szóval azt ott fixen hagytam, az volt az első amit elhelyeztem és soha nem is módosítottam csak egy kicsit a dőléseken, és onnan építkeztem jobbra, megmondom az őszintét, hogy nem is néztem a középvonalakat.
A kis kövekben igazad van, valahogy ez sem tűnt fel nekem, itt is látszik, hogy nem vagyok egy nagy profi építő :D Ezt a következő karbantartásnál módosítani/cserélni is fogom.

Jól mutat a szerkesztett képen a zöldebb előtér ez való igaz, nekem is hiányzott ez, épp ezért a héten, ugyan nem HC-t hanem én egy picit kiemelkedőbb növényekre gondoltam, a jobb oldali nagy kő elé ültettem pár bonsai és stau bokrot, és ezt megtettem a bal oldali ferde kő előtt is, ezeket úgy tervezem, hogy alacsonyan tartom és jópofák lehetnek, kicsit kiemelik majd az előteret. Illetve elszórtam a homokban pár Eriocaulon polarist is, remélhetőleg megmaradnak és akkor ők tudnak majd pár zöld foltot mutatni a homokon :)
Jobb oldalon is kiszedtem egy-két anubiast az üveg mentén és ott kicseréltem crypto parvára, nem tetszett a sok anubias a kövek között, valahogy nem illett bele nekem a látványba, így kisebb számban lesznek a bucék és anubiasok.

53506036634_12cc183c6f_h.jpg
53505877028_44bae862e1_h.jpg
53505877003_8b7f43e460_h.jpg
53506036599_295ee29ab5_h.jpg
53506036579_0d2c9cd6ba_h.jpg
53505876943_4da1808176_h.jpg
 
ezen már nem tudok javítani, nem szeretném szétbombázni
Pont ezt fejtegettem, hogy véletlenül se tedd. Csak kiegészítettem azzal, hogy bennem mi játszódott le menet közben.

egy picit kiemelkedőbb növényekre gondoltam, a jobb oldali nagy kő elé ültettem pár bonsai és stau bokrot, és ezt megtettem a bal oldali ferde kő előtt is, ezeket úgy tervezem, hogy alacsonyan tartom és jópofák lehetnek, kicsit kiemelik majd az előteret.
Telitalálat!
Igazából kész is van a layout. Készülj majd versenyfotóra, mielőtt "túlburjánzik" a növényzet, szerintem ez így most tökéletes, gratulálok. És a fotók is csodásak, ha a technika nem lenne benne, már ez a legutóbbi totál is nagyon jó eséllyel indulna bármelyik versenyen.
 
Sziasztok.
Egy kis helyzetjelentés, semmi komoly, csak hogy ne haljon le teljesen a naplóm. :D
Minden rendben megy, ahogy eddig is, egész büszke vagyok erre a méretre, mármint abból a szempontból, hogy elvileg ahogy csökken a méret arányosan nő az algásodás és problémák aránya. Szerencsére a 120 literről 36 literre váltás egyelőre ezt nem bizonyítja, hamar le is kopogom. Az előző berendezés is végig problémamentesen működött és eddig ez is elég profi, hétvégi karbantartáson kívül ami szintén nem egy hosszú feladat, max fél óra a garnélák etetése az egyetlen feladatom. Maradjon is így. :D
Az előtéri növényzet pótlás plusz növényekkel bevált, tetszik amit látok és szükség volt rá szerintem, jó megérzés volt.
Február 6-án készítettem pár fotót technika nélkül, kicsit finomhangoltam és tárolom, ami egyelőre homályban is marad, hátha.. :)
És ami a legnagyobb örömhírem (vagyis számomra az), pár év után végre a hétvégén ismét megtekintettem egy petékkel teli garnélát. Nagyon remélem, hogy ismét láthatok pici garnélákat majd, mióta van akváriumom, egyetlen egyszer volt ilyen, hogy megajándékoztak, ezért most igencsak fellelkesültem, hogy megláttam a kis golyókat a hasánál, Reménykedem és figyelem az eseményeket, takarításnál meg nagyítóval figyelek és porszívózom a talajt :D

53530347197_8227a17451_h.jpg
 
Sziasztok.
Egy pár fotót hoztam csak szimplán mert miért ne. :D
Illetve elkészítettem egy videót is, hogy én miként tartom karban az akváriumokat, ez egy timelapse felvétel lett, első próbálkozás, kicsit rossz a minősége sajnos a telefon miatt, de legalább az enyém :D


53537849305_cd1c6e1ee6_h.jpg
53536547452_9ed94559cb_h.jpg
53536547422_327aee1181_h.jpg

 

Attachments

  • 53530347197_8227a17451_h.jpg
    53530347197_8227a17451_h.jpg
    755.7 KB · Megtekintések: 3
Jó az akvárium meg a vidi is. Ahogy néztem a videót leesett, hogy mekkora GERONIMO vagyok. Én a leszívó cső két végére egy duplacsapot raktam legalább 10 éve. Pedig néha túlságosan nagy és nem férek be vele szűk helyekre. Van, hogy szenvedek vele és van, hogy leveszem a víz alatt. Ez a szimlacsap + rövid cső sokkal jobb megoldás.
 
Jó az akvárium meg a vidi is. Ahogy néztem a videót leesett, hogy mekkora GERONIMO vagyok. Én a leszívó cső két végére egy duplacsapot raktam legalább 10 éve. Pedig néha túlságosan nagy és nem férek be vele szűk helyekre. Van, hogy szenvedek vele és van, hogy leveszem a víz alatt. Ez a szimlacsap + rövid cső sokkal jobb megoldás.
ezt nem tudom elhinni, hogy a nagy @eMZé így tolja 10éve.... 😁
 
Jó az akvárium meg a vidi is. Ahogy néztem a videót leesett, hogy mekkora GERONIMO vagyok. Én a leszívó cső két végére egy duplacsapot raktam legalább 10 éve. Pedig néha túlságosan nagy és nem férek be vele szűk helyekre. Van, hogy szenvedek vele és van, hogy leveszem a víz alatt. Ez a szimlacsap + rövid cső sokkal jobb megoldás.

Így van ez egy elég jó megoldás lett nekem, kiforrott a dolog :D Ráadásul a másik végén is van egy csap ugyanígy ami a WC-be van vezetve, így mindkét végét zárva mindig víz van benne, úgy teszem el és következő alkalommal csak meg kell nyitni és szív is, nem kell mindig vízzel feltölteni. Annyi hogy ami a kezemben van az a 16/22-es csőről le van szűkítve 12/16-ra a kis darab, így picit kevesebb vizet szív, a szívóerő viszont még mindig jó, tovább lehet takarítani a kényesebb területeket vízpótlás nélkül, illetve a vékonyabb csőméret még jobban odafér a szűkebb helyekre is :)
 
Így van ez egy elég jó megoldás lett nekem, kiforrott a dolog :D Ráadásul a másik végén is van egy csap ugyanígy ami a WC-be van vezetve, így mindkét végét zárva mindig víz van benne, úgy teszem el és következő alkalommal csak meg kell nyitni és szív is, nem kell mindig vízzel feltölteni. Annyi hogy ami a kezemben van az a 16/22-es csőről le van szűkítve 12/16-ra a kis darab, így picit kevesebb vizet szív, a szívóerő viszont még mindig jó, tovább lehet takarítani a kényesebb területeket vízpótlás nélkül, illetve a vékonyabb csőméret még jobban odafér a szűkebb helyekre is :)
Ezt gondolom ő is tudja, csak túl biztosította... bár remélem a wc-be menő vég nem duplacsapos 😁
én is szűkítettem 12/16-ra de nem szív kevesebbet, bár én nem ilyen hosszan vágtam hozzá csövet... de még arra is csináltam egy cserélhető adapternek nevezett csövet amit 12/16-ról 9/12-re szűkítek... azt már ritkábban használom :)
 
Szerintem félreértettetek. Egy 10 méteres 17mm-es cső végeire raktam egy duplacsap egyik, illetve a másik felét. Tehát a cső mindegyik végén van egy csap, így tudom mindkét végén zárni a vizet, hogy ne kelljen szívogatni. Én egyébként nem a wcbe szívom a vizet, hanem a kádba. A fiam feladata pedig a rákok kimentése, ha a porszívózásnál véletlenül oda kerülnek.
 
Szerintem félreértettetek. Egy 10 méteres 17mm-es cső végeire raktam egy duplacsap egyik, illetve a másik felét. Tehát a cső mindegyik végén van egy csap, így tudom mindkét végén zárni a vizet, hogy ne kelljen szívogatni. Én egyébként nem a wcbe szívom a vizet, hanem a kádba. A fiam feladata pedig a rákok kimentése, ha a porszívózásnál véletlenül oda kerülnek.
akkor meg nem értem, hogy nem férsz el vele?
Nálam két 17-es szimpla csap van, az akasztós megy a budiba a másikkal porszívózok... ha kisebb helyre megyek akkor kihúzom a 12/16-ost és beteszem a 9/12-est.
IMG_20240303_083138.jpg
 
Ha jól értettem, neki csak a csap van a cső végén, és az nem fér el néhol.
Így van. És ez legtöbbször még jó is, mert széles és így nem szívom fel vele a talajt/homokot. Viszont szűk helyeken szívás. De majd beszerzek egy szimplacsapot és kipróbálom ezt a rövid csöves bulit.
 
Utoljára módosított:
Így van. És ez legtöbbször még jó is, mert széles és így nem szívom fel vele a talajt/homokot. Viszont szűk helyeken szívás. De majd beszerzek egy szimplacsapot és kipróbálom ezt a rövid csöves bulit.
igen így már érthető, hogy nálad nincs cső a csap végén... :)
 
Back
Oldal tetejére