• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tisztás az erdő mélyén

Holnap van, hol a kép? :snaphappy:

Ejj de türelmetlen valaki :) Amikor írtál épp munkába készülődtem a növény és az állatvilág pedig csendben szundikált. Náluk csak dél tájékán van ébresztő, hogy a munkából hazatérő gazdát még világosban fogadják :):)
Viszont sikerült ma képeket készíteni. Semmi extra, csupán mobilos képek. Annyival toltam meg a dolgot, hogy az alapból üzemben lévő három fénycső mellé beüzemeltem a kétcsöves szintén Ody lámpámat. Igy kicsivel több fényt adva az összeállításnak. És íme az eredmény:
c3e2f4fc4ea6dd1c1d4a0be7df25a779.jpg
ea981d6455ef826b158eb99352f7849c.jpg
57df761c8476ca9c7aa1a01c2cdc02af.jpg
És egy kicsit közelebbről
9cecadafeea3093a21beea8f82c4c0b4.jpg
Idővel a “nagyra” nőtt Buce-k valószínűleg kikerülnek. Ne nyomják el az arányokat. Max helyükre kisebb fajtájúakkal próbálkozok. Több Anubias már nem kerül bele, mert igy is kezd már kicsit sok lenni ebből a fajtából.
Ennyit ma estére. Köszi, hogy benéztél ;)
 
Köszi a képeket.

Bucéból és anubiasból is bőven vannak olyan fajták, amik kifejezetten minik és valóban nagyon lassú a növekedések. Tudod, hol elérhetők?:whistle:
A dekorhomok patyolat lett.(y)
Jó érzés lehet ilyen szépséget látni, amikor hazaérsz.
 
Köszi a képeket.

Bucéból és anubiasból is bőven vannak olyan fajták, amik kifejezetten minik és valóban nagyon lassú a növekedések. Tudod, hol elérhetők?:whistle:
A dekorhomok patyolat lett.(y)
Jó érzés lehet ilyen szépséget látni, amikor hazaérsz.

Köszönöm szépen a dícséretet!
Igen, igen sejtem kikről beszélsz ;) Mindenképp tervezek valami kisebbet a meglévő helyére, hogy az arányokat jobban meg tudjam tartani.
 
Szép jo estét mindenkinek!
Az akva köszöni szépen jol van. A heti vizcseréken és a szokásos nyíráson kívül sokmindent nem igényel.
Múlt héten leszívtam az elől lévő kavicsokat/homokot és frisset tettem a helyére. Kicsit most kevesebb növény van a tisztáson de terveim szerint ahogy lesz ismét nyesedék, kötözök pamacsokat kövekre.
Na de jöjjön egy távoli kep:
a4a656b183c2fafb77bdd9fba392a985.jpg
Volt viszont egy nagy változás. Aki észreveszi a fenti képem annak jár a piros pont :):)
Ettől függetlenül jöjjön még gyors két kép. Az elől lévő “helyet” szeretném szemléltetni. Igy néz ki keresztbe 60 centin keresztül az akvárium víz.
5711782a9618e7acb70fc638124d9667.jpg
9b238039f76c051bc902d2f6ec1d8ff4.jpg
Köszi higy benéztél ;)
 
A hátteres fű nem véletlenül lángmoha? Én pont így képzelem, csak nálam sosem így nő, hanem gubancban.:banghead:

Eltaláltad ;) láng moha azaz Flame moha. Semmi extra nincs vele. Apró kövekre van ragasztva/kötözve és szépen nő felfelé. Igaz igyekszem sűrűn nyírni, hogy hátul megtartsa a kis méretet.
Indulás óta egyszer pakoltam ki teljesen az összes Flame-s követ es nyírtam vissza teljesen es ragasztottam ujra. Szükség volt rá mert mar nagyon dús volt.
 
Bekerült egy Eheim Skim 350!!!(y) Na jó, volt korábban is.
Vagy új a pilács az akva fölött?

Tied a piros pont ;)
Lekerült az akváriumról az eddig nagyon jo szolgálatot tett Ody Quad. Nincs okom panaszkodni ra. Teljesen jo egy lámpa, de szerettem volna mar egy ideje lecserélni LED-es világításra.
Ment is a dilemma, hogy milyen lámpa legyen. Végül sikerult szert tennem egy használ, de nagyon jo állapotban levő Twinstar 600SP-re @Balage jóvoltából. Eddig nagyon bejövős. Színek picit mások, de teljesítményben nagyon ott van. Most jöhet majd ismét a matek, hogy belőjem milyen magasról lógjon és hogy mennyi ideig világítson :)
 
Szép estét mindenkinek!

Jöttem ismét egy kis helyzetjelentéssel.
Minden pöfög rendesen. Volt egy kis bibi a nagynyomású rendszer mágnesszelepével, de kis tisztogatás után rendbe jött. Most már nem enged olyankor Co2-t amikor zárva kellene lennie.
Twinstar kifejezetten jol pirít, van benne potenciál. A színeit is sikerült megszokni. Pirosodó növény most nincs az akvában, max a pinnatifida(persze visszafogottan), szóval a növények vörös színének előhozására még várni kell. Talán a következő scape kap megfelelő fajta növényeket, ahol a színekkel lehet játszani. Viszont a mostani összeállítás nagyon tetszik úgyhogy még egy darabig maradni fog.
Ami max felmerült bennem, hogy a kövek fák nagyrészét megtartani, friss talaj hátulra és előre is, eldobva a homok&kavics kombót. Helyette elől egy kis pázsit, hátul meg többféle színes növény. De ahhoz meg jobban tetszene egy kicsit barnásabb árnyalatú kő (frodo), a jelenlegi Seiryu helyett, kis Ada táppal megtámogatva... szóval vannak itt dilemmák [emoji4] Na de mint mondtam is most még marad minden ugy ahogy van, egy ideig [emoji12]
Amúgy a lámpacsere nagy nyertese a Gratiola. Azt hittem teljesen kipusztult es kimerült hátul a talaj, de pár hete elkezdte hozni a friss hajtásokat. Most már szinte amúgy csak ő van aki talajba ültetős típus.
Moha van bőven, de rendszeres nyírással kordában tartható.
Az előteret szinte minden második takarításnál kicsit átpakolom épp úgy ahogy kedvem tartja. Igazából kell is a frissítés, mert a homok és a kavics idővel bekoszosodik.
Halak kicsit megfogyatkoztak. Kifejezetten oto téren állok gyengén. Jelenleg csak egy úszkál az akvában, de a héten igyekszem pótolni a hiányt.
Na de a sok szöveg helyett jöjjön pár kép [emoji4]
70259b671f37dcd2354ea9f72a957ab2.jpg
18ad08af701ce17b3e4b57a4f66dea8a.jpg
fc1076bc3c25a6d1ef77ef1ac3100cb8.jpg
 

Attachments

  • 95f74758df622fc1c5009ca707addb12.jpg
    95f74758df622fc1c5009ca707addb12.jpg
    920.4 KB · Megtekintések: 0
Nálam a kedvenc a hátsó lángmoha sor, pont olyan szép, sűrű és egyenes, amiről én csak álmodom. Ja, és a hátsó fákon a mohás rész is bejövős nálam.
Jó ez így, hogy kicsit mindig más, nem lehet megunni!(y)
 
Nálam a kedvenc a hátsó lángmoha sor, pont olyan szép, sűrű és egyenes, amiről én csak álmodom. Ja, és a hátsó fákon a mohás rész is bejövős nálam.
Jó ez így, hogy kicsit mindig más, nem lehet megunni!(y)

Köszi köszi ;)
A láng moha sor nem nagy kunszt ám. Nő magától, ráadásul szokásához híven mindig egyenesen felfelé. Tessék próbálkozni vele ;)
 
Back
Oldal tetejére