• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Planted planet without plan (ted et)

Elnézve őket, teljesen megértem. Engem az is kilóra megvesz, amit te kidobálsz... :p



90 literbe nálam is 1050l/h szűrés van, és nem popy-n, szóval elég gyorsan távozik a CO2 szerintem, de majd valahogy óvatosban kimérem, hogy mennyire.



Tehát akkor nálad nappal éppen csak pötyög, éjjel meg egyáltalán nem is megy? Ez nekem is szimpibb lenne, mert a napi 24 csattanás lehet hosszabb távon sok lesz. ;)
Köszi a segítséget!
igen, éjjel áll! nappal 2 órával villany elött indul a co2, és villanyleó elött 1,5órával kapcs. ford!
 
Sanyi - kérésemre - kiválogatta nekem az "igénytelenebbeket"

Hát guvadt is a szemem, hogy a sok S és SS osztályú garnéla között találjak csíkosat. Ráadásul egy még Ildinek is kellett...
Túl minőségi garnikat adtál Évi! :ROFLMAO:
De rendes srác ez a Gergő, ezért ezt meséli, nem azt, hogy két garnélátját véletlenül leejtettem a "padlola le, de dulván" 🤕

Sanyi, sok négyzetes fotó van itt a naplódban. Miért vágod le rendszeresen a széleket?

Ez meg arra egy jó példa, hogy milyen könnyű is elfogadni valamit úgy ahogy van. :p
Most megnéztem, és már tavaly júliusban az egyik kirándulás közepe óta a négyzet az alapértelmezett formátum a telefonon.
(természetesen azóta minden így készül)
De én ezen nem akadtam fenn. Ha éppen 4:3-ra volt szükségem, levágtam belőle, ami kellett.
Viszont most a hozzászólásod miatt megnéztem, és hát csak vissza kellett volna állítani... 😆 Köszi, hogy szóltál!
1613232038852.png
 
Szoval csak siman bekockultal ;)
Az egy sokkal korábbi történet :p

Erre bizony ráhibáztatok. Az egyik személyiségem bizonyos aspektusa egy Nerd. De ezzel én másfelől most éppen nem értek egyet. 😁

16:9 nincs is az alapbeállításoknál? Pro-ban gondolom azért csak akad...

Akár milyen hihetetlen is, de nincs, pedig a Mate 10 Pro pro beállításában néztem... :p
 
Fura, hogy Mate 10 pro nincsen, de még a teljes képernyőnél is kevés a megapixel.

Nem kell ide több megapixel! Kicsit túlságosan is belementek a gyártók ebbe a pixelháborúba, miközben az első digitális fényképezőgépem (Egy Canon Powershot S30) a maga 3,3MPix felbontásával még mindig ver szinte minden mobil kamerát képminőségben. :p

És ha már fényképezés:
@Artika tette fel a DIY LED topikban a kérdést, hogy hogyan is kellene összeválogatni a LED szalagokat a lámpájába. Ez egy régi téma, ami időről időre mindig előkerül a fórumon...
Ezzel kapcsolatban én azt gondolom, hogy ha a növények megkapják a nekik kellő spektumot, akkor onnantól valójában ezt már csak a mi saját preferenciánk dönti el.
Anno a CH601 nekem igazi kék lámpa volt a maga 8000K fő spektrum fényével, most pedig egy sokkal sárgább 6400+3000K világítást használok.
Direkt nem is szóltam hozzá ott a beszélgetéshez, hanem inkább a mostani kedvenc részletemről hoztam három különböző képet, hogy aki lamentál, annak segítsek dönteni.
A növények mindegyiket imádni fogják, higgyétek el! ;)
(ok-ok az RGB fehér, és különböző spektrumrészeket kiemelő színes szalagok használatában ez még nem segít)
No de...
6400K
1613242175801.png
3000K
1613242190443.png
6400+3000K
1613242214452.png
Nem titok, nekem az utóbbi tetszik a legjobban, ezért így is használom, a színek egyenletes kiemelése miatt, (még ha itt kicsit gyengébb is a vörös) de tényleg nem akarok senkit semmire rábeszélni...
 
Anno a CH601 nekem igazi kék lámpa volt a maga 8000K fő spektrum fényével, most pedig egy sokkal sárgább 6400+3000K világítást használok.
Direkt nem is szóltam hozzá ott a beszélgetéshez, hanem inkább a mostani kedvenc részletemről hoztam három különböző képet, hogy aki lamentál, annak segítsek dönteni.
A növények mindegyiket imádni fogják, higgyétek el! ;)
(ok-ok az RGB fehér, és különböző spektrumrészeket kiemelő színes szalagok használatában ez még nem segít)
No de...
6400K
View attachment 101918
3000K
View attachment 101919
6400+3000K
View attachment 101920
Nem titok, nekem az utóbbi tetszik a legjobban, ezért így is használom, a színek egyenletes kiemelése miatt, (még ha itt kicsit gyengébb is a vörös) de tényleg nem akarok senkit semmire rábeszélni...
Köszi a képeket. elég meggyőző..majd a sajáton megnézzük mit mutat.
 
Sziasztok!

Egy kicsit indokolatlanul túlpörgöm, ezt a PRL kérdést, de ne féljetek, ez nálam hamar elmúlik.
Nem sokára már észre sem veszem, hogy az akváriumban vannak.
Lehet hogy mert addigra nem is lesznek... 😛
De most még igyekszem (igyekeznék) jó körülményeket teremteni.
150TDS 6KH 7GH és hát valamennyi PH (mert hogy mennyire sikerült a rég nem használt PH mérőt bekalibrálni, az kérdéses.
Szóval 70bpm mellett inkább a trend az érdekes:
1613412613781.png
A piros vonalak a lámpa kapcsolását mutatják, de árulkodó az, hogy a PH már reggeltől emelkedik, azaz ahogy kicsit világosabb lesz, a növények elkezdik kivenni a CO2-t a vízből.
Az meg gondolom senkinek nem meglepetés, hogy a világítási időszak közepétől már igen megemelkedik a PH.
Nem is tudom mi lenne, ha nem 24 órában fél óránként kapcsolnám a CO2-t, hanem úgy üzemeltetném, mint eddig, de persze azért óvatosan kipróbálom majd azt is...
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Egy kicsit indokolatlanul túlpörgöm, ezt a PRL kérdést, de ne féljetek, ez nálam hamar elmúlik.
Nem sokára már észre sem veszem, hogy az akváriumban vannak.
Lehet hogy mert addigra nem is lesznek... 😛
De most még igyekszem (igyekeznék) jó körülményeket teremteni.
150TDS 6KH 7GH és hát valamennyi PH (mert hogy mennyire sikerült a rég nem használt PH mérőt bekalibrálni, az kérdéses.
Szóval 70bpm mellett inkább a trend az érdekes:
View attachment 102065
A piros vonalak a lámpa kapcsolását mutatják, de árulkodó az, hogy a PH már reggeltől emelkedik, azaz ahogy kicsit világosabb lesz, a növények elkezdik kivenni a CO2-t a vízből.
Az meg gondolom senkinek nem meglepetés, hogy a világítási időszak közepétől már igen megemelkedik a PH.
Nem is tudom mi lenne, ha nem 24 órában fél óránként kapcsolnám a CO2-t, hanem úgy üzemeltetném, mint eddig, de persze azért óvatosan kipróbálom majd azt is...
Ha végeztél, átugorhatnál hozzám, hátha kiderülne, mi minden nem stimmel nálam.🤪
 
Mi lenne, ha próbaképpen beüzemelnél egy egyszerű ezerforintos időkapcsolót? Negyedóránként lehet kapcsoltatni tetszés szerint.

View attachment 102105

Ez egy jó ötlet! :) Köszi!
Mondjuk ilyen épp nincs itthon, de szerintem a teszteléshez bevetem a BW-SHP6-ot, aztán meg módosítom a vezérlőt, hogy a kettő program ötvözetét is tudja! ;)
Amúgy ez a kép nem is 16:9 arányú... 😛
 
Sziasztok!

Lévén ma munkanap volt, nem volt időm sokat méregetni, de azt kell mondanom, hogy bár még az éjszaka el se kezdődött, de a 12 órás nappali CO2 csúnyán elhasalt a teszten
A CO2 reggel nyolc előtt indult, de a folyamatos üzemmel, és a dupla akkora CO2 fogyasztással, 21:30-ig csak pár tízed előnyt tudott felmutatni az óránként fél órát bekapcsolt beoldással szemben.
Persze a PH biztos stabilabb, de szerintem ez 1-2 tízeden belül ez nem igen számít, ellenben ugyanennyi CO2 beoldás mellett 24x30 perces beoldással az egész napot végig küzdötte volna a palack, anélkül, hogy éjszaka plusz rá kellene indítanom, vagy rettegnem a túlzott PH emelkedéstől.
Szóval nem tudom veszélyeztessem-e a rákokat csak azért hogy megtudjam reggelre mennyire emelkedne meg a PH, ha már nappal sem hozta az emelt idejű beoldás az elvárt eredményt... :rolleyes:
1613594098982.png
 
Miért nem térsz át a taiwan guru @Tibi bevált 0-24 órás, de tűszelepnél csökkentett mértékű adagolására? Nálam 4 éve és most is így üzemel kis akvárium a taiwanokkal.
Hiába mondod neki, Sanyi forradalmár :) Rengeteg saját tapasztalatot, verziót és opciót átbeszéltünk már, de tökmindegy, kitalálja az n+1-edik verziót és azt próbálja átnyomni.
Ami amúgy nagyon jó dolog, mert nekünk se csak úgy elhinni kell, hanem láthatjuk a cáfolatokat mérésekkel alátámasztva és ő maga is saját bőrén tapasztalja meg, jobban rögzülnek így a dolgok, mintha csak elhinné/bemagolná, szóval ezért meg pacsi.
És szerintem ha a 8-10 órás folyamatos adagolás nem is jó, nem baj ha nem vág bele egyből a 24 órásba - és nem csak az óvatosság miatt - hanem felesleges ellocsolni a gázt is, ha mondjuk az éjszakai szakaszos adagolás is ugyanúgy elég.
 
Miért nem térsz át a taiwan guru @Tibi bevált 0-24 órás, de tűszelepnél csökkentett mértékű adagolására? Nálam 4 éve és most is így üzemel kis akvárium a taiwanokkal.

Köszi a tanácsot!
Hát a legjobb nyilvánvalóan ez lenne. Írtam is fent, hogy a Taiwanságában mai napra megözvegyült, de egykor igen gazdag @TZ is ezt javasolta. 😁
Viszont a jelenlegi mágnesszelepem nem csak hogy össze van szerelve a reduktorommal, hanem össze is van ragasztva, én meg nem mertem csak úgy tartalék nélkül belevágni a szétfeszegetésébe.
Hátha nem lesz szép vége...
Inkább veszek egy szimpla reduktort tűszeleppel, aztán, ha minden összejön, a másik akár mehet is. ;)
Addig viszont valahogy üzemeltetnem kell, és nem szerettem volna, ha addigra elfogynak a rákok.
Holnap lesznek egy hetesek. Azért azt még éljék meg! :p

Most bezzeg megy az idézés...
 
Hiába mondod neki, Sanyi forradalmár :) Rengeteg saját tapasztalatot, verziót és opciót átbeszéltünk már, de tökmindegy, kitalálja az n+1-edik verziót és azt próbálja átnyomni.
Ami amúgy nagyon jó dolog, mert nekünk se csak úgy elhinni kell, hanem láthatjuk a cáfolatokat mérésekkel alátámasztva és ő maga is saját bőrén tapasztalja meg, jobban rögzülnek így a dolgok, mintha csak elhinné/bemagolná, szóval ezért meg pacsi.
És szerintem ha a 8-10 órás folyamatos adagolás nem is jó, nem baj ha nem vág bele egyből a 24 órásba - és nem csak az óvatosság miatt - hanem felesleges ellocsolni a gázt is, ha mondjuk az éjszakai szakaszos adagolás is ugyanúgy elég.

De hát megfogadtam a tanácsodat a nappali+x*y órás üzemeltetésre vonatkozóan, csak nem jutok el odáig. 😁
Ha egyszer már a nappali rész sem meggyőző, akkor minek erőltessem az éjszakát? Csak hogy neked szebb garnéláid legyenek, mint amik nekem nincsenek is? :p
És itt most ráadásul még azt is behazudom, hogy a teszt erejéig már be is kötöttem az időzítőt, pedig nem. ;)
Viszont egy valamiben nagyon, de nagyon igazad van. Szeretem én magam megtapasztalni a dolgokat.
Szóval bár a nappali teszt alapján már így látatlanban azt gondolom, hogy igazad van, a várhatóan megnövekedett CO2 fogyasztást illetően, de azért valahogy (akár folyamatosan behúzott mágnessel) még kitesztelem azt is, hogy miben jobb, illetve rosszabb a folyamatos üzem, mielőtt belevágnék az új reduktor vásárlásba.
Köszi az ötletet! :)
 
Back
Oldal tetejére