• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Planted planet without plan (ted et)

Tudom drága. pH Controller?

Már anno teszteltem egyszer, sőt még a programja is megvan, de az én tudásomhoz képest túl bonyolult interpolációs vezérlés kellene hozzá, hogy ne rángassa nagyon a PH-t, ráadásul eléggé bumfordi még a pontatlanabb kisebb szonda is az akváriumomba a maga 15 centijével. Azért persze nem tagadom, eljátszottam ezzel a gondolattal is... :)
 
Annyira megfogott a munka utasításod a szűrűtakarításról, hogy összeszedtem magamnak egybe - képekkel együtt :). Ha érdekelne valakit, akkor szívesen megosztom, természetesen @Trappista engedélyével ;)

Nekem segített abban, hogy egyáltalán felfogjam, hogyan és miként lehet gyorsan és hatékonyan szűrőt takarítani, nem pedig bénázni és kinyírni a bacikat :):):)

Köszi szépen :)
 
Annyira megfogott a munka utasításod a szűrűtakarításról, hogy összeszedtem magamnak egybe - képekkel együtt :). Ha érdekelne valakit, akkor szívesen megosztom, természetesen @Trappista engedélyével ;)

Nekem segített abban, hogy egyáltalán felfogjam, hogyan és miként lehet gyorsan és hatékonyan szűrőt takarítani, nem pedig bénázni és kinyírni a bacikat :):):)

Köszi szépen :)

Nagyon szépen köszönöm! Örülök, hogy van haszna. :)
Természeresen szabadon terjeszthető bárhol bármilyen formában. ;)
 
Nem okoskodás kép mondom ,de a cardiniáknak abszolút nem kell a kh!
De persze ez mindenkinél már bejáratott dolog!
Amit megesznek abból épitkeznek!😊😉

Szia!

Köszi az építő jellegű hozzászólást! Elég értelemszerűnek is tűnik, hogy a garnélák elsődlegesen az étellel veszik fel az ásványi anyagokat.
Főleg, ha azt egy tapasztalt kollégától hallom. :)
De valójában (bár kaptam, ilyen jellegű tanácsot is) én semmivel nem emelem (még) a KH-t. ;)
Az RO visszasózására csak minimális Replenish-t használok, ami csak GH-t emel.
Az hogy egyáltalán van KH, csak a Seiryu köveknek köszönhető.
Meg is lepődtem, hogy csak ennyire keményítik vissza a vizet, ezért is merem megpróbálni mellettük a CRS-eket...
Viszont azt is mondják, hogy egy minimális KH azért jó ha van, mert stabilabb mellette a víz PH értéke. Az meg fontos a garniknak nem?

1613756103306.png
 
1613765532827.png

Sziasztok!

Az mindenkinek egyértelmű, hogy az én akváriumom csak 60cm széles, és a fenti képen látható rész alig több, mint 30cm-t mutat meg belőle? :unsure:
Persze leírtam, így gondolom legtöbben rávágjátok, hogy persze, de a minap itt volt @Jopet, @evavigh "selejtesebb" 😆 garnijaiért, és megjegyezte még mindig meglepő, mennyire apró nálam minden...
...az akváriumban.
Ugyanakkor ez egyáltalán nem feltűnő, mert (a Fissit kivéve) egymáshoz képest is minden méretarányos, és csak akkor lesz nyilvánvaló, ha valaki élőben látja az akváriumomat.
Volt amúgy ez már témám az előző akvában. Akkor @eMZé a kiegyensúlyozott, de mindenből alacsonyabb szintet jelölte meg, mint gyanújának tárgyát...
Azóta van erősebb fény, több táp, több CO2, de az akvárium növényei, és lakói még mindig olyanok, mintha a nagy hal elméletéből léptek volna elő. :p
És hogy mennyire apró? Hát ennyire: (nem, nem vagyok óriás...)
Myrio Guayana - Rotala OJ - Stau - HRA - Rotala Green

1613766874786.png1613767696745.png1613767095369.png1613767833617.png1613768015937.png
 
View attachment 102247

Sziasztok!

Az mindenkinek egyértelmű, hogy az én akváriumom csak 60cm széles, és a fenti képen látható rész alig több, mint 30cm-t mutat meg belőle? :unsure:
Persze leírtam, így gondolom legtöbben rávágjátok, hogy persze, de a minap itt volt @Jopet, @evavigh "selejtesebb" 😆 garnijaiért, és megjegyezte még mindig meglepő, mennyire apró nálam minden...
...az akváriumban.
Ugyanakkor ez egyáltalán nem feltűnő, mert (a Fissit kivéve) egymáshoz képest is minden méretarányos, és csak akkor lesz nyilvánvaló, ha valaki élőben látja az akváriumomat.
Volt amúgy ez már témám az előző akvában. Akkor @eMZé a kiegyensúlyozott, de mindenből alacsonyabb szintet jelölte meg, mint gyanújának tárgyát...
Azóta van erősebb fény, több táp, több CO2, de az akvárium növényei, és lakói még mindig olyanok, mintha a nagy hal elméletéből léptek volna elő. :p
És hogy mennyire apró? Hát ennyire: (nem, nem vagyok óriás...)
Myrio Guayana - Rotala OJ - Stau - HRA - Rotala Green

View attachment 102248View attachment 102251View attachment 102250View attachment 102252View attachment 102253
Istenem, nem mindenki született akvaszképer, van aki csak akva-makettezni tud. :p
 
Sziasztok!

Ma nyírás nap volt az akváriumban.
Tudom, a profik mindig mondják hogy ilyenkor ne készítsünk képet az akváról, de végülis ez nem egy verseny akvárium, így szerintem nyugodtan megszeghetek minden szabályt. :p
1613939626292.png
Lehet hogy csak bemagyarázom magamnak, de talán van értelme, hogy teszt jelleggel két hete fele mennyiségű tápot adagolok, és azt is a talajba nyomom bele a gyökerekhez.
Mintha tényleg vörösebb lenne a HRA. Viszont közben megvan a foszfát megvonás első negatív tünete is.
A be és kifolyó élénk zöldülésbe kezdett. Ezt lehet egy kicsit visszább emelem...
Azért összességében vele meg vagyok elégedve.
"De a törpök élete, nem csak játék, és mese. Halottál már a gonoszról? A csúf kopasz..."
...Wallichiiról? :p
Na ő most kezde el hozni az első friss hajtásait, pedig már egy hónapja az akváriumban van.
Most kivételesen tényleg kivárom, mi lesz a vége. :rolleyes:
1613940982618.png
Közben a folyamatos CO2 tesztelésen is túl vagyok. péntek este óta idáig ment a gáz ugyanazon beoldási sebesség mellett, mint a 30-30 perces, és a 12 órás nappali beoldáson,
azaz 70bps-sel. Ahogy várható volt, tényleg ez a módszer hozza a legkevésbé ingadozó PH-t, ugyanakkor az erős fény mellett azért nem sokkal hoz jobb eredményt nap végére, mint a másik kettő bármelyike, és ráadásul dupla akkora CO2 fogyasztással. Lehet helytelenül, de én azt a következtetést vontam le ebből, hogy a lily által kevert, és a skimmer által leszívott vízfelszín mellett, egyszerűen ennyi bpm-mel, szinte bármilyen beoldás mellett szinte ugyanazon eredményt érem el. Szóval egyelőre visszaállok a kezdeti (és egyben arany középútnak bizonyult) 30/30perces adagolásra. De örülnék ha valaki más is megismételné a kísérletet, mert bevallom, ennél azért markánsabb különbségeket vártam, illetve ahogy írtam a PH mérőm se százas...
 
A skimmer nálam a legkisebb beszíváson van, szerintem ekkora mennyiségű felszín leszívás semmit sem csinál a pH-val. Az a Wallichi viszont nagyon gáz. Kap fényt direktben? Tudom ritka hisztis növény, de ennyi idő alatt hozatott volna valami hatást. Csak nehogy alga mágneses legyen belőle.
 
Back
Oldal tetejére