• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mi számít Mid-Tech növényes akváriumnak?

Reaktor71

Tapasztalt kertész
Üdv!
Elöljáróban annyit rólam, hogy el szeretném a közel jövőben (újra)kezdeni a növényes - és egyben az édesvizes :D - akvarisztikát. Anno volt már low-tech növényesem, de csak rövid ideig. Mindig is tipikus tengeris voltam és vagyok most is. Ugyanakkor rettenetesen tetszik a holland stílusú növényes akvarisztika. Olvasgattam sokat általánosan a növényes témákban. Low-tech, high-tech értem a különbséget. Viszont mikor olvastam a mid-techről (nem csak ezen a fórumon) említésszerűen azt nem tudom pontosan hova tenni. Ugye elméletileg a logika szerint a low-tech és high-tech között van félúton.
De ezt, hogy képzeljem el?

Például: Van egy akvárium (most a méret szerintem mindegy),
- van erős szűrése (külső szűrű benne matrix+Seachem Purigen...ahogy kell, esetleg belső szűrő is ha kell)
- táptalaj + növényes aljzat
- RO-víz + csapvíz kombináció (A lényeg, hogy nem tisztán 100%-ban csapvíz)
- tápozás (mikro+makro+carbo)
- nincs CO2
- világítás több mint 0,5 W/l de kevesebb, mint 1 W/l (De legrosszabb esetben is 0,5 Watt/liter)

Ez így a példa alapján nevezhető "mid-tech"-nek?? Vagy akkor mi a mid-tech? Mondjuk ha teszem azt szeretnék egy hollandos akváriumot, de nem akarok kimondottan high-techet, ugyanakkor tudok többet adni, mint egy low-tech akkor az lehetséges?
Nyugodtan javítsatok ki, ha valamit rosszul gondoltam, vagy hibás a gondolatmenetem. (Pont ezért kérdezek)
 
Üdv!
Elöljáróban annyit rólam, hogy el szeretném a közel jövőben (újra)kezdeni a növényes - és egyben az édesvizes :D - akvarisztikát. Anno volt már low-tech növényesem, de csak rövid ideig. Mindig is tipikus tengeris voltam és vagyok most is. Ugyanakkor rettenetesen tetszik a holland stílusú növényes akvarisztika. Olvasgattam sokat általánosan a növényes témákban. Low-tech, high-tech értem a különbséget. Viszont mikor olvastam a mid-techről (nem csak ezen a fórumon) említésszerűen azt nem tudom pontosan hova tenni. Ugye elméletileg a logika szerint a low-tech és high-tech között van félúton.
De ezt, hogy képzeljem el?

Például: Van egy akvárium (most a méret szerintem mindegy),
- van erős szűrése (külső szűrű benne matrix+Seachem Purigen...ahogy kell, esetleg belső szűrő is ha kell)
- táptalaj + növényes aljzat
- RO-víz + csapvíz kombináció (A lényeg, hogy nem tisztán 100%-ban csapvíz)
- tápozás (mikro+makro+carbo)
- nincs CO2
- világítás több mint 0,5 W/l de kevesebb, mint 1 W/l (De legrosszabb esetben is 0,5 Watt/liter)

Ez így a példa alapján nevezhető "mid-tech"-nek?? Vagy akkor mi a mid-tech? Mondjuk ha teszem azt szeretnék egy hollandos akváriumot, de nem akarok kimondottan high-techet, ugyanakkor tudok többet adni, mint egy low-tech akkor az lehetséges?
Nyugodtan javítsatok ki, ha valamit rosszul gondoltam, vagy hibás a gondolatmenetem. (Pont ezért kérdezek)
Alapvetően rossz a high-tech - low-tech felosztás. Nagyon félrevezető. A helyes párosítás a high-energy - low-energy lenne.
minden a fénynél kezdődik. Pontosabban, hogy mekkora mennyiségű fotoszintézisre alkalmas fotont adsz az üvegnek (kicsit leegyszerűsítve). A következő lépés, hogy a fényerőhöz viszonyítva arányosan tápozol. Értve ez alatt a szenet, kálciumot stb. is. Ha sok energiát kapnak ideális hőmérsékleten a növények, elkezdenek zabálni, és ha nem kapnak eleget enni, pillanatok alatt betegek lesznek. Ilyen egyszerű a dolog.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére