• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Planted planet without plan (ted et)

Amikor azt hiszed már mindent láttál...

Ma a növénytárolóban találtam egy Amano garnélát.
És hogy miért érdekes ez?
Mert soha abba én ilyen garnélát nem tettem, ráadásul a hétvégén takarítottam ki, amikor is még a benne lakó garnikat is kiköltöztettem ideiglenesen.
Szóval az ő ottani jelenléte csak úgy képzelhető el, hogy átugrott a nagy akváriumból.
Az pedig igen szép mutatvány lehetett, mert a két akvárium között 8+cm távolsság, és 16+ cm szintkülönbség van, ráadásul mindent figyelembe véve igen kicsi az esélye annak hogy egy az akváriumból kiugro garnéla, épp azt a 20x20cm-t találja el, ahol víz is van! :oops:
1616014579152.png
 
Kicsivel kisebb mint 1:4hez. Amikor kilonek az esetek nagy reszeben az egyik saroknal vegzodik a vegmutatvany, marmint az ugras, mivel a tobbi reszen csak siklik tovabb az uveg menten. Csak a saroknal kell iranyt valtani. Es ha mar sikerul akkora, hogy meglegyen a perem, akkor van eleg lendulet az ut tovabbi reszere es ugye a levego ellenallasa kisebb a vizenel. Szoval azert annyira nem alacsony az az esely, mint elsore gondolnad. :)
 
Szoval azert annyira nem alacsony az az esely, mint elsore gondolnad. :)
Arról nem is beszélve, hogy négyen is laknak a címen, karnaténba zárva, köztük egy kíváncsi korú és egy kamasz gyerek, akik - az apjukat ismerve - bizonyára mellőznek mindenféle tréfát :p. És én is jártam ott nemrég. Szóval inkább 1:3-hoz, vagyis már-már az lenne a furcsa, ha nem lenne ott :)
 
Utoljára módosított:
Kicsivel kisebb mint 1:4hez. Amikor kilonek az esetek nagy reszeben az egyik saroknal vegzodik a vegmutatvany, marmint az ugras, mivel a tobbi reszen csak siklik tovabb az uveg menten. Csak a saroknal kell iranyt valtani. Es ha mar sikerul akkora, hogy meglegyen a perem, akkor van eleg lendulet az ut tovabbi reszere es ugye a levego ellenallasa kisebb a vizenel. Szoval azert annyira nem alacsony az az esely, mint elsore gondolnad. :)

Na rendben, de ha a sarkok irányát nem is számolom, és feltételezem, hogy minden az adott irányba kiugró garnéla röppályához épp ideális a 8x16cm távolság akkor is 2x60+2x45:20 azaz 10,5:1! Szóval, ha én garnéla volnék, inkább maradnék a s...otrohomon. :p
 
Arról nem is beszélve, hogy négyen is laknak a címen, karnaténba zárva, köztük egy kíváncsi korú és egy kamasz gyerek, akik - az apjukat ismerve - mellőznek mindenféle tréfát. És én is jártam ott nemrég. Szóval inkább 1:3-hoz, vagyis már-már az lenne a furcsa, ha nem lenne ott :)

Nem hiszem, mert ha te lettél volna, akkor most egy teve lenne az akváriumban. Egy szomjas teve... :p
 
Először a Bú, most a Bubor család? Ki következik, Kukor-ék? :D

Soha nem voltam jó nyelvtanból, de látatod, ék-es minden szavam... 😁

Mégis, mennyire kell feltekernem a gázt, hogy nálam is legyen végre a növényeken buborék?:unsure:

90 liter, szóval 90 bps. De igyekszem nem túltolni, mert amit én csinálok, így is nagyon gáz... :p

Szerintem fotósopp. :D

Nekem arra nincs szükségem. Huawei telefonom van... 😋
És akkor mit szólnál, ha elárulnám, hogy az ott az első képen nem egy HRA, hanem az OJ legfelsőbb pár levele, ráadásul tényleg így néz ki... :rolleyes::D
 
Soha nem voltam jó nyelvtanból, de látatod, ék-es minden szavam... 😁



90 liter, szóval 90 bps. De igyekszem nem túltolni, mert amit én csinálok, így is nagyon gáz... :p



Nekem arra nincs szükségem. Huawei telefonom van... 😋
És akkor mit szólnál, ha elárulnám, hogy az ott az első képen nem egy HRA, hanem az OJ legfelsőbb pár levele, ráadásul tényleg így néz ki... :rolleyes::D
Azt mondanám,hogy jól néz ki. :D
 
Azért ha holnaptól csak képeket töltenél fel egy-egy félmondatos sablon szöveg kíséretében (bár tetszik az akváriumod), nem én lennék az egyedüli csalódott követőd.
Itt mindig akad olyan mondat ami mosolyt csal az arcomra! 😉

Ok, ok. Eddig voltam képes... 😛

Sziasztok!

Ismét akváriumból menekülős napot tartottunk...
Ma itthon dolgoztam, háttal az akváriumnak ülve. Amikor felálltam, és megfordultam, valami sötét aszott testet pillantottam meg az akvárium előtt.
Szinte azonnal láttam hogy az egyik Galaxy az :(, de ahogy lehajoltam hogy felvegyem, megmozdult.
Hát mi tagadás, nem is gondolkodtam azon, hogy tudnám kíméletesen az akváriumba tessékelni, egyszerűen megfogtam a farokuszóját a hüvelyk, és mutató ujjam közé csippentve, és visszadobtam az akváriumba.
Egy darabig orral felfelé, körbe körbe sodorta a víz, de aztán eltűnt a szemem elől. Valójában ezen a ponton már tudtam hogy kár volt visszadobni is.
Valahogy azonban a jobb hátsó sarokban kötött ki a vízfelszínen, ahol a legkevésbé mozog a víz.
A garnélák pedig érezhették rajta, a "halál szagát" mert egymás után úsztak oda hozzá.
Én mégis itt kezdtem el reménykedni. Hiszen alig 1-2 perc után már viszonylag egyenesen állt a vízben.
1616788681555.png
Nézetm volna még, de ma különösen el voltam foglalva, így nem volt rá időm.
Ez viszont már ő, ahogy most a másik hímmel emberkedik a sarokban:
1616788755064.png
Fogalmam sincs, hogy melyik ő, és ez nagyon jó hír! ;)
(pedig nincs nehéz dolgom, mert csak 4 Galaxy van az akváriumban, amiből csak 2 srác)

Mellesleg ma másik kiugrós kalandunk is volt, kevesebb happyenddel, spoilerrel az elején (a mondat indító volt az) és egy poénnal a végén.
Nap közben, amikor a legjobban lep el a munka, oda jön hozzám Ildi, és szinte síri hangon közli velem:
Egy ekkora csótány volt a lakásban! - mutatja a az ujjaival is a méretet
Nem garnéla volt az véletlenül?
Nem. - és már rohan is a szemeteshez, óvatosan széthajtogatva a beledobott zsebkendőt, nehogy a bogárhoz érjen.
És mintegy költözésre okot adó bizonyítékot mutatja nekem a vörösre aszalódott Amano garnélát.

Szóval a tanulság:
Hiába van akváriumunk hosszú évek óta, és nézegeti gyönyörködve a feleségem az akváriumot nap, mint nap, ha valami az akváriumon kívül van, és kettőnél több a lába, az bizony csótány. :ROFLMAO:
 
Ok, ok. Eddig voltam képes... 😛

Sziasztok!

Ismét akváriumból menekülős napot tartottunk...
Ma itthon dolgoztam, háttal az akváriumnak ülve. Amikor felálltam, és megfordultam, valami sötét aszott testet pillantottam meg az akvárium előtt.
Szinte azonnal láttam hogy az egyik Galaxy az :(, de ahogy lehajoltam hogy felvegyem, megmozdult.
Hát mi tagadás, nem is gondolkodtam azon, hogy tudnám kíméletesen az akváriumba tessékelni, egyszerűen megfogtam a farokuszóját a hüvelyk, és mutató ujjam közé csippentve, és visszadobtam az akváriumba.
Egy darabig orral felfelé, körbe körbe sodorta a víz, de aztán eltűnt a szemem elől. Valójában ezen a ponton már tudtam hogy kár volt visszadobni is.
Valahogy azonban a jobb hátsó sarokban kötött ki a vízfelszínen, ahol a legkevésbé mozog a víz.
A garnélák pedig érezhették rajta, a "halál szagát" mert egymás után úsztak oda hozzá.
Én mégis itt kezdtem el reménykedni. Hiszen alig 1-2 perc után már viszonylag egyenesen állt a vízben.
View attachment 103725
Nézetm volna még, de ma különösen el voltam foglalva, így nem volt rá időm.
Ez viszont már ő, ahogy most a másik hímmel emberkedik a sarokban:
View attachment 103726
Fogalmam sincs, hogy melyik ő, és ez nagyon jó hír! ;)
(pedig nincs nehéz dolgom, mert csak 4 Galaxy van az akváriumban, amiből csak 2 srác)

Mellesleg ma másik kiugrós kalandunk is volt, kevesebb happyenddel, spoilerrel az elején (a mondat indító volt az) és egy poénnal a végén.
Nap közben, amikor a legjobban lep el a munka, oda jön hozzám Ildi, és szinte síri hangon közli velem:
Egy ekkora csótány volt a lakásban! - mutatja a az ujjaival is a méretet
Nem garnéla volt az véletlenül?
Nem. - és már rohan is a szemeteshez, óvatosan széthajtogatva a beledobott zsebkendőt, nehogy a bogárhoz érjen.
És mintegy költözésre okot adó bizonyítékot mutatja nekem a vörösre aszalódott Amano garnélát.

Szóval a tanulság:
Hiába van akváriumunk hosszú évek óta, és nézegeti gyönyörködve a feleségem az akváriumot nap, mint nap, ha valami az akváriumon kívül van, és kettőnél több a lába, az bizony csótány. :ROFLMAO:
Legközelebb jusson eszedbe,hogy egy papírt alá csúsztatva kíméletesen fel tudod venni a földről. :)
 
Nem csak gáz kell hozzá, hanem erős fény is. Bár egy jó táp sem árt hozzá, sőt megfelelő áramlás is, hogy mindezek eljussanak a növényekhez.
Bruttó 40 literre van 48w fény, egy növényes, egy daylight csővel, vadonat újak.
Green Aqua Micro, macro és excell tápok, áramlás teljesen körbeviszi.
Majd több gázt es dupla tápot kezdek, hátha...
 
Back
Oldal tetejére