• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Very s(hr)imple epi fitt ON

Sziasztok!

Elég régen nem jelentkeztem. Sok dolog történt azóta felénk.
Részint öcsém elkérte az általam már amúgy is szétszedésre ítélt csobogót, és két körben kihalászta, és elvitte (talán) az összes Yellow Fire rákot is.
Szóval hosszú évek óta először neocaridinátlan lettem. :rolleyes:
Vitt magával egy csomó Forrás mohát (van még ha kell valakinek), és sok Pinnatifidát is.
Ennek ellenére az akvárium egyre inkább pulisodik. Lassan nyírni kell, vagy bontani.
1706907848056.jpeg

Az Amanokról tudom, hogy sok árnyalatot vehetnek fel, ami még a hangulatuk, egészségük alapján is változik, de a minap olyat láttam,
amit még soha nem sikerült elkapnom. Nosza le is csattintottam nektek.
Egy rózsaszín, szinte átlátszó Amanot, ami a fa alatt gubbsasztott, és próbált szinte észrevétlen maradni.
Szerintem csak nagyon rövid ideje bújhatott ki a bőréből, és láthatólag nem örömében. :p
1706907259565.jpeg

Illetve végül egy kicsit csak sikerült túlzásba vinnem a nem foglalkozást a Florariumban is, aminek az lett a következménye, hogy a fák kicsit elkezdtek gombásodni.
No nem iszonyatos mértékben, de azért igen látható módon. Ennek ellenére nem néz ki rosszul. Csak a Tripartita érzi úgy folyton, hogy mindenre rá kell másznia.
A többiek tudnak viselkedni. :giggle:
1706907569992.jpeg
Illetve egy szomorú hír a végére. Ma ebéd időben arra lettem figyelmes, hogy az egyik Espei a víz tetején pipál, és véres a hasa alja. Nem tudom mi történt vele,
de nem nézett ki jól, ezért kivettem az akváriumból, hogy legalább a sodrással ne kelljen küzdenie. Sejtettem ugyan, hogy jobb lenne lefagyasztani, de nem volt hozzá szívem.
De sajnos a történet vége így sem lett boldog. :(
 
Sziasztok!

A vízcsere természetesen megvolt, s azóta még sok-sok, láthatólag mindenki túlélte az Amanó rózsaszínesedést.
Aki meg nem, az elfelejtette bejelenteni, így nem vettem észre. :cool:
Tegnap egyébként nagy nap volt, mert több hónap után először "megöntöztem" a floráriumomat.
Valójában még mindig minden párásodik és nő odabent, csak abból gondoltam, hogy már szükség lehet némi vízre, mert az előtérben lévő Buce Deep Purple teljesen elveszítette a színét.
Ahogy most visszanéztem, már a február másodikai képen is látszott, de valahogy mégsem vettem észre. :rolleyes:
Na mindegy! Remélem, azért még rendbejön...
De közben az akvárium háza táján is volt némi történés. Ugyanis úgy döntöttem ezzel az akváriummal végre benevezek életem első akvarisztikai versenyére.
Aki követte a naplómat, annak nem lesz semmi újdonság a képen, sőt még csak nem is a legjobb formáját hozta az üveg, de hát mit tegyek, ha pont most hirdették a versenyt. :p
1708634340780.jpeg
 
A nevezésben nem volt külön hely a növény és állatvilágnak, de az egyéb infoknál megadtam a naplóm. Pár bejegyzéssel korábban az állatokról már írtam, a növényeket pedig kiegészítem itt.
Persze nem gondolom, hogy a zsűrinek lenne erre ideje, de akit érdekel, mégis csak találja meg, hogy mi az a zöld ott a képen. 😀

Epifiton növények:
- Microsorium sp. Petite
- Bolbitis heudelotii (mini)
- Bucephalandra "Mini Catherinae"
- Bucephalandra Deep Purple
- Bucephalandra (valami zöld)
- Bucephalandra (valami vörös)
- Anubias barteri nana Petite
- Anubias nana Pangolino
- Crepidomanes sp. "Grape Leaf"
- Riccardia chamedryfolia
- Fissidens fontanus
- Fissidens fontanus mini
- Thailand fissidens
- Miroshaki moss,
- Fontinalis antipyretica
- Hygrophila pinnatifida
- Hydrocotil Tripartita mini

Nem epifiton növények:
- Cryptocoryne parva
- Micranthemum Monte Carlo
- Eleocharis parvula mini
- Marsilea crenata
- Eleocharis Parvula
- Limnobium laevigatum
- Rotala rotundifólia
- Rotala Hra (vagy colorata)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Eddig úgy cseréltem ki és befolyót, hogy
- leeresztettem a vizet vízcserekor
- leszedtem a tapadókorongokat az akváriumról
- körülfogtam egy törülközővel a szilikon csövet annak tetejénél, és a hüvelykujjam oldalát nekitámasztottam az akva oldalának
- kicsit megmozgattam az üveget a csőben
- majd egy határozott mozdulattal felfelé, és az akváriumon belülre emeltem a csöveket
Ez a módszer eddig mindig jól működött, de azért benne volt a mozdulatban, hogy előbb-utóbb koccanás lesz a vége.
Szóval elhatároztam, hogy ezen is fejlesztek kicsit.
Ez lett az eredmény, és ma már ki is próbáltam vele a takarítást:
1708899297640.jpeg
Az előnye, hogy csak a szűrőt kell leállítanom, és akár teljesen felengedett akvárium mellet is ki tudom szedni az üvegeket.
A hátránya, hogy kicsit körülményesebb a csövek takarítása, és ismét van két eszköz, ami minimálisan visszafogja a flow-t, és hát azért nem szépek.
De szerintem, ha hozzászokok, akkor nagyban fogja könnyíteni az életemet. :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Eddig úgy cseréltem ki és befolyót, hogy
- leeresztettem a vizet vízcserekor
- leszedtem a tapadókorongokat az akváriumról
- körülfogtam egy törülközővel a szilikon csövet annak tetejénél, és a hüvelykujjam oldalát nekitámasztottam az akva oldalának
- kicsit megmozgattam az üveget a csőben
- majd egy határozott mozdulattal felfelé, és az akváriumon belülre emeltem a csöveket
Ez a módszer eddig mindig jól működött, de azért benne volt a mozdulatban, hogy előbb-utóbb koccanás lesz a vége.
Szóval elhatároztam, hogy ezen is fejlesztek kicsit.
Ez lett az eredmény, és ma már ki is próbáltam vele a takarítást:
View attachment 180757
Most látom a mohát a képen. Fontinalis antipyretica, vagyis közönséges forrásmoha. @Nexus ,lehet megvan a forrásod! 😉
Szerk. : és persze visszapörgetve látom, hogy február 2-ai posztban írtad is, hogy valaki vitt egy csomót... 🥸🙈
 
Utoljára módosított:
Most látom a mohát a képen. Fontinalis antipyretica, vagyis közönséges forrásmoha. @Nexus ,lehet megvan a forrásod! 😉
Szerk. : és persze visszapörgetve látom, hogy február 2-ai posztban írtad is, hogy valaki vitt egy csomót... 🥸🙈

Szia! Köszi a figyelmeztetést!
Tegnap én már ráírtam @Nexus kollegára, hogy ha jön az ugrovillásokért, akkor vihet ebből is majd. ;)
Épp nálad olvastam, hogy keres, csak inkább privátban intéztem, hogy ne szemeteljem tele a naplódat.
És még más kolléga is bejelentkezett pont most. :)
Persze természetesen nem régen nyírtam, de azért megoldjuk majd.
 
Utoljára módosított:
Az előnye, hogy csak a szűrőt kell leállítanom, és akár teljesen felengedett akvárium mellet is ki tudom szedni az üvegeket.
A hátránya, hogy kicsit körülményesebb a csövek takarítása, és ismét van két eszköz, ami minimálisan visszafogja a flow-t, és hát azért nem szépek.
De szerintem, ha hozzászokok, akkor nagyban fogja könnyíteni az életemet. :)
Évek óta ezt a megoldást használom gacsiba kezeim miatt, és szuper.
A látvány tényleg ronda, de az előnyei nagyon hamar elfeledtetik.


forget-never-happened.gif
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Az utóbbi időben nem mozgott már normálisan a víz.
Ezt alapvetően két dolognak tudtam be. Egyrészt, hogy a növények iszonyatosan benőtték már az akváriumot, másrészt, hogy az egyébként bőven megtömött szűrőanyag olyan mértékben elkoszosodott már, hogy a szűrő motorja már nem volt képes megfelelő mennyiségű áramlatot kelteni még maxon kiengedett csappal sem.
Szóval elhatároztam, hogy mindkét dolgon változtatok.
Kimostam hát gyorsan a szűrőt, és a felső kosárban a bioriot egyelőre nagyobb szemű habkőre cseréltem. Persze elkövettem azt a hibát, hogy gondoltam, most az idő szűke miatt nem csinálok rendes tisztítást, és nem cserélem ki a perlont se. Hát ezt soha senki ne csinálja utánam! :rolleyes:
Az újraindított, egyébként kishitűségem miatt ideiglenesen purigentelenített szűrő egy pillanattal az indulása után az összes még benne lévő szmötyit az akváriumba nyomta.
Szóval nem állt hirtelen mosolyra a szám. De legalább le lehet majd mérni, hogy a sikeres akciót követő hányadik napon jelenik majd meg végre az ecset. :p
A nyírásnak is nekiálltam pár napja, de ez sem túl sikeres egyelőre. Az egyéb elfoglaltságaim miatt nem igen tudok haladni, és még nem is igazán látom bele az alakot, amit szeretnék.
De hogy rögzítve legyen, innen indultunk:
1709843143665.jpeg
Ugyanakkor a víz e két akciómnak köszönhetően végre ismét kering az akváriumban. Sőt annyira, hogy még a szűrőt is folytanom kellett, hogy ne keverje ki a vizet. :)
 
Sziasztok!

Többen firtattátok a napokban a mobilos kép kérdését.
Hát jelentem a hightech 50+ 4. helyét a zsűri egy mobilos képnek ítélte oda az első NAK Kupán. ;)
Innen is köszönet nekik, és gratulálok minden résztvevőnek!

Ugyanakkor egy jó tükörreflexes gép azért tényleg csodákra képes hozzáértő kézben, szerencsés pillanatot elkapva.
És ehhez még csak nem is kell Mátrai Sanyi szintű elkötelezettséggel rendelkezni, és órákig ülni a gép mögött.
Ezeket a képeket @BlackOut kolléga lőtte az akvámról kézből:
(szerkesztés nélkül rakom fel a RAW-k kisérőfile-jait)

1710365037132.jpeg
1710364956288.jpeg
1710365080038.jpeg

Ne várjatok tőlem ilyen fotókat a jövőben (SEM) :p
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére