• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Very s(hr)imple epi fitt ON

Jaj de ráindultatok a témára. Pedig mindössze arra céloztam, hogy amikor roki voltam is ugyanúgy "nyaltam" tisztára az akváriumot, mint most.
1710530712584.png:p
Én mostanra már elhagytam a klubot. Szóval ha csak nem kell 10+ kilométert gyalogolni, vagy a fejem felett akváriumot tisztítani, már nem igazán tudtok elém megoldhatatlan feladatot állítani. ;)
Sőt, ha mindenki csak fele annyit rehabilitálódik, mint én az elmúlt két évben, akkor végleg leáldozik a segédeszköz gyártóknak. :giggle:
 
Sziasztok!

A kopaszítás kifejezetten nem áll jól az akvának, de most már belelendültem, szóval kicsit még megyek tovább. :X3:
Viszont a sárga fény egyáltalán nem rossz. Igaz, hogy a vörös kevésbé sötét, ellenben szinte világítanak benne a halak.
A 2 100%-os hidegfehér lámpa helyett jelenleg 2-2 50%-on üzemelő meleg és hideg fehér lámpa világít. :giggle:
1710966066281.jpeg
 
Sziasztok!

A kopaszítás kifejezetten nem áll jól az akvának, de most már belelendültem, szóval kicsit még megyek tovább. :X3:
Viszont a sárga fény egyáltalán nem rossz. Igaz, hogy a vörös kevésbé sötét, ellenben szinte világítanak benne a halak.
A 2 100%-os hidegfehér lámpa helyett jelenleg 2-2 50%-on üzemelő meleg és hideg fehér lámpa világít. :giggle:
View attachment 181175
Ilyen világító halak mellett minek is kell lámpa. :X3:
 
Sziasztok!

A kopaszítás kifejezetten nem áll jól az akvának, de most már belelendültem, szóval kicsit még megyek tovább. :X3:
Viszont a sárga fény egyáltalán nem rossz. Igaz, hogy a vörös kevésbé sötét, ellenben szinte világítanak benne a halak.
A 2 100%-os hidegfehér lámpa helyett jelenleg 2-2 50%-on üzemelő meleg és hideg fehér lámpa világít. :giggle:
View attachment 181175
Hogy tartod ilyen kompaktnak a hygrophilát? A trimmet ronthatom el? Vagy az erősebb világitás tartja így?
 
Hogy tartod ilyen kompaktnak a hygrophilát? A trimmet ronthatom el? Vagy az erősebb világitás tartja így?

Szia!

Hát valójában én is csak találgatni tudok. Ugyanis nem volt külön célom a Pinnatifidát kompakt méretben tartani.
Sőt valójában ebben az üvegben tartok először ebből a növényből. Ezért sajnos nem is igazán ismerem.
Még csak egyszer vágtam őket pár hónapja, a legalsó leveleik felett, és a fény se túl erős, mert épp csak hogy sárgállanak.
Nálam igazából inkább az az igaz, hogy semmi nem nő túl gyorsan, és túl nagyra, mert semmiből nem adok túl sokat, de annyit azért igen, hogy kerüljem a hiánytüneteket.
És lekopogom, ez eddig egészen jól beválik, mert az egy hónapja lezajlott éves nyíráson felül nagyon keveset kell vele foglalkozni, és a kissé zöld dekorhomok kivételével még mindig semmi nyoma algásodásnak
a most már másfél éves üvegben. :)

1712181630908.jpeg
 
Sziasztok!
A sűrű napok hátránya, hogy mostanában kevésszer nézek az üvegekre.
Ezért eléggé meglepett ami ma a florariumban fogadott:
1713990472865.jpeg
Persze tudom, egy ilyen gyönyörűségnek nem kellenek napok, hogy előbújjon, arról viszont fogalmam sincs, hogy honnan szabadult be a zárt üvegbe.
Ha meg kezdettől bent volt, akkor miért várt erre a kinyilatkoztatásra közel egy évet? :rolleyes:
1713991609256.png
Ils sont fous ces Romains Campignons... :D
 
Back
Oldal tetejére