• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes kocka

Fel eve amikor szet akartam szedni, nem gondoltam hogy eddig huzza, de azert mostanra szerintem tul van a csucson ez az akvarium. Mohak kicsit mar tulnottek, es ugy latszik a fiscidens az egyetlen ami nem mutat annyira jol lean tapozas mellett. A cuba lassan 3 centi vastagra nott. Egyebkent tovabbra is jopofa scape, foleg amikor megnonek a stemek. Azert itt is van par gyonyoru buce, anubias es egy jo nagy csomo klassz moha. Ha egyszer elszanom magam lesz mibol epitkezni.

IMG_20210426_200226.jpg
 
Majd' fél éve, amikor utoljára jelentkeztél, nem gondoltam, hogy eddig kihúzom hírek nélkül, de most már visszaállt a vérnyomásom. :D
Tessék sűrűbben írni, mert hiányérzet van.
Kíváncsian várom az új setupot. Elképzelés már van? Fás, vagy köves, esetleg vegyes?
 
Majd' fél éve, amikor utoljára jelentkeztél, nem gondoltam, hogy eddig kihúzom hírek nélkül, de most már visszaállt a vérnyomásom. :D
Tessék sűrűbben írni, mert hiányérzet van.
Kíváncsian várom az új setupot. Elképzelés már van? Fás, vagy köves, esetleg vegyes?
Azert nem volt az olyan regen.

Igyekszem, naplozni de egyszer fent egyszer lent. Most kicsit lehuzott a masik akvariumban az algaval kuzdes, es most hogy ujra mukodik, ujra van kedvem irni :)
Nem mondanam hogy van hatarozott elkepzeles, talan valami fas diorama tetszene.
 
Ez az akvarium kicsit elhanyagolt sajno, a babahalakkal es uszkaloffisci csomokkal nem epp verseny allapotban van.
Kicsit fajo szivvel de a bohoccsukaktol meg kellett szabadulnom, tul sok volt az agresszio az egyik apro fiunak a farkat alaposan megcincaltak.
Igy most ujra bekesen elnek a turkizrazborak az ujra csillagaszati mennyisegu blue dreammel es nehany szanalt golden-beevel es blue shadow mossuraval.
Van szaporulat epp a kristaly garnelaknal, szoval azt meg megvarnam, de lassan szetszedjuk, vagy frissitjuk ezt a scapet. Nagyon mozgatja a fantaziam az uj neo befolyok, azzal vegre megszabadulhatnek az eheim skimtol ami az elejetol fogva rontja a kepet ;)

Egyelore csak hypotezis, de ugy tunik a suncsigak egymas hazabol ragnak ki eleg nagy darabokat. Talalkoztatok ilyesmivel? Mit lehet veluk csinalni? Gondoltam a kalciumot probaljak beszerezni, talan egy keves kagylo, vagy ures csigahaz mukodhetne.

IMG_20210524_161031.jpg
 
Ugy latszik nem akarodzik szetszedni ezt a pici akvariumot.
Most vagy egy halom golden bee es egy sereg kek neo osztozik rajta a kb 15 turkiz csikos razboraval.
A novenyzet emlitesre se melto, minden eleg elhanyagolt. De meg varom az ihletet :) Talan apro sugereket szeretnek ebbe az akvariumba, de azok osznel hamarabb ugy tunik nem lesznek.

PXL_20210725_142649126.jpegPXL_20210725_142906953.jpeg
 
IMG_20211114_122935.jpgIMG_20211114_122949.jpg


Ez a pici kocka nem akar ujra epulni. Jelenleg hatalmas dzungel van benne ahogy a fenti kepek is mutatjak. Hosszabb tavon szeretnek benne rubin sugereket tartani, de addig is amig talalok valahol a torperazborak nagyon jol erzik magukat benne. Az etetest kicsit visszafogtam, igy a garnelak is kicsit kevesbe szaporodnak, de mindent osszevetve igy is biztosan tobb mint 100 golden bee es Blue velvet garnela osztozik a scapen :)
Ha hagyom ennyire elburjanzani a novenyeket az apro razborak is hajlamosak batrabban kijonni a nyilt vizre.

Nem reg csereltem nagyon reg ota eloszor CO2 palackot. A sodastream palack tobb mint egy evig tartott ebben az apro akvariumban. Igazsag szerint eleg lenne a nagyobb akvariumhoz is, nem tudom ott a ket kilos palack meddig fog muzsikalni. Azt hiszem eddig a CO2 fogyasztasom nagy reszet a szivargas adhatta :)
 
Ez a pici kocka nem akar ujra epulni. Jelenleg hatalmas dzungel van benne ahogy a fenti kepek is mutatjak. Hosszabb tavon szeretnek benne rubin sugereket tartani, de addig is amig talalok valahol a torperazborak nagyon jol erzik magukat benne. Az etetest kicsit visszafogtam, igy a garnelak is kicsit kevesbe szaporodnak, de mindent osszevetve igy is biztosan tobb mint 100 golden bee es Blue velvet garnela osztozik a scapen :)
Ha hagyom ennyire elburjanzani a novenyeket az apro razborak is hajlamosak batrabban kijonni a nyilt vizre.

Nem reg csereltem nagyon reg ota eloszor CO2 palackot. A sodastream palack tobb mint egy evig tartott ebben az apro akvariumban. Igazsag szerint eleg lenne a nagyobb akvariumhoz is, nem tudom ott a ket kilos palack meddig fog muzsikalni. Azt hiszem eddig a CO2 fogyasztasom nagy reszet a szivargas adhatta :)
Na, végre! :love:
Tessék szíves egy hangyányit sűrűbben jelentkezni. @star67 Csillával már emlegettünk.

A sűrű növényzettől nem lesznek "hajlamosabbak" a razbik, hanem ilyen kell nekik. ;)
 
Kár lenne eszt a szép gyöngyszemet szétbontani ! Nálam 5 éves már a egyik akvárium . De eszem ágában sincs szétbontani . Pedig a Tropica táptalaj is kimerült . De megoldottam a Tropica tápkapszulákkal a igényesebb növények tápozását és nálam nagyon bevált .
 
Ez az akvarium most kicsit cudarul nez ki, meg kellett nyirnom a novenyeket mert kezdett elhalni az alja a fenylhiany miatt..
Cserebe a garnelak nagyon jol neznek ki. Es neha akar ilyen fura kek aprosagok is elofordulnak. Volt 3 db blue shadow mossura koztuk, de sajnos mar kioregedtek, de ugy latszik a genetikajuk tovabbra is velunk van :)


IMG_20220107_161347.jpg

PXL_20220107_164431572.MP.jpg
 
Ezer eve szeretnenk Dario dario-t, most vegre sikerult beszerezni egy kisebb csapatot. 3 fiut es 5 lanyt szerettunk volna, hogy legyen beke es elegedettseg, de vegul az egyik lany elveszett a rendelesunkbol egy masik meg fiunak bizonyult. :D szoval nem idealis a nemek aranya, de talan nem lesz baj, van hova bujniuk.
Elso tapasztalatunk, hogy volt nemi planaria az akvariumban. Nos gyakorlatilag az elso fel oraban vegeztek az osszessel. Egesz meglepodtem, mert a razboraink egyaltalan nem ettek oket, meg ha el is kaptam oket es ugy ejtettem be a fergeket. Ezek a pici sugerek nem cicoztak.

274545242_534462517816891_594846708624067661_n.jpg

274468150_4875115055915511_5765939129576320165_n.jpg

PXL_20220223_143908096.jpeg

PXL_20220223_144049212.jpeg
 
Ezer eve szeretnenk Dario dario-t, most vegre sikerult beszerezni egy kisebb csapatot. 3 fiut es 5 lanyt szerettunk volna, hogy legyen beke es elegedettseg, de vegul az egyik lany elveszett a rendelesunkbol egy masik meg fiunak bizonyult. :D szoval nem idealis a nemek aranya, de talan nem lesz baj, van hova bujniuk.
Elso tapasztalatunk, hogy volt nemi planaria az akvariumban. Nos gyakorlatilag az elso fel oraban vegeztek az osszessel. Egesz meglepodtem, mert a razboraink egyaltalan nem ettek oket, meg ha el is kaptam oket es ugy ejtettem be a fergeket. Ezek a pici sugerek nem cicoztak.

View attachment 164033

View attachment 164035

View attachment 164036

View attachment 164037
Hol vetted?
 
Back
Oldal tetejére