• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kezdő és haladó Bettások

Ahhoz hogy legyen egy minőségi ugrás, értem amit mondani szeretnél, lehhet ez még drágább is, de a cél, hogy azok versenyképpesek legyenek.
Az ivadékaik is jó géneket tudjanak továbbvinni. Számomra a minőség első szempont, jelenleg kb 5700 Ft- os különleges halakkal kezdtem, de vannak tesztalanyok is, de kezdek hajlani rá, hogy ha odanövök tudásban, és tapasztalatban, megpályázhatok egy díjnyertes párt is. Ez hosszútávú terv. Addig sajnos még nincs értelme posztolgatnom képeket, amíg nem tudok legalább olyat mutatni ami a hazai akvaristáknak is felkeltené a figyelmét.
Több tucat tenyésztőt láttam Amerikában is, akik nagyban űzik és némely területen egéssz ügyessek.
Thaiföldön ahol az igazi Betták teremnek jólehet ott teljesen más környezetben de ott is rengeteg tenyésztő van. Többet figyelemmel követek.
Hazaiakat nem nagyon látok... Könnyebb az import, de ez nem a hazai színvonalat emeli. Sőt... Ha sikerülne hazai minőségi egyedeket előállítani, véleményem szerint ez nagyot dobna a hazai akvarisztika minőségén.

Kellő képpen belemászva a mikrobiológiában, vízkémiában, hal anatómiában hamarosan kiderül hogy bírom e a tempót, többgyerekes családapaként. 😀
Akkor ne a mikrobiológiát meg anatómiát súlykold (bár az sem árt), inkább a genetikát és a pathológiát.
Szóval "vérfertőzés" volt egyik kérdésedben, ami azt sugallja, lövésed sincs a tenyésztés alapjairól: visszakeresztezés, szelekció, F1, F2 vérvonal stb.
Milyen rendszert igényel egy Betta tenyésztés? (Az enyém tuti nem lenne alkalmas rá (szűrő-levegőztető rendszert leszámítva) Hány tenyész-, mennyi nevelő és ívató akvárium kell? A kicsiket ivarok szerint mibe fogod szelektálni? (Hímeket nem szabad együtt nevelni.)

És hogy fogsz versenyezni, ha pl. az AME nincs mögötted? Nézd meg a Guppy versenyeket, ahol fantasztikus magyar eredmények születnek.
Nagyot akarsz dobni a hazai akvarisztika minőségén?!? Ezt Pasaréti Gyula is tudja? Mert Ő egész életét erre áldozta/áldozza. És igen, most az van, ami. Egy laikus fecske nem fog nyarat csinálni.

Végül, a "még nincs értelme posztolgatnom képeket", amitől a legtöbb tenyésztő a falnak megy (itt tudtommal csak én vagyok, meg tán @Fordítókorongos ).
Kérlek, saját magad érdekében, szállj le a magas lóról. Ha valamilyen visszajelzést szeretnél és vársz (kérdés cunamid pedig azt sugallja), akkor igenis meg kell osztani.

Itt is van olyan topik "Savazzunk layoutot", vagy egyes naplókban hozzászólunk, hogy azt egy kicsit balra, vagy oda inkább valami stem növény kívánkozik, stb.
A Te döntésed, hogy tagja leszel-e egy csoportnak, vagy maradsz egy idetévedt különcnek.
 
Kedves akvaristák, jó hírem van, már a kishalait serényen igazgatja vissza a fészekbe a legelső hím bettám, Bubu,
😁 Lehet a picikre licitálni.. Nagyooon cukkiiiik... 😆
 
Kedves akvaristák, jó hírem van, már a kishalait serényen igazgatja vissza a fészekbe a legelső hím bettám, Bubu,
😁 Lehet a picikre licitálni.. Nagyooon cukkiiiik... 😆
 
Back
Oldal tetejére