• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes kocka

Szépen lángba borult az akvárium.
Az egyik oldalon alacsonyan tartanám, hogy a fa érvényesüljön.
(Persze, meglehet, hogy ez a szemszög megtévesztő. 🤓)
Igen most kicsit elengedtuk a gyeplot folyamatosan kapta a nitrogent is, szoval szepen nott. Igazabol mostanra lett olyan mint amit a boltban lattam es amiert vettem ezt a novenyt.
A fa mostanra inkabb strukturalis elem lett. Nem csak a rotala, mohak mas novenyek is benottek, de nem igazan banom. :D
Mindenkepp kinez mar neki egy alapos nyiras, de meg egy-ket hetet varok vele az allatok is nagyon elvezik es nekem is tetszik ez a bozot.
 
Tegnap este mar nem volt erom irni is rola.
  • a bohoccsukak szerencsere teljes letszamban vannak, a pici nostenyek is szepen nonek.
  • a razborak viselkedese megvaltozott az uj lakok miatt. A csukak, tobbnyire a felso regioban mozognak, es csak udvarolni jarnak le a melyebb vizbe. Ugy tunik a razboraknak nincs inyere a tarsasag, megiscsak csukak, szoval a melyebb regiokban maradnak es meg kajaert se nagyon hajlandoak feljonni a felszinre.
  • az 5 uj bee garnelabol 4 biztosan megvan. Egyet szerintem elvesztettunk, de igazabol erre szamitottam.
  • Volt egy idoszak amikor ugy tunt 140-150 TDS tarthato, de mostanaban minden vizcserenel 190 koruli ertekeket merek. Szoval a Seiryu tovabbra is kemenyiti a vizet, lehet hosszu tavon csak a heti ket vizcsere megoldas.
  • Probaltam Artemiat keltetni, de ket csomag Sera artemia mix utan kezdem feladni. Max 10% kelt es nagyon nehezen szeparalhatoak az epp tojasoktol. Egyelore marad a fagyasztott cyclops es artemia.
  • Nagyon szeretnek megszabadulni az EHEIM skimmertol. A csukak nagyon felnek tole es egyebkent is eleg nagy ektelenseg ebben a csopp akvariumban, de egyelore nem talaltam megfelelo skimmer csovet. Mar komolyan azon gondolkozom, hogy legyartatok egyet az uvegtechnikussal.
  • Igyekszem tovabbra is ADA stilusban tapozni, de lehetoleg sajat tapokkal. A micro kikeverese egyszeruen tulmutat a lelkesedesemen, Green Aqua Micro nagyon klassz es gazdasagos opcio csak kicsit tomenyebb ahogy szamoltam, igy ebbol 1ml kerul a vizbe naponta. A nitrogen ellatasert 0.4% urea oldatbol teszek 2 ml per nap es Kaliumbol 3% K-CO3 bol szinten 2 ml.
  • Miota megvannak a csukak kicsit erosebben etetek azota foszforhianyt, zold pont algat nem latok.
 
Igen most kicsit elengedtuk a gyeplot folyamatosan kapta a nitrogent is, szoval szepen nott. Igazabol mostanra lett olyan mint amit a boltban lattam es amiert vettem ezt a novenyt.
A fa mostanra inkabb strukturalis elem lett. Nem csak a rotala, mohak mas novenyek is benottek, de nem igazan banom. :D
Mindenkepp kinez mar neki egy alapos nyiras, de meg egy-ket hetet varok vele az allatok is nagyon elvezik es nekem is tetszik ez a bozot.
Hááááát, Ha 1-2 hetet vársz a nyírással, lehet, hogy kimászik a Rotala, és felgyújtja a lakást. :D
 
nekem i
Tegnap este mar nem volt erom irni is rola.
  • a bohoccsukak szerencsere teljes letszamban vannak, a pici nostenyek is szepen nonek.
  • a razborak viselkedese megvaltozott az uj lakok miatt. A csukak, tobbnyire a felso regioban mozognak, es csak udvarolni jarnak le a melyebb vizbe. Ugy tunik a razboraknak nincs inyere a tarsasag, megiscsak csukak, szoval a melyebb regiokban maradnak es meg kajaert se nagyon hajlandoak feljonni a felszinre.
  • az 5 uj bee garnelabol 4 biztosan megvan. Egyet szerintem elvesztettunk, de igazabol erre szamitottam.
  • Volt egy idoszak amikor ugy tunt 140-150 TDS tarthato, de mostanaban minden vizcserenel 190 koruli ertekeket merek. Szoval a Seiryu tovabbra is kemenyiti a vizet, lehet hosszu tavon csak a heti ket vizcsere megoldas.
  • Probaltam Artemiat keltetni, de ket csomag Sera artemia mix utan kezdem feladni. Max 10% kelt es nagyon nehezen szeparalhatoak az epp tojasoktol. Egyelore marad a fagyasztott cyclops es artemia.
  • Nagyon szeretnek megszabadulni az EHEIM skimmertol. A csukak nagyon felnek tole es egyebkent is eleg nagy ektelenseg ebben a csopp akvariumban, de egyelore nem talaltam megfelelo skimmer csovet. Mar komolyan azon gondolkozom, hogy legyartatok egyet az uvegtechnikussal.
  • Igyekszem tovabbra is ADA stilusban tapozni, de lehetoleg sajat tapokkal. A micro kikeverese egyszeruen tulmutat a lelkesedesemen, Green Aqua Micro nagyon klassz es gazdasagos opcio csak kicsit tomenyebb ahogy szamoltam, igy ebbol 1ml kerul a vizbe naponta. A nitrogen ellatasert 0.4% urea oldatbol teszek 2 ml per nap es Kaliumbol 3% K-CO3 bol szinten 2 ml.
  • Miota megvannak a csukak kicsit erosebben etetek azota foszforhianyt, zold pont algat nem latok.
 
nekem is elegem lett az eheim skimmerből, mert mindig beszívta a halakat és macerás volt tisztítgatni....
kipróbáltam a drága üveg skimmert, de azt meg eltörtem egy pillanat alatt, illetve macerás volt beállítani vele a megfelelő elszívási arányokat, 1-2 naponta kellett finomhangolni...
végső elkeseredésemben vettem egy ista skimmert, ez egy olcsó kínai vacak, de nekem messze a legjobban használható, olyan mélyre lehet tenni, hogy a szürő teljesítményét visszavéve a szűrő kikapcsolása nélkül tudom megcsinálni az 50% vízcseréket, egyébként meg nem kell állítgatni és a felszínt is gyönyörűen tisztitcsa... 😁
 
IMG_20210107_193344.jpg

Nos vegul levagtuk a rotalat. Mar szepen no ujra :) Igyekszem a garnelaknak kedveskedni karacsonyra kapott levelekkel es extra szuper japan garnelakajaval.
Kezdtem Foszfor hianyt diagnosztizalni az akvariumban szoval kevertem egy nagyon hig KPO4 oldatot es elkezdtem azzal is tapozni hetente ketszer.
Egyebkent eleg boldog vagyok ezzel a kockaval.
 
Ujra vadul az akvarium :D
Azert ezzel a lean tapozassal is lehet brutal novekedest elerni, kicsit kiegeszitettem az ADA receptet egy lehelletnyi KPO4-tal.
Sajnos a varandos blue shadow mossurank elhullott, nem tudom mi lelhette, de egyebkent tetszik ami ebben az akvariumban tortenik.

IMG_20210126_175151.jpg

A csukak pedig tovabbra is nagy kedvencek. Eskuszom kilatnak az akvariumbol, nezik mikor vagyok ott es varjak a kajat, szinte kuncsorognak erte.

 
Szia!
Ahogy nézegettem a képeid, eleinte más volt a CO2 rendszered, mint most. Miért váltottál? Ez most jobb?
Igen lecseréltem az oxyturbo, 0.5kg palack kombót, mert eresztett a reduktor, brutál drága a fél kilós palack töltése (6000) és macera mindig palackokkal boltba menni cserélni autózni. Így az alsóban tudom cserélni a palackot 2000 forint egy palack és ez a reduktor nem ereszt, szóval most jó. Az első palackot 3 hónapja szerelem fel.
 
Igen lecseréltem az oxyturbo, 0.5kg palack kombót, mert eresztett a reduktor, brutál drága a fél kilós palack töltése (6000) és macera mindig palackokkal boltba menni cserélni autózni. Így az alsóban tudom cserélni a palackot 2000 forint egy palack és ez a reduktor nem ereszt, szóval most jó. Az első palackot 3 hónapja szerelem fel.
Én ugyan ebből a megfontolásból cserélgetem le sodastreamre a regulátorokat. Nekem sokkal olcsóbb a fél kilós palack csere, de napokig tart. Egyszerűbb tartani otthon cserepatront (amúgy is kell a szódagéphez). Ja meg pofásabb is.
 
nem tudom hogy sikerult ennyire szerencsetlenul kifognom de eddig mindket reduktorom hibas volt, esetleg rosszult hasznaltam oket, mert egy fel kilos palack, kb ugyan ilyen CO2 szint mellett sose tartott meg 2 honapnal tovabb. Ennyire boldog meg talan nem is voltam akvariummal kapcsolatos technika kapcsan mint ezzel a borzalmas kinai sodastream reduktorral. Hogy nem kell izguljak a CO2 miatt, nem tekergetem estenkent a foelzarot, hogy kiderult hogy siman bizhatok a magnesszelepben megfizethetetlen. Es hogy mindez meg jelentosen olcsobb is mint a fel kilos szet csak hab a tortan. BTW ha valakit erdekel a keszlet gombokert es megprobalkozna a javitasaval keressen meg mindenkepp :D
 
nem tudom hogy sikerult ennyire szerencsetlenul kifognom de eddig mindket reduktorom hibas volt, esetleg rosszult hasznaltam oket, mert egy fel kilos palack, kb ugyan ilyen CO2 szint mellett sose tartott meg 2 honapnal tovabb.

Valószínűleg. Minden CO2 rendszernél érdemes az alap dolgokat megcsinálni. Menetes részeket ellenőrizni. Gyárilag sok rendszer nincs meghúzva ellenben pl a kínai cuccokal ami be van ragasztva így pl bonthatatlan a későbbiekben.
Ha teljesen biztosra mennél egy teflon szalag és szivárgás ellenőrzés mindenképp javasolt bármit is használsz. Az első CO2 rendszereimnél én is megszívtam anno pedig a mágnesszelepem is az egyik legjobb volt.
 
Valószínűleg. Minden CO2 rendszernél érdemes az alap dolgokat megcsinálni. Menetes részeket ellenőrizni. Gyárilag sok rendszer nincs meghúzva ellenben pl a kínai cuccokal ami be van ragasztva így pl bonthatatlan a későbbiekben.
Ha teljesen biztosra mennél egy teflon szalag és szivárgás ellenőrzés mindenképp javasolt bármit is használsz. Az első CO2 rendszereimnél én is megszívtam anno pedig a mágnesszelepem is az egyik legjobb volt.
Minden technikaval elofordulhat problema, csak pont a CO2 rendszernel annyira sok a valtozo, hogy ha nem megfeleloen mukodik ugy is nehez megmondani, foleg ha meg nem hasznaltal jol mukodot. Meg nagyon fura beszelgetes lenne a boltban, hogy szerintem ereszt mert ket honap alatt kiment belole az osszes gaz.... :D
Ennel a 6 eves oxyturbo reduktornal pl a nyomasmero mellett engedte a gazt amire almomban se gondoltam, csak amikor mar szappanos vizbe folytottam az egesz cuccot derult ki. Meg be is volt ragasztva. Eleve eleg felelmetes felszereles, nehezen nyulsz hozza es nehez tesztelni, hogy mennyire mukodik jol, hacsak nem teszed az egeszet viz ala, amit oszinten nem tettem meg az elejen, csak szappanos vizzel frocskoltem a gyanus csatlakozasokat majd a velt vagy valos szivargast rengeteg teflonszalaggal kezeltem, csak hogy ujabb 1-2 honapot varjak hogy sikerult e orvosolni a problemat.
 
Kicsit igazitottam ezen az akvariumon. Meg mindig nagyon tetszik, bar a cubaban felutotte a fejet valami undok fonal alga. Viszonylag konnyen kihuzhato csipesszel, de bosszanto.
A csukak kozul a legnagyobb nosteny sajnos elpusztult. A skimmerben talaltam meg, lehet mar csak beszivodott miutan elpusztult, de kicsit tartok tole, hogy beszivta es nem tudott kijonni. Valami racsot fogok tenni a tetejere. A tobbiek nagyon szepen nonek a nagy fiu 5cm+ es nagyon szepek a szinei, ha elropogtatok neki egy csigat az uvegrol, jon ra mint egy kiskutya :)
Azt hiszem ez az akvarium mar csak par honapig marad ebben a formaban, de meg mindig nagy kedvencem, viszonylag keves torodest igenyel, es nagyon szeretek elotte uldogelni. A Sodastream palack meg mindig az elso ezzel is nagyon elegedett vagyok 10.22en vettem es azota toretlenul hajtja ezt a kis kockat.

IMG_20210214_181036.jpg
IMG_20210214_181720.jpg
 
Heti vizcsereken kivul nincs nagyon munka ezzel az akvariummal. Sajnos itt a Blue shadow mossura nem akar szaporodni, lehet keves hozza a 4 db (sajnos egyet elvesztettunk).
A blue dreamek viszont kiirthatatlanok. Lassan ujra szanalni kell beloluk. Szerintem 100 db siman kijohetne az akvariumbol.
Talan egy aprosag zavar mostanaban, a cuba kozott valami undok fonalas alga no. Mindig volt belole egy keves es viszonylag konnyu kiszedni, De most beette magat a mohak koze is. Nem tudom mi lehet de egyelore manualisan kezelem.

IMG_20210221_190212.jpg
 
Back
Oldal tetejére