• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dennerle 60 Cube

Nagyon szépen nő minden de eléggé lealgásodott a lilaepsis brasiliensis. Terjed a fű rendesen, szinte naponta látható a különbség de az eredeti pad amin volt az azon lévő algásodott le. Eddig napi 2-2-2 mili ment a Ga-s tápokból. Most levettem 1,5-re mindet. Mit csináljak vele? Nyírjam le?

Lilaeopsis brasiliensis​

416977778_911848356772800_4565813116729458289_n.jpg411521486_3613191305611322_7179849921237072041_n.jpg416825602_7142856055776600_5614318442172819959_n.jpg
 
Mintha említették volna, hogy sűrűn kell nyírni, mert bealgásodik. Változtattam a co2 beoldáson is. Így kavarja a szűrő folyamatosan, nem csak felfele szökik. View attachment 179977
View attachment 179973View attachment 179974
Van Lilaeopsis brasiliensisem. Sohasem nyírom. Igaz, hogy így nem lesz olyan tömött, de a kevert gyephez nem is kell. Az Eleocharis parvula inkább kéri a vágást, bár én őt sem szoktam. Nekem természetesebb hatást kelt, ha nem angol pázsitot mintáz. Azt nem tudom hogy a pados gyepnövényeket is vízen kívül nevelik a kertészetben, vagy víz alatt. Valószínűleg nem víz alatt. Emiatt is kell a nyírás, mert a víz feletti leveleket el kell veszíteni. Amit ezután hoz, az nem fog ilyen könnyen algásodni. 🙂
 
Van Lilaeopsis brasiliensisem. Sohasem nyírom. Igaz, hogy így nem lesz olyan tömött, de a kevert gyephez nem is kell. Az Eleocharis parvula inkább kéri a vágást, bár én őt sem szoktam. Nekem természetesebb hatást kelt, ha nem angol pázsitot mintáz. Azt nem tudom hogy a pados gyepnövényeket is vízen kívül nevelik a kertészetben, vagy víz alatt. Valószínűleg nem víz alatt. Emiatt is kell a nyírás, mert a víz feletti leveleket el kell veszíteni. Amit ezután hoz, az nem fog ilyen könnyen algásodni. 🙂
Köszönöm az infót. :) Tegnap este sikerült lehűtenem magam a 2. akváriummal kapcsolatba. Lehet még várok pár hetet az indítással. Addig youtubon videók orrvérzésig. Fejbe összerakni a dolgokat sem olyan egyszerű. Aktív talajokkal kapcsolatba is gyűjtöm a tapasztalatokat. Illetve minden nap más stílusu hardscape jön be.
 
Köszönöm az infót. :) Tegnap este sikerült lehűtenem magam a 2. akváriummal kapcsolatba. Lehet még várok pár hetet az indítással. Addig youtubon videók orrvérzésig. Fejbe összerakni a dolgokat sem olyan egyszerű. Aktív talajokkal kapcsolatba is gyűjtöm a tapasztalatokat. Illetve minden nap más stílusu hardscape jön be.
Magam részéről mélyen tisztelem, ha valaki tud önmérsékletet tanúsítani. Néha kell ez is. 🙂👍
 
Ga-s tápokat használok Ei módszer szerint. Igaz csak fél adagot az előírthoz képest 1,5mili/nap előfordulhatnak hiánytünetek? Szépek a növények, de mindegyiken látom, hogy nem 100%?. :)
 
Ga-s tápokat használok Ei módszer szerint. Igaz csak fél adagot az előírthoz képest 1,5mili/nap előfordulhatnak hiánytünetek? Szépek a növények, de mindegyiken látom, hogy nem 100%?. :)
CO2 beoldás mellett szerintem mehet a javasolt mennyiség. Mondjuk és óvatos duhaj vagyok, így először a 2 milivel próbálkoznék.
 
CO2 beoldás mellett szerintem mehet a javasolt mennyiség. Mondjuk és óvatos duhaj vagyok, így először a 2 milivel próbálkoznék.
Eddig 2 pumpa ment minden nap a kezdetktől fogva . Amikor lealgásodott a füvem akkor vettem vissza 1,5-re de ezt màr fecsivel mérem. Elv az oroszlánkirályos aksiba ami vagy 200liter megy 2-2mili naponta. Elgondolkodtatott. 🥹 Most az a terv, hogy hetente a vízcserék alkalmával játszok majd a dolgokkal. Ha egyszerre változtatok sokmindent csak rosszabb lesz a helyzet. Lehet még a lámpából is vissza veszek egy 10%-ot.
 
Eddig 2 pumpa ment minden nap a kezdetktől fogva . Amikor lealgásodott a füvem akkor vettem vissza 1,5-re de ezt màr fecsivel mérem. Elv az oroszlánkirályos aksiba ami vagy 200liter megy 2-2mili naponta. Elgondolkodtatott. 🥹 Most az a terv, hogy hetente a vízcserék alkalmával játszok majd a dolgokkal. Ha egyszerre változtatok sokmindent csak rosszabb lesz a helyzet. Lehet még a lámpából is vissza veszek egy 10%-ot.
Azt sem tartom kizártnak, hogy a Tidal telibe kapja a gyepet, amiben a szinte láthatatlan szmötyi megül. Attól aztán az alga tapsikolva örül, hogy milyen klassz helye van.
Nem tudod áttenni a rövid oldalra?
 
...igen a skimmer is oda nyomja... de nekem az a lily áll "furcsán" mintha diagonálisan lenne.... tudom hogy kocka az aki de szerintem próbálj meg egy körkörös áramlást csinálni úgy hogy pl. bal hátulról előre nyomja a skimmer meg maradjon ott mellette... difit meg bal előre... ott lenyomja majd szépen a bubikat... + a super red alja eléggé romlóban van..az csak terheli a vized. szerintem érdemes lenne az egészséges felsőket újraültetni az alját meg kidobni.( na aggódj hamar nő ) ha van rá mód a gyökereket is szedd ki finoman. nem jó a rohadó gyökér az aljában.
 
Azt sem tartom kizártnak, hogy a Tidal telibe kapja a gyepet, amiben a szinte láthatatlan szmötyi megül. Attól aztán az alga tapsikolva örül, hogy milyen klassz helye van.
Nem tudod áttenni a rövid oldalra?
Négyzet
...igen a skimmer is oda nyomja... de nekem az a lily áll "furcsán" mintha diagonálisan lenne.... tudom hogy kocka az aki de szerintem próbálj meg egy körkörös áramlást csinálni úgy hogy pl. bal hátulról előre nyomja a skimmer meg maradjon ott mellette... difit meg bal előre... ott lenyomja majd szépen a bubikat... + a super red alja eléggé romlóban van..az csak terheli a vized. szerintem érdemes lenne az egészséges felsőket újraültetni az alját meg kidobni.( na aggódj hamar nő ) ha van rá mód a gyökereket is szedd ki finoman. nem jó a rohadó gyökér az aljában.
Ha lemetszem a tetejét, akkor az alja visszavörösödik fény hatására? :) A super red mindenhol egészséges, nem látom, hogy rohadna vagy ilyesmi. Csak szimplán rettenet gyorsan nő. December 21-én raktam bele. Azóta egy dzsungel lett. És 2x már nyírtam. :) Szerintem meg fogom ritkítani elég rendesen.
 

Attachments

  • IMG_0910.jpeg
    IMG_0910.jpeg
    264.1 KB · Megtekintések: 4
Négyzet

Ha lemetszem a tetejét, akkor az alja visszavörösödik fény hatására? :) A super red mindenhol egészséges, nem látom, hogy rohadna vagy ilyesmi. Csak szimplán rettenet gyorsan nő. December 21-én raktam bele. Azóta egy dzsungel lett. És 2x már nyírtam. :) Szerintem meg fogom ritkítani elég rendesen.
 

Attachments

  • IMG_0914.jpeg
    IMG_0914.jpeg
    472.4 KB · Megtekintések: 4
  • IMG_0913.jpeg
    IMG_0913.jpeg
    413.2 KB · Megtekintések: 4
Négyzet alapú ha így jobban tetszik:). Nekem "jobban bejött" ha újraültettem a felsőket. de nem kell mindig csak ha már nagyon elvadult....
 
super red alja eléggé romlóban van..az csak terheli a vized. szerintem érdemes lenne az egészséges felsőket újraültetni az alját meg kidobni.( na aggódj hamar nő )
Jó gondolat. A Ludvigia nem szereti a nyírást. Csak addig van értelme nyírni, amíg eléritek a szükséges tőszámot. Utána tőből levágod, egyenként visszatűzdeled. A csúnyasága a rengeteg alul kitörő gyökér és a felkopaszodás miatt van, ezt tüntetjük el a topolással. A világ minden gyökértápja is kell neki.
ha van rá mód a gyökereket is szedd ki finoman. nem jó a rohadó gyökér az aljában.
Minek? Talaj felett közvetlen el kell vágni. Ami marad az vagy kihajt, vagy tápanyaggá válik. Évek óta így csinálom. A talajt felkavarni rosszabb gondolat. Ha kiveszed a gyökereket, felrántod a táptalajt, vagy táptablettákat. A növényi bomlás ammóniát ad, az a talajból a gyökereken keresztül olyan, mint egy álmos gyerekcsapatnak egy tál csokoládé... 🙂
 
Utoljára módosított:
Jó gondolat. A Ludvigia nem szereti a nyírást. Csak addig van értelme nyírni, amíg eléritek a szükséges tőszámot. Utána tőből levágod, egyenként visszatűzdeled. A csúnyasága a rengeteg alul kitörő gyökér és a felkopaszodás miatt van, ezt tüntetjük el a topolással. A világ minden gyökértápja is kell neki.

Minek? Talaj felett közvetlen el kell vágni. Ami marad az vagy kihajt, vagy tápanyaggá válik. Évek óta így csinálom. A talajt felkavarni rosszabb gondolat. Ha kiveszed a gyökereket, felrántod a táptalajt, vagy táptablettákat. A növényi bomlás ammóniát ad, az a talajból a gyökereket keresztül olyan, mint egy álmos gyerekcsapatnak egy tál csokoládé... 🙂
…persze azért írtam “ha van rá mód” “finoman” én gyökértrágyázás előtt eltávolítom a régi gyökerek egy részét is + kis mulmozás amikor kopasz a terület (2hr módra) de ahány ház meg akvárium annyi szokás… 😀
 
Szeretnék beruházni valami hasonlóra az új akváriumnál mert sokat ront a látképen a bent lévő porlasztó. Van valakinek tapaszalata? :)

ca-v1-13_2.jpg
 
Szeretnék beruházni valami hasonlóra az új akváriumnál mert sokat ront a látképen a bent lévő porlasztó. Van valakinek tapaszalata? :)
A 12/16-ost használom 3 bar nyomáson egy Eheim 2371-el. Én nagyon elégedett vagyok vele. Nem bántam meg, hogy megvettem, bár igaz nem is egy nagy összeg. Nem tudom miért nem léptem meg már hamarabb.
Mindamellett hogy nem látszik a diffúzor az akvában, eltűntek az apró buborékok is a vízből. Nekem egyáltalán nem érkeznek így bubik a vízbe. Hatékonyabb is. Ugyanazzal a bubiszámmal sokkal jobban zöldül a DC.
Maga a termék igényes, jó minőség. Nekem első dolgom volt szétszedni, megvizsgálni. Összeszerelésnél figyelni kell, nekem elsőre eresztett.
 
Back
Oldal tetejére