• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Görgeteg

Nem a fenék üveg a kérdés, hanem az alátámasztására rendelt szekrény. @danyi03 építményei kilógnak a vízből. Grínakvában nem szokás 3 kaviccsal üveget csinálni. 😃 Az én 200 literesemben 100cm * 40cm alapon biztosan van 80-90kg homokkő. (saccra) Az építményem legmagasabb csúcsa kilóg a vízből. Vagyis 50cm magas is megvan. Évek óta stabil, pedig feltöltött, félig leeresztett vizes állapotában át lett sinkózva a ház egyik feléből a másikba, többször is. 🙂
Szekrény nem lesz. A terv az, hogy 20 cm magas ytong tégla lesz letéve a két szélére és közepére, erre pedig sima fehér bútorlap fog menni abban a méretben mint az akvárium, erre polifoam és az akvárium, köré pedig lesz egy keret.
Valahogy így:
F37447F6-EA1E-4193-AFB6-EDC9E1289807.jpeg
 
Szekrény nem lesz. A terv az, hogy 20 cm magas ytong tégla lesz letéve a két szélére és közepére, erre pedig sima fehér bútorlap fog menni abban a méretben mint az akvárium, erre polifoam és az akvárium, köré pedig lesz egy keret.
Valahogy így:
View attachment 178493
Ekkora hossznál a sima bútorlap egy osztással szerintem kevés. Sima könyvespolcnak hasa lesz egy idő után még a 60cm-es osztásnál is. Esetleg használhatnál konyhai munkalapot, abból a 36mm-es éppen duplája a sztenderd bútorlapnak. Vagy zártszelvényt tehetnél a 18mmp-es bútorlap alá. 😉
 
Ekkora hossznál a sima bútorlap egy osztással szerintem kevés. Sima könyvespolcnak hasa lesz egy idő után még a 60cm-es osztásnál is. Esetleg használhatnál konyhai munkalapot, abból a 36mm-es éppen duplája a sztenderd bútorlapnak. Vagy zártszelvényt tehetnél a 18mmp-es bútorlap alá. 😉
35-35 centi lesz alátámasztás nélkül, de be lehet tenni még egy ytong elemet és akkor durván 17-17-17 centi lesz a “levegőben”.
 
Szia, én lávaköveket rendeltem neten egy helyről, nagyon jó árban. Van folyami görgeteg is ha jól emlékszem. E-mailban megbeszéltem velük milyen színüt méretüt szeretnék es pontosan azt küldték. Nemtudom itt forumon szabad e cégneveket írni vagy hirdetésnek számít. Ja és foxpostal tudták küldeni akár csomagpontra is ami sokat számított. Ha valaki megmondja szabad e nevet irni akkor ideírom.
 
Szia, én lávaköveket rendeltem neten egy helyről, nagyon jó árban. Van folyami görgeteg is ha jól emlékszem. E-mailban megbeszéltem velük milyen színüt méretüt szeretnék es pontosan azt küldték. Nemtudom itt forumon szabad e cégneveket írni vagy hirdetésnek számít. Ja és foxpostal tudták küldeni akár csomagpontra is ami sokat számított. Ha valaki megmondja szabad e nevet irni akkor ideírom.
Szia!
Nem tudom, h írhatod e, ha más nem privátban mindenképpen érdekelne!
 
Picit haladt a projekt. 4 db 60x20x20-as ytong lett az alap, erre ment a bútorlap, fölé 1 cm-es nikecell, amire raktam még egy polifoamot is.
IMG_3281.jpegIMG_3283.jpegIMG_3285.jpeg
Fehér bútorlappal lett elburkolva.
IMG_3345.jpeg
A szűrő alapja is elkészült. 16-os pvc cső, hozzávaló idomokkal, 4 db 5x5x40cm-es szivacshasáb megy majd a karokra.
IMG_3346.jpeg
 
Back
Oldal tetejére